Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το 1GB με ανανέωση 10€ ισχύει ακόμα; Αν ναι για 30 ημέρες;
Η μόνη διαφορά μεταξύ αγίων και αμαρτωλών είναι ότι, κάθε άγιος έχει παρελθόν και κάθε αμαρτωλός μέλλον... (Oscar Wilde)
Link to comment
Share on other sites

Το 1GB με ανανέωση 10€ ισχύει ακόμα; Αν ναι για 30 ημέρες;

 

Ναι και στα 2 :)

Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια προσπάθεια να ενεργοποιήσω το πακέτο των €3 με τα 200' και 1GB αλλά ήρθε απάντηση ότι ''η προσφορά δεν είναι διαθέσιμη στο οικονομικό σας πρόγραμμα''
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έκανα μια προσπάθεια να ενεργοποιήσω το πακέτο των €3 με τα 200' και 1GB αλλά ήρθε απάντηση ότι ''η προσφορά δεν είναι διαθέσιμη στο οικονομικό σας πρόγραμμα''

Σου έχει ερθει το σχετικό ενημερωτικό sms?

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

άμα δεν σου ήρθε μήνυμα δεν ισχύει για σένα η προσφορά

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα νούμερο F2G, σε συσκευή Blackberry Q10. Η Wind θεωρεί, ότι οι χρήστες Blackberry συσκευών, έχουμε κατουρήσει στο πηγάδι και ως εκ τούτου, δε μας δίνει την εφαρμογή my F2G, ενώ στα καταστήματά της, πουλάει συσκευές Blackberry. Έχω όμως μία συσκευή android, με κάρτα CU. Το ερώτημα είναι: Μπορώ να διαχειριστώ τον F2G λογαριασμό μου μέσω της εφαρμογής, από την android συσκευή με το CU, ή πρέπει υποχρεωτικά, η συσκευή που τρέχει την εφαρμογή, να έχει την SIM του F2G? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως μπορείς από οποιαδήποτε πρόσβαση στο internet
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα νούμερο F2G, σε συσκευή Blackberry Q10. Η Wind θεωρεί, ότι οι χρήστες Blackberry συσκευών, έχουμε κατουρήσει στο πηγάδι και ως εκ τούτου, δε μας δίνει την εφαρμογή my F2G, ενώ στα καταστήματά της, πουλάει συσκευές Blackberry. Έχω όμως μία συσκευή android, με κάρτα CU. Το ερώτημα είναι: Μπορώ να διαχειριστώ τον F2G λογαριασμό μου μέσω της εφαρμογής, από την android συσκευή με το CU, ή πρέπει υποχρεωτικά, η συσκευή που τρέχει την εφαρμογή, να έχει την SIM του F2G? Ευχαριστώ.

 

Ναι μπορεις επισεις και απο tablet μπορεις χωρις sim

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα νούμερο F2G, σε συσκευή Blackberry Q10. Η Wind θεωρεί, ότι οι χρήστες Blackberry συσκευών, έχουμε κατουρήσει στο πηγάδι και ως εκ τούτου, δε μας δίνει την εφαρμογή my F2G, ενώ στα καταστήματά της, πουλάει συσκευές Blackberry. Έχω όμως μία συσκευή android, με κάρτα CU. Το ερώτημα είναι: Μπορώ να διαχειριστώ τον F2G λογαριασμό μου μέσω της εφαρμογής, από την android συσκευή με το CU, ή πρέπει υποχρεωτικά, η συσκευή που τρέχει την εφαρμογή, να έχει την SIM του F2G? Ευχαριστώ.

 

Kαι απο το pc σου μπορείς.

Link to comment
Share on other sites

Kαι απο το pc σου μπορείς.

 

 

Λογικα θα θελει την εφαρμογη για καποια extra πακετα που δεν εχει το site π.χ super talk

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Λογικα θα θελει την εφαρμογη για καποια extra πακετα που δεν εχει το site π.χ super talk

Ακριβώς, το super talk θέλω να ενεργοποιήσω. Το CU έχει πακέτο αντίστοιχο του super talk (CU talk to Vodafone 300), το οποίο ενεργοποιείται τόσο μέσω της εφαρμογής, όσο και μέσω του site. Στο F2G όμως, το συγκεκριμένο πακέτο (που είναι πάρα πολύ καλό κατά τη γνώμη μου), είναι αποκλειστικό προνόμιο των χρηστών της εφαρμογής.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα. Έχω ένα νούμερο F2G, σε συσκευή Blackberry Q10. Η Wind θεωρεί, ότι οι χρήστες Blackberry συσκευών, έχουμε κατουρήσει στο πηγάδι και ως εκ τούτου, δε μας δίνει την εφαρμογή my F2G, ενώ στα καταστήματά της, πουλάει συσκευές Blackberry. Έχω όμως μία συσκευή android, με κάρτα CU. Το ερώτημα είναι: Μπορώ να διαχειριστώ τον F2G λογαριασμό μου μέσω της εφαρμογής, από την android συσκευή με το CU, ή πρέπει υποχρεωτικά, η συσκευή που τρέχει την εφαρμογή, να έχει την SIM του F2G? Ευχαριστώ.

 

Κι εγώ BB Q10 έχω κι έχω και την εφαρμογή του F2G. Αν πραγματικά τη χρειάζεσαι, πες μου να σου στείλω τον τρόπο να την εγκαταστήσεις.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ναι, τη θέλω. Πες μου τον τρόπο αν γίνεται. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε μήνυμα, για λήξη ενός πακέτου λεπτών. Το συγκεκριμένο είναι πακέτο για κλήσεις σε wind/q. Όμως, έχω ενεργοποιημένο και ένα πακέτο για όλα τα εθνικά δίκτυα. Η απορία που προκύπτει είναι η εξής. Το δίκτυο της wind (επομένως και της q), δε συμπεριλαμβάνεται στα εθνικά δίκτυα;

 

Ναι, τη θέλω. Πες μου τον τρόπο αν γίνεται. Ευχαριστώ.

 

Έχεις πμ.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε μήνυμα, για λήξη ενός πακέτου λεπτών. Το συγκεκριμένο είναι πακέτο για κλήσεις σε wind/q. Όμως, έχω ενεργοποιημένο και ένα πακέτο για όλα τα εθνικά δίκτυα. Η απορία που προκύπτει είναι η εξής. Το δίκτυο της wind (επομένως και της q), δε συμπεριλαμβάνεται στα εθνικά δίκτυα;.

 

Αν κατάλαβα καλά ρωτάς αν με το πακέτο προς όλους μπορείς να μιλάς σε Wind/Q?Αν αυτή είναι η απορία,μπορείς να μιλάς με το πακέτο προς όλους κανονικά και σε Wind αριθμούς.Αν ρωτάς κάτι άλλο διόρθωσε με.

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε sms και το εσβησα κατά λάθος

 

στειλε 11 στο ???? και πάρε 200 ?? λεπτά ομιλίας προς όλους.... νομιζω

 

ήρθε σε καποιον άλλον να μας πει ακριβώς τι λέέι το μηνυμα ?

 

νομιζω ειναι μέχρι 29/02/2016 η ενεργοποιηση

Link to comment
Share on other sites

μου ηρθε sms και το εσβησα κατά λάθος

 

στειλε 11 στο ???? και πάρε 200 ?? λεπτά ομιλίας προς όλους.... νομιζω

 

ήρθε σε καποιον άλλον να μας πει ακριβώς τι λέέι το μηνυμα ?

 

νομιζω ειναι μέχρι 29/02/2016 η ενεργοποιηση

 

Στέλνεις 11 στο 12410 για την ενεργοποίηση. Τυχερέ! Εγω ακόμα περιμένω να μου έρθει κάνα τέτοιο ή για το 1500'-1500ΜΒ αλλά τίποτα...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Αν κατάλαβα καλά ρωτάς αν με το πακέτο προς όλους μπορείς να μιλάς σε Wind/Q?Αν αυτή είναι η απορία,μπορείς να μιλάς με το πακέτο προς όλους κανονικά και σε Wind αριθμούς.Αν ρωτάς κάτι άλλο διόρθωσε με.

 

Thanks! Ακριβώς αυτό ρώτησα. Τότε, γιατί ο διαχωρισμός; Α, ρε wind.. :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Thanks! Ακριβώς αυτό ρώτησα. Τότε, γιατί ο διαχωρισμός; Α, ρε wind.. :lol:

 

Τι εννοείς γιατί ο διαχωρισμός;Μέσα στους όλους είναι και το δικτυο της.Μέσα στο δικτυο της όμως δεν είναι όλοι.

Link to comment
Share on other sites

Thanks! Ακριβώς αυτό ρώτησα. Τότε, γιατί ο διαχωρισμός; Α, ρε wind.. :lol:

Σου δίνει έξτρα λεπτα προς το δίκτυο της...σε χαλάνε;

Αν όχι...καλώς.

Αν ναι...μην τους κανεις παράπονα και το καταργήσουν, στους περισσότερους μας (αν όχι ολους) αρέσει! :D

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Μηνύματα από Ιανουάριο 2016:

Τελικά δεν έχω καταλάβει:....

2. Αυτοί που ισχυρίζονται ότι θα χρεωθούμε τα 5€ ακόμα κι αν έχουμε το free2surf, τι τους απαντάμε; Ότι θα το δείξει η "νεκροψία" στις 15/2;

....

4. Αν έχεις υπόλοιπο κάτω από 5 ευρώ, και δεν αποκτήσεις και ποτέ υπόλοιπο πάνω από 5€(κάνοντας μόνο 5ευρη ανανέωση και ξοδεύοντας τα χρήματα) όλον τον χρόνο, πώς θα χρεωθείς τα 5€; Θα εμφανίσεις αρνητικό υπόλοιπο; Κι αν κάνεις επέκταση υπολοίπου;

....

Στις 15 Φεβρουαρίου θα μας δώσουν όλες τις απαντήσεις.

Ε, λοιπόν, η Wind έκανε την πιο λογική εφαρμογή της ανακοίνωσης που είχε βγάλει:

Αφαιρεί τα χρήματα (5€) στην πρώτη ανανέωση μεγαλύτερη από 10€ που θα κάνεις και θα πάρεις τα 300'. Δεν το μάθαμε ακριβώς στις 15 Φεβρουαρίου, αλλά πάντως το μάθαμε -πράγματι από τη "νεκροψία".

Προσωπικά, είμαι ευχαριστημένη από τον τρόπο αυτόν εφαρμογής: βάζεις 10€; σου κρατάνε 5 και σου δίνουν 300'. Βάζεις 9€ ή λιγότερα; δεν σου κρατάνε τίποτα και δεν σου δίνουν τίποτα! Οπότε τα 2 f2g μου διατηρούν την δυνατότητα να πάρουν τα δωρεάν 300' λεπτά αν ανανεώσω με 10€ αλλά μέχρι να κάνω κάτι τέτοιο και όσο ανανεώνω μόνο με 5€ για να διατηρώ τους αριθμούς μου δεν χρεώνομαι τίποτα.

Μπήκα στον κόπο να γράψω το μήνυμα αυτό γιατί με την Wind τίποτα δεν είναι αυτονόητο ή απόλυτα λογικό και αυτός ο τρόπος εφαρμογής με ξάφνιασε ευχάριστα.

Happy, λοιπόν!

Link to comment
Share on other sites

εμένα να δεις ευχάριστη έκπληξη tseapis.....

 

με πήραν τηλέφωνο απο την wind για να μου το πουν αυτο..

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω αν εχει γραφει σε προηγουμενη σελιδα, αλλα το σαββατο σε 2 διαφορετικα νουμερα f2g ηρθε το ακολουθο μνμ

 

το Myf2g σε καλωσοριζει και μολις σου χαρισε 300λ προς ολη τη wind/g με διαρκεια 30 ημερες! μεινε Onlaine μπλα μπλα μπλα

 

 

τι παιζει με αυτο?στο myf2go ειμαι εδω και χρονια!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...