Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και αφού το προηγούμενο θέμα μου δικαίως κλειδώθηκε.... ας ρωτήσω εδώ που είναι το κατάλληλο θέμα. Αν κάποιες ερωτήσεις είναι εκτός θέματος μπορείτε να μην απαντήσετε και θα ρωτήσω σε άλλα θέματα πιο κατάλληλα.

 

Είμαι σίγουρος ότι όλες μου οι ερωτήσεις θα έχουν απαντηθεί σε άλλα μέρη, αλλά τα θέματα εχουν φτάσει σε απαγορευτικό αριθμό σελίδων....

Λοιπόν:

Είμαι για τα τελευταία 9 χρόνια συνδρομητής στη Vodafone. Επειδή όμως δεν έχει κάποιο πρόγραμμα με φτηνό internet σκεφτομαι να μεταβώ στην telestet.

1. Μπορώ με σύνδεση telestet να σερφάρω φτηνά και απεριόριστα στο internet σε βασικές σελίδες όπως email, google, etc?

2. Μπορώ να συνδέω το κινητό μου με τον υπολογιστή και να σερφάρω? Αν έχω κινητό με 3g απολαμβάνω κάποια καλύτερη ταχύτητα?

3. Σκέφτομαι να πάρω το SE g900 για τα παραπάνω, αν έχετε, άλλες προτάσεις είμαι ελεύθερος να ακούσω γιατί δεν έχω κατασταλάξει. (απλά θέλω το κινητό να έχει wifi, skype, bluetooth, να σερφάρει άνετα κι εύκολα, και να μην είναι και πολύ ακριβό.... αλήθεια το 3γ iphone έχει έρθει στην Ελλάδα, πόσο κάνει?)

4. Για να έχω γύρω στις 4 ώρες ομιλίας προπληρωμένες και τα παραπάνω (internet), πόσα θα δίνω το μήνα?

 

Σας ευχαριστώ,

 

Bezbozny.

1.WIND PLUS NON STOP:cool:. Περισσότερα στο http://www.windplus.gr. 3,5 ευρώ τον μήνα (ή και τσάμπα μέσω των καρτών bonus της WIND-ALPHA:O) για απεριόριστο surfing(και ΜΟΝΟ surfing) και για download μέχρι 1ΜΒ αρχείων.. Τα email σου μπορείς εύκολα να τα βλέπεις και από το κινητό σου, ειδικά μέσω του Opera Mini.

2. Όπως ανωτέρω. Υπάρχει και ολόκληρο θέμα εδώ παραπάνω...

3. Μια χαρα είναι αυτό που διάλεξες. Για όμως και τη ναυαρχίδα της LG. 390 ευρώ καθαρή συσκευή...

4. wind 240 με 35 ευρώ...+ 3,5 ευρώ το internet

Link to comment
Share on other sites

Guest johnvol_no1
Στο Wind.com.gr δεν αναφέρει που πουθενά ότι το πρόγραμμα συμβολαίου Wind 1 έχει επιδότηση συσκευής!.Ένας όμως χρήστης του MyPhone πιο κάτω λέει ότι το Wind 1 έχει επιδότηση συσκευής.Τελικά έχει ή δεν έχει επιδότηση συσκευής:worry::worry:.

Το μόνο που λέει στο Wind.com.gr για το Wind 1 είναι:

α)Το πρόγραμμα WIND 1 προσφέρεται χωρίς μηνιαίο πάγιο και χωρίς ενσωματωμένο δωρεάν χρόνο ομιλίας ή μηνύματα.

β)Η χρέωση είναι κλιμακωτή, γίνεται ανά δευτερόλεπτο, χωρίς ελάχιστη διάρκεια χρέωσης

γ)Με την ενεργοποίηση νέας σύνδεσης στο πρόγραμμα WIND 1 ο συνδρομητής χρεώνεται με Εφάπαξ Τέλος Σύνδεσης 25€

δ) Στο πρόγραμμα WIND 1 παρέχεται δωρεάν η υπηρεσία WIND 1 Friends & Family, η οποία προσφέρει έκπτωση 50% στις εθνικές κλήσεις φωνής, SMS, MMS, video-κλήσεις που πραγματοποιούνται εντός Ελλάδας προς έναν ή δύο δηλωμένους αριθμούς Q-Telecom ή WIND ή έναν αριθμό Q-Telecom ή WIND και έναν αριθμό σταθερού.

Ρε παιδιά γιατί η Wind χρεώνει 25€ Τέλος Σύνδεσης;Τι είναι το Τέλος Σύνδεσης;Είναι αυτό που έρχεται μαζί με το Φ.Π.Α σε κάθε λογαριασμό που είναι 2€;Ευχαριστώ!:)

 

to wind1 δεν δινει επιδοτηση σαν νεα συνδεση. μετά τον χρόνο όμως αν πληρεις τις προυποθεσεις θα παρεις.

το τελος σύνδεσης είναι μια φορα και το πληρωνεις στο πρωτο λογ/μο.

τέλος σύνδεσης κανονικά έχουν όλες οι συνδεσεις. χρήματα που παίρνει η ΕΕΤΤ για κάθε συνδεση. αλλά έχει καθιερωθεί να είναι δωρεαν πλεον. στο wind1 όμως δεν είναι δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

1.WIND PLUS NON STOP:cool:. Περισσότερα στο http://www.windplus.gr. 3,5 ευρώ τον μήνα (ή και τσάμπα μέσω των καρτών bonus της WIND-ALPHA:O) για απεριόριστο surfing(και ΜΟΝΟ surfing) και για download μέχρι 1ΜΒ αρχείων.. Τα email σου μπορείς εύκολα να τα βλέπεις και από το κινητό σου, ειδικά μέσω του Opera Mini.

2. Όπως ανωτέρω. Υπάρχει και ολόκληρο θέμα εδώ παραπάνω...

3. Μια χαρα είναι αυτό που διάλεξες. Για όμως και τη ναυαρχίδα της LG. 390 ευρώ καθαρή συσκευή...

4. wind 240 με 35 ευρώ...+ 3,5 ευρώ το internet

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σου! Έχω αρχίσει να διαβάζω το θέμα, αλλά έχω χαθεύ στις 120+ σελίδες που έχει....

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που το Wind Αυτόματο Πρόγραμμα έχει κάποιους μήνες λειτουργίας, υπάρχει κανείς που έχει γίνει συνδρομητής στο Αυτόματο 1 ή 2;

 

Κυρίως με ενδιαφέρει αν δουλεύει απροβλημάτιστα ο "αυτόματος" υπολογισμός στο λογαριασμό που έρχεται κάθε μήνα (ειδικά επειδή η υπηρεσία ενημέρωσης υπολοίπου δεν είναι διαθέσιμη στα αυτόματα προγράμματα).

Link to comment
Share on other sites

ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΔΙΝΕΙ :!: Αρκεί να έχεις κλείσει τουλάχιστον 1 χρόνο στο Wind1 και δεν χρειάζεται να πας σε άλλο πρόγραμμα, παραμένεις στο Wind1 (αν θέλεις φυσικά ;) ) απλά υπογράφεις ανανέωση συμβόλαιου για ένα χρόνο.

 

Αν δεν γνωρίζετε μην απαντάτε καθόλου! Είναι προτιμότερο από το να παραπληροφορείτε τον κόσμο ;)

Πάντα φιλικά :)

 

Μπορείς να το τεκμηριώσεις αυτό; Γιατί από όσα ξέρω, όσα γράφει η Wind στο site της και όσο έχω ψάξει δεν έχω βρει πουθενά καμία αναφορά ότι το wind 1 προσφέρει επιδότηση.

Μακάρι να είναι όπως τα λες, έχω το συμβόλαιο από εποχής Q1 και δεν σκοπεύω να το αλλάξω γιατί με βολεύει οπότε δεν θα μου έπεφτε άσχημα και καμιά έξτρα επιδότηση!

Με όλες τις πληροφορίες όμως που υπάρχουν διαθέσιμες, για την ώρα μου φαίνεται ότι εσύ παραπληροφορείς. :(

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το τεκμηριώσεις αυτό; Γιατί από όσα ξέρω, όσα γράφει η Wind στο site της και όσο έχω ψάξει δεν έχω βρει πουθενά καμία αναφορά ότι το wind 1 προσφέρει επιδότηση.

Μακάρι να είναι όπως τα λες, έχω το συμβόλαιο από εποχής Q1 και δεν σκοπεύω να το αλλάξω γιατί με βολεύει οπότε δεν θα μου έπεφτε άσχημα και καμιά έξτρα επιδότηση!

Με όλες τις πληροφορίες όμως που υπάρχουν διαθέσιμες, για την ώρα μου φαίνεται ότι εσύ παραπληροφορείς. :(

Στο επιβεβαιώνω εγώ [όπως άλλωστε μπορεί να στο επιβεβαιώσει και κάποιο κατάστημα Wind και το 1260], το έχω δει να γίνεται μπροστά στα ματια μου, και μάλιστα μετά από δικη μου παρότρυνση, μιας και υπήρχε αγνοια για το θέμα, το μονο που χρειάζεται, είναι να έχει περάσει ο πρώτος χρόνος από την ενεργοποίηση της γραμμής, από εκεί και έπειτα, μπορείς να παίρνεις κανονικά επιδότηση κάθε χρόνο, ανάλογα με το μέσο ορο λογαριασμών που κανεις, τόσο απλά :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να το τεκμηριώσεις αυτό; Γιατί από όσα ξέρω, όσα γράφει η Wind στο site της και όσο έχω ψάξει δεν έχω βρει πουθενά καμία αναφορά ότι το wind 1 προσφέρει επιδότηση.

Μακάρι να είναι όπως τα λες, έχω το συμβόλαιο από εποχής Q1 και δεν σκοπεύω να το αλλάξω γιατί με βολεύει οπότε δεν θα μου έπεφτε άσχημα και καμιά έξτρα επιδότηση!

Με όλες τις πληροφορίες όμως που υπάρχουν διαθέσιμες, για την ώρα μου φαίνεται ότι εσύ παραπληροφορείς. :(

Τι πιο εύκολο από το να καλέσεις στο 1260 ή αν δεν θες να χρεωθείς να πας σε ένα κατάστημα να ρωτήσεις; Αν δεν θες να κάνεις τίποτα από αυτά τότε θα πρέπει να αρκεστείς σε αυτά που λέμε εδώ μέσα. Πήρα επιδότηση από το Wind1 πριν λίγες μέρες και υπέγραψα ανανέωση συμβόλαιου για 1 χρόνο (εννοείται ότι παρέμεινα στο Wind1 ε;). Να στο τεκμηριώσω δυστυχώς δεν μπορώ εκτός και αν θες να σκανάρω το συμβόλαιο και την απόδειξη :p :D

 

Α! Φιλικά ε; ;)

Απλώς... FAZER FZ6-S '04
Link to comment
Share on other sites

Το wind1 δεν παρεχεται πλεον,τωρα μολις μιλησα με το τμημα εξυπηρετησης πελατων αντικατασταθηκε με το flexy zero
Link to comment
Share on other sites

Guest johnvol_no1
Το wind1 δεν παρεχεται πλεον,τωρα μολις μιλησα με το τμημα εξυπηρετησης πελατων αντικατασταθηκε με το flexy zero

 

δεν ξέρω τι σου ειπανε αλλα το προγραμμα ισχυει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι γίνεται με το wind1 ?

Στην ιστοσελίδα πάντως της εταιρίας όταν κάνεις κλικ πάνω σε παραπέμπει σε παλαιότερα προγράμματα συμβολαίου (εμπορικά μη-διαθέσιμα)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι γίνεται με το wind1 ?

Στην ιστοσελίδα πάντως της εταιρίας όταν κάνεις κλικ πάνω σε παραπέμπει σε παλαιότερα προγράμματα συμβολαίου (εμπορικά μη-διαθέσιμα)

Πρόγραμμα WIND 1 :)

Link to comment
Share on other sites

Το wind1 δεν παρεχεται πλεον,τωρα μολις μιλησα με το τμημα εξυπηρετησης πελατων αντικατασταθηκε με το flexy zero

 

Το ίδιο μου έλεγαν κι εμένα όταν πήγα να ρωτήσω σε ένα κατάστημα της εταιρείας. Τελικά ανακάλυψαν ότι μπορώ να γίνω συνδρομητής σε αυτό το πρόγραμμα. :confused:

Πάντως αν είσαι ήδη συνδρομητής της Wind δε μπορείς να μεταφερθείς σε αυτό το πρόγραμμα. Αν είσαι νέος συνδρομητής τότε μπορείς να το επιλέξεις. :blink:

Link to comment
Share on other sites

πηγα και γω να εξαργυρωσω την ελεινη επιδοτηση μου εδωσε η wind μολις 60 ευρω (να φανταστειτε η voda στο 0 παγιο και μηδενικα τηλεφωνηματα ολο το χρονο μου εδωσε 89 εως 119 ευρω...) το ενα καταστημα δεν ειχε συσκευες, το αλλο μια μου εβγαζε προσφορες μια οχι, οι φτηνες συσκευες ειχαν 0 στοκ, τελικα τα πηρα και γω και τα εξαργυρωσα σε πιστωση.

 

αυτο που εχω διπιστωσει παντως ειναι και οχι η wind εχει γινει και αυτη αρπαχτρα σαν τη voda χωρις ομως την αναλογη υποδομη....

 

αν δεν ειχα δωσει το νουμερο και αν δεν ηταν και το οικογενειακο σιγουρα θα ειχα φυγει....

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα μια βοήθεια γιατί δε γνωρίζω την πολιτική τις Wind ή των άλλων ελληνικών εταιριών σχετικά με τις επιδοτήσεις, ανανεώσεις συμβολαίου κλπ.

 

Ήρθε στη μάνα μου ένα μήνυμα από τι Wind που λέει "Η Wind σας υπενθυμίζει: Αναβαθμίστε τώρα τι σύσκεψη σας με μια προσφορά μονο για σας. Για περισσότερες πληροφορίες, περάστε από το πλησιέστερο κατάστημα Wind κλπ".

 

Σε ένα κατάστημα Wind που είχε πάει πριν ένα μήνα της είπαν ότι μπορεί να πάρει επιδότηση και να κάνει ανανέωση συμβολαίου από 2 Αυγούστου. Αυτή θυμάται ότι το συμβόλαιο το έκανε πέρυσι στα μέσα Ιουλίου. Σήμερα που πήρα για διευκρίνιση το 1260, μου έδωσαν άλλη ημερομηνία λήξης του συμβολαίου, αρχές Σεπτεμβρίου! Όταν τους ανέφερα το παραπάνω μήνυμα που της έστειλαν από τη Wind, μου είπαν "αυτές είναι ειδικές προσφορές που δίνονται πριν από τη λήξη των συμβολαίων"!

 

Η αλήθεια είναι ότι έχω λίγο μπερδευτεί με τις ημερομηνίες, γι' αυτό και οι ερωτήσεις:

 

1. Τα ετήσια συμβόλαια δε λήγουν κανονικά όταν συμπληρωθούν οι 12 μήνες; Π.χ. αν κάνεις συμβόλαιο 15/7/2007, θα λήξει (και θα έχεις δυνατότητα επιδότησης συσκευής) την 14/7/2008;

 

2. Αν όντως το συμβόλαιο λήγει αρχές Σεπτεμβρίου (όπως μου είπαν στο 1260), με το μήνυμα που έστειλαν από τη Wind για αναβάθμιση συσκευής, μήπως αν ανανεώσεις το συμβόλαιο 1 μήνα πριν τη λήξη, θα σου δώσουν και λιγότερη επιδότηση για τη συσκευή; Αν είναι έτσι, ας περιμένει μέχρι αρχές Σεπτεμβρίου.

 

3. Έκανε μηνιαίους λογαριασμούς 75-85 Ευρώ. Στο 1260 μου είπαν ότι επιδότηση είναι "από 65-70 ευρώ... ανάλογα με τη συσκευή". Σα να είναι λίγη, δε νομίζετε;

 

Συγνώμη για το μεγάλο μήνυμα και θα το εκτιμούσα αν κάποιος με αντίστοιχη εμπειρία μπορεί να απαντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Οπως ειναι γνωστο, πληρωνεις εναν μηνα μπροστα, δηλαδη στον 11ο μηνα θα εχεις πληρωσει τον 12ο.

 

Για αυτο τον λογο μπορεις να παρεις επιδοτηση η και να διακοψεις την συνδεση 1 μηνα πριν.

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

apo simera vgainoun ta programmata wind flexy aytomato1 kai aytomato2.

einai stin idia filosofia opos ta iparxonta automata programmata alla me flexy domi,diladi tha periexoun omilia,sms kai mms.

to flexy automato1 tha perilamvanei ta flexy30,flexy35 kai flexy40.

to flexy automato2 tha perilamvanei ta flexy55,flexy75 kai flexy100.

episis tha sindiazontai kai oles oi add-on ipiresies,tha mpainoun kai se oikogeniaka paketa:!:

osoi pistoi....proselthete

Symbian, Die hard
Link to comment
Share on other sites

einai stin idia filosofia opos ta iparxonta automata programmata alla me flexy domi,diladi tha periexoun omilia,sms kai mms.

 

+ Βιντεο κλησεις .

 

tha mpainoun kai se oikogeniaka paketa:!:

 

Μονο με την επιλογη εκπτωσης παγιου .

Link to comment
Share on other sites

χαιρεται, μια ερωτηση θελω να κανω. Οταν στελνω κενο μηνυμα στο 1212 γιανα μαθω ποσο χρονο εχω χρησιμοποιησει απο το διαθεσιμο χρονο ομιλιας μου χρεωνομαι ?
Link to comment
Share on other sites

Guest johnvol_no1
χαιρεται, μια ερωτηση θελω να κανω. Οταν στελνω κενο μηνυμα στο 1212 γιανα μαθω ποσο χρονο εχω χρησιμοποιησει απο το διαθεσιμο χρονο ομιλιας μου χρεωνομαι ?

 

oxi........

Link to comment
Share on other sites

πληροφοριακα 2 μεγιστες ενημερωσεις την ημερα..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Κάτι έμαθα ότι αυξήθηκε λίγο ο χρόνος στα φλέξυ και ότι τα έκαναν όπως τα μούλτι της κοσμοτέ, ισχύει ή πρόκειται να γίνει?
Link to comment
Share on other sites

χαιρεται, ξανα μια ερωτηση :lol:

γινεται την επιδοτηση συσκευης αντι να την παρω σε συσκευη να αφαιρεθει απο τα παγια ?? το εχει κανει κανεις ?

κανονικα θα επρεπε να παω να ρωτησω σε καταστημα απλα εδω μπορει να μου πουν οτι τους κατεβει στο μυαλλο.

οποτε αν δεν υπαρχει εδω σαφη απαντηση, μαλλον θα παρω στην τηλεφωνικη εξυπηρετηση που ειναι και η πιο αρμοδια ( ετσι πιστευω τουλαχιστον )... αυτα!:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

χαιρεται, ξανα μια ερωτηση :lol:

γινεται την επιδοτηση συσκευης αντι να την παρω σε συσκευη να αφαιρεθει απο τα παγια ?? το εχει κανει κανεις ?

κανονικα θα επρεπε να παω να ρωτησω σε καταστημα απλα εδω μπορει να μου πουν οτι τους κατεβει στο μυαλλο.

οποτε αν δεν υπαρχει εδω σαφη απαντηση, μαλλον θα παρω στην τηλεφωνικη εξυπηρετηση που ειναι και η πιο αρμοδια ( ετσι πιστευω τουλαχιστον )... αυτα!:rolleyes:

 

Βεβαίως και μπορείς... Πήγαινε σε ένα κατάστημα...

Link to comment
Share on other sites

αυτο γινεται και στις αλλες εταιρειες η μονο στην wind;

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...