Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ακολουθεί το καρτέλ, αλλά δεν ακολουθεί τα πακέτα των άλλων που δίνουν παραπάνω gb, όπως η cu. Επίσης λείπει το rolover στο bonus ανανέωσης και επίσης (για μένα πολύ σημαντικό), η φραγή της πρόσβασης στο ίντερνετ όταν σου τελειώνουν τα data που έχουν οι άλλες δύο.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα αν έχει κάποιος διαθέσιμο το λινκ που αναφέρει ότι είμαστε η πιο ακριβή χώρα στον κόσμο και ειδικότερα στην καρτοκινητή. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, VIPdriver said:

Πολύ βρώμικο παιχνίδι έπαιξε η Νοβα στους συνδρομητές της... Να παίρνει σειρά ο επόμενος αγοραστής...

Σωστή επιχειρηματική κίνηση. Θέλει να ξεφορτωθεί τους τζαμπατζήδες και το πετυχαίνει. Όποιος αγοράζει πακέτα δεν έχει πρόβλημα. Όλοι τώρα cu με cash back μέχρι να το καταργήσει κι αυτή. Δυστυχώς στην Ελλάδα δεν υπάρχει προστασία του φτωχού.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Lyricmyth19 said:

Ακολουθεί το καρτέλ, αλλά δεν ακολουθεί τα πακέτα των άλλων που δίνουν παραπάνω gb, όπως η cu. Επίσης λείπει το rolover στο bonus ανανέωσης και επίσης (για μένα πολύ σημαντικό), η φραγή της πρόσβασης στο ίντερνετ όταν σου τελειώνουν τα data που έχουν οι άλλες δύο.

Κατάστρεψε το Q, τώρα θα καταστρέψει και το F2G... 

1 minute ago, dimitroula10 said:

Σωστή επιχειρηματική κίνηση. Θέλει να ξεφορτωθεί τους τζαμπατζήδες και το πετυχαίνει. Όποιος αγοράζει πακέτα δεν έχει πρόβλημα. Όλοι τώρα cu με cash back μέχρι να το καταργήσει κι αυτή. Δυστυχώς στην Ελλάδα δεν υπάρχει προστασία του φτωχού.

Δεν πιστεύω να καταργηθει το cash back. Η βονταφον δεν ειναι νόβα...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dimitroula10 said:

Σωστή επιχειρηματική κίνηση. Θέλει να ξεφορτωθεί τους τζαμπατζήδες και το πετυχαίνει. Όποιος αγοράζει πακέτα δεν έχει πρόβλημα. Όλοι τώρα cu με cash back μέχρι να το καταργήσει κι αυτή. Δυστυχώς στην Ελλάδα δεν υπάρχει προστασία του φτωχού.

Για το "όλοι τώρα CU" μην βάζεις και το χέρι σου στη φωτιά.. συνήθως τα πρόβατα δεν παίζουν με περιαγωγές. Εμπιστεύονται τον υπάλληλο στο κατάστημα της εκάστοτε εταιρίας!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, thansof_7 said:

Σχετικά με αυτο.. Εγώ δεν έχω ενεργοποιήσει κάποιο πακέτο πάρα μόνο το πρόσφατο "94". Ποιο πακετο να ενεργοποιήσω ώστε να είμαι καλυμμένος και να στείλω στην φόρμα επικοινωνίας;; 

Εγώ σε πρώτη φάση θα πρότεινα να μην αγοράσεις τίποτα απλά να πεις ότι εγώ αποχωρώ και θέλω τα χρήματά μου πίσω γιατί έγινα συνδρομητής για να βάζω όποιο ποσό θέλω και κάτω τον 8€ και ένα και δύο ευρώ δλδ  για να συμπληρώνω να αγοράζω οποιο  πρόγραμμα θέλω και με βολεύει τώρα αυτό δεν θα ισχύει από δω και στο εξής και θέλω να αποχωρήσω.

 

5 ώρες πριν, thansof_7 said:

 

 

 

Edited by Fns1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, yngwiedis01 said:

8 ευρώ ανανέωση σε καταστήματα Γερμανος έχει και η Cosmote, αλλά δεν έχει μηνιαίο πακέτο με κόστος λιγότερο από 11,50 ευρώ.

Τι λέτε τώρα? Με 3€ το φρόγκ δίνει 120' προς όλους με χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

Για ένα απλό τηλέφωνο είναι η οικονομικότερη λύση. 10€ το τρίμηνο.

Υπάρχουν πολλοί (περισσότεροι απ' όσους νομίζετε) που έχουν ένα απλό τηλέφωνο για να έχουν επικοινωνία και ασφάλεια.

Μην νομίζετε ότι όλοι θέλουν απεριόριστα και να βλέπουν νετφλιξ.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, junglist said:

Ωραία η ανάλυση!

Οπότε για κάποιον που απλά θέλει να κρατήσει το νούμερο (χωρίς καμία χρήση) μόνο το Frog προτείνεις;

CU με Cashback προτείνω για κινητό χωρίς καμία χρήση 

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πληροφορίες για τη νέα κινητή Volton;

Είναι μέσω του δικτύου της Vodafone.

Είναι πολύς ο καιρός που την ετοιμάζουν.

 

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, elephant said:

Έχει κανείς πληροφορίες για τη νέα κινητή Volton;

Είναι μέσω του δικτύου της Vodafone.

Είναι πολύς ο καιρός που την ετοιμάζουν.

 

Θα πάρουν άδεια πολλές εταιρείες αλλά μην νομίζετε ότι θα ρίξουν τιμές. Όπως με το ρεύμα. Πολλοί πάροχοι ακριβότερο ρεύμα. 

Για να πέσουν οι τιμές πρέπει να συγχωνευτούν και να γίνει έλεγχος και πλαφόν στα κέρδη ή νομοθεσία για υποχρεωτικό φτηνό πακέτο χωρίς λήξη όπως στο καλάθι του νοικοκυριού. Αλλά, όπως λέει ο συμφορουμιτης, το 99% είμαστε άξιοι της κατάστασης.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κύριοι θα σταματήσω να κάνω τον σκύλο που γυρίζει γύρω από τον εαυτό του για να πιάσει την ουρά του. Ήθελα μία κάρτα για να έχω καλό σήμα στο σπίτι μου. Καρτα άλλης εταιρίας για να έχω καλο σήμα στη δουλειά μου. Και τρίτη κάρτα άλλης εταιρίας για να έχω καλο σήμα στις εξόδους μου από την Αθήνα τα Σαββατοκύριακα. Τελείωσαν αυτά. Θα κοιτάξω ποιά εταιρία με συμφέρει καλύτερα οικονομικά και οι άλλες κάρτες θα πάνε στον κουβά. Αφού δεν υπαρχει κράτος να ανακαλεσει τις άδειες σε όποιες εταιρίες δεν εχουν αξιοπρεπή σημα σε όλη την επικράτεια κι όχι κατά τόπους, τότε δεν υπαρχει άλλος τρόπος. Ψιλά τέλος! Αυτοί μόνο στην τσέπη πονάνε. Το ίδιο θα κάνω και στα συνδρομητικά κανάλια της τηλεόρασης. Τα χώρισαν μια χαρά. Τις μεγάλες ομαδες της Σούπερ Λιγκ και τα ευρωπαϊκα κύπελλα ποδοσφαίρου ο οτε, τις υπόλοιπες ομάδες της Σούπερ Λιγκ και την Ευρωλιγκα στο μπάσκετ η νόβα. Και πλήρωνε και τις δύο συνδρομητικές για να βλέπεις την ίδια ομάδα σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ. Τελείωσαν αυτά. Και κάθονται τα κορόιδα και τσακώνονται ποιά πλατφόρμα εχει το καλύτερο πρόγραμμα και δεν βλέπουν πως τα έχουν μοιράσει. Και καθώς όπως ειπα έλεγχος δεν υπάρχει και κάνουν ότι θέλουν, θα κοιτάξω κι εγώ το συμφέρον μου. Αλλά ψιλά για μπόνους των συμβουλων δεν ξαναδιαθετω. Ψιλά τέλος. Ζω και με το να μην εχω καλο σημα για μερικές ώρες την ημέρα. Αλλά λεφτά σε τρεις εταιρίες ταυτόχρονα, για υπηρεσίες που υποχρεουνται να δινουν, εγώ δεν θα ξαναδώσω. Σε μία και παραφτάνει. Συγνώμη γισ το μακροσκελές κείμενο.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dimitroula10 said:

Τι λέτε τώρα? Με 3€ το φρόγκ δίνει 120' προς όλους με χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

Για ένα απλό τηλέφωνο είναι η οικονομικότερη λύση. 10€ το τρίμηνο.

Υπάρχουν πολλοί (περισσότεροι απ' όσους νομίζετε) που έχουν ένα απλό τηλέφωνο για να έχουν επικοινωνία και ασφάλεια.

Μην νομίζετε ότι όλοι θέλουν απεριόριστα και να βλέπουν νετφλιξ.

Δεν γνώριζα για τα πακέτα της Frog. Εγώ αναφερόμουν στο τι ισχύει για το What's Up.
Μπορείτε να μου πείτε πως ακριβώς βγαίνουν τα 10 ευρώ ανά τρίμηνο;
Κι εγώ απλά να μπορώ να δέχομαι κλήσεις θέλω. Δεν με ενδιαφέρει να καλώ ή να έχω δεδομένα.

Τους μιλάω πάνω από μια ώρα στο online chat.
Δεν ξέρουν καν τι τους γίνεται.
Επιμένουν πως το combo small του Free 2 Go θα καταργηθεί από τις 17 Ιανουαρίου και πως το γράφει η ανακοίνωση.
Αλλά κι εγώ επιμένω πως η ανακοίνωση ΔΕΝ το γράφει πουθενα. Ούτε πως καταργείται, ούτε πως τροποποιείται.
Γενικώς το συγκεκριμένο πακέτο δεν αναφέρεται πουθενά στην ανακοίνωση.
Άντε να δούμε που θα καταλήξουμε και σε πόση ώρα...

Edited by yngwiedis01
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, yngwiedis01 said:

Δεν γνώριζα για τα πακέτα της Frog. Εγώ αναφερόμουν στο τι ισχύει για το What's Up.

Βάζεις 10 € και μένουν καθαρά 9,09+περίπου

Αγοράζεις 1 πακέτο 3,02€ κατά την εβδομάδα διπλασιασμού =60+60 =120' με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και ρολοβερ. Μετά από έναν μήνα αγοράζεις ξανά το ίδιο και μετά 1 ημέρα πριν λήξει το δίμηνο και μηδενιστεί το υπόλοιπο ξαναβάζεις το πακέτο, το οποίο ισχύει για έναν μήνα ακόμα μέχρι να μπει φραγή. Στην φραγή ξανά το ίδιο. Κλπ. Και στο μεσοδιάστημα έχεις κάτι δωράκια μβ και λεπτά.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Μου έκλεισαν το online chat στη μούρη!
Επέμεναν ξανά και ξανά πως η ανακοίνωση γράφει μέσα πως το συγκεκριμένο πακέτο θα καταργηθεί μετά τις 17 Ιανουαρίου και από τα νεύρα μου άρχισα να τους γράφω με κεφαλαία και απλά μου το έκλεισαν στη μάπα!
Αυτό θα πει εξυπηρέτηση πελατών...

Ιδού και η "συζήτηση" που είχα με τον συγκεκριμένο υπάλληλο.
Το μόνο που έχω κρύψει είναι ο αριθμός του κινητού μου για ευνόητους λόγους.
τα συμπεράσματα δικά σας.

F2G online chat.txt

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, yngwiedis01 said:

Μου έκλεισαν το online chat στη μούρη!
Επέμεναν ξανά και ξανά πως η ανακοίνωση γράφει μέσα πως το συγκεκριμένο πακέτο θα καταργηθεί μετά τις 17 Ιανουαρίου και από τα νεύρα μου άρχισα να τους γράφω με κεφαλαία και απλά μου το έκλεισαν στη μάπα!
Αυτό θα πει εξυπηρέτηση πελατών...

Ιδού και η "συζήτηση" που είχα με τον συγκεκριμένο υπάλληλο.
Το μόνο που έχω κρύψει είναι ο αριθμός του κινητού μου για ευνόητους λόγους.
τα συμπεράσματα δικά σας.

F2G online chat.txt 16 kB · 0 downloads

Συγχαρητήρια για την υπομονή σου. Για τα υπόλοιπα.. ουδέν σχόλιο.

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, yngwiedis01 said:

Μου έκλεισαν το online chat στη μούρη!
Επέμεναν ξανά και ξανά πως η ανακοίνωση γράφει μέσα πως το συγκεκριμένο πακέτο θα καταργηθεί μετά τις 17 Ιανουαρίου και από τα νεύρα μου άρχισα να τους γράφω με κεφαλαία και απλά μου το έκλεισαν στη μάπα!
Αυτό θα πει εξυπηρέτηση πελατών...

Ιδού και η "συζήτηση" που είχα με τον συγκεκριμένο υπάλληλο.
Το μόνο που έχω κρύψει είναι ο αριθμός του κινητού μου για ευνόητους λόγους.
τα συμπεράσματα δικά σας.

F2G online chat.txt 16 kB · 4 downloads

Αν θέλεις μόνο εισερχόμενες πλέον είναι μονόδρομος το CU με μια ανανέωση τον τρίμηνο μέσω Cashback(δηλαδή μια αγορά σάλτσας από το σουπερμάρκετ ή μια μπύρα κλπ με 1-2 ευρώ)και σκανάρεις την απόδειξη και σου μπαίνουν κάποια λεπτά του ευρώ στο υπόλοιπο σου ανανεώνεται για τρεις μήνες

Link to comment
Share on other sites

Γι΄αυτό εδώ λες;
https://thankyou.vodafone.gr/cashback

Βλέπω πως γράφει αυτό:

 

Quote
  • Έχω υπόλοιπο 0,80€ και προσπαθώ να το λάβω ως ανανέωση χρόνου στο καρτοκινητό μου, αλλά μου βγαίνει μήνυμα λάθους.

    Μπορείς να εξαργυρώνεις το υπόλοιπο σου ως ανανέωση χρόνου ομιλίας μόλις συμπληρώσεις το 1€ και μόνο για ακέραια ποσά π.χ. 2€, 3€ κτλ.

Άρα πρέπει να μαζεύεται ακέραιο ποσό όπως γράφει ή κοιτάω σε λάθος σημείο;

Edited by yngwiedis01
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, yngwiedis01 said:

Γι΄αυτό εδώ λες;
https://thankyou.vodafone.gr/cashback

Βλέπω πως γράφει αυτό:

 

Άρα πρέπει να μαζεύεται ακέραιο ποσό όπως γράφει ή κοιτάω σε λάθος σημείο;

Εγώ μονίμως ανανεώνω με κάτω του ενός ευρού.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, yngwiedis01 said:

Άρα γράφουν ό,τι τους καπνίσει.
Αλφαδιά κι αυτοί.

Ξέρουν τι γράφουν. Για να σε αποθαρρύνουν το γράφουν έτσι 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ξέρω πως αν έχεις καθορίσει όρους, τότε εσύ ο ίδιος πρέπει να είσαι ο πρώτος που τους τηρείς.
Αν δεν τους τηρείς τότε αρχίζουν οι παρεξηγήσεις και οι παρερμηνεύσεις.

Link to comment
Share on other sites

Το φρογκ παιδιά δε λέει που διάβασα παραπάνω, είναι για ιντερνετ και ντατα, όχι για τηλέφωνα δε κάνει. Θα μετράς συνέχεια το υπόλοιπο...

 

Άσε που είναι ανα 3λεπτο...

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή η αλλαγή στην τιμολογιακή πολιτική οπού από 1 ευρώ ανανέωση το πάει στα 13 μπορεί να είναι αφορμή για καταγγελία της σύμβασης και επιστροφής του χρηματικού υπόλοιπου?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, DEERHUNTER said:

δηλαδή η αλλαγή στην τιμολογιακή πολιτική οπού από 1 ευρώ ανανέωση το πάει στα 13 μπορεί να είναι αφορμή για καταγγελία της σύμβασης και επιστροφής του χρηματικού υπόλοιπου?

Σωστά 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hercoulis said:

Το φρογκ παιδιά δε λέει που διάβασα παραπάνω, είναι για ιντερνετ και ντατα, όχι για τηλέφωνα δε κάνει. Θα μετράς συνέχεια το υπόλοιπο...

 

Άσε που είναι ανα 3λεπτο...

Ανά δευτερόλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...