Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά είσαι απίστευτος!!!!! Δεν έχω λόγια να πω.......Έχεις πάντως πλάκα:lol::lol::lol:

 

Εμείς:WindFreeToGO2 FOREVER.

Εσείς:Πηγαίνετε με την Αγγελικούλα:D

 

f2g 2 έχω εδώ και χρόνια αλλά δεν εθελοτυφλώ.Πλάκα έχει κάποιος που τα βλέπει μονόπλευρα.Ονόματα δεν λεμε ... . Keep dreaming my friend ...

 

το οτι πηρε απο Ολλανδια Αγγλια δεν σημαινει τιποτα....στην αγγλια υπαρχουν παρα πολλα νουμερα που εχουν διαφορετικη χρεωση οταν τα καλεις...

 

Ναι αλλά ή εταιρεία που είχε roaming στην Ολλανδία καθώς επίσης η εταιρεία που πήρε τηλ στην Αγγλία είναι μέσα στην συμφωνία της wind για το roaming.Οπότε η χρέωση ήταν 0,52 ευρω/λεπτό.Επίσης δεν του πίστωσαν ενα χ ποσό αλλά όλο το ποσό που από λάθος αφαιρέθηκε.Δε νομίζω να του έδωσαν 46,5 ευρώ για να τον ξεφορτωθούν

Edited by dankan1980
Link to comment
Share on other sites

το F2go-2 ποναει...

οταν μοιραζαν διπλασιασμους και συσκευες για να σε παρουν απο το f2go-2,εμεις που δεν αλλαζαμε πακετο ειμασταν ποοοολυ Ελληναρες!

την τσεπη μας κοιταμε ολοι μας ρε παιδια!

να μιλαμε φθηνα θελουμε!

οχι να πουλαμε μουρι!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να σταματήσει εδώ η συζήτηση περί f2g2 και ποιός το έχει και ποιός όχι.

Συζητήστε καλύτερα κάτι πιο ουσιαστικό.

Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα να ξαναρωτησω πως μπορω να δω αν εχω f2g2,3,4? εκτος 1269 θυμαμαι οτι το πακεο μου ηταν σε ενα τετραγωνο μπλε κουτι με μια στρογγυλη μπαλα στη μεση:Ρ:Ρ

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα 10€ σε ένα καρτοκινητο της VODAFONE με το που άνοιξα κινητό στο εξωτερικό χάθηκαν τα 10€ :confused: ενώ η Q είχε 10€ και έστελνα δεκάδες sms

και cosmote 120 δεν τα πήγε άσχημα σε χρεώσεις φυσιολογίες βγήκαν και απο wind adsm ήμουν Βουλγαρία και είχα για 3-4 ώρες msn και 1 site πόσα ΜΒ να ήταν η κίνηση και ωμός δεν χρεώθηκα ενώ την άλλη μέρα ήμουν Ρουμανία-Μολδαβία και είχα μείνει απο μπαταριά του netbook και με χρέωσαν 60€ :lol: .....

 

Τι να κάνεις σε αυτές τις περιπτώσεις :confused:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

εγω τωρα να ξαναρωτησω πως μπορω να δω αν εχω f2g2,3,4? εκτος 1269 θυμαμαι οτι το πακεο μου ηταν σε ενα τετραγωνο μπλε κουτι με μια στρογγυλη μπαλα στη μεση:Ρ:Ρ

 

Καλείς το 1269 και ακούς το μήνυμα μέχρι τέλος.

Αν σου πεί free2 go σκέτο υπάρχει πιθανότητα να είσαι ακόμα στο παλιό F2G και να σε χρεώνει 0,59 το λεπτό .

Πάρε λοιπόν το 1342 και αν σου πει να επιλέξεις τις κατά 34% καλύτερες χρεώσεις κάντο .

Από εκείνο το σημείο και μετά θα σου λέει ότι έχεις το F2G4 .Προσοχή αν είσαι στο F2G2 ή F2G1 δεν το πειράζεις με τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλείς το 1269 και ακούς το μήνυμα μέχρι τέλος.

Αν σου πεί free2 go σκέτο υπάρχει πιθανότητα να είσαι ακόμα στο παλιό F2G και να σε χρεώνει 0,59 το λεπτό .

Πάρε λοιπόν το 1342 και αν σου πει να επιλέξεις τις κατά 34% καλύτερες χρεώσεις κάντο .

Από εκείνο το σημείο και μετά θα σου λέει ότι έχεις το F2G4 .Προσοχή αν είσαι στο F2G2 ή F2G1 δεν το πειράζεις με τίποτα.

 

ωραιος σε ευχαριστω πολυ!!!

στο 1269 λεει σκετο f2g

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

το 1342 λεει αυτα :για να περασετε στο f2g πατηστε 1 για την νεα καρτοκινητη wind 2 :$

 

να παρω στο 1260 να ρωτησω θα ξερουν:Ρ

Edited by aegina24

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να σταματήσει εδώ η συζήτηση περί f2g2 και ποιός το έχει και ποιός όχι.

Συζητήστε καλύτερα κάτι πιο ουσιαστικό.

 

Δεν διαφωνώ με όσα λες.Έτσι είναι.Για μένα ο σκοπός αυτού του νήματος είναι να μπορούμε να αναλύουμε και να συζητάμε τα διάφορα προγράμματα της wind.Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι πως είναι δυνατόν ορισμένοι να νομίζουν ότι επειδή είμαστε σε μια εταιρεία που όντως κάνει τις καλύτερες προσφορές δεν μπορούμε να κάνουμε κριτική.Τα γεγονότα είναι πραγματικά και η παράθεσή τους έγινε με σκοπό αν κάποτε συμβεί σε κάποιον από εσάς κάτι παραπλήσιο να ξέρει τι να κάνει.ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΧΩ F2G 2 ΓΙΑ ΟΣΟΥΣ ΑΚΟΜΑ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΚΑΘΕ ΜΗΝΑ ΜΟΥ ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ Η 1Η ΚΑΡΤΑ .Το ότι έχω f2g 2 δεν μου αφαιρεί το δικαίωμα να κρίνω.Τους όποιους χαρακτηρισμούς (πλάκα έχεις,πονάει κλπ) κρατήστε τους για εσάς.Εδώ είμαστε για να συζητάμε και όχι να μειώνουμε.

Link to comment
Share on other sites

το 1342 λεει αυτα :για να περασετε στο f2g πατηστε 1 για την νεα καρτοκινητη wind 2 :$

 

να παρω στο 1260 να ρωτησω θα ξερουν:Ρ

 

Πάτα 1 για να έχεις σίγουρα τις φτηνές χρεώσεις

Link to comment
Share on other sites

Πάτα 1 για να έχεις σίγουρα τις φτηνές χρεώσεις

 

f2g4 εχω τωρα!!

HTC Touch Pro , HTC Touch Pro 2 , HTC Desire HD , HTC ONE X , HTC M7 , HTC M8

Samsung Galaxy Note II , Samsung Galaxy S6 Edge

iPhone 3Gs ,iPad mini

Oneplus 2 , Oneplus X

Meizu MX5 :clap:

Link to comment
Share on other sites

f2g4 εχω τωρα!!

Εντάξει , σίγουρα είναι καλύτερο από αυτό που έιχες.

Link to comment
Share on other sites

Πως εξαργυρώνουμε τους πόντους όταν συμπληρώνουμε 300 για να μπουν 8 ευρώ;

Αυτό αν το κάνω αρχές του μηνός, θα αναγνωριστεί σαν ανανέωση κάρτας; Το ρωτάω για τον διπλασιασμό της πρώτης κάρτας που έχουμε ορισμένοι.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως εξαργυρώνουμε τους πόντους όταν συμπληρώνουμε 300 για να μπουν 8 ευρώ;

Αυτό αν το κάνω αρχές του μηνός, θα αναγνωριστεί σαν ανανέωση κάρτας; Το ρωτάω για τον διπλασιασμό της πρώτης κάρτας που έχουμε ορισμένοι.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

Στέλνουμε 300 στο 19099 .Δεν νομίζω να μετράει ως ανανέωση για διπλασιασμό. Αν κάνεις μεγάλη χρήση σε συμφέρει με 700 να πάρεις 25 ευρώ,αλλά κάθε 365 ημέρες οι παλιοί πόντοι χάνονται .

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Πως εξαργυρώνουμε τους πόντους όταν συμπληρώνουμε 300 για να μπουν 8 ευρώ;

Αυτό αν το κάνω αρχές του μηνός, θα αναγνωριστεί σαν ανανέωση κάρτας; Το ρωτάω για τον διπλασιασμό της πρώτης κάρτας που έχουμε ορισμένοι.

 

Sent from my HTC Desire using Tapatalk

 

http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/kartokinhth/programmata-antamoivhs-sundromhtwn/win-club/dwrean-xronos-omilias.aspx

 

Δεν νομίζω να μετράνε σαν διπλασιασμός...

Είναι ξεχωριστή υπηρεσία από απλή ανανέωση χρόνου!

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είχα 10€ σε ένα καρτοκινητο της VODAFONE με το που άνοιξα κινητό στο εξωτερικό χάθηκαν τα 10€ :confused: ενώ η Q είχε 10€ και έστελνα δεκάδες sms

και cosmote 120 δεν τα πήγε άσχημα σε χρεώσεις φυσιολογίες βγήκαν και απο wind adsm ήμουν Βουλγαρία και είχα για 3-4 ώρες msn και 1 site πόσα ΜΒ να ήταν η κίνηση και ωμός δεν χρεώθηκα ενώ την άλλη μέρα ήμουν Ρουμανία-Μολδαβία και είχα μείνει απο μπαταριά του netbook και με χρέωσαν 60€ :lol: .....

 

Τι να κάνεις σε αυτές τις περιπτώσεις :confused:

 

Θα σας πω την δικιά μου εμπειρία πέρυσι τον Μάιο.

Είχα την τύχη να είμαι στην Αμερική για 1 μήνα.

Είχα το κινητό μου με free2go2 με το 1,5gb, και πριν φύγω είχα μόνο 8 ευρώ μέσα.

Λοιπόν, τις πρώτες 23 μέρες είχα Inernet, το οποίο το χρησιμοποιούσα με Skype (φωνή), MSN, Browsing, email (μάλιστα ανέβαζα και φωτογραφίες) και ακόμα είχα online traffic (over Internet) στο gps του κινητού μου Nokia 5800 όπου πολλές φορές κατέβαζα και satellite view (Πολύ data).

Μετά τις 23 μέρες κόπηκαν όλα. Είχα αναγκαστεί βέβαια να μιλήσω κάποια στιγμή από κινητό σε Ελλάδα για κανένα τέταρτο και υποθέτω ότι εκεί πρέπει να φύγανε τα περισσότερα ευρώ.

Το θέμα είναι το πολύ Internet που είχα για 23 μέρες. Και μιλάμε για Αμερική, όχι Ευρώπη.

Τώρα πως έγινε δε ξέρω, χρησιμοποιούσα το 1,5gb έτσι ελεύθερα;

Πάντως το ευχαριστήθηκα!

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω την δικιά μου εμπειρία πέρυσι τον Μάιο.

Είχα την τύχη να είμαι στην Αμερική για 1 μήνα.

Είχα το κινητό μου με free2go2 με το 1,5gb, και πριν φύγω είχα μόνο 8 ευρώ μέσα.

Λοιπόν, τις πρώτες 23 μέρες είχα Inernet, το οποίο το χρησιμοποιούσα με Skype (φωνή), MSN, Browsing, email (μάλιστα ανέβαζα και φωτογραφίες) και ακόμα είχα online traffic (over Internet) στο gps του κινητού μου Nokia 5800 όπου πολλές φορές κατέβαζα και satellite view (Πολύ data).

Μετά τις 23 μέρες κόπηκαν όλα. Είχα αναγκαστεί βέβαια να μιλήσω κάποια στιγμή από κινητό σε Ελλάδα για κανένα τέταρτο και υποθέτω ότι εκεί πρέπει να φύγανε τα περισσότερα ευρώ.

Το θέμα είναι το πολύ Internet που είχα για 23 μέρες. Και μιλάμε για Αμερική, όχι Ευρώπη.

Τώρα πως έγινε δε ξέρω, χρησιμοποιούσα το 1,5gb έτσι ελεύθερα;

Πάντως το ευχαριστήθηκα!

:confused::blink::O

 

Αυτό θα πει τύχη βουνό εκεί που θα σε χρέωνε για πρώτα Κβ εσύ έκανες πάρτι:lol::lol:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Στέλνουμε 300 στο 19099 .Δεν νομίζω να μετράει ως ανανέωση για διπλασιασμό. Αν κάνεις μεγάλη χρήση σε συμφέρει με 700 να πάρεις 25 ευρώ,αλλά κάθε 365 ημέρες οι παλιοί πόντοι χάνονται .

 

http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/kartokinhth/programmata-antamoivhs-sundromhtwn/win-club/dwrean-xronos-omilias.aspx

 

Δεν νομίζω να μετράνε σαν διπλασιασμός...

Είναι ξεχωριστή υπηρεσία από απλή ανανέωση χρόνου!

 

 

Ευχαριστω για τις απαντησεις! Κι εγω πιστευω οτι δεν μετραει, θα το κανω ετσι και αλλιως αρχες του επομενου μηνα και οτι κατσει, ετσι κι αλλιως δεν χρειαζομαι χρονο ομιλιας, απλα για να μην καθονται οι ποντοι.

Δεν κανω πολυ χρηση, τον τελευταιο χρονο μονο μια ανανεσωση 30ευρω που διπλασιαστηκαν, και τωρα μια 5αρα το μηνα. Για να παει 700 δεν νομιζω, θα εχουν ληξει :D

Link to comment
Share on other sites

^ το δοκίμασα εγώ πριν κάνα μήνα. Δεν ανανεώνει την ημερομηνία λήξης, δεν διπλασιάζεται και γενικά δεν θεωρείται ανανέωση με κανέναν τρόπο. Απλώς προστίθεται το ποσό των € στο υπόλοιπο σου.

Επίσης, οι πόντοι λήγουν ΔΥΟ χρόνια μετά την απόκτηση τους και όχι ένα! Οπότε μη βιαστείς.

Αυτό που δεν ξέρω αν ισχύει ακόμα είναι κάποιοι πόντοι που παίρνεις αν δηλώσεις τα στοιχεία σου στο win club -δεν το έχω δοκιμάσει μετά την ισχύ της ταυτοποίησης.

 

Άλλο:

πάλι 15' αντί για 20 μου έδωσε το bonus εισερχομένων κλήσεων... Αλλά αυτή τη φορά, όμως, δεν είμαι 100% σίγουρη ότι είχα 40' εισερχόμενες γιατί ενδιαμέσως μου κλέψανε το κινητό και άλλαξα συσκευή οπότε έχασα το λογαριασμό των εισερχόμενων. :O

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με τις ανανεωσεις τι ισχυει? Ακυρα τα 1500 προς F2G? Μου ηρθε μυνημα που λεει η προσφορες με καθε ανανεωση συνεχιζονται. 300 λεπτα προς F2G για 5 ευρω και 600 προς ολη την WIND/Q με 10 ευρω. Οποτε πλεον αυτο ισχυει. Εγω εκανα ανανεωση για Φεβρουαριο πριν μου ρθει αυτο το μνμ, οποτε τελικα τι εχω, 1500 ή 300? Πως το ελεγχο? Οταν ειχα κανει την ανανεωση ειχε ερθει μνμ για 1500, αλλα θελω να το σιγουρεψω.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Τελικα με τις ανανεωσεις τι ισχυει? Ακυρα τα 1500 προς F2G? Μου ηρθε μυνημα που λεει η προσφορες με καθε ανανεωση συνεχιζονται. 300 λεπτα προς F2G για 5 ευρω και 600 προς ολη την WIND/Q με 10 ευρω. Οποτε πλεον αυτο ισχυει. Εγω εκανα ανανεωση για Φεβρουαριο πριν μου ρθει αυτο το μνμ, οποτε τελικα τι εχω, 1500 ή 300? Πως το ελεγχο? Οταν ειχα κανει την ανανεωση ειχε ερθει μνμ για 1500, αλλα θελω να το σιγουρεψω.

Κάλεσε 1242. Μάλλον έχεις τα 1500 μέχρι να λήξουν, και από την επόμενη ανανέωση 300.

Link to comment
Share on other sites

Όταν έχεις απλό f2g για ποιο λόγο να μην πας what's up?

Δε δίνει ούτε λίγα δωρεαν μηνύματα με ανανέωση 10 ευρώ, και μάλιστα τα χρεώνει και 10 λεπτά το ένα!

 

Ενώ στο what's up έχεις και φθηνότερο μήνυμα και περισσοτερους συνδρομητές να ξοδέψεις τα δωρεάν λεπτά σου....

Εγώ απλώς έχω f2g2 και γι αυτό δεν το έχω ακομα αποφασίσει...

Link to comment
Share on other sites

Με 10 ευρώ μιλάς με ΟΛΗ την wind/q συμβόλαια και μη.

 

αγοράζεις και ένα non stop και είσαι ok !

Link to comment
Share on other sites

δεν μου λέτε τελικά τι παίζει με τα 500ΜΒ της wind πως μαθαίνω πόσα εχω γιατί εχω μπερδευτεί το 1245 έστελνα πριν αλλά με 100 και με 500 δεν δουλεύει
:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...