Jump to content

Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


Eliseos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τι εννοείς ακριβώς, γιατι δεν κατάλαβα.:(:O Εγώ πάντως στις ΗΠΑ έβλεπα τελείως διαφορετική αντιμετώπιση από τις εταιρείες κινητής (σαν συνδρομητής της τότε Cingular) στην εξυπηρέτηση πελατών και σε καμία περίπτωση γραφειοκρατεία και άλλα τέτοια. Μπορεί τεχνολογικά για μένα να είναι πίσω σε σχέση με Ευρώπη (κυρίως λόγω της επικράτησης του CDMA σε σχέση με το GSM 1900) άλλα σαν εταιρείες καμία σχέση...

Αυτό ακριβώς εννοώ.

 

Δυστιχως υπαρχουν περιπτωσεις (τσεκαρισμενο) που πηραν πελατες τηλ στην WIND και εκβιασαν για λιγα παραπανω χρηματα στην επιδοτηση τους. Ας μην κατηγορουμε μονο τις εταιρειες γιατι υπαρχουν συνδρομητες (ελπιζω να μεινουν λιγοι) που ξεφτυλιζονται για 5 η 10 ευρω παραπανω.... Για μενα ειναι πανω απο ολλα θεμα ανθρωπινης αξιοπρεπειας!

Αυτό τώρα το λες γενικά ή συγκεκριμένα το αναφέρεις για να δείξεις ότι ο gmmour είχε άδικο να ζητάει την επιδότηση που δεν πήρα εξαρχής;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
Απευθυνομαι σε αυτους που εχουν μικρους λογαριασμους και μεγαλες απαιτησεις οταν φτανει η ωρα της επιδοτησης. Ας μιλησω λοιπον σαν συνδρομητης: Στην προηγουμενη εταιρεια που ημουν εκανα πανω απο 1200 ευρω ετησιο λογαριασμο. Ξερετε τι μου δωσανε? 95 ευρω επιδοτηση..... Κοιταξτε λοιπον και τα χαλια των αλλων 2 που προσφερουν "ΠΟΛΥ ΛΙΓΟΤΕΡΑ"
Link to comment
Share on other sites

Έχω Wind 1. Στο Friends & Family έχω δηλωμένα έναν αριθμό κινητού Q κι ένα σταθερό. Στον χτεσινό λογαριασμό παρατήρησα ότι οι κλήσεις προς το σταθερό νούμερο χρεώθηκαν ως απλές κλήσεις (χωρίς την έκπτωση). Αντίθετα, προς το Q είχαν τιμολογηθεί κανονικά, με την έκπτωση. Παρατήρησα μάλιστα ότι το ίδιο έγινε και στον προηγούμενο λογαριασμό, ήταν όμως μόνο 1 κλήση και δεν τη πρόσεξα.

 

Πήρα στο CS και μου είπαν ότι θα το κοιτάξουν και θα πιστώσουν τη διαφορά τον άλλο μήνα. Έχει συμβεί και σε άλλον αυτό;

 

Από τότε που έγινε η μεταφορά από Q1 σε WIND1 τα νούμερα Friends & Family που έχω δηλώση χρεώνονται κανονικά.Επικοινώνησα με την εξηπυρέτηση πελατών,μου έκαναν πίστωση στον επόμενο λογαριασμό και μου είπαν ότι καποιο πρόβλημα υπάρχει με την γραμμή μου και θα το κοιτάξει το τεχνικό τμήμα,ώμος στον αναλυτικό λογαριασμό που έλαβα πρόσφατα το προβλήμα παρέμεινε και τα νούμερα Friends & Family μου τα χρέωνε κανονικά ξανά επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών και μου ειπαν τα ίδια που μου είπαν και την πρώτη φορά,ζητώντας μου συγνωμή που δεν διορθώθηκε το πρόβλημα και θα το κοιτάξουν τώρα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έκανα τη σύνδεσή μου στο Wind 1 το Μάρτιο.

Αν πάω να ζητήσω να το μετατρέψω σε Flexy25 θα πάρω επιδότηση;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

εγώ έκανα τη σύνδεσή μου στο Wind 1 το Μάρτιο.

Αν πάω να ζητήσω να το μετατρέψω σε Flexy25 θα πάρω επιδότηση;

 

νομιζω , πως δικαιούσε κανονικα επιδοτηση

Link to comment
Share on other sites

Κάποια posts έφυγαν εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=180903

Αν ξαναδώ αντιπαραθέσεις και λοιπά άσχετα με τα συμβόλαια της Wind, it's bye-bye Kansas (μιας και ασχολείστε και με Αμερική :shifty: ).

Link to comment
Share on other sites

εγώ έκανα τη σύνδεσή μου στο Wind 1 το Μάρτιο.

Αν πάω να ζητήσω να το μετατρέψω σε Flexy25 θα πάρω επιδότηση;

θα πας σ'ενα καταστημα να το δουνε και αν ειναι θα παρεις επιδοτηση :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

θα πας σ'ενα καταστημα να το δουνε και αν ειναι θα παρεις επιδοτηση :)

Κατατοπιστικότατη απάντηση.

Από ποιές παραμέτρους εξαρτάται; Από το αν έχει τα κέφια του το πανέξυπνο πληροφοριακό σύστημα;

 

 

νομιζω , πως δικαιούσε κανονικα επιδοτηση

Ότι τη δικαιούμαι το ξέρω. Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα μου την δώσουν έτσι απλά.

Και ο gmmour τη δικαιούτο, αλλά δεν την πήρε. Για αυτό και ρώτησα.

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κατατοπιστικότατη απάντηση.

Από ποιές παραμέτρους εξαρτάται; Από το αν έχει τα κέφια του το πανέξυπνο πληροφοριακό σύστημα;

 

 

 

Ότι τη δικαιούμαι το ξέρω. Αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα μου την δώσουν έτσι απλά.

Και ο gmmour τη δικαιούτο, αλλά δεν την πήρε. Για αυτό και ρώτησα.

απλα πας και βλεπεις...αν ειναι ανοιχτη η επιδοτηση σου και επιλεξεις καποιο απο τα εμπορικα προγραμματα (flexy20) θα παρεις την επιδοτηση και θα υπογραψεις για 1 χρονο.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

απλα πας και βλεπεις...αν ειναι ανοιχτη η επιδοτηση σου και επιλεξεις καποιο απο τα εμπορικα προγραμματα (flexy20) θα παρεις την επιδοτηση και θα υπογραψεις για 1 χρονο.

Και σε αντίθετη περίπτωση θα την πάρω την επιδότηση πάντως. ;)

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Από τότε που έγινε η μεταφορά από Q1 σε WIND1 τα νούμερα Friends & Family που έχω δηλώση χρεώνονται κανονικά.Επικοινώνησα με την εξηπυρέτηση πελατών,μου έκαναν πίστωση στον επόμενο λογαριασμό και μου είπαν ότι καποιο πρόβλημα υπάρχει με την γραμμή μου και θα το κοιτάξει το τεχνικό τμήμα,ώμος στον αναλυτικό λογαριασμό που έλαβα πρόσφατα το προβλήμα παρέμεινε και τα νούμερα Friends & Family μου τα χρέωνε κανονικά ξανά επικοινώνησα με την εξυπηρέτηση πελατών και μου ειπαν τα ίδια που μου είπαν και την πρώτη φορά,ζητώντας μου συγνωμή που δεν διορθώθηκε το πρόβλημα και θα το κοιτάξουν τώρα.

 

Παράξενο. Εμένα οι κλήσεις μόνο προς το σταθερό χρεώνονται λάθος. Έχω μια υποψία για το τι φταιει (φορητότητα), να δούμε τι θα μου πουν από την Wind.

Motorola Razr i XT890 + Alcatel 2005D + Samsung GT-N5110
Link to comment
Share on other sites

όταν δεν έχεις αναλυτική κατάσταση, πως διαπιστώνεις αν δεν συμβαίνει το ίδιο και με τα νούμερα των υπολοίπων συνδρομητών;
Link to comment
Share on other sites

έκανα το flexy και όπως είπαμε δίνουν και 3 μήνες 500min δωρεάν σε σταθερα. η κοπέλα όμως στο κατάστημα μου είπε πως στην ουσία θα έχω 2 μήνες - εξαρτάται από το ποτε εκδίδεται ο λογαριασμός αν καταλαβα καλα. τι κοροϊδία είναι αυτή?

 

μόλις πήρα το 1260 για να μιλήσω με cc.αναμονή 21min περίπου και εκεί με έκοψε το σύστημα. μα καλά είναι σοβαροί?τα 0.24€ όμως τα χρεώθηκα έτσι?

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιησω την επιδοτηση που εχω,μπορω να κανω επειτα αλλαγη σε κοσμοτε και να παρω και επιδοτηση απο εκει ή η επιδοτηση με δεσμευει?

 

Επιδοτηση παρεπιπτωντος καθε ποτε περνεις,καθε φορα που κλεινεις χρονο?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Αν χρησιμοποιησω την επιδοτηση που εχω,μπορω να κανω επειτα αλλαγη σε κοσμοτε και να παρω και επιδοτηση απο εκει ή η επιδοτηση με δεσμευει?

 

Επιδοτηση παρεπιπτωντος καθε ποτε περνεις,καθε φορα που κλεινεις χρονο?

:lol: φυσικα και σε δεσμευει για 1 χρονο. :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Αμα αξιοποιησω την επιδοτηση μπορω να το ριξω σε χαμηλοτερο προγραμμα χωρις επιβαρυνση?Πχ με το που κλεισει νεο χρονο να κανω χρηση επιδοτησησς και αμεσως να το ριξω στο χαμηλοτερο παγιο.

 

Η σε δεσμευει για το προγραμμα στο οποιο βρίσκεσαι?ΠΑρεπιπτωντος,προγραμμα χωρις παγειο έχει η Wind?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

έκανα το flexy και όπως είπαμε δίνουν και 3 μήνες 500min δωρεάν σε σταθερα. η κοπέλα όμως στο κατάστημα μου είπε πως στην ουσία θα έχω 2 μήνες - εξαρτάται από το ποτε εκδίδεται ο λογαριασμός αν καταλαβα καλα. τι κοροϊδία είναι αυτή?

 

μόλις πήρα το 1260 για να μιλήσω με cc.αναμονή 21min περίπου και εκεί με έκοψε το σύστημα. μα καλά είναι σοβαροί?τα 0.24€ όμως τα χρεώθηκα έτσι?

ναι τα χρεωθηκες ΚΑΝΟΝΙΚΟΤΑΤΑ. Ειναι απιστευτο αυτο που κανουν στην τιμ. Περιμενεις 10 ωρες και σε χρεωνουν κιολας αν δε μιλησεις.......

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτωντος ρωτηση στο καταστημα για την επιδοτηση που εχω,και μου ειπε 87 ευρω,αλλα μου εδψσε κατι τρελλες τιμες για τα κινητα που ζητησα.(φθηνες δηλαδη)

 

u600 -> 248e

u100 -> 158e

e840 -> 146e

n93i -> 495e

 

Υπαρχει περιπτωση να ισχυεουν οι τιμες αυτε?Την ξαναρωτησα συγκεκριμενα για το ν93ι και παλι 495 μου το εβγαλε με την επιδοτηση μου.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Παρεπιπτωντος ρωτηση στο καταστημα για την επιδοτηση που εχω,και μου ειπε 87 ευρω,αλλα μου εδψσε κατι τρελλες τιμες για τα κινητα που ζητησα.(φθηνες δηλαδη)

 

u600 -> 248e

u100 -> 158e

e840 -> 146e

n93i -> 495e

 

Υπαρχει περιπτωση να ισχυεουν οι τιμες αυτε?Την ξαναρωτησα συγκεκριμενα για το ν93ι και παλι 495 μου το εβγαλε με την επιδοτηση μου.

οι τιμες,τελικες,υπολογιζονται με βαση τις τιμες χονδρικης και οχι λιανικης οποτε τα 87 ευρω γινονται 107-117-127-και δεν ξερω γω ποσα.αρα βγινουμε εμεις οι συνδρομητες οφελειμενοι

Link to comment
Share on other sites

μακαρι αλλα και παλι 637-495=145ε επιδοτηση 142ε/1.19 = 119.32... ευρω επιδοτηση θα μου ελεγε.

 

Καλα δεν ξερω μακαρι κιολας,απλως μην παω την επομενη και μου πει α ξερω γω με την επιδοτηση πεφτει στα 550 πχ.

 

Τεσπα,καλως ευχαριστω.Πηγα να το παραλαβω αλλα ηθελε υπογραφυ απο τον πατερα μου,τωρα θα περιμενω να ερθει ο πατερας μου και ελπιζω να το εχουν ετοιμοπαραδοτο γιατι ολο ελλειψεις παιζουν με αυτο...

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Το μηνυμα λεει " ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΕΙ: ... ΕΥΡΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΣΩΜΑΤΩΜΕΝΗ ΧΡΗΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΣΑΣ. ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΚΛΗΣΗ: ....

 

Και ναι, ειναι χωρις φπα (δυστυχως το καταλαβα κατοπιν εορτης). Φυσικα δεν υπαρχει καπου γραμμενο, για τη wind μιλαμε.

 

έχω πάει σε 4 καταστήματα wind να επιβεβαιώσω αυτό που λες. όλοι μου λένε πως είναι με φπα. δεν έχω λόγο να μην σε πιστέψω αλλα προσπαθώ να πάρο και "επίσημη" πληροφόρηση, τρομάρα τους. μάλιστα μίλησα και με μια υπάλληλο WIND που είναι χρηστης flexy. και αυτή το ίδιο μου είπε:με φπα. τι στο καλο....!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον επιβεβαιωνω κι εγω οτι το σμς που ερχεται ειναι χωρις ΦΠΑ.

 

tip:αλλα για να μην αγχωνεστε και ειστε μ'ενα κομπιουτερακι στο χερι...οταν τελειωσεις ο χρονος(ενσωματωμενη χρηση) θα πει οτι το εχετε καταναλωσει.

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι έτσι όπως δίνει την ενημέρωση μπερδεύει τον κόσμο. Ημιτελής υπηρεσία.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Nova: Τα πάντα για τα συμβόλαια, επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...