Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Από Flexy Zero και Wind 1 οποιαδήποτε αλλαγή προγράμματος και να γίνει θα πρέπει να κλείσεις χρόνο για να βγεί επιδότηση.

Δεν καταλαβαίνω γιατί εκνευρίζεσαι όμως gnikolai, κάθε εταιρία έχει ότι πολιτική θέλει απο κι και πέρα έχεις επιλογές.

 

Καλα ενταξει, εχετε ξεπερασει καθε οριο.

Link to comment
Share on other sites

εχω δει και συμβολαια χωρις να εχουν κλεισει χρονο να δικαιουνται επιδοτηση.

μα ετσι κι αλλιως τα συγκεκριμενα πακετα δεν ειναι ετησια. ;)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

παιδια η wind δεν εχει προγραμμα που να μεταφερει το υπολοιπο στον επομενο μηνα ?

ολα τα προγραμματα ειναι ετσι, - τα φλεξυ.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ολα τα προγραμματα ειναι ετσι, - τα φλεξυ.

Μεταφέρουν τα flexy το υπόλοιπο στον επόμενο μήνα;;;;;;;

Πότε έγινε αυτό;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

ολα τα προγραμματα ειναι ετσι, - τα φλεξυ.

 

Μεταφέρουν τα flexy το υπόλοιπο στον επόμενο μήνα;;;;;;;

Πότε έγινε αυτό;

 

μειον κυριε moderator (-)!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Guest johnvol_no1
Για να σας περιγραψω λιγο πιο αναλυτικα γιατι πανω στα νευρα μου δεν εγραψα ολη την ιστορια.

 

Συμβολαιο ειχα στη Q. Απο τα γνωστα συμβολαια της Q, χωρις καποιο παγιο δηλαδη. Ο,τι μιλησες το πληρωνεις, δε μιλησες, 0 ευρω στο τελος του μηνα...

 

Εδω και ενα χρονο περιπου μας πηρε η Wind και μας μετεφερε στο αντιστοιχο προγραμμα, οπερ οταν μιλαω πληρωνω ο,τι μιλησα, αν ΔΕΝ παρω τηλεφωνο και ΔΕ στειλω ΣΜΣ και δεν ανοιξω το κινητο ΔΕ πληρωνω τιποτα.

 

Εννοειται οτι οταν ειχα κανει το συμβολαιο με τη Q ΔΕΝ ειχα παρει ΚΑΜΙΑ επιδοτηση (αφου ηταν και μηδενικο το παγιο) και πως οταν μεταφερθηκαμε (αυτοματα και χωρις να ερωτηθουμε) στη Wind πως και παλι αφου ΔΕΝ πληρωνουμε παγιο δεν πηραμε καμια επιδοτηση.

 

Επειδη λοιπον ενα χρονο τωρα διαπυστωσα οτι δε πεφτω κατω απο 30 ευρω. Ειμαι σχεδον παντα 40 με 50 ευρω, ειπα να παω να τους πω να αλλαξω κατηγορια και να παω σε καποιο συμβολαιο με παγιο κοντα στο 30αρι... Μηνας μπαινει μηνας βγαινει δηλαδη να δινω κανενα 30αρι ειτε μιλαω ειτε οχι!!!

Τι πηρα ως απαντηση; Ο,τι ΔΕΝ δικαιουμε επιδοτηση!!! Οτι και καλα θα πρεπει πρωτα να κλεισω ενα χρονο ΜΕ παγιο (το τονιζω) να κλεισω ενα χρονο να πληρωνω παγια (30αρια δηλαδη ειτε μιλαω ειτε οχι) και μετα θα δικαιουμε καποια επιδοτηση!!!

Και ειναι λεει η πολιτικη της Wind για ΟΛΑ τα συμβολαια της Q που εγιναν Wind...

Ταδε εφη σε 3 καταστηματα που ρωτησα!

 

Ρε παιδια; κανενας υπευθυνος της Wind Που να διαβαζει το φορουμ;

 

όσοι συνδρομητές ειναι σε wind1 όταν αλλαζουν πρόγραμμα παίρνουν και την αντίστοιχη επιδότηση (την επιδότηση του προγραμματος, αν εκανες νεα συνδεση).

Δηλαδή σήμερα που η επιδοτηση του wind100/flexy20 είναι 35 ευρώ, αν θα κάνει κάποιος αλλαγή από wind1 σε wind100/flexy20 θα πάρει 35 ευρώ.!!!

 

Επίσης οσοι συνδρομητές είναι σε wind1/flexy0 και πληρούν τις προυποθεσεις (μ.ο 17/μήνα, 12 μήνες χωρίς συσκευή) παίρνουν κανονικά επιδότηση.

 

Τέλος. Αυτό ισχυει. όλοι σου είπανε μαλ..ες δηλαδή.

 

Τωρα δεν ξέρω τι μπορείς να κάνεις αλλά σαν πρώτη κίνηση πάρε 1260 και πες τι έγινε. και απαίτησε επιδότηση.

 

Αν δεν πάρεις τότε πήγαινε σε ενα κατάστημα wind και ζήτα να στείλουν email για να βγει επιδότηση.

 

Εαν κινηθείς σωστά και πέσεις και σε σωστούς υπαλλήλους θα την πάρεις

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έκανα μεταφορά από τη Vodafone στη Wind και η μεταφορά θα ολοκληρωθεί στις 18/09. Θα πάω στο wind 240. Θα ήθελα να ρωτήσω:

1. Τα προπληρωμένα λεπτά ισχύουν για ημερολογιακούς μήνες (π.χ. από 1/9 μέχρι 30/9) ή από τη στιγμή που αρχίζει το συμβόλαιο (π.χ από 18/9 μέχρι 17/10)?

2. Αν ισχύει για ημερολογιακούς μήνες τότε θα έχω 240 προπληρωμένα λεπτά για το διάστημα 18/9-30/9 και μετά κανονικά από την πρώτη κάθε μήνα?

3. Η μεταφορά υπολοίπου στον επόμενο μήνα ισχύει αυτόματα ή πρέπει να κάνω κάποια αίτηση και πού?

4. Ο λογαριασμός μπορεί να πληρώνεται ηλεκτρονικά μέσω του site της Wind όπως γίνεται και στη Vodafone ή κάτι τέτοιο δεν ισχύει?

 

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

μειον κυριε moderator (-)!

Έτσι όπως το έγραψες μου φάνηκε σαν παύλα! Εκτός αυτού όμως, δεν έχουν όλα εκτός από τα flexy. Έχουν μόνο τα τελευταία wind. Δεν έχουν τα max, δεν έχουν (αναμενόμενο) τα αυτόματα, δεν έχουν τα παλιά. Αν και θυμάμαι (διόρθωσέ με αν κάνω λάθος) ότι πριν από κανένα δίμηνο, σταμάτησαν να είναι διαθέσιμα τα wind με μεταφορά στον επόμενα μήνα (τα wind R για όσους καταλαβαίνουν)...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως το έγραψες μου φάνηκε σαν παύλα! Εκτός αυτού όμως, δεν έχουν όλα εκτός από τα flexy. Έχουν μόνο τα τελευταία wind. Δεν έχουν τα max, δεν έχουν (αναμενόμενο) τα αυτόματα, δεν έχουν τα παλιά. Αν και θυμάμαι (διόρθωσέ με αν κάνω λάθος) ότι πριν από κανένα δίμηνο, σταμάτησαν να είναι διαθέσιμα τα wind με μεταφορά στον επόμενα μήνα (τα wind R για όσους καταλαβαίνουν)...

οχι τα wind R οπως λες εχουν γινει κανονικα(wind 100). και εχουν μεταφορα χρονου ομολιας,οπως και το καρτοσυμβολαιο εχει μεταφορα.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

παιδια πηγα σε καταστημα της wind και ρωτησα για να κανω συνδεση και μεταφορα φορητοτητας απο τη κοσμοτε αλλα μου ειπε οτι εχουνε σταματησει πριν 2 μηνες τη μεταφορα υπολοιπου και ουτε οι ιδιοι δεν ξερουν το γιατι...

νομιζω θα μεινω στη κοσμοτε στο μηδενικο παγιο μια χαρα ειμαι...

και προγραμμα πιο ψηλο να κανω μου μεταφερει και υπολοιπο και σε εθνικες κλησεις ειναι και πιο φτηνη !

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,απλά το μόνο που έχει αλλάξει είναι οτι τη μεταφορά χρόνου ομιλίας πρέπει να τη ζητά ο συνδρομητής απο το 1260.

http://img369.imageshack.us/img369/9788/n222800402208886943te9.jpg

Sleepless Degenerate Drunk.

Link to comment
Share on other sites

οχι φιλε μου εχουνε σταματησει τη μεταφορα χρονου ομιλιας στα πακετα συνδεσης συμβολαιου
Link to comment
Share on other sites

Guest johnvol_no1
οχι φιλε μου εχουνε σταματησει τη μεταφορα χρονου ομιλιας στα πακετα συνδεσης συμβολαιου

 

den την σταματησανε. απλα πρεπει πλεον να παρει ο πελατης να το ζητησει απο το 1260.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,απλά το μόνο που έχει αλλάξει είναι οτι τη μεταφορά χρόνου ομιλίας πρέπει να τη ζητά ο συνδρομητής απο το 1260.

ετσι ακριβως, μετα απο διαπιστωση που καναμε με την εταιρια ο πετρος κι εγω αυτο ισχυει.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή καλούμε το 1260 και ενεργοποιούμε τη μεταφορά χρόνου ομιλίας, εφόσον βρισκόμαστε σε οποιοδήποτε πρόγραμμα εκτός από Flexy; Αυτό ισχύει και για εταιρικά/Group;
Link to comment
Share on other sites

ισχυει μονο για τα καταναλωτικα προγραμματα wind 100-140 κτλ κτλ κτλ. οχι εταιρικα οχι γκρουπ κτλ.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά,απλά το μόνο που έχει αλλάξει είναι οτι τη μεταφορά χρόνου ομιλίας πρέπει να τη ζητά ο συνδρομητής απο το 1260.

Αυτό για το οποίο κατηγορούσαμε τη vodafone παλιότερα, το βλέπουμε τώρα από τη wind...

Μου κάνει εντύπωση ότι τα καταστήματα ΔΕΝ έχουν τη δυνατότητα να περάσουν πρόγραμμα με μεταφορά χρόνου ομιλίας... πρέπει κάποιος να το ζητήσει τηλεφωνικά...

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έκανα μεταφορά από τη Vodafone στη Wind και η μεταφορά θα ολοκληρωθεί στις 18/09. Θα πάω στο wind 240. Θα ήθελα να ρωτήσω:

1. Τα προπληρωμένα λεπτά ισχύουν για ημερολογιακούς μήνες (π.χ. από 1/9 μέχρι 30/9) ή από τη στιγμή που αρχίζει το συμβόλαιο (π.χ από 18/9 μέχρι 17/10)?

2. Αν ισχύει για ημερολογιακούς μήνες τότε θα έχω 240 προπληρωμένα λεπτά για το διάστημα 18/9-30/9 και μετά κανονικά από την πρώτη κάθε μήνα?

3. Η μεταφορά υπολοίπου στον επόμενο μήνα ισχύει αυτόματα ή πρέπει να κάνω κάποια αίτηση και πού?

4. Ο λογαριασμός μπορεί να πληρώνεται ηλεκτρονικά μέσω του site της Wind όπως γίνεται και στη Vodafone ή κάτι τέτοιο δεν ισχύει?

 

Σας ευχαριστώ.

 

Σε ότι αφορά στη μεταφορά υπολοίπου όπως είδα πρέπει να την ενεργοποιήσω ηλεκτρονικα. Για τις άλλες τρεις ερωτήσεις ξέρει κανείς κάτι?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Τα προπληρωμένα λεπτά ξεκινούν από την ημέρα έκδοσης του λογαριασμού σου.

Ο λογαριασμός δεν πληρώνετε ηλεκτρονικά από το site μπορείς όμως να δώσεις εξουσιοδότηση για χρέωση σε πιστωτική κάρτα .

Link to comment
Share on other sites

πειτε οτι παιρνω επιδοτηση τωρα με το προγραμμα 140.. και τον ερχομενο ιουνιο το κατεβαζω στο μηδενικο παγιο. τι προστιμο θα εχω ακριβως?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα,

 

Έχω ένα συμβόλαιο Wind Flexy 55 και όταν το είχα κάνει πέρυσι περιπου τέτοια εποχή ήταν τότε που είχε αυτή τη προσφορά που σε κατέβαζε στο παρακάτω flexy. έτσι λοιπόν κοντεύει να περάσει όντως ένας χρόνος που πληρώνω το flexy 40, και γενικά δεν είχα πρόβλημα. τώρα που τελείωνει αυτό το πράγμα, εγώ δεν έχω καταλάωει αν θα πάω στο 40 ή στο 55 χωρίς να κάνω τίποτα. Πάντως γενικά στο 40 θέλω να καταλήξω γιατί τόσα χρήαμτα διαθέτω και γιατί γενικά το 55άρι πλην ελαχίστων περιπτώσεων δεν το έπιανα ούτωε ή αλλός. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω?

 

Επίσης το συμβόλαιο μου θα το αφήσω ελέυθερο προς το παρόν γιατί απλά δεν έχω βάλει καμια συσκευή στο μάτι και δεν θέλω επιδότηση. Δεν φαντάζομαι να παίζει πρόβλημα με αυτό?

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

πειτε οτι παιρνω επιδοτηση τωρα με το προγραμμα 140.. και τον ερχομενο ιουνιο το κατεβαζω στο μηδενικο παγιο. τι προστιμο θα εχω ακριβως?

νομιζω δεν μπορεις να πας σε μηδενικο παγιο αν δεν κλεισεις χρονο.

αλλα και αν γινεται αυτο..δεν θα πληρωσεις τιποτα

 

Παιδιά καλησπέρα,

 

Έχω ένα συμβόλαιο Wind Flexy 55 και όταν το είχα κάνει πέρυσι περιπου τέτοια εποχή ήταν τότε που είχε αυτή τη προσφορά που σε κατέβαζε στο παρακάτω flexy. έτσι λοιπόν κοντεύει να περάσει όντως ένας χρόνος που πληρώνω το flexy 40, και γενικά δεν είχα πρόβλημα. τώρα που τελείωνει αυτό το πράγμα, εγώ δεν έχω καταλάωει αν θα πάω στο 40 ή στο 55 χωρίς να κάνω τίποτα. Πάντως γενικά στο 40 θέλω να καταλήξω γιατί τόσα χρήαμτα διαθέτω και γιατί γενικά το 55άρι πλην ελαχίστων περιπτώσεων δεν το έπιανα ούτωε ή αλλός. Ξέρει κανείς τι πρέπει να κάνω?

 

Επίσης το συμβόλαιο μου θα το αφήσω ελέυθερο προς το παρόν γιατί απλά δεν έχω βάλει καμια συσκευή στο μάτι και δεν θέλω επιδότηση. Δεν φαντάζομαι να παίζει πρόβλημα με αυτό?

ωραια φιλε μου,αφου εληξε η προσφορα του λεγομενου higher που ηταν η καλυτερη προσφορα απο ποτε.

θα κανεις αλλαγη οικονομικου πακετου προς τα κατω δηλαδη στο φλεξυ40 ή οποιο αλλο προγραμμα θελεις,με χρεωση 5,87.

οσο για την επιδοτηση..ναι μπορεις και να την παρεις αργοτερα,δεν υπαρχει προβλημα,εκτος αν θες την επιδοτηση να την κανεις εκπτωση παγιου στον λογαριασμο σου.

κατι αλλο? :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

ωραια φιλε μου,αφου εληξε η προσφορα του λεγομενου higher που ηταν η καλυτερη προσφορα απο ποτε.

θα κανεις αλλαγη οικονομικου πακετου προς τα κατω δηλαδη στο φλεξυ40 ή οποιο αλλο προγραμμα θελεις,με χρεωση 5,87.

οσο για την επιδοτηση..ναι μπορεις και να την παρεις αργοτερα,δεν υπαρχει προβλημα,εκτος αν θες την επιδοτηση να την κανεις εκπτωση παγιου στον λογαριασμο σου.

κατι αλλο? :)

 

Είσαι ωραίος, σε ευχαριστώ. Καλά η Wind χρεώνει την αλλαγή σε πρόγραμμα μικρότερου παγίου ακόμα και σε ελεύθερο συμβόλαιο? (Που θα είναι το δικό μου σε λίγες μέρες)....?! Άντε η καθε εταιρία τα δικά της έχει... έφυγα από την Voda (που άλλαζες ότι πρόγραμμα ήθελες κάθε μήνα) γιατί δεν έβρισκά ούτε μισή συσκευή unbranded με επιδότηση, μου φαίνεται θα πάρω το νουμεράκι μου και θα φύγω και από δω όπως πάνε τα πράγματα...

 

By the way, ωραίο το Ε71 που χεις στο Avatar, αυτό ψήνομαι να πάρω αργότερα άμα πέσει λίγο, εξού και φιλάω και την επιδότηση :)

One Plus 5T 6gb/64gb Stock Stable Oreo
Link to comment
Share on other sites

Είσαι ωραίος, σε ευχαριστώ. Καλά η Wind χρεώνει την αλλαγή σε πρόγραμμα μικρότερου παγίου ακόμα και σε ελεύθερο συμβόλαιο? (Που θα είναι το δικό μου σε λίγες μέρες)....?! Άντε η καθε εταιρία τα δικά της έχει... έφυγα από την Voda (που άλλαζες ότι πρόγραμμα ήθελες κάθε μήνα) γιατί δεν έβρισκά ούτε μισή συσκευή unbranded με επιδότηση, μου φαίνεται θα πάρω το νουμεράκι μου και θα φύγω και από δω όπως πάνε τα πράγματα...

 

By the way, ωραίο το Ε71 που χεις στο Avatar, αυτό ψήνομαι να πάρω αργότερα άμα πέσει λίγο, εξού και φιλάω και την επιδότηση :)

παντως εισαι σε μια καλη εταιρια!! :) οποτε μην ανησυχεις για τιποτα!

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...