Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ενεργοποίησα το wind ROAMER και μου ήρθε μήνυμα με τις παλιές χρεώσεις.... Τι ισχύει ξέρει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

Το αμελλητί τι εννοεί?

Υπάρχει χρονικό όριο? Δλδ ποιός ξέρει πότε έδωσες το κινητό σου σε κάποιον φίλο σου?

Καλοί είναι οι νόμοι, αλλά κάθε ασάφεια είναι υπέρ του "κατηγορουμένου".

Τεκμαίρεται μέχρι να αποδείξει ότι το έχει χαρίσει σε κάποιον. Το πότε είναι σχετικό.

Μια απλή δήλωση που σου δίνει κάποιος, σε καλύπτει πλήρως νομικά.

Ο νόμος εξηγείται με διαφορετικούς τρόπους. Δεν χρειάζεται να τρελλαθούμε...κουβέντα κάνουμε.:lol:

Αν θέλεις να βοηθήσεις κάποιον με το πακέτο (εγώ δεν το χρειάζομαι), έχει καλώς...αν όχι δεν χρειάζονται δικαιολογίες.

 

Για να γίνω σαφής : ο δικηγόρος μου μου είπε τα εξής.

Αν κάποιος σκοτώσει κάποιον με το όπλο που είναι δηλωμένο στο όνομα σου , πρέπει να αποδειχτεί το ποιός το χρησιμοποίησε , Δεν έχει δηλαδή την ευθήνη ο ιδιοκτήτης , επειδή είναι ιδιοκτήτης .

Αντιθέτως στην κινητή τηλεφωνία , Υπάρχει τεκμήριο ευθήνης ότι το έκανε ο ιδιοκτήτης. Κάθε τεκμήριο βέβαια είναι μαχητό ,

αλλά μετά την προφυλάκιση και εφόσον δικαστείς θα αθωωθείς.

Κοντολογίς Αν θές δώστου εσύ μια κάρτα του ανθρώπου . Εγώ για λίγα ευρώ κέρδος δεν το κάνω.

Και όπως λέει και η τρέχουσα διαφήμιση : στην πραγματική ζωή θα αναγνώριζες τον κίνδυνο , στο Internet δεν τον αναγνωρίζεις? Τον ήξερα και από χτές ; γιατί να δώσω κάρτα σε έναν άγνωστο που θα μου δώσει μία υπεύθηνη δήλωση ;

Προφανώς και δεν θέλω να βοηθήσω τον κάθε άγνωστο.

Link to comment
Share on other sites

Για να γίνω σαφής : ο δικηγόρος μου μου είπε τα εξής.

Αν κάποιος σκοτώσει κάποιον με το όπλο που είναι δηλωμένο στο όνομα σου , πρέπει να αποδειχτεί το ποιός το χρησιμοποίησε , Δεν έχει δηλαδή την ευθήνη ο ιδιοκτήτης , επειδή είναι ιδιοκτήτης .

Αντιθέτως στην κινητή τηλεφωνία , Υπάρχει τεκμήριο ευθήνης ότι το έκανε ο ιδιοκτήτης. Κάθε τεκμήριο βέβαια είναι μαχητό ,

αλλά μετά την προφυλάκιση και εφόσον δικαστείς θα αθωωθείς.

Κοντολογίς Αν θές δώστου εσύ μια κάρτα του ανθρώπου . Εγώ για λίγα ευρώ κέρδος δεν το κάνω.

Και όπως λέει και η τρέχουσα διαφήμιση : στην πραγματική ζωή θα αναγνώριζες τον κίνδυνο , στο Internet δεν τον αναγνωρίζεις? Τον ήξερα και από χτές ; γιατί να δώσω κάρτα σε έναν άγνωστο που θα μου δώσει μία υπεύθηνη δήλωση ;

Προφανώς και δεν θέλω να βοηθήσω τον κάθε άγνωστο.

 

Δεν είναι έτσι τα πράγματα, αλλά είμαστε εκτός θέματος για να συνεχίσουμε.

Είναι θέμα άποψης για τη ζωή και όχι νομικό. Καλύτερα να το σταματήσουμε. Καλή σου μέρα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βλέπεις τα πράγματα από όποια μεριά θέλεις και προφανώς να κλείνεις τα μάτια σου σε όλες τις άλλες πτυχές τις ζωής .

Τα νομικά είναι κομμάτι της ζωής είτε θέλεις είτε όχι ,

Βέβαια ο καθένας μπορεί να έχει την άποψη του για την ζωή , και δυστυχώς με κανένα κριτήριο δεν μπορώ να αποφανθώ για το ποιά άποψη είναι καλύτερη από την άλλη .

Βλέπεις 100 Έλληνες 101 απόψεις λέει μια παροιμία.

Το πώς γίνεται μία μεταβίβαση κάρτας SIM WIND είναι μέσα στο θέμα που συζητάμε εδώ.

Θα μπορούσα βέβεα να φυγωμαχίσω πετόντας απλά και αόριστα ένα " δεν είναι έτσι " αλλά αυτό αποτελεί τακτική άλλων μελών σε αυτό το χώρο , και όχι δική μου .

 

Θυμίζω το αρχικό μου post

 

:Δεν θα σου δώσω όμως καμμία , διότι ο νόμος για την ταυτοποίηση λέει πως ότι παρανομία κάνει κάποιος με κάρτα στο όνομα μου, τεκμέρεται ότι την έκανα εγώ. :

Απάντηση Pavlitakis1 #2211 Δεν είναι έτσι .

Και αφού σου έβαλα τον νόμο , καθάρισες πάλι με ένα " δεν είναι έτσι"

Για όποιον δεν πιστεύει ότι είναι έτσι , τον παραπέμπω στο http://www.et.gr νόμος 3783

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η προσφορά έχει καταργηθεί από το Απρίλιο πλέον όσοι την είχαν την έχουν ακόμα μετά γιοκ και ήταν 300 λεπτά με κάθε ανανεώση. Τώρα μόνο με 5 ευρώ που στα παίρνει όμως 200λεπτα

 

αυτό +με 2 ευρώ, μπορείς να βάλεις αλλα 100' (ή πακετάκια sms κλπ)

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει σε ποιο νούμερο στέλνουμε μήνυμα για να μας έρθουν ρυθμίσεις ίντερνετ σε f2g κινητό;
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου θυμίσει σε ποιο νούμερο στέλνουμε μήνυμα για να μας έρθουν ρυθμίσεις ίντερνετ σε f2g κινητό;

 

Στο 19234 :)

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βλέπεις τα πράγματα από όποια μεριά θέλεις και προφανώς να κλείνεις τα μάτια σου σε όλες τις άλλες πτυχές τις ζωής .

Τα νομικά είναι κομμάτι της ζωής είτε θέλεις είτε όχι ,

Βέβαια ο καθένας μπορεί να έχει την άποψη του για την ζωή , και δυστυχώς με κανένα κριτήριο δεν μπορώ να αποφανθώ για το ποιά άποψη είναι καλύτερη από την άλλη .

Βλέπεις 100 Έλληνες 101 απόψεις λέει μια παροιμία.

Το πώς γίνεται μία μεταβίβαση κάρτας SIM WIND είναι μέσα στο θέμα που συζητάμε εδώ.

Θα μπορούσα βέβεα να φυγωμαχίσω πετόντας απλά και αόριστα ένα " δεν είναι έτσι " αλλά αυτό αποτελεί τακτική άλλων μελών σε αυτό το χώρο , και όχι δική μου .

 

Θυμίζω το αρχικό μου post

 

:Δεν θα σου δώσω όμως καμμία , διότι ο νόμος για την ταυτοποίηση λέει πως ότι παρανομία κάνει κάποιος με κάρτα στο όνομα μου, τεκμέρεται ότι την έκανα εγώ. :

Απάντηση Pavlitakis1 #2211 Δεν είναι έτσι .

Και αφού σου έβαλα τον νόμο , καθάρισες πάλι με ένα " δεν είναι έτσι"

Για όποιον δεν πιστεύει ότι είναι έτσι , τον παραπέμπω στο http://www.et.gr νόμος 3783

 

ενταξει δεν θες να μου δωσεις για νομικους λογους ολα μια χαρα μην δινεις συνεχεια στο θεμα ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτά είναι για android. Εχω WP8 και μου βγάζει διαφορετικά πεδία προς συμπλήρωση και δεν καταλαβαίνω πιο πάει που. Τα παραθέτω και μου λέτε τι να συμπληρώσω.

 

Ιντερνετ

APN:

Ονομα χρήστη:

Κωδικός πρόσβασης:

Διακομιστής μεσολάβησης:

Θύρα διακομιστή μεσολάβησης:

 

MMS

APN:

Ονομα χρήστη:

Κωδικός πρόσβασης:

Πύλη WAP (διεύθυνση URL):

Θύρα πύλης WAP:

MMSC (διεύθυνση URL):

Θύρα MMSC:

Μέγιστο μέγεθος MMS:

Link to comment
Share on other sites

Απλό είναι

Όπως λέει και η παραπομπή "Όλα τα άλλα στοιχεία μένουν κενά"

Μόλις συμπληρώσεις APN : gint.b-online.gr θα έχεις internet .

Link to comment
Share on other sites

Απλό είναι

Όπως λέει και η παραπομπή "Όλα τα άλλα στοιχεία μένουν κενά"

Μόλις συμπληρώσεις APN : gint.b-online.gr θα έχεις internet .

 

Οκ , για το ιντερνετ λειτούργησε όπως λες.;)

 

 

για τα mms;:worry:

Link to comment
Share on other sites

WINDOWS phone

Ρυθίσεις Internet:

Ρυθίσεις > Κινητή τηλεφωνία > Προσθήκη ΑΡΝ > ΑΡ

Ν > gint.bonline.gr

Ρυθίσεις WIND MMS:

Αφού ρυθμίσουμε το Internet APN, μέσω του Marketpla

ce ψάχνουμε και κατεβάζουμε την

εφαρογή “Ρυθμίσεις δικτύου” μέσω της οποίας δημιου

ργούμε εύκολα και απλά και τις

ρυθμίσεις MMS.

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Οποιος δει κορίτσια της wind να μοιράζουν κάρτες φοιτητικού πείτε σε ποιο μέτρο η που αλλού είναι να τρέξω
Link to comment
Share on other sites

Οποιος δει κορίτσια της wind να μοιράζουν κάρτες φοιτητικού πείτε σε ποιο μέτρο η που αλλού είναι να τρέξω

 

Εγώ που έχω δει, δεν μοιράζουν κάρτες φοιτητικού, αλλά κάρτες που μετά πας στο ένα κατάστημα με δικαιολογητικα και μετατρέπεται σε φοιτητικό.

Αυτό μου είπαν εμένα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρηγγειλα μεσο της ιστοσελιδας τους Φοιτητικο F2G, δεν εχω πασο, παιζει να δουλεψει μονο με την ταυτοτητα η να μην το παραλαβω καθολου τζαμπα κοπος?
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρηγγειλα μεσο της ιστοσελιδας τους Φοιτητικο F2G, δεν εχω πασο, παιζει να δουλεψει μονο με την ταυτοτητα η να μην το παραλαβω καθολου τζαμπα κοπος?

 

Οχι δεν γίνεται..Ζητάνε να στείλεις φοιτητικό πάσο ή βεβαίωση σπουδών.Τα δίνεις στο courier μαζι με ταυτότητα.

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν γίνεται..Ζητάνε να στείλεις φοιτητικό πάσο ή βεβαίωση σπουδών.Τα δίνεις στο courier μαζι με ταυτότητα.

 

Δηλαδη δε θα δουλεψει απευθειας ε;

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη δε θα δουλεψει απευθειας ε;

 

Θα ενεργοποιηθεί κανονικά ως απλό F2G χωρίς δυνατότητα ενεργοποίησης της προσφοράς μόνο με την ταυτότητα.

Link to comment
Share on other sites

Θα ενεργοποιηθεί κανονικά ως απλό F2G χωρίς δυνατότητα ενεργοποίησης της προσφοράς μόνο με την ταυτότητα.

 

Δε το παραλαμβανω καθολου τοτε.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σημερα αλλαξα το καρτοκινητο μου σε φοιτητικο χωρις αλλαγη νουμερου, αν και ειμαι φοιτητης δεν χρειαστηκα καν να το αποδειξω με εγγραφο

Γιατι στην Ελλαδα τα παντα ειναι δυνατα :p:p:p

Ευχαριστω αγαπημενη WIND

 

F2g2 φοιτητικο με Free2Talk οτι ποιο τελειο υπαρχει!

Edited by gm45
Link to comment
Share on other sites

Σημερα αλλαξα το καρτοκινητο μου σε φοιτητικο χωρις αλλαγη νουμερου, αν και ειμαι φοιτητης δεν χρειαστηκα καν να το αποδειξω με εγγραφο

Γιατι στην Ελλαδα τα παντα ειναι δυνατα :p:p:p

Ευχαριστω αγαπημενη WIND

 

F2g2 φοιτητικο με Free2Talk οτι ποιο τελειο υπαρχει!

 

Πως τα κατάφερες ???

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι φοιτητής, και θα με ενδιέφερε να προσθέσω τα φοιτητικά προνόμια στο υπάρχων f2g2, αν γίνεται...

Σίγουρο ότι έχεις ακόμα f2g2?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...