Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχει χρεωση αυτο ή ειναι free;

 

Δεν έχει επιπλέον χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Και εδω μπορεις http://www.viva.gr/mobilerefill .

 

H αγορά εδώ πως γίνετε ?? μέσω χρεωστικής ή μέσω PAYPAL??

ΙΦ ΓΙΟΥ ΑΡ ΓΚΡΙΚ, ΠΛΙΖ ΡΑΪΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚ ΕΝΤ ΜΠΙ ΠΡΑΟΥΝΤ ΟΦ ΓΙΟΡ ΛΑΝΓΚΟΥΪΤΖ. ΓΟΥΕΝ ΓΙΟΥ ΡΑΙΤ ΙΝ ΓΚΡΙΚΛΙΣ, ΙΤ ΛΟΥΚΣ ΔΑΤ ΣΤΙΟΥΠΙΤ. ΘΕΝΚΙΟΥ :)
Link to comment
Share on other sites

H αγορά εδώ πως γίνετε ?? μέσω χρεωστικής ή μέσω PAYPAL??

 

Μόνο με πιστωτική (Visa/Mastercard), δεν είδα επιλογή για Paypal.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

H αγορά εδώ πως γίνετε ?? μέσω χρεωστικής ή μέσω PAYPAL??

 

Στο VIVA μέσω πιστωτικής-χρεωστικής

Μόνο στο http://www.connectphone.gr δέχονται paypal αλλλά με 3,4% + 0,35 επιβάρυνση

Link to comment
Share on other sites

Στο VIVA μέσω πιστωτικής-χρεωστικής

Μόνο στο http://www.connectphone.gr δέχονται paypal αλλλά με 3,4% + 0,35 επιβάρυνση

 

Πάντως εγώ τώρα που είμαι στο VIVA λέει μόνο μέσω VISA/MasterCard.

 

Οπότε να υποθέσω με χρεωστική MAESTRO ETHNOCASH δεν...??

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ τώρα που είμαι στο VIVA λέει μόνο μέσω VISA/MasterCard.

 

Οπότε να υποθέσω με χρεωστική MAESTRO ETHNOCASH δεν...??

εχω την εντυπωση οτι υπάγεται στην mastercard. Κάνω λάθος? Θα μ'ενδιεφερε και μένα η διευκρίνηση.

edit:

http://www.mastercard.com/za/merchant/en/benefits_accepting/mc_brands.html

νομιζω οτι το βρήκα. Το maestro ειναι brand της mastercard.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είδα αυτό εδώ http://www.nbg.gr/wps/portal/el/transaction-security/content/collection/mastercard-secure-code και πίστευα ότι μπορεί να γίνει αυτό το μαγικό και να χρησιμοποιώ την καρτούλα σαν Χρεωστική MasterCard για αγορές μέσω Internet, αλλά τελικά αφού μίλησα με την ΕΘΝΙΚΗ σήμερα, μου είπαν ότι δεν ισχύει, παρά μόνο για online αγορές σε καταστήματα με το σήμα MAESTRO MasterCard® SecureCode™, και αφού έχω κάνει πρώτα εγγραφή στο MasterCard® SecureCode™ εδώ https://enrollment.securecode.com/vpas/NBGMaestro_el_GR.html

 

Αν ξέρει κανείς κανένα άλλο τρόπο ας μας τον πει για να γλιτώσουμε το να τρέχουμε κάθε λίγο στην τράπεζα και να φορτώνουμε την VISA χρεωστική μας....

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση : γιατί να μπλέκεστε τόσο πολύ με αυτά, και δεν πάτε απλά να αγοράσετε μία κάρτα από το περίπτερο? κι αν όχι μόνο μία, δύο- τρεις να έχετε σαν back up.

 

ξέρω γω, ίσως λέω και βλακείες, αλλά αυτή η λύση είναι πολύ απλή...

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση : γιατί να μπλέκεστε τόσο πολύ με αυτά, και δεν πάτε απλά να αγοράσετε μία κάρτα από το περίπτερο? κι αν όχι μόνο μία, δύο- τρεις να έχετε σαν back up.

 

ξέρω γω, ίσως λέω και βλακείες, αλλά αυτή η λύση είναι πολύ απλή...

 

τι καρτα απο το περιπτερο; paysafe card ; ή κατι αλλο; .

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

τι καρτα απο το περιπτερο; paysafe card ; ή κατι αλλο; .

 

περίπτερο , κλασσικά που λες θέλω μία κάρτα f2go.

Link to comment
Share on other sites

Απλά κοιτάμε μήπως μπορούμε να γλιτώσουμε χρόνο, βενζίνη κτλ...

 

π.χ. αν δεν έχεις επάνω σου μετρητά πρέπει να πας στο ATM, να βγάλεις, να πας μετά σε περίπτερο ή κατάστημα wind κτλ κτλ...

 

Ενώ έτσι θα μπορούσε να γίνει από το σπίτι η όλη φάση....

 

Βασικά και στο atm έχει επιλογή για να αγοράσεις κωδικό ανανέωσης btw!!

Link to comment
Share on other sites

ερώτηση : γιατί να μπλέκεστε τόσο πολύ με αυτά, και δεν πάτε απλά να αγοράσετε μία κάρτα από το περίπτερο? κι αν όχι μόνο μία, δύο- τρεις να έχετε σαν back up.

 

ξέρω γω, ίσως λέω και βλακείες, αλλά αυτή η λύση είναι πολύ απλή...

 

αυτό λέω και εγώ στους χαζό-πωλητές που προσπαθούν να με πείσουν.

(2,3,4) ξύσε και πέρασε της κάρτες σαν επαφή στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Απλά κοιτάμε μήπως μπορούμε να γλιτώσουμε χρόνο, βενζίνη κτλ...

 

π.χ. αν δεν έχεις επάνω σου μετρητά πρέπει να πας στο ATM, να βγάλεις, να πας μετά σε περίπτερο ή κατάστημα wind κτλ κτλ...

 

Ενώ έτσι θα μπορούσε να γίνει από το σπίτι η όλη φάση....

 

Βασικά και στο atm έχει επιλογή για να αγοράσεις κωδικό ανανέωσης btw!!

 

δεν ξέρω για εσάς που πιστεύετε ότι η λύση να κάθεστε να χρεώνεστε επιπλέον, αλλά δεν βγαίνετε έξω ρε παιδιά? δεν πάτε στις δουλειές σας? ε δεν περνάτε από ΕΣΤΩ ΕΝΑ περίπτερο? ούτε θα σπαταλήσετε επιπλέον χρόνο ούτε βενζίνη.

 

ξαναλέω ίσως λέω βλακείες, αλλά του π@@στη δεν έχετε ένα περίπτερο στον δρόμο σας είτε πάτε βόλτες είτε δουλειά.

 

βέβαια αν βαριόμαστε να κάνουμε κι αυτό, οκ πάω πάσο..

Link to comment
Share on other sites

Λυσεις για να κάνεις top up υπάρχουν πλέον πολλές. Το θέμα ειναι πια επιλέγεις απο την στιγμή που καμια δεν έχει οικονομικό όφελος παρα μόνο χρονικό.

 

Επιλογές

 

1) Ξυστο απο περίπτερο

2) Ανανέωση σε κατάστημα

3) Viva

4) Μεσω webbanking απο αρκετές τράπεζες

5) ΑΤΜ απο τράπεζες

 

Σχολιασμός υπέρ/κατά

 

1) Κανένα πλεονέκτημα αφού ξυνεις, γράφεις, πετάς απορρίμματα, πας περίπτερο, δίνεις κασέρι κτλ.

2) Χάνεις χρόνο στην αναμονή, ψάξε να παρκάρεις κτλ

3) Οφελος έχει το site που βγάζει χρήμα απο την κάθε σου ανανέωση γιατι αγοράζει φτηνά τις μονάδες σαν bulk και τις πουλά σε κανονική τιμή. Κατα τα άλλα γρήγορο.

4) Η ιδανική λύση για μένα προς το παρόν, άμεση χρέωση, άμεση παράδοση κωδικού ανανέωσης με sms. Copy Paste Αποστολή και ανανέωσες.

5) Χρονοβόρο αλλα πιο γρήγορο απο το 1,2,3.

 

 

Παλιότερα σε κάποιες τράπεζες κέρδιζες τον φόρο. Πλέον και αυτές σε χρεώνουν κανονικά λες και δεν βγάζουν αρκετά.:X

 

 

Ιδανική λύση που ενημέρωσα βέβαια την Wind στην έρευνα που κάνει: Να βάλει ανανέωση πάλι μέσα στο F2G site. Οπως ενεργοποιούμε πακέτα, να βάζαμε και κάρτα χωρίς νούμερα χωρίς τίποτα και με πιθανό όφελος στην ενεργοποίηση.

Edited by vagosman
Link to comment
Share on other sites

Λυσεις για να κάνεις top up υπάρχουν πλέον πολλές. Το θέμα ειναι πια επιλέγεις απο την στιγμή που καμια δεν έχει οικονομικό όφελος παρα μόνο χρονικό.

 

Επιλογές

 

1) Ξυστο απο περίπτερο

2) Ανανέωση σε κατάστημα

3) Viva

4) Μεσω webbanking απο αρκετές τράπεζες

5) ΑΤΜ απο τράπεζες

 

Σχολιασμός υπέρ/κατά

 

1) Κανένα πλεονέκτημα αφού ξυνεις, γράφεις, πετάς απορρίμματα, πας περίπτερο, δίνεις κασέρι κτλ.

2) Χάνεις χρόνο στην αναμονή, ψάξε να παρκάρεις κτλ

3) Οφελος έχει το site που βγάζει χρήμα απο την κάθε σου ανανέωση γιατι αγοράζει φτηνά τις μονάδες σαν bulk και τις πουλά σε κανονική τιμή. Κατα τα άλλα γρήγορο.

3) Η ιδανική λύση για μένα προς το παρόν, άμεση χρέωση, άμεση παράδοση κωδικού ανανέωσης με sms. Copy Paste Αποστολή και ανανέωσες.

4) Χρονοβόρο αλλα πιο γρήγορο απο το 1,2,3.

 

 

Παλιότερα σε κάποιες τράπεζες κέρδιζες τον φόρο. Πλέον και αυτές σε χρεώνουν κανονικά λες και δεν βγάζουν αρκετά.:X

 

 

Ιδανική λύση που ενημέρωσα βέβαια την Wind στην έρευνα που κάνει: Να βάλει ανανέωση πάλι μέσα στο F2G site. Οπως ενεργοποιούμε πακέτα, να βάζαμε και κάρτα χωρίς νούμερα χωρίς τίποτα και με πιθανό όφελος στην ενεργοποίηση.

 

έκανες ένα μικρό λαθάκι με τα νουμεράκια παραπάνω (έβαλες 2 φορές το 3 και καμία το 5)...

 

btw γίνεται ανανέωση μέσω ebanking της Εθνικής???? και αν ναι πως???

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω για εσάς που πιστεύετε ότι η λύση να κάθεστε να χρεώνεστε επιπλέον, αλλά δεν βγαίνετε έξω ρε παιδιά? δεν πάτε στις δουλειές σας? ε δεν περνάτε από ΕΣΤΩ ΕΝΑ περίπτερο? ούτε θα σπαταλήσετε επιπλέον χρόνο ούτε βενζίνη.

 

ξαναλέω ίσως λέω βλακείες, αλλά του π@@στη δεν έχετε ένα περίπτερο στον δρόμο σας είτε πάτε βόλτες είτε δουλειά.

 

βέβαια αν βαριόμαστε να κάνουμε κι αυτό, οκ πάω πάσο..

βασικά σκέψου την επαρχεία :p

Link to comment
Share on other sites

έκανες ένα μικρό λαθάκι με τα νουμεράκια παραπάνω (έβαλες 2 φορές το 3 και καμία το 5)...

 

btw γίνεται ανανέωση μέσω ebanking της Εθνικής???? και αν ναι πως???

 

 

To διόρθωσα.

 

Απο την εθνική δεν ξέρω αλλα έχει το πιο σάπιο webbanking απο όλες. Για να παίξει σε νέους browser μονο με compatibility mode.:X:blink:

Δεν βρίσκω λόγω κάποιος νέος να συνεργάζεται με την εθνική. Μηδενική ευχέρεια σε τεχνολογία, πολύωρες αναμονές στα ταμεία.

 

Έτυχε στην τράπεζα που έχω την μισθοδοσία μου να έχει το καλύτερο web/phone banking στην Ελλάδα. Ίσως ήμουν απλά τυχερός αλλα οτι μπορούμε να κάνουμε απο τον υπολογιστή, δεν βρίσκω λόγο να το κάνουμε αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

βασικά σκέψου την επαρχεία :p

 

έστω κι εκεί κάτι υπάρχει. είτε κοντά στο σπίτι, είτε προς δουλειά μεριά. και ούτως ή άλλης μία-δυο φορές τον μήνα δεν θα πας σε περίπτερο? ε θα πας :p

Link to comment
Share on other sites

Ιδανική λύση που ενημέρωσα βέβαια την Wind στην έρευνα που κάνει: Να βάλει ανανέωση πάλι μέσα στο F2G site. Οπως ενεργοποιούμε πακέτα, να βάζαμε και κάρτα χωρίς νούμερα χωρίς τίποτα και με πιθανό όφελος στην ενεργοποίηση.

 

σωστός!

Link to comment
Share on other sites

βασικά σκέψου την επαρχεία :p

 

 

Αν δεν έχει περίπτερα τότε να θυμίσω οτι "εκει" που πληρώνεις για το συμβόλαιο πληρωνεις και για το καρτοκινητό

Η κάρτα ειναι πιο ευέλικτη στο θέμα πληρωμής ανανέωσης.

Δεν το λέω για εσένα αλλά..

Όποιος δεν θέλει να ζυμωσει 10 μέρες κοκκινίζει...

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν έχει περίπτερα τότε να θυμίσω οτι "εκει" που πληρώνεις για το συμβόλαιο πληρωνεις και για το καρτοκινητό

Η κάρτα ειναι πιο ευέλικτη στο θέμα πληρωμής ανανέωσης.

Δεν το λέω για εσένα αλλά..

Όποιος δεν θέλει να ζυμωσει 10 μέρες κοκκινίζει...

τι εννοεις; σε πολλά χωριά, όπως της κοπέλας μου, το κοντινότερο σημείο για να προμηθευτείς κάρτα είναι χιλιόμετρα μακρυα, και μπορει να θες και μια ώρα για να πας.

Link to comment
Share on other sites

Sorry κιολας αλλα η κοπελια σου πως πληρωνει το συμβολαιο που εχει; δεν παει καπου να το πληρωσει; Ε εκει θα κανει και την ανανεωση...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...