Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν χάνεται για 6 μήνες 
Όχι δεν χάνεται, ίσα ίσα το νούμερο είναι ιδιοκτησία σου έξι μήνες από την αποσύνδεση του, μετά περνάει στην κυριότητα της εταιρείας και δίνεται σε άλλον,

όπως όταν δεν κάνεις ανανέωση και απουνθεθει

Στην δική μου περίπτωση με την κατηγγελια της σύμβασης:

μόλις το νούμερο αποσυνδέθηκε περίμενα να πιστωθούν τα χρήματα στο λογαριασμό μου (κάπου 7 μέρες)

μετά αμέσως έκανα αίτηση στη. Voda και σε 5 μέρες το νούμερο ήταν συνδεδεμένο

Με λίγα λόγια το είχα νεκρό κάπου 12 μέρες

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ είναι 13 ΜΗΝΕΣ και 5 ημέρες????

τόσες ημέρες ΔΕΝ θα πάρουν φράγκο η Νόβα.... ΟΥΤΕ 13 ΟΥΤΕ 8....!!! Στο συρτάρι 

Link to comment
Share on other sites

Ποια είναι ακριβώς η ερώτησή σου? Πότε λήγει η σύνδεση ή πότε λήγει το υπόλοιπο?

Το υπόλοιπο φαίνεται πότε λήγει. Η σύνδεση στους 13 μήνες και πέντε μέρες από την τελευταία ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, damianos said:

ΔΕΝ είναι 13 ΜΗΝΕΣ και 5 ημέρες????

τόσες ημέρες ΔΕΝ θα πάρουν φράγκο η Νόβα.... ΟΥΤΕ 13 ΟΥΤΕ 8....!!! Στο συρτάρι 

Πάντως 1€ απεριόριστο ίντερνετ για 2 ημέρες κανονικό πακέτο δεν δίνει κανείς. 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, damianos said:

ΔΕΝ είναι 13 ΜΗΝΕΣ και 5 ημέρες????

τόσες ημέρες ΔΕΝ θα πάρουν φράγκο η Νόβα.... ΟΥΤΕ 13 ΟΥΤΕ 8....!!! Στο συρτάρι 

Μην ανησυχείς γιατί θα πέφτουν δωράκια 5€ 😆

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, VIPdriver said:

Τι εννοείς;

Απεριόριστο ίντερνετ και 1000' προς όλους με χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Μεγάλος πειρασμός.:classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, hercoulis said:

 

IMG_4857.png

 

2 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Απεριόριστο ίντερνετ και 1000' προς όλους με χρέωση ανά δευτερόλεπτο. Μεγάλος πειρασμός.:classic_laugh:

Πράγματι μεγάλη προσφορά (την έχω και εγώ), αλλά η σκέψη ότι έναν μήνα μπορεί να μην την δώσει με αποτρέπει από το να το κάνω κύριο μου νούμερο. 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, VIPdriver said:

 

Πράγματι μεγάλη προσφορά (την έχω και εγώ), αλλά η σκέψη ότι έναν μήνα μπορεί να μην την δώσει με αποτρέπει από το να το κάνω κύριο μου νούμερο. 

Στο δικο μου νουμερο το στελνει συνεχεια, ουτε εγω θυμαμαι απο ποτε, πανω απο 2 χρονια

δεν το εχω επενεργοποιησει ποτε,

στην αδερφη μου οταν την ειχα στην wind το ενεργοποιουσα και στο καπακι το ξαναστελνε....και το ξαναενεργοποιουσα...

βεβαια ποτε δεν εισαι σιγουρος, και οπως ειπες η αβεβαιοτητα δεν ειναι συμμαχος για κυριο νουμερο

αν ηταν κανονικο πακετο θα σαρωνε :)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Θα σάρωνε αλλά δε ξέρω τι σόι οικονομολόγοι είναι αυτοί που πιστεύουν ότι ανεβάζοντας τις τιμές, θα έχουν περισσότερα έσοδα. 
Δεν ισχύει σε όλες τις αγορές αυτό όμως. Πχ τα μάρκετ είχαν έσοδα με τις αυξήσεις  αλλά είχαν κ εναλλακτικές προϊόντων. 
 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, hercoulis said:

Θα σάρωνε αλλά δε ξέρω τι σόι οικονομολόγοι είναι αυτοί που πιστεύουν ότι ανεβάζοντας τις τιμές, θα έχουν περισσότερα έσοδα. 
Δεν ισχύει σε όλες τις αγορές αυτό όμως. Πχ τα μάρκετ είχαν έσοδα με τις αυξήσεις  αλλά είχαν κ εναλλακτικές προϊόντων. 
 

Η πλειοψηφια των καταναλωτών είναι άσχετοι. Γιατί να δίνουν οικονομικά μόνιμα πακέτα, αφου η πλειοψηφια ευχαρίστως θα πληρωσει παραπανω;

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

To ζήτημα είναι η αγορα να είναι τμηματοποιημενη, δηλαδή να υπάρχουν ακριβές λύσεις για αυτούς που θέλουν να πληρώσουν και φτηνές λύσεις για τα γατονια που θέλουν να την βγάζουν οικονομικά

Παράδειγμα, την ανανέωση με το 1 ευρώ λίγοι την ήξεραν εμείς όμως την ξέραμε και βολευτηκαμε μια χαρά....

Τώρα όμως το παράθυρο κλείνει

Sent from my Redmi Note 11 A

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, hercoulis said:

Θα σάρωνε αλλά δε ξέρω τι σόι οικονομολόγοι είναι αυτοί που πιστεύουν ότι ανεβάζοντας τις τιμές, θα έχουν περισσότερα έσοδα. 
Δεν ισχύει σε όλες τις αγορές αυτό όμως. Πχ τα μάρκετ είχαν έσοδα με τις αυξήσεις  αλλά είχαν κ εναλλακτικές προϊόντων. 
 

Θα σάρωνε αν γινόταν μόνιμο αλλά θα έκανε το ίδιο και ο ανταγωνισμός με αποτέλεσμα να κερδίζει ο καταναλωτής. Θα μπορούσε μία εταιρεία να έδινε ένα νορμάλ πακέτο κατανάλωσης χωρίς λήξη στο δίμηνο. Δεν γίνεται γιατί υπάρχει κοινό συμφέρον.

Ο βάτραχος πχ. έχει το πακέτο 60+60 αλλά δεν το λέει. Επίσης γνωρίζω πολλούς (πάνω από το 50% των συνδρομητών), που δεν βάζουν πακέτα αλλά απλώς ανανέωση μέχρι να τελειώσουν τα λεφτά και χαλάνε 30-40€ τον μήνα με κάρτες από το περίπτερο. Έχω ρωτήσει στο σούπερ μάρκετ αυτούς που αγοράζουν ανανέωση και δεν ενδιαφέρονται για πακέτα και φτηνή χρέωση. Αυτοί είναι που κρατάνε ζωντανή την κινητή όχι εμείς που βγάζουμε από την μύγα ξύγκι.:classic_laugh::classic_laugh:

14 minutes ago, HEO said:

Τώρα όμως το παράθυρο κλείνει

Για καλό και για κακό μην κάνετε αναβάθμιση της εφαρμογής σύντομα πριν τις 17 αν δοθεί αναβάθμιση. Μπορεί να μην κλείσει.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, VIPdriver said:

 

Πράγματι μεγάλη προσφορά (την έχω και εγώ), αλλά η σκέψη ότι έναν μήνα μπορεί να μην την δώσει με αποτρέπει από το να το κάνω κύριο μου νούμερο. 

άστο, φίλε, σε μένα μου έδινε την προσφορά σ'ένα F2G που είχα αγοράσει σαν δεύτερο κάθε μήνα επί 1,5 χρόνο ενώ έβαζα σταθερά κάθε μήνα κάρτα για να πάρω το συγκεκριμένο πακέτο - το ενεργοποιούσα και τσουπ, μετά από 2-3 μέρες, ξανά εμφανιζόταν. μέχρι που (συμπτωματικά??) μια μέρα με πήραν από τη WIND να μου προτέινουν συμβόλαιο unlimited στα 35€ επειδή, όπως μου είπε η κοπέλα, έβλεπαν ότι κάνω μεγάλη χρήση ίντερνετ, τους είπα όχι και εν μια νυκτί, η προσφορά εξαφανίστηκε χωρίς καν να την ενεργοποιήσω και δεν μου την ξαναέδωσε ποτέ (το είχα τουλάχιστον άλλους 9 μήνες στη WIND μέχρι να το πάω σε Cosmote Unlimited το Μάρτη του 22). 

επίσης, σε νούμερο NOVA που έχω την προσφορά με το 94, ενώ δεν έχω βάλει ούτε καν κάρτα, δεν μου έχει έρθει καμμία προσφορά. 

οπότε, για να έχεις το κεφάλι σου σίγουρο, δυστυχώς ή ευτυχώς, η λύση είναι μόνο το συμβόλαια που εκεί ξέρεις οτι για 2 χρόνια θα έχεις ό,τι έχεις συμφωνήσει με την εταιρεία και δεν θα σαι συνέχεια με το άγχος αν θα σου δώσει την προσφορά ή όχι 

Edited by ParafronGR

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Άρα αυτές τις προσφορές τις δίνουν για στατιστικούς και πειραματικούς 🤑 λόγους. 

Πχ την έχει στον πατέρα μ που παίρνει τα 1000’ κάθε μήνα κ βάζει ευρώ το δίμηνο. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Για καλό και για κακό μην κάνετε αναβάθμιση της εφαρμογής σύντομα πριν τις 17 αν δοθεί αναβάθμιση. Μπορεί να μην κλείσει.

Χλωμό αυτό, δεν είναι σαν την Cosmote η εφαρμογή αλλά ενημερώνεται δυναμικά από τον server 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, hercoulis said:

Άρα αυτές τις προσφορές τις δίνουν για στατιστικούς και πειραματικούς 🤑 λόγους. 

Πχ την έχει στον πατέρα μ που παίρνει τα 1000’ κάθε μήνα κ βάζει ευρώ το δίμηνο. 

Δεν μπορώ να καταλάβω πώς ακριβώς λειτουργούν οι προσφορές. 

Ο πατέρας μου έχει φοιτητικό αριθμό που του είχα πάρει από το 2017. Από τότε μέχρι σήμερα, κάνει ακριβώς την ίδια χρήση δλδ ανανέωση ΚΑΘΕ μήνα και ενεργοποιήση του φοιτητικού πακέτου (πλέον, βάζει άλλο). Για περίπου ένα χρόνο, του έδινε συνέχεια την προσφορά με τα 5€ όλα απεριόριστα, δεν είχε ενεργοποιήσει καμία. Μετά τον χρόνο, άρχισαν να του δίνουν άλλες χειρότερες πχ 500mb με 3€ ή 500mb & 200 λεπτά προς όλους με 5€, πάλι δεν ενεργοποίησε καμία. Από το 2020, δεν του έχει ξανάρθει καμία προσφορά. 

Και μιας και πιάσαμε τα φοιτητικά, η NOVA φαίνεται πως πλέον τα έκανε τελείως ασύμφορα. 

Το "Μόνο για φοιτητές Plus" με 13,3€ δίνει απεριόριστα προς όλους & 4gb (+2 από το tap&get it) για 25 μέρες, ενώ το Unlimited Tax Plus ενώ δίνει 1gb λιγότερο, δίνει 500sms προς όλους και για 30 μέρες καθιστώντας το πιο vfm και ολοκληρωμένο πακέτο. 

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, paanos said:

Χλωμό αυτό, δεν είναι σαν την Cosmote η εφαρμογή αλλά ενημερώνεται δυναμικά από τον server 

Δεν ξέρω σίγουρα για f2f, μπορεί, αλλά της Q αναβαθμίζεται μόνο από το play store, μέχρι τώρα. Ίδιος προγραμματιστής και για τις 2 εφαρμογές. Μπορεί να αλλάξουν και την Q τώρα με την ενοποίηση.

34 minutes ago, ParafronGR said:

Δεν μπορώ να καταλάβω πώς ακριβώς λειτουργούν οι προσφορές. 

Τώρα υποψιάζομαι ότι κάνουν ότι τους κατέβει, έτσι για να δικαιολογήσει το μεροκάματο κάποιος υπεύθυνος εκεί μέσα. Έχει χαθεί η λογική μάρκετινγκ και υπάρχει η λογική αύξησης εσόδων.

Πάντως μία βόλτα που έκανα από τον ιστότοπο που έχουν στο facebook της Q, μόνο βρισίδια μπινελίκια και dislike βλέπω.:classic_laugh:

Link to comment
Share on other sites

ΑΡΧΗ: 

ΠΑΝΤΑ ανάλογα με την κατανομή Ιδιοτήτων % πελατών της κάθεμιάς προσαρμόζονται οι καθεκάστοτε εταιρίες: Και βέβαια ΟΧΙ στο τι λένε/εκφράζουν οι κατανομές % πελατών τους (που έχουν μαζέψει εδώ και χρόνια), ΑΛΛΑ τι ΚΑΝΟΥΝ._

Και βέβαια, το υπόβαθρο από το οποίο τους μαζεύουν: Ελληνική υπηκοότητα, στην περίπτωση της χώρας μας.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, ParafronGR said:

Και μιας και πιάσαμε τα φοιτητικά, η NOVA φαίνεται πως πλέον τα έκανε τελείως ασύμφορα. 

Το "Μόνο για φοιτητές Plus" με 13,3€ δίνει απεριόριστα προς όλους & 4gb (+2 από το tap&get it) για 25 μέρες, ενώ το Unlimited Tax Plus ενώ δίνει 1gb λιγότερο, δίνει 500sms προς όλους και για 30 μέρες καθιστώντας το πιο vfm και ολοκληρωμένο πακέτο. 

Πλέον στο καινούργιο Free2go δεν δίνει φοιτητικό 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...