Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, damianos said:

Μάλλον στης 20 Μαρτίου που τα βάλαμε θα μπούνε Ξανά...

 

2 ώρες πριν, mips said:

Λογικά ναι

 

2 ώρες πριν, kmpatra said:

Το μήνυμα έλεγε για την πρώτη του μηνός. Περιμένω στην εξυπηρέτηση να δω αν μου απαντήσουν...

Δεν αποκλείω επειδή έλειπε η λέξη δωρεάν στο μήνυμα ενεργοποίησης, να απαιτεί ανανέωση.

Το μήνυμα έλεγε αυτό:

IMG_20240301_131156.thumb.jpg.bd7dfd3edf2ac6fdf273752879dccfc4.jpg

Κανονικά έπρεπε να μπει σήμερα. Μάλλον θα είδαν ότι υπήρξε διαρροή και αποφάσισαν να μην το δώσουν.

Το σωστό θα ήταν να το δώσουν σε όσους πρόλαβαν να το ενεργοποιήσουν. Αλλά όπως φαίνεται δεν τους νοιάζει να τηρούν αυτά που γράφουν... 

Link to comment
Share on other sites

Η εξυπηρέτηση άκρη δεν έβγαλε και το προώθησε εσωτερικά για έλεγχο. Μέσα σε δύο μέρες λέει θα με ενημερώσουν με μήνυμα...

Link to comment
Share on other sites

Επισης το οτι ειναι οι μοναδικοι που δεν επιτρεπουν screenshots στις εφαρμογές τους, δείχνει πολλά...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα το Nokia 1610 ΔΕΝ κάνει από εχθές screenshot και ΔΕΝ δουλεύει το WiFi calling....

IMG_20240301_140242.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: αν πάρουμε το δωράκι των 6€ με απεριόριστο Ίντερνετ και 1000’ ομιλία θα παρατείνει το χρόνο; 

..της ανανέωσης με κάρτα. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, hercoulis said:

Ερώτηση: αν πάρουμε το δωράκι των 6€ με απεριόριστο Ίντερνετ και 1000’ ομιλία θα παρατείνει το χρόνο; 

..της ανανέωσης με κάρτα. 

*Ναι 1000% τσεκαρισμενο*

11 minutes ago, hercoulis said:

Ερώτηση: αν πάρουμε το δωράκι των 6€ με απεριόριστο Ίντερνετ και 1000’ ομιλία θα παρατείνει το χρόνο; 

..της ανανέωσης με κάρτα. 

Στείλε UD στο 12410 να σου μείνει ξανά το δωράκι πάνω δεξιά και τον άλλο Μηνά 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, damianos said:

Εμένα το Nokia 1610 ΔΕΝ κάνει από εχθές screenshot και ΔΕΝ δουλεύει το WiFi calling....

IMG_20240301_140242.jpg

Αυτό έπαιρνε ολόκληρη την κάρτα sim. Και όταν λέμε, ολόκληρη, εννοούμε ολόκληρη. Ακόμη θυμάμαι την φάτσα του υπαλλήλου, που "έσπασε" την κάρτα για να την βάλει και μετά είδε πως έπρεπε να μπει όλη 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, sou_d said:

Αυτό έπαιρνε ολόκληρη την κάρτα sim. Και όταν λέμε, ολόκληρη, εννοούμε ολόκληρη. Ακόμη θυμάμαι την φάτσα του υπαλλήλου, που "έσπασε" την κάρτα για να την βάλει και μετά είδε πως έπρεπε να μπει όλη 😂😂😂

Μα εάν παρατηρήσετε η κάρτα σιμ ΔΕΝ έχει εγκοπή για κόψιμο...

Panafon Ala Carte λίγο πριν το γυρίσω σε Telestet BFree

hq720.jpg

Link to comment
Share on other sites

Λέω να πάω στην προσφορά της κόκκινης με 13€ τον μήνα για 9 μήνες απεριόριστα ομιλία + ίντερνετ λόγω του ότι δεν βλέπω να δίνει κάτι αξιόλογο η nova. Κάθε μήνα χρειάζομαι 13€ ανανέωση ούτως ή άλλως και δεδομένα η nova τα δίνει με σταγονόμετρο. Εσείς τι λέτε να μεταφέρω το νούμερο μου ή να το κρατήσω και να πάρω καινούργιο αριθμό και να έχω και τα δύο μπας και η νόβα βγάλει κάτι καλό πχ κρυφες προσφορές κλπ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Jimakos43 said:

Λέω να πάω στην προσφορά της κόκκινης με 13€ τον μήνα για 9 μήνες απεριόριστα ομιλία + ίντερνετ λόγω του ότι δεν βλέπω να δίνει κάτι αξιόλογο η nova. Κάθε μήνα χρειάζομαι 13€ ανανέωση ούτως ή άλλως και δεδομένα η nova τα δίνει με σταγονόμετρο. Εσείς τι λέτε να μεταφέρω το νούμερο μου ή να το κρατήσω και να πάρω καινούργιο αριθμό και να έχω και τα δύο μπας και η νόβα βγάλει κάτι καλό πχ κρυφες προσφορές κλπ

Κοίταξε ένα πλεονέκτημα που έχει η Vodafone είναι ότι την απεριόριστη ομιλία  την δινει με ανανέωση 13 ευρώ και όχι με 15 ευρώ όπως η Nova. Εάν δίνεις κάθε μήνα τα 13 ευρώ σε συμφέρει να κάνεις φορητότητα,καθώς φαίνεται ότι αν το αφήνεις αφόρτηστο για κάποιον καιρό σου δίνει τις προσωπικές προσφορές

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Jimakos43 said:

Λέω να πάω στην προσφορά της κόκκινης με 13€ τον μήνα για 9 μήνες απεριόριστα ομιλία + ίντερνετ λόγω του ότι δεν βλέπω να δίνει κάτι αξιόλογο η nova. Κάθε μήνα χρειάζομαι 13€ ανανέωση ούτως ή άλλως και δεδομένα η nova τα δίνει με σταγονόμετρο. Εσείς τι λέτε να μεταφέρω το νούμερο μου ή να το κρατήσω και να πάρω καινούργιο αριθμό και να έχω και τα δύο μπας και η νόβα βγάλει κάτι καλό πχ κρυφες προσφορές κλπ

Παρε νεο αριθμο. Επισης να ξερεις ότι η βονταφον κανει throttling στα data και ειναι η μοναδική που βαζει κοφτη.

Οι αλλες 2 στα 13ε δινουν 1.000 λεπτα και το F2G εχει χρεωση ανα δευτερόλεπτο. Δεν σου εχει ερθει η προσφορά των 6 ευρω για απεριόριστα στο F2G;

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, VIPdriver said:

Παρε νεο αριθμο. Επισης να ξερεις ότι η βονταφον κανει throttling στα data και ειναι η μοναδική που βαζει κοφτη.

Οι αλλες 2 στα 13ε δινουν 1.000 λεπτα και το F2G εχει χρεωση ανα δευτερόλεπτο. Δεν σου εχει ερθει η προσφορά των 6 ευρω για απεριόριστα στο F2G;

Όχι δεν μου έχει έρθει δυστυχώς...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Jimakos43 said:

Λέω να πάω στην προσφορά της κόκκινης με 13€ τον μήνα για 9 μήνες απεριόριστα ομιλία + ίντερνετ λόγω του ότι δεν βλέπω να δίνει κάτι αξιόλογο η nova. Κάθε μήνα χρειάζομαι 13€ ανανέωση ούτως ή άλλως και δεδομένα η nova τα δίνει με σταγονόμετρο. Εσείς τι λέτε να μεταφέρω το νούμερο μου ή να το κρατήσω και να πάρω καινούργιο αριθμό και να έχω και τα δύο μπας και η νόβα βγάλει κάτι καλό πχ κρυφες προσφορές κλπ

Εσείς φύγει ήδη. Και με κωδικό bring a friend, θα έχεις ακόμα περισσότερα gb

41 minutes ago, VIPdriver said:

Παρε νεο αριθμο. Επισης να ξερεις ότι η βονταφον κανει throttling στα data και ειναι η μοναδική που βαζει κοφτη.

Οι αλλες 2 στα 13ε δινουν 1.000 λεπτα και το F2G εχει χρεωση ανα δευτερόλεπτο. Δεν σου εχει ερθει η προσφορά των 6 ευρω για απεριόριστα στο F2G;

Πόσοι είναι αυτοί που κάνουν χρήση πάνω από 300gb τον μήνα πια; Και μάλιστα απαιτείται για τη συγκεκριμένη χρήση τους ταχύτητα άνω των 4mbps; Με γνωστό στρατιώτη μιλούσα προχτές και ξόδευε μαξ 90gb τον μήνα και δεν είχε πρόσβαση πουθενά σε wifi

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, sou_d said:

Εσείς φύγει ήδη. Και με κωδικό bring a friend, θα έχεις ακόμα περισσότερα gb

Πόσοι είναι αυτοί που κάνουν χρήση πάνω από 300gb τον μήνα πια; Και μάλιστα απαιτείται για τη συγκεκριμένη χρήση τους ταχύτητα άνω των 4mbps; Με γνωστό στρατιώτη μιλούσα προχτές και ξόδευε μαξ 90gb τον μήνα και δεν είχε πρόσβαση πουθενά σε wifi

Το throttling ξεκινάει από την αρχή. Δεν περιμενει να φτάσεις τα 300gb. Είναι στις ενεργοποιημενες υπηρεσίες της κάθε γραμμής. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, VIPdriver said:

Το throttling ξεκινάει από την αρχή. Δεν περιμενει να φτάσεις τα 300gb. Είναι στις ενεργοποιημενες υπηρεσίες της κάθε γραμμής. 

Όταν τα ξεπεράσεις τα 300 GB η ταχύτητα πέφτει στα 4 Mbps

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, VIPdriver said:

Το throttling ξεκινάει από την αρχή. Δεν περιμενει να φτάσεις τα 300gb. Είναι στις ενεργοποιημενες υπηρεσίες της κάθε γραμμής. 

Ωπ, τι βλέπω εδώ βρε σατανά; Και η nova αναφέρει πως κάνει....

Screenshot_2024-03-02-15-45-38-97_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, sou_d said:

Πόσοι είναι αυτοί που κάνουν χρήση πάνω από 300gb τον μήνα πια;

Οι κλαψιάρηδες πρέπει να βρίσκουν κάτι να πουν..

Μη δίνεις σημασία..

Στην τελική δικιά μας είναι η Vodafone; Ας πάνε αλλού να ξαλαφρώνει και το δίκτυο για εμάς..

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, sou_d said:

Ωπ, τι βλέπω εδώ βρε σατανά; Και η nova αναφέρει πως κάνει....

Screenshot_2024-03-02-15-45-38-97_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg

Αυτό ισχύει για τα συγκεκριμένα μη unlimited προγράμματα, μετά την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης.

Δεν ισχύει για τα unlimited.

Σε αυτά δεν υπάρχει κόφτης.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, sou_d said:

Ωπ, τι βλέπω εδώ βρε σατανά; Και η nova αναφέρει πως κάνει....

Screenshot_2024-03-02-15-45-38-97_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg

Το θέμα είναι ότι η Vodafone δεν σου λέει 300GB και συνεχίζεις στα 4Mbps.. αντίθετα με τη Nova που σε αυτό είναι σωστή.

Από την άλλη τα 4Mbps δεν είναι και 384kbps το οποίο είναι σαν να μην υπάρχει (το έχω δοκιμάσει).

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Το θέμα είναι ότι η Vodafone δεν σου λέει 300GB και συνεχίζεις στα 4Mbps.. αντίθετα με τη Nova που σε αυτό είναι σωστή.

Από την άλλη τα 4Mbps δεν είναι και 384kbps το οποίο είναι σαν να μην υπάρχει (το έχω δοκιμάσει).

Αν δεν το λέει, πως το ξέρουμε τότε. Όπως και να έχει, δεν αποτελεί κριτήριο επιλογής δικτύου, για εμένα. Τέσπα

8 minutes ago, p_k said:

Αυτό ισχύει για τα συγκεκριμένα μη unlimited προγράμματα, μετά την κατανάλωση της ενσωματωμένης χρήσης.

Δεν ισχύει για τα unlimited.

Σε αυτά δεν υπάρχει κόφτης.

Οκ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, sou_d said:

Αν δεν το λέει, πως το ξέρουμε τότε. Όπως και να έχει, δεν αποτελεί κριτήριο επιλογής δικτύου, για εμένα. Τέσπα

Το λέει στα γενικά της καρτοκινητής πχ.. αν εσύ αποφασίσεις να αγοράσεις 3 200άρια BB πακέτα, δεν θα σου πει πως τα 300GB θα είναι full speed ενώ τα υπόλοιπα 300 στα 4 Mbps..

Κι εμένα δεν με ενοχλεί προφανώς απλά να 'χαμε να λέγαμε για να έχουν κάτι να ασχολούνται οι antiVodafonάκηδες..

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, p_k said:

Δεν ισχύει για τα unlimited.

Σε αυτά δεν υπάρχει κόφτης.

Μήπως γνωρίζεις ποια είναι τα μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα που λέει;

Screenshot_2024-03-02-16-14-18-02_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

Screenshot_2024-03-02-16-14-30-79_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

7 minutes ago, kalitexnis_g said:

δεν είναι και 384kbps

Και αυτό τράτζικ 😂

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, sou_d said:

Μήπως γνωρίζεις ποια είναι τα μη εμπορικά διαθέσιμα προγράμματα που λέει;

Screenshot_2024-03-02-16-14-18-02_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

Screenshot_2024-03-02-16-14-30-79_e4424258c8b8649f6e67d283a50a2cbc.jpg

Και αυτό τράτζικ 😂

Όχι, δεν τα γνωρίζω.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...