Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ την παρέα του ανέμου

Σκέφτομαι να πάω από what's up σε f2go.

Μου είπε ένα φιλαράκι ότι με μια κάρτα ανανέωσης των 10 δίνει 300' λεπτά προς όλους και με 5 ευρώ αγοράζεις 500+500mb data και μένεις και με 5 ευρώ υπόλοιπο.

Είναι έτσι τα πράγματα;

Επίσης αυτά τα 300 προς όλους είναι κάποια προσφορά που πρόκειται να λήξει ή είναι επ αορίστου;

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το βρίσκω πολύ χρήσιμο το 1€ τη μέρα. Προφανώς απευθύνεται σε συγκεκριμένη κατηγορία κόσμου.

 

Σπίτι πχ είμαι με Wifi συνέχεια, στη δουλειά επίσης με Wifi και απόσταση στο δρόμο δεν έχω καθόλου για να μου χρειάζονται data on the go.

 

Οπότε αν το ενεργοποιήσω 2,3 φορές το δίμηνο είναι ζήτημα. Εκεί βρίσκω πολύ πρακτικό το 1€/μέρα. Δεν θα ήθελα να πληρώνω data plan που μου είναι αχρείαστο..

me > you
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα του ανέμου

Σκέφτομαι να πάω από what's up σε f2go.

Μου είπε ένα φιλαράκι ότι με μια κάρτα ανανέωσης των 10 δίνει 300' λεπτά προς όλους και με 5 ευρώ αγοράζεις 500+500mb data και μένεις και με 5 ευρώ υπόλοιπο.

Είναι έτσι τα πράγματα;

Επίσης αυτά τα 300 προς όλους είναι κάποια προσφορά που πρόκειται να λήξει ή είναι επ αορίστου;

 

Έχει λήξει δυστυχώς φίλε μου. Αυτο που ισχύει τώρα είναι τα 200 λεπτά το μήνα με 5 ευρώ μέχρι 4 φορές το μήνα ενεργοποιήση του πακέτου ελπίζω να θυμάμαι καλά. Τα data ισχύουν κανονικά 500 + 500 δώρο με 5 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

@dimitri Δυστυχώς η προσφορά έχει λήξει από τις 25/4 και μετά και ισχύει μόνο για τους παλιούς συνδρομητές που έκαναν εγγραφή.Αν τυχόν βρεθείς στην Αθήνα ίσως βρεις στο Μετρό κάποιον αριθμό με την προσφορά.Το 1GB με 5€ ισχύει :)
Link to comment
Share on other sites

Πριν γελάσεις διάβασε κανα βιβλίο...ναι η απάτη διώκεται ποινικά.

Ποινική δίωξη δεν σημαίνει ισόβια η απαγχονισμό, αλλά η συστηματική και σε τετοια εκταση και με δόλο εχει και γερά πρόστιμα και ποινές.

Τώρα αν στο δικαστήριο είναι λιγάκι δύσκολο ν αποδειχθει ποιός έδωσε την εντολή κλπ. δεν αλλάζει τίποτα.

και 1€ Χ 10χιλ χρήστες την ημέρα, είναι πολλά λεφτά (μπορεί να είναι και παραπάνω).

 

@camerakias

φίλε πολλα λόγια χωρίς λόγο. Εγώ μίλησα για το daily pass. Χρειάζεται ειδικό μάθημα να ρωτήσει τον πελάτη

"θέλετε να το ενεργοποιήσουμε? είναι 1 € /ημ./20ΜΒ αλλά σας συνιστώ να δώσετε 5€ για ένα μήνα"

Αστο άλλα λεω άλλα λές. Καλό βράδυ.

Δηλαδή εσύ τώρα που διάβασες νομικά βιβλία , βρήκες εκεί ότι δικαιούσαι εσύ ή εγώ να πάμε να ασκήσουμε αγωγή για άλλον και μάλιστα για 10.000 άλλους τους οποίους ούτε καν γνωρίζουμε ( δεν έχουμε έννομο συμφέρον )

Θα χαρώ να μου υποδείξεις ένα τέτοιο βιβλίο, να το διαβάσω και εγώ.

Πέραν τούτου μπορείς να με παραπέμψεις σε μία υπόθεση όπου ασκήθηκε δίωξη για απάτη ενός ευρώ; γιατί δεν αρκεί να είναι απάτη , θα πρέπει και να διώκεται .

Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα του ανέμου

Σκέφτομαι να πάω από what's up σε f2go.

Μου είπε ένα φιλαράκι ότι με μια κάρτα ανανέωσης των 10 δίνει 300' λεπτά προς όλους και με 5 ευρώ αγοράζεις 500+500mb data και μένεις και με 5 ευρώ υπόλοιπο.

Είναι έτσι τα πράγματα;

Επίσης αυτά τα 300 προς όλους είναι κάποια προσφορά που πρόκειται να λήξει ή είναι επ αορίστου;

 

Η προσφορά των 300 λεπτών με κάθε ανανέωση αξίας 10€ και άνω πλέον δεν υφίσταται. Τα μόνα που ισχύουν πλέον είναι το πακέτο των mb που σου προσφέρει 500mb + 500mb δώρο αν ενεργοποιήσεις το πακέτο μέσω διαδικτύου και το πακέτο των 200 λεπτών ομιλίας προς όλους με κόστος ενεργοποίησης 5€ .

 

Edit: Είχα ώρα ανοικτό το παράθυρο, τώρα είδα ότι έχουν απαντήσει τα παιδιά. Συγγνώμη, παιδιά. :)

Edited by DonJuan
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά των 300 λεπτών με κάθε ανανέωση αξίας 10€ και άνω πλέον δεν υφίσταται. Τα μόνα που ισχύουν πλέον είναι το πακέτο των mb που σου προσφέρει 500mb + 500mb δώρο αν ενεργοποιήσεις το πακέτο μέσω διαδικτύου και το πακέτο των 200 λεπτών ομιλίας προς όλους με κόστος ενεργοποίησης 5€ .

 

Edit: Είχα ώρα ανοικτό το παράθυρο, τώρα είδα ότι έχουν απαντήσει τα παιδιά. Συγγνώμη, παιδιά. :)

 

Ωστόσο, για τους παλιούς συνδρομητές, δεν αλλάζει κάτι παίζει κανονικά η προσφορά

ck
Link to comment
Share on other sites

17 Ιούνιος 2013

My #1 υπόλοιπα

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.vmihas.myf2gstatus&feature=search_result#?t=W251bGwsMSwxLDEsImNvbS52bWloYXMubXlmMmdzdGF0dXMiXQ..

ωραιο το 4Χ4 WIDGET

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά που ενεργοποίησα το galaxy nexus και μέχρι να κάνω τις πρώτες ρυθμίσεις και για wi-fi είχε ενεργοποιηθεί το internet του κινητού και έτσι χρεώθηκα 1€. Όταν έκανα αρκετό καιρό αργότερα ένα hard reset και πάλι μέχρι να κάνω τις πρώτες ρυθμίσεις πάλι χρεώθηκα 1€. Αυτή είναι η πολιτική λειτουργίας των περισσοτέρων smartphones. Εντάξει δεν έγινε και τίποτα το σοβαρό. Όντως σε σχέση με την πιο παλιά πολιτική χρεώσεων MBs αυτή η χρέωση του daily internet είναι μέχρι τώρα η πιο οικονομική.
Link to comment
Share on other sites

@dimitri Δυστυχώς η προσφορά έχει λήξει από τις 25/4 και μετά και ισχύει μόνο για τους παλιούς συνδρομητές που έκαναν εγγραφή.Αν τυχόν βρεθείς στην Αθήνα ίσως βρεις στο Μετρό κάποιον αριθμό με την προσφορά.Το 1GB με 5€ ισχύει :)

Μετρό δε νομίζω...Είχα ρωτήσει στην Πανόρμου και μου 'παν ότι δεν είναι με την προσφορά. Ίσως σε καμμιά Ομόνοια, πέριξ και αν...

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο ανανεωση μετα απο μηνυμα διπλασιασμου εχω 8,93 ευρω αλλα και 250 λεπτα για ολους αλλα και 35 ευρω περιπου δικα μου

τα 8,93 αφου οπως διαβασα δε μπορω να αγορασω πακετα που καταναλωνονται? πχ μηνυματα η εοππυ η 11888 κλπ απο που τραβανε χρηματα?

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Ο διπλασιασμός ισχύει για κλήσεις, μηνύματα, ημερήσιο πάσο για το ίντερνετ. Νομίζω πως οι αριθμοί όπως το 11888 δεν υπολογίζονται στον διπλασιασμό, αλλά με κάθε επιφύλαξη.
Link to comment
Share on other sites

απορώ ποιός -μην πω τι- δίνει 1 αστεράκι στην εφαρμογή #1 info

 

Προσεξα ακριβως ποτε εγινε αυτο με τα πολλα 1 αστερακια...οταν εκαναν μια μερα εκεινες τις μεγαλες αλλαγες στο site και ηταν συνεχεια down(συνεπως και η εφαρμογη)πηρε πολλα τετοια αστερακια η εφαρμογη...

Link to comment
Share on other sites

σε φιλο, το συμβολαιο του με cosmote ληγει στις 7/7, ποτε να κανει την αιτηση για φορητοτητα σε f2g? επισης οι κανουργιοι με ανανεωσεις δεν κερδιζουν τιποτα επιπλεον ? ουτε απο καταστημα wind?
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς την καινούρια εφαρμογή της WIND?
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Τη δοκιμάσαμε, αλλά...

1. Βαριά

2. Δεν έχει widget

 

Η "ανταγωνιστική" εφαρμογή (αν και δεν μπορούμε να την πούμε έτσι, καθώς και αυτή πελάτες της wind εξυπηρετεί) :

1. Πολύ πιο μικρή (σε μέγεθος) και πολύ πιο ελαφριά

2. Έχει widget

3. Έχει και τη δυνατότητα εισαγωγής πολλών λογαριασμών

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Τη δοκιμάσαμε, αλλά...

1. Βαριά

2. Δεν έχει widget

 

Η "ανταγωνιστική" εφαρμογή (αν και δεν μπορούμε να την πούμε έτσι, καθώς και αυτή πελάτες της wind εξυπηρετεί) :

1. Πολύ πιο μικρή (σε μέγεθος) και πολύ πιο ελαφριά

2. Έχει widget

3. Έχει και τη δυνατότητα εισαγωγής πολλών λογαριασμών

 

Ειδικα το μεγαλο Widget που εβγαλε τωρα τελευταια ο Βαγγελης ειναι ολα τα λεφτα.

Link to comment
Share on other sites

οπότε στηρίζουμε βαγγελαρα :lol:
ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

Ωστόσο, για τους παλιούς συνδρομητές, δεν αλλάζει κάτι παίζει κανονικά η προσφορά

 

Ευτυχώς γιατί είμαστε οι πιο ευνοημένοι;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει κάτι καλύτερο από το φοιτητικό της Vodafone. Εγώ ψάχνω πως κι πως να χωθώ σε αυτή την προσφορά και να κάνω φορητότητα. Στη θέση σου δε θα το συζητούσα καν..Ακόμα και μέχρι το 2018 να μην είναι κάρα συμφέρει.
me > you
Link to comment
Share on other sites

γραπτά την προσφορά! κι αν μπορείς μην πειράξεις το f2g2 αλλά κάποιο άλλο νούμερο αν έχεις...

 

Οπως το γράφει ο φίλος απο πάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...