Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

drdedus

Εγω παντος εχω μια και μια.1 γουατσα και 1 φ2γ2 στο μηλοφωνο εχω μια συντομευση για το νετγουορκ την παταω και ενεργοποιω η απενεργοποιω το σελλουραλ ντατα.Αλλη μια συντομευση φοουν /σουιτσ ναμμπερ και διαλεγω νουμερο...

Δλδ με 5 τατς κανω την αλλαγη και δεν υπαρχει περιπτωση να εχω τετοιες χρεωσεις.

Δν ξερω τι κινητο εχεις αν εχεις κανενα ανδροιντ αλλα αν εχεις αιφονι να ψαξω πως λενε το προγραμμα

που φτιαχνει τις συντομευσεις γιατι δεν το θυμαμαι αν θες...

Link to comment
Share on other sites

Ο διπλασιασμός 2ης και 3ης κάρτας τελικά έχει κοπεί; Επίσης, ο χρόνος ομιλίας που μπαίνει από το Win club λογίζεται ως ανανέωση μέσω κάρτας, καταστήματος ή τίποτα από τα δύο; Έχω 25 ευρώ να πάρω και θέλω να δω τι αξίζει να κάνω, εξ' ου και η ερώτηση.
Link to comment
Share on other sites

ο διπλασιασμός με την δεύτερη και τρίτη κάρτα...έχει τελειώσει σαν προσφορά από όσο ξέρω....αν κάνω λάθος ας ενημερώσει κάποιος
Link to comment
Share on other sites

ο διπλασιασμός με την δεύτερη και τρίτη κάρτα...έχει τελειώσει σαν προσφορά από όσο ξέρω....αν κάνω λάθος ας ενημερώσει κάποιος

 

οντως, εχει τελειωσει η προσφορα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι?

Εχω συνδεση στο πακετο medium.

Το παγιο μου ηρθε στα 52 ευρω τωρα που περασε ο χρονος.

Θελω να παω σε καρτα,ο κυκλος μου εχει wind κατα βαση αλλα καμια ωρα τον μηνα μιλαω και με αλλα δικτυα...

Υπαρχει καποιο πακετο σε καρτα που να δινει αρκετα λεπτα προς κινιτα wind αλλα και σε υπολοιπα δικτυα???

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω κατι?

Εχω συνδεση στο πακετο medium.

Το παγιο μου ηρθε στα 52 ευρω τωρα που περασε ο χρονος.

Θελω να παω σε καρτα,ο κυκλος μου εχει wind κατα βαση αλλα καμια ωρα τον μηνα μιλαω και με αλλα δικτυα...

Υπαρχει καποιο πακετο σε καρτα που να δινει αρκετα λεπτα προς κινιτα wind αλλα και σε υπολοιπα δικτυα???

Ευχαριστω.

 

Ίσως F2G φίλε αλλά πάλι θα είσαι στα 20€ περίπου, ενεργοποιώντας κάποιο αντίστοιχο πακέτο. Βέβαια βγάζει κάποιες πολύ καλές προσφορές πχ 20€ 5 ώρες πρός όλους και δωρεάν τα WIND αλλά κανείς δεν ξέρει για πόσο ακόμα...

Από την άλλη δες και Wind to All συμβόλαιο με 30€ πάγιο 150' πρός όλους και 300' προς WIND

Ανάλογα πόσο μιλάς σε τρίτους, πόσα λεφτά θέλεις να διαθέτεις, και αν θες να πληρώνεις κάθε μήνα...

Αν έχεις κάποιος άλλος να προτείνει κάτι οικονομικότερο...

Link to comment
Share on other sites

Ίσως F2G φίλε αλλά πάλι θα είσαι στα 20€ περίπου, ενεργοποιώντας κάποιο αντίστοιχο πακέτο. Βέβαια βγάζει κάποιες πολύ καλές προσφορές πχ 20€ 5 ώρες πρός όλους και δωρεάν τα WIND αλλά κανείς δεν ξέρει για πόσο ακόμα...

Από την άλλη δες και Wind to All συμβόλαιο με 30€ πάγιο 150' πρός όλους και 300' προς WIND

Ανάλογα πόσο μιλάς σε τρίτους, πόσα λεφτά θέλεις να διαθέτεις, και αν θες να πληρώνεις κάθε μήνα...

Αν έχεις κάποιος άλλος να προτείνει κάτι οικονομικότερο...

 

Πιστεύω καλή κίνηση προς το παρόν είναι να βάλεις q ......που έχει 1 ευρω τα 300 λεπτά προς wind και q....και έχει και φθηνή χρέωση προς όλουσ και χρέωση ανα δευτ. που είναι σημαντικό.....και πιστεύω δεύτερη επιλογή η wincard με διπλασιασμό κάρτας και τρίτη το φ2γ που τρέχει κατα καιρους πολυ καλες προσφορές....

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

όσο και να έψαξα όμως δεν βρήκα κάτι

 

όποτε η απενεργοποιώ τα δεδομένα πριν περάσω σε άλλη κάρτα (πράγμα αδύνατον γιατί κάποια στιγμή θα το ξεχάσω και θα εξανεμιστεί η κάρτα)

η ζητάω από την wind να τα απενεργοποιήσει μόνιμα

 

Μπορεις να βαλεις λαθος ρυθμισεις. πχ στην Vodafone καρτα να βαλεις cosmote, στην wind --> Vodafone κλπ

Link to comment
Share on other sites

τα μπέρδεψα λίγο με τις προσφορές.

 

αν κάνω ανανέωση σε κατάστημα 10€, σε f2g2, τι Bonus θα πάρω;

100' και 100 sms προς wind;

Link to comment
Share on other sites

τα μπέρδεψα λίγο με τις προσφορές.

 

αν κάνω ανανέωση σε κατάστημα 10€, σε f2g2, τι Bonus θα πάρω;

100' και 100 sms προς wind;

και 100 επιπλέον λεπτά και 20mb ιντερνετ από την κανονική προσφορά που θα τα πάρεις και με κανονική κάρτα αν ανανεωσεις

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

H wind καλεί συνήθως για να κάνει προσφορά σε χρήστη καρτοκινητού που θα κάνει φορητότητα για πακέτο καρτοκινητής άλλης εταιρείας ή μόνο σε συνδρομητές συμβολαίου παίρνουν τηλέφωνο;
Link to comment
Share on other sites

Ο διπλασιασμος της καρτας wind card to all σου δινει τη δυνατοτητα για κλησεις περιπου 45 λεπτα προς ολα τα δικτυα για ενα μηνα,λιγοτερο χρονο απο αυτο που δινει το vodafone καρτοκινητο και η cosmokarta,η wind δεν εχει ενοποιησει τα πακετα οπως εχει κανει η vodafone,πας απο international σε καρτοκινητο vodafone με μια κληση,γι αυτο εχω βγαλει το συμπερασμα οτι η vodafone μακραν ειναι η καλυτερη στη καρτοκινητη.
Link to comment
Share on other sites

Ο διπλασιασμος της καρτας wind card to all σου δινει τη δυνατοτητα για κλησεις περιπου 45 λεπτα προς ολα τα δικτυα για ενα μηνα,λιγοτερο χρονο απο αυτο που δινει το vodafone καρτοκινητο και η cosmokarta,η wind δεν εχει ενοποιησει τα πακετα οπως εχει κανει η vodafone,πας απο international σε καρτοκινητο vodafone με μια κληση,γι αυτο εχω βγαλει το συμπερασμα οτι η vodafone μακραν ειναι η καλυτερη στη καρτοκινητη.

 

Και στην WIND με μία κλήση πας από το ένα πακέτο στο άλλο .

Θεωρώ και εγώ ότι τα Bonus που δίνουν άλλοι είναι καλύτερα από διπλασιασμό ....

Link to comment
Share on other sites

Και στην WIND με μία κλήση πας από το ένα πακέτο στο άλλο .

Θεωρώ και εγώ ότι τα Bonus που δίνουν άλλοι είναι καλύτερα από διπλασιασμό ....

 

Απο F2G σε Q θελει φορητοτητα,το κανα προσφατα.

Link to comment
Share on other sites

Απο F2G σε Q θελει φορητοτητα,το κανα προσφατα.

η Q θερωρείτε άλλο δίκτυο (τυπικά γιατι ουσιαστικά ανήκει στη wind) oπότε και θέλει φορητότητα, μιλάει ο φίλος για τα καρτοκινητά πακέτα της wind, πλέον τα for all και το free2go που μεταφέρεσαι από το ένα στο άλλο άμεσα και δωρεάν με μια απλή κλήση στο 1342

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι.....λοιπον αν παω σε ενα καταστημα wind και βαλω 20 ευρω καρτα θα μου δωσει 300' προς ολους και σταθερα και τα 20 ευρω θα μου μεινουν σωστα?αυτο που θελω να ρωτησω τωρα ειναι με αυτα τα 20 ευρω μπορω να ενεργοποιήσω το πακετο super talk 600 ωστε να μιλαω 600 λεπτα με wind και 300 sms?αρα εχουμε 20 - 5 =15 ευρω στην καρτα....μετα μπορω να ενεργοποιησω το super surf 100 για να εχω και ιντερνετ?αρα 15 - 5 = 10 ευρω....και τελος το super sms to all για 100 sms προς ολους...αρα εχουμε 10-5=5 ευρω.....αρα το αποτελεσμα με 20 ευρω θα εχω 300' προς ολους και σταθερα,100 sms προς ολους,600' και 300 sms προς wind και 500 mb ιντερνετ και θα μου μενουν και 5 ευρω στην καρτα σωστα?????????? sorry για το μεγαλο post
Link to comment
Share on other sites

Αν πας σε καταστημα κανεις ανανεωση 20€ παιρνεις:

300 λεπτα σε ολους

300 λεπτα και 300 sms σε wind ,Q

και 120 λεπτα σε wind,Q και 120 MB

και τα 20€ (-φορους) σου μενουν...

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω κατι.....λοιπον αν παω σε ενα καταστημα wind και βαλω 20 ευρω καρτα θα μου δωσει 300' προς ολους και σταθερα και τα 20 ευρω θα μου μεινουν σωστα?αυτο που θελω να ρωτησω τωρα ειναι με αυτα τα 20 ευρω μπορω να ενεργοποιήσω το πακετο super talk 600 ωστε να μιλαω 600 λεπτα με wind και 300 sms?αρα εχουμε 20 - 5 =15 ευρω στην καρτα....μετα μπορω να ενεργοποιησω το super surf 100 για να εχω και ιντερνετ?αρα 15 - 5 = 10 ευρω....και τελος το super sms to all για 100 sms προς ολους...αρα εχουμε 10-5=5 ευρω.....αρα το αποτελεσμα με 20 ευρω θα εχω 300' προς ολους και σταθερα,100 sms προς ολους,600' και 300 sms προς wind και 500 mb ιντερνετ και θα μου μενουν και 5 ευρω στην καρτα σωστα?????????? sorry για το μεγαλο post

 

Και να εχεις ενεργοποιημενη την υπηρεσια, με κληση στο 1242 πριν την ανανεωση.

Link to comment
Share on other sites

Πάνε τα bonus ευρώ από ανανέωση σε κατάστημα;; κρίμα! :(
Link to comment
Share on other sites

Έχει παιδιά πλέον κάτι στα 15ευρώ διαφορετικό από τα 10;

 

Για να τα χουμε λίγο μαζεμένα για το τι παίρνουμε αυτή τη στιγμή

Για ανανεώσεις από κατάστημα ισχύει:

 

Στα 5 ευρώ

- 100' sms προς Wind & Q

 

Στα 10 ευρώ

- 100' προς Wind & Q

- 100 sms προς Wind & Q

- 100' ομιλία και βιντεοκλήσεις προς Wind&Q

- 20ΜΒ

 

Στα 15 ευρώ

-Τα ίδια ακριβώς με τα 10 ευρώ

 

Στα 20 ευρώ

- 300' προς Wind & Q

- 300 sms προς Wind & Q

- 120' ομιλία και βιντεοκλήσεις προς Wind&Q

- 120ΜΒ

- 300' προς όλους

 

Στα 30 ευρώ

- 600' προς Wind & Q

- 600 sms προς Wind & Q

- 120' ομιλία και βιντεοκλήσεις προς Wind&Q

- 120ΜΒ

- 300' προς όλους

 

 

Σωστά δε τα λέω; Μου χει ξεφύγει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Ο διπλασιασμος της καρτας wind card to all σου δινει τη δυνατοτητα για κλησεις περιπου 45 λεπτα προς ολα τα δικτυα για ενα μηνα,λιγοτερο χρονο απο αυτο που δινει το vodafone καρτοκινητο και η cosmokarta,η wind δεν εχει ενοποιησει τα πακετα οπως εχει κανει η vodafone,πας απο international σε καρτοκινητο vodafone με μια κληση,γι αυτο εχω βγαλει το συμπερασμα οτι η vodafone μακραν ειναι η καλυτερη στη καρτοκινητη.

 

Τα 60΄ στην Vodafone και cosmote έχουν ελάχιστη χρέωση τα 3λεπτά ενώ η WIND έχει ανά λεπτό. Επίσης για την ενοποίηση που λες δεν νομίζω οτι ενδιαφέρει και πολύ κόσμο. Όσο για την καλύτερη καρτοκινητή πιστεύω οτι η WIND είναι η καλύτερη γιατί η προσφορές της απλά δεν ''παίζονται''.Δεν υπάρχει καλύτερο πακέτο από το f2g αυτήν την στιγμή.9 γνωστά μου πρόσωπα την τελευταία βδομάδα από cosmote και vodafone πήγαν στην wind και πραγματικά μου λένε οτι τέτοιες προσφορές δεν είχαν ΠΟΤΕ στα δίκτυα που ήταν πριν.Αν συνεχίσει έτσι η WIND το f2g θα γίνει ότι ήταν μέχρι πριν λίγο το wu μιας και πλέον όλο και λιγότεροι έχουν wu.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Τα 60΄ στην Vodafone και cosmote έχουν ελάχιστη χρέωση τα 3λεπτά ενώ η WIND έχει ανά λεπτό. Επίσης για την ενοποίηση που λες δεν νομίζω οτι ενδιαφέρει και πολύ κόσμο. Όσο για την καλύτερη καρτοκινητή πιστεύω οτι η WIND είναι η καλύτερη γιατί η προσφορές της απλά δεν ''παίζονται''.Δεν υπάρχει καλύτερο πακέτο από το f2g αυτήν την στιγμή.9 γνωστά μου πρόσωπα την τελευταία βδομάδα από cosmote και vodafone πήγαν στην wind και πραγματικά μου λένε οτι τέτοιες προσφορές δεν είχαν ΠΟΤΕ στα δίκτυα που ήταν πριν.Αν συνεχίσει έτσι η WIND το f2g θα γίνει ότι ήταν μέχρι πριν λίγο το wu μιας και πλέον όλο και λιγότεροι έχουν wu.

 

και οσοι εχουν,πλεον δεν ανανεωνουν. απλα το εχουν για να τους παιρνουν οι αλλοι. τις εξερχομενες κλησεις τους τις κανουν με αλλη σιμ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η Q θερωρείτε άλλο δίκτυο (τυπικά γιατι ουσιαστικά ανήκει στη wind) oπότε και θέλει φορητότητα, μιλάει ο φίλος για τα καρτοκινητά πακέτα της wind, πλέον τα for all και το free2go που μεταφέρεσαι από το ένα στο άλλο άμεσα και δωρεάν με μια απλή κλήση στο 1342

 

Οταν κανεις αναζητηση δικτυου σου βγαζει Q-telecom??? δεν υπαρχει Q,η σωστη απαντηση ειναι ξεχωριστο πακετο,εχει ξεχωριστο τμημα εξυπηρετησης,οπως και το frog,οτι και να μου λενε για προσφορες δεν υπαρχει καρτοκινητη σαν της vodafone που προσφερει πληθωρα εναλλακτικων λυσεων..

 

Τωρα τελευταια δηλαδη εμφανιζεται μεγαλη μετακινηση συνδρομητων προς wind??? γιατι ο φιλος πιο πανω ειπε για 9 ατομα.

Edited by Picard
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...