Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 10/1/2024 at 9:25 ΜΜ, damianos said:

7 ημέρες πριν τα Νέα πακέτα της Νόβα για το 2024...

Σε αναμονή των εξελίξεων....

 

16 του μηνός όλοι 1 ευρώ ανανέωση για τα δεύτερα νούμερα...

Αν βάλω τώρα την 8ευρη ανανέωση για κάθε μήνα, θα μπλοκάρουν τα μηχανήματα; 😄

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, hercoulis said:

Αν βάλω τώρα την 8ευρη ανανέωση για κάθε μήνα, θα μπλοκάρουν τα μηχανήματα; 😄

Αν εννοείς την αυτόματη ανανέωση κάθε μήνα ξεκινάει από 10€. Άραγε αν την ενεργοποιήσουμε θα συνεχίσει να ισχύει ή θα την κάνουν 13€?

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχεις δίκαιο 10€ είναι. Μπερδεύτηκα με τις αξίες των πακέτων. 

Αυτό εννοούσα ωστόσο. 

Link to comment
Share on other sites

σημερα ή αυριο ειναι η τελευταια μερα για το 1 ευρω;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Κάνω αύριο 1€ ανανέωση. Μετά μεθαύριο θα στείλω στη φόρμα επικοινωνίας ή σε email ότι επιθυμώ την επιστροφή των χρημάτων λόγω τιμολογιακων αλλαγών; επίσης θα πρέπει υποχρεωτικά να κάνω φορητοτητα; (γιατί δεν με ενδιαφέρει να διατηρήσω το νούμερο) και πως ακριβώς να το γράψω αυτό στο κείμενο για να μην μου λένε πάλι ιστορίες ότι δεν γίνεται επιστροφή..;; 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEO said:

σημερα ή αυριο ειναι η τελευταια μερα για το 1 ευρω;;

Μέχρι 16/01/2024 23¨59

 

Capture.JPG

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, thansof_7 said:

Κάνω αύριο 1€ ανανέωση. Μετά μεθαύριο θα στείλω στη φόρμα επικοινωνίας ή σε email ότι επιθυμώ την επιστροφή των χρημάτων λόγω τιμολογιακων αλλαγών; επίσης θα πρέπει υποχρεωτικά να κάνω φορητοτητα; (γιατί δεν με ενδιαφέρει να διατηρήσω το νούμερο) και πως ακριβώς να το γράψω αυτό στο κείμενο για να μην μου λένε πάλι ιστορίες ότι δεν γίνεται επιστροφή..;; 

 

IMG_4892.jpeg

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, hercoulis said:

 

IMG_4892.jpeg

Ευχαριστώ για την επισύναψη! Έχω διαβάσει την σχετική ανακοίνωση αλλά αυτό δεν απαντάει ακριβώς στα ερωτήματα μου! 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, thansof_7 said:

Κάνω αύριο 1€ ανανέωση. Μετά μεθαύριο θα στείλω στη φόρμα επικοινωνίας ή σε email ότι επιθυμώ την επιστροφή των χρημάτων λόγω τιμολογιακων αλλαγών; επίσης θα πρέπει υποχρεωτικά να κάνω φορητοτητα; (γιατί δεν με ενδιαφέρει να διατηρήσω το νούμερο) και πως ακριβώς να το γράψω αυτό στο κείμενο για να μην μου λένε πάλι ιστορίες ότι δεν γίνεται επιστροφή..;; 

Για να είσαι σίγουρος, δεν κάνεις καλύτερα σήμερα ανανέωση με 1€ μην υπάρξει αύριο κανένα τυχαίο " συστημικό " πρόβλημα και δεν τα καταφέρεις ;🙄 

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, advantix said:

Για να είσαι σίγουρος, δεν κάνεις καλύτερα σήμερα ανανέωση με 1€ μην υπάρξει αύριο κανένα τυχαίο " συστημικό " πρόβλημα και δεν τα καταφέρεις ;🙄 

Αυτό σκεφτόμουν μόλις... Και το κάνω αμέσως!!! 

Link to comment
Share on other sites

Με κάλεσαν πριν λίγο από τη Nova για να μου προτείνουν μετατροπή του F2G σε συμβόλαιο με €13/μήνα (τυχαία όσο θα είναι και η νέα ελάχιστη ανανέωση!) με 2GB το μήνα.

Τους εξήγησα ότι είμαι - για πρώτη φορά από εποχής Telestet - σε διαδικασία αλλαγής παρόχου για το συγκεκριμένο νούμερο λόγω της αύξησης της ελάχιστης αξίας ανανέωσης και δεν σκοπεύω να δώσω €13 το μήνα για κάτι που δεν χρειάζομαι.

Ήταν η απάντηση - κλειδί, καθώς με άφησαν ήσυχο με συνοπτικές διαδικασίες. 😄 

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, geoponer said:

Με κάλεσαν πριν λίγο από τη Nova για να μου προτείνουν μετατροπή του F2G σε συμβόλαιο με €13/μήνα (τυχαία όσο θα είναι και η νέα ελάχιστη ανανέωση!) με 2GB το μήνα.

Τους εξήγησα ότι είμαι - για πρώτη φορά από εποχής Telestet - σε διαδικασία αλλαγής παρόχου για το συγκεκριμένο νούμερο λόγω της αύξησης της ελάχιστης αξίας ανανέωσης και δεν σκοπεύω να δώσω €13 το μήνα για κάτι που δεν χρειάζομαι.

Ήταν η απάντηση - κλειδί, καθώς με άφησαν ήσυχο με συνοπτικές διαδικασίες. 😄 

Που θα πας τώρα φίλε;;;;Θα αλλάξεις πάροχο;;;;

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, aektzhs 1 said:

Που θα πας τώρα φίλε;;;;Θα αλλάξεις πάροχο;;;;

Το έχω πλανάρει ως εξής:

Έχω μείνει με €0,50 στην κάρτα άρα δεν χάνω σχεδόν τίποτα με τη φορητότητα.

Αρχικά, σε 1 μήνα που θα καταναλώσω το τελευταίο πακέτο μου θα φύγω για CU Liquid, όπου θα τη βγάζω με 13/δίμηνο (με μετακίνηση μπάρας) με περισσότερες παροχές από αυτές που μου έδινε το νέο F2G με τα €8/μήνα (πακέτο Small).

Αν αλλάξει κάτι κι εκεί, τότε θα φύγω για Frog για να εκμεταλλευτώ τους δωρεάν διπλασιασμούς (ομιλία 60+60), το διπλασιασμό bonus ανανέωσης με χρήση payzy κλπ., οπότε πάλι κερδισμένος θα είμαι.

Sorry για το oof-topic.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, geoponer said:

Το έχω πλανάρει ως εξής:

Έχω μείνει με €0,50 στην κάρτα άρα δεν χάνω σχεδόν τίποτα με τη φορητότητα.

Αρχικά, σε 1 μήνα που θα καταναλώσω το τελευταίο πακέτο μου θα φύγω για CU Liquid, όπου θα τη βγάζω με 13/δίμηνο (με μετακίνηση μπάρας) με περισσότερες παροχές από αυτές που μου έδινε το νέο F2G με τα €8/μήνα (πακέτο Small).

Αν αλλάξει κάτι κι εκεί, τότε θα φύγω για Frog για να εκμεταλλευτώ τους δωρεάν διπλασιασμούς (ομιλία 60+60), το διπλασιασμό bonus ανανέωσης με χρήση payzy κλπ., οπότε πάλι κερδισμένος θα είμαι.

Sorry για το oof-topic.

Πολύ σωστός 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, thansof_7 said:

Κάνω αύριο 1€ ανανέωση. Μετά μεθαύριο θα στείλω στη φόρμα επικοινωνίας ή σε email ότι επιθυμώ την επιστροφή των χρημάτων λόγω τιμολογιακων αλλαγών; επίσης θα πρέπει υποχρεωτικά να κάνω φορητοτητα; (γιατί δεν με ενδιαφέρει να διατηρήσω το νούμερο) και πως ακριβώς να το γράψω αυτό στο κείμενο για να μην μου λένε πάλι ιστορίες ότι δεν γίνεται επιστροφή..;; 

οταν στειλεις στην φορμα επικοινωνιας γραφεις ξεκαθαρα και απλα οτι δεν ενδιαφερεσαι για φορητοτητα αλλα μονο να παρεις τα λεφτα σου πισω

και περιμενεις την απαντηση

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

ΠΡΟΣΟΧΗ Σημερα ειναι η τελευτεα μερα που μπορεις να ανανεωσης με 1€

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταίο ΜόνοΕυρώ συλλεκτικό...

Από αύριο τα Νέα πακέτα του F2G...

received_705467224987817.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Πάντως το μόνο καλό που βρήκα είναι ότι δεν θα καταργηθεί το πακέτο 400 ομιλία + MB και 40 sms με 7.2€ κάτι είναι και αυτό

Link to comment
Share on other sites

Χωρις ειρωνεία, πιστεύω ότι θα της κοστίσει πολύ της Νοβα η ακύρωση του μονόευρου. Οι ψαγμένοι θα συνεχίσουν στο κασμπακ του cu λικουιντ και δεν θα ξαναεμπιστευτούν την Νοβα. Και τι πακετα θα βγάλει; Ακόμη και να είναι πιο οικονομικά από του ανταγωνισμού, ποιος θα την εμπιστευτεί ότι δεν θα τα ξαναλλαξει; Είναι βέβαιο ότι μόλις τσιμπησει τους συνδρομητές που θελει, θα τα ακριβύνει. 

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

Λέει έως 29/02/2024 

Άρα μάλλον θα βάλουν χέρι και στα Log&Win.... Σε αναμονή λοιπόν....

Screenshot_2024-01-16-13-55-57-196_com.android.chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, damianos said:

Λέει έως 29/02/2024 

Άρα μάλλον θα βάλουν χέρι και στα Log&Win.... Σε αναμονή λοιπόν....

Screenshot_2024-01-16-13-55-57-196_com.android.chrome.jpg

Λογικά θα τα κόψουν 30/2

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, VIPdriver said:

Λογικά θα τα κόψουν 30/2

Κλείνουν τα Log Win κλείνουν και τον τάφο τούς.....😝

DoFmY5KW0AABxah.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία ευκαιρία σήμερα για ανανέωση από 1 ευρώ. Προλάβετε συγχωριανοί 😅😅😅😅

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...