Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε ετσι το διαλυσαν το πακετο..δεν αξιζει πλεον 8.5ευρω.

Πολυ απλα δεν χρησιμοποιουμε πακετα που δεν αξιζουν.στο χερι μας ειναι να αλλαζουμε την τιμολογιακη πολιτικη των εταιρειων...δεν βριζουμε,δεν φωναζουμε,δεν παραπονουμαστε...πρατουμε αναλογως!!!κοπηκαν και οι διπλασιασμοι...οι πραγματικοι διπλασιασμοι!!οχι οι παιδιαστικοι των 30 ημερων...

Ηδωμεν..

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ε ετσι το διαλυσαν το πακετο..δεν αξιζει πλεον 8.5ευρω.

Πολυ απλα δεν χρησιμοποιουμε πακετα που δεν αξιζουν.στο χερι μας ειναι να αλλαζουμε την τιμολογιακη πολιτικη των εταιρειων...δεν βριζουμε,δεν φωναζουμε,δεν παραπονουμαστε...πρατουμε αναλογως!!!κοπηκαν και οι διπλασιασμοι...οι πραγματικοι διπλασιασμοι!!οχι οι παιδιαστικοι των 30 ημερων...

Ηδωμεν..

 

Εγώ προσωπικά δεν χρειάζομαι ίντερνετ και παίρνω το αλλο με τα 8,5€ που έδινε 150mb και με έχει βολέψει αρκετά με την αλλαγη(προσωρινή?).Βεβαια όλος ο κόσμος πια χρησιμοποιεί Ιντερνέτ στο κινητό οπότε εμείς είμαστε μειοψηφία.Δεν ήταν καλή κίνηση..

Link to comment
Share on other sites

Ολοι μας.βιωνουμε κριση στην τσεπη μας..

Αν δεν το δειξουμε αναλογως...πως θα το καταλαβουν οι εταιρειες?μας.συφερει?το επιλεγουμε.δεν μας συμφερει περιμενουμε..δεν θα παθουμε και τιποτα αν χρησιμοποιησουμε λιγοτερο το κινητο μας...καποτε μας ηταν απαραιτητο γιατι εργαζομασταν ολοι..τωρα....

Το κινητο ειναι για ωρα αναγκης και οχι για κουτσομπολιο που εχει καταντησει.φουρνος μικροκυματων με 2 ποδια εχει καταντησει τις μικρες ηλικιες.

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στις 19/8 μου στέλνει μήνυμα η Wind ότι εάν στις επόμενες δύο ημέρες ανανεώσω με 5€ θα έχω δώρο 90 λεπτά προς όλους και τα 5€ θα μείνουν στην κάρτα. Ανανεώνω την επόμενη ημέρα με το πόσο που αναφερόταν στο μήνυμα, δε μου έρχεται επιβεβαίωση για το δώρο των 90 λεπτών, επικοινωνώ με το cc (με τη γνωστή αναμονή), καταγράφεται το αίτημα μου και έρχεται μήνυμα επιβεβαίωσης για την καταγραφή του αιτήματος. Χτες το απόγευμα η απάντηση ήταν: "Δεν διαπιστώθηκε λανθασμένη χρέωση".

Προτάσεις για την κοροϊδία από πλευράς Wind;

Edited by sb68s

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Στις 19/8 μου στέλνει μήνυμα η Wind ότι εάν στις επόμενες δύο ημέρες ανανεώσω με 5€ θα έχω δώρο 90 λεπτά προς όλους και τα 5€ θα μείνουν στην κάρτα. Ανανεώνω την επόμενη ημέρα με το πόσο που αναφερόταν στο μήνυμα, δε μου έρχεται επιβεβαίωση για το δώρο των 90 λεπτών, επικοινωνώ με το cc (με τη γνωστή αναμονή), καταγράφεται το αίτημα μου και έρχεται μήνυμα επιβεβαίωσης για την καταγραφή του αιτήματος. Χτες το απόγευμα η απάντηση ήταν: "Δεν διαπιστώθηκε λανθασμένη χρέωση".

Προτάσεις για την κοροϊδία από πλευράς Wind;

 

Προφανώς συνεβει κάποιο λάθος στο σύστημα αλλα έπρεπε να το δουν.Κάτι παρόμοιο είχα αντιμετωπισει και γω όχι με 90' αλλα με 4€ που μου φαγώθηκαν.Πηρα στο CC δήλωσαν το πρόβλημα και δεν έβγαλα ακρη.Η επομένη κίνηση αυτή που θα κανεις και συ δηλαδη είναι η εξής:Είτε απο το δικο σου Facebook είτε απο κάποιον γνωστο σου αν δεν έχεις εσύ πας στην σελίδα της Wind και στέλνεις σε inbox ονοματεπώνυμο και το τηλέφωνο σου που εγινε αυτο το μπέρδεμα.Μετα στέλνεις στον τοίχο τους το πρόβλημα σου και τους λες στο τέλος ότι σας έχω στείλει σε inbox τα στοιχεία μου.Τα προωθούν και θα σου βάλουν τα 90'.Αν δεις ότι περάσει μια μέρα ξαναστείλε γιατι ξεχνάνε λόγω πολλών προβλημάτων και αιτημάτων.

Link to comment
Share on other sites

Στις 19/8 μου στέλνει μήνυμα η Wind ότι εάν στις επόμενες δύο ημέρες ανανεώσω με 5€ θα έχω δώρο 90 λεπτά προς όλους και τα 5€ θα μείνουν στην κάρτα. Ανανεώνω την επόμενη ημέρα με το πόσο που αναφερόταν στο μήνυμα, δε μου έρχεται επιβεβαίωση για το δώρο των 90 λεπτών, επικοινωνώ με το cc (με τη γνωστή αναμονή), καταγράφεται το αίτημα μου και έρχεται μήνυμα επιβεβαίωσης για την καταγραφή του αιτήματος. Χτες το απόγευμα η απάντηση ήταν: "Δεν διαπιστώθηκε λανθασμένη χρέωση".

Προτάσεις για την κοροϊδία από πλευράς Wind;

Έχει έρθει και σε μένα το μήνυμα αυτό και όντως έχω κάνει online ανανέωση και έχω πάρει τα 90 λεπτά και τα 5€ μου έχουν μείνει στην κάρτα. Το έχω κάνει δύο φορές χωρίς προβλήματα. Να ρωτήσω κάτι που ίσως είναι λίγο ηλίθιο, την ανανέωση την έκανες online ή με κάρτα πληκτρολογώντας τα νούμερα; Δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω ότι προϋποθέτει online ανανέωση αυτή η προσφορά για να ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς συνεβει κάποιο λάθος στο σύστημα αλλα έπρεπε να το δουν.Κάτι παρόμοιο είχα αντιμετωπισει και γω όχι με 90' αλλα με 4€ που μου φαγώθηκαν.Πηρα στο CC δήλωσαν το πρόβλημα και δεν έβγαλα ακρη.Η επομένη κίνηση αυτή που θα κανεις και συ δηλαδη είναι η εξής:Είτε απο το δικο σου Facebook είτε απο κάποιον γνωστο σου αν δεν έχεις εσύ πας στην σελίδα της Wind και στέλνεις σε inbox ονοματεπώνυμο και το τηλέφωνο σου που εγινε αυτο το μπέρδεμα.Μετα στέλνεις στον τοίχο τους το πρόβλημα σου και τους λες στο τέλος ότι σας έχω στείλει σε inbox τα στοιχεία μου.Τα προωθούν και θα σου βάλουν τα 90'.Αν δεις ότι περάσει μια μέρα ξαναστείλε γιατι ξεχνάνε λόγω πολλών προβλημάτων και αιτημάτων.

τους εστειλα e-mail σχετικα με το οταν το υπολοιπο ειναι 5€ και δεν μπρουμε να αγορασουμε πακετο και μου απαντουν οτι οι νεες καρτες εχουν φορο κινητης 12%

οτι ναναι δηλ!!!

 

εχω παρει και εγω αυτο το μηνυμα αλλλα ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΠΛΕΟΝ.

μαλιστα με την πρωτη ευκαιρια εφυγα για αλλου

ειπαμε αλλα οχι και ετσι!!

Link to comment
Share on other sites

τους εστειλα e-mail σχετικα με το οταν το υπολοιπο ειναι 5€ και δεν μπρουμε να αγορασουμε πακετο και μου απαντουν οτι οι νεες καρτες εχουν φορο κινητης 12%

οτι ναναι δηλ!!!

 

εχω παρει και εγω αυτο το μηνυμα αλλλα ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΠΛΕΟΝ.

μαλιστα με την πρωτη ευκαιρια εφυγα για αλλου

ειπαμε αλλα οχι και ετσι!!

Συνήθως η wind είναι πολύ διαλλακτική και συνεννοήσιμη σε τέτοια πράγματα. Απορώ που δεν λύθηκε το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Έχει έρθει και σε μένα το μήνυμα αυτό και όντως έχω κάνει online ανανέωση και έχω πάρει τα 90 λεπτά και τα 5€ μου έχουν μείνει στην κάρτα. Το έχω κάνει δύο φορές χωρίς προβλήματα. Να ρωτήσω κάτι που ίσως είναι λίγο ηλίθιο, την ανανέωση την έκανες online ή με κάρτα πληκτρολογώντας τα νούμερα; Δεν είμαι σίγουρος, αλλά νομίζω ότι προϋποθέτει online ανανέωση αυτή η προσφορά για να ισχύει.

 

Την έκανα με κάρτα που αγόρασα από περίπτερο, πως μπορεί να γίνει on line η αγορά κάρτας; Τη διαθέτει κάποια τράπεζα μέσω του web banking της;

Σπύρος

Tab S8 - S23 Ultra

Link to comment
Share on other sites

Την έκανα με κάρτα που αγόρασα από περίπτερο, πως μπορεί να γίνει on line η αγορά κάρτας; Τη διαθέτει κάποια τράπεζα μέσω του web banking της;

Mπορείς να περάσεις τον κωδικό ανανέωσης online, αυτό μάλλον εννοεί.

Link to comment
Share on other sites

τους εστειλα e-mail σχετικα με το οταν το υπολοιπο ειναι 5€ και δεν μπρουμε να αγορασουμε πακετο και μου απαντουν οτι οι νεες καρτες εχουν φορο κινητης 12%

οτι ναναι δηλ!!!

 

Λογικό μου ακούγεται. Μιας και να σου επέτρεπε αγορά πακέτου θα πρέπει να έχεις 0,07€ μέσα για να μην μπει φραγή!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα. Μένω καβαλα και το τελευταίο δίμηνο σίγουρα, δεν έχω καθόλου καλή ταχύτητα στο 3g. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα εδώ γύρω; ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα. Μένω καβαλα και το τελευταίο δίμηνο σίγουρα, δεν έχω καθόλου καλή ταχύτητα στο 3g. Έχει κανείς παρόμοιο πρόβλημα εδώ γύρω; ;

Δηλαδή το σήμα είναι όπως λέει κι η παροιμία..."για τον π......ο καβάλα" ε? Κι εμείς στην Αττική μη νομίζεις ότι παντού έχουμε καλό σήμα...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το σήμα είναι όπως λέει κι η παροιμία..."για τον π......ο καβάλα" ε? Κι εμείς στην Αττική μη νομίζεις ότι παντού έχουμε καλό σήμα...

 

Χαχα ακριβώς έτσι! Είναι κρίμα να έχεις ένα γιγα και να μην μπορείς να το εκμεταλλευτεις.

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες που γινόταν συζήτηση για το καρτοκινητό F2G και το συνδυασμό με σταθερό ή κινηνό που σου έδιναν 120' προς όλους, το υπόλοιπο πως το μαθαίνεις???

Μέσω 1269??? Online έχετε παρατηρήσει πως το αναφέρουν σαν υπόλοιπο???

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες που γινόταν συζήτηση για το καρτοκινητό F2G και το συνδυασμό με σταθερό ή κινηνό που σου έδιναν 120' προς όλους, το υπόλοιπο πως το μαθαίνεις???

Μέσω 1269??? Online έχετε παρατηρήσει πως το αναφέρουν σαν υπόλοιπο???

Εγώ το βλέπω μέσα από την εφαρμογή της wind στο χρόνο προς όλους.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βλέπω μέσα από την εφαρμογή της wind στο χρόνο προς όλους.

 

αν έχεις την καλοσύνη να τσεκάρεις αν το μαθαίνεις και στο 1269 θα το εκτιμούσα.

 

ευχαριστώ πάντως για την άμεση απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

αν έχεις την καλοσύνη να τσεκάρεις αν το μαθαίνεις και στο 1269 θα το εκτιμούσα.

 

ευχαριστώ πάντως για την άμεση απάντηση.

Nαι, το λέει. Λέει πχ έχεις 100 λεπτά προς όλα τα εθνικά δικτύου που ισχύουν μέχρι τότε. Σου λέει τι υπόλοιπα ομιλίας έχεις και πότε λήγουν...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το σήμα είναι όπως λέει κι η παροιμία..."για τον π......ο καβάλα" ε? Κι εμείς στην Αττική μη νομίζεις ότι παντού έχουμε καλό σήμα...

 

απο την εμπειρία μου πάντως ειναι πολύ καλύτερο από της voda-και μιλάω για το κέντρο της πόλης...

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα εχω ενα νουμερο απο περιση f2g το οποιο το εχω βαλη στον συναγερμο για να με περνη τηλεφωνο εαν χρειαστεί ,εχει μεσα 4,42 υπολιπο και καθολου χρονους ομηλιας αλλα ληγη στις 15/9/13 σε 15 μερες δηλαδη πως πρεπει να το κανω για να ξανα ανανεωσω στην ημερομηνια ληξης για ενα χρονο ακομα ( εχω φτιαξη λογαριασμο στο ιντερνετ ) ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω το εξης προβλημα εχω ενα νουμερο απο περιση f2g το οποιο το εχω βαλη στον συναγερμο για να με περνη τηλεφωνο εαν χρειαστεί ,εχει μεσα 4,42 υπολιπο και καθολου χρονους ομηλιας αλλα ληγη στις 15/9/13 σε 15 μερες δηλαδη πως πρεπει να το κανω για να ξανα ανανεωσω στην ημερομηνια ληξης για ενα χρονο ακομα ( εχω φτιαξη λογαριασμο στο ιντερνετ ) ευχαριστω

 

Θα παρεις μια καρτα και θα την περασεις στις 15/9 online αφου εχεις λογαριασμο στο myf2g

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Θα παρεις μια καρτα και θα την περασεις στις 15/9 online αφου εχεις λογαριασμο στο myf2g
ετσι ειχα σκοπο να κανω αλλα ηθελα να το σιγουσεψω, και δεν εχω σκοπο να βαλω κανενα πακετο ομηλιας διοτι σε ενα μηνα λιγουν (πιστευω και ευχαμαι ο συνα γερμος να μην με περνη συνεχεια τηλεφωνα) ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να επανερθει το bonus των 300' ?

Η να το παρει καποιος αν ερθει με το νουμερο του της Cosmote ?

πχ εχω μια συνδεση με cosmote και ενα freeto go παλιο με το bonus ενεργοποιημενο

Μποω να φερω το νουμερο της cosmote και να το κανω free to go με το bonus?

Edited by adi32
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει περιπτωση να επανερθει το bonus των 300' ?

 

Άγνωστο, αλλά κάποια στιγμή ίσως...το 2014 άραγε;

 

Η να το παρει καποιος αν ερθει με το νουμερο του της Cosmote ?

πχ εχω μια συνδεση με cosmote και ενα freeto go παλιο με το bonus ενεργοποιημενο

Μποω να φερω το νουμερο της cosmote και να το κανω free to go με το bonus?

 

Κατηγορηματικά όχι, δεν δίνεται πια το bonus (Στο λέω γιατί το προσπάθησα κι εγώ).

Think Positive
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...