Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το special unlimited talk #4 , δεν δίνει παράταση πάντως

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pppe said:

Κανένα από τα unlimited (ομιλίας ή data) ΔΕ δίνει παράταση υπολοίπου των ευρώ για ακόμα 30 μέρες.

Δεν μου κάνει εντύπωση. Ξαφνικά έκοψαν όλα τα παραθυράκια και "οδηγούν" τον κόσμο προς τα ακριβά unlimited πακέτα.

Σε λίγο η καρτοκινητη θα γίνει πιο ακριβή από τα συμβόλαια.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

ξεχασα να γυρισω 2 νουμερα σε free2surf πριν τις αλλαγες. εντωμεταξυ στο δικο μου που εχω το free2surf απο καιρο στο 1265 λεει οτι εχω το free2talk.

δινει τιποτα πλεον το free2surf με ανανεωση?

απενεργοποιηση του free2talκ για να μη μου φαει την καρτα ισχυει το "ΟΧΙ "στο 1237?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν μου κάνει εντύπωση. Ξαφνικά έκοψαν όλα τα παραθυράκια και "οδηγούν" τον κόσμο προς τα ακριβά unlimited πακέτα.
Σε λίγο η καρτοκινητη θα γίνει πιο ακριβή από τα συμβόλαια.
Υπάρχει ακόμα το βάτραχι.....

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

πάντως με τα νέα δεδομένα για  χρήση μόνο για ομιλία και με την κατάργηση των more πακέτων δεν υπάρχει κανένας λόγος να μείνεις σε f2go.

Ενα νούμερο του πατέρα μου με βλέπω από βδομάδα να το πηγαίνω στην Q

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, taliban said:

πάντως με τα νέα δεδομένα για  χρήση μόνο για ομιλία και με την κατάργηση των more πακέτων δεν υπάρχει κανένας λόγος να μείνεις σε f2go.

 

Δεν ισχύει πάντα αυτό που λες. Αν στην πρότασή σου, πριν από τη λέξη ομιλία προσθέσεις τον επιθετικό προσδιορισμό λίγη, τότε ναι, ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gm87 said:

Δεν ισχύει πάντα αυτό που λες. Αν στην πρότασή σου, πριν από τη λέξη ομιλία προσθέσεις τον επιθετικό προσδιορισμό λίγη, τότε ναι, ισχύει.

ναι σωστά, αναφέρομαι για 400-500 max τον μήνα 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Gm87 said:

Δεν ισχύει πάντα αυτό που λες. Αν στην πρότασή σου, πριν από τη λέξη ομιλία προσθέσεις τον επιθετικό προσδιορισμό λίγη, τότε ναι, ισχύει.

Έτσι ακριβώς,εξάλλου υπάρχει και το πακέτο talk to all & data, το οποίο με 10,40 ευρώ δίνει 600 λεπτά ομιλίας προς όλους, 60 SMS και 600 MB.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα οκ μου φαίνοται τα πακέτα γενικά. Αν μείνει το unlimited data είναι πολύ οκκ. Μεγαλύτερη ευελιξία από συμβόλαιο 

Link to comment
Share on other sites

Άτομα σαν εμένα που δε χρησιμοποιούν πολύ το κινητό (με 500mb και 1 ώρα ομιλίας είμαι καλυμμένος), μέχρι τις αλλαγές τη βγάζαμε εύκολα κάνα 3μηνο με 12 ευρώ.
Πλέον, κοιτάζω πως θα τη βγάλω ένα δίμηνο με τις νέες συνθήκες, οπότε να πάω σε μια αύξηση από 4 ευρώ τον μήνα σε 6.
Το δεύτερο μήνα θα τη βγάζω με κάποιο πακέτο ή προσωπική προσφορά. Τον πρώτο μήνα με log'n'win για ομιλία, και το tap&getit για 2 βδομάδες δεδομένα. Μου μένει να καλύψω τις άλλες 2 βδομάδες του πρώτου μήνα με δεδομένα... Σκεφτόμουν να δοκιμάζω ενεργοποίηση ενός πακέτου δεδομένων που δε θα φτάνει το υπόλοιπο (Data #5) ώστε να μου προτείνει το pay later με 1 ευρώ. Γίνεται αυτό ή θα μου προτείνει το Data #4 αντί του pay later;;
Θα μπορούσα απλά να τη βγάλω με 12 ευρώ για 45 αντί 60 μέρες, δεν είναι θέμα τσιγκουνιάς, είναι ότι δε θέλω να δίνω στις εταιρείες τηλεφωνίας ούτε σεντ παραπάνω γιατί τις αισθάνομαι κομματάκι εχθρικές απέναντί μου...
Τέλος, βλέπω ότι υπάρχει ακόμα η ανανέωση με 10 ευρώ.. δεν πήγαινε για κατάργηση αυτή;

Edited by diamantis_
Link to comment
Share on other sites

Είσαι από τους τυχερούς 😄 ...λογικά δεν έχεις κάνει update την εφαρμογή για αυτό και σου βγάζει την επιλογή των 10 ευρώ για ανανέωση. 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το βγάζει μόνο στην εφαρμογή, αλλά και στον browser. Μάλιστα, δοκίμασα να προχωρήσω στην πληρωμή, μήπως και βγάλει κάνα σφάλμα, και προχωράει κανονικά ζητώντας τα στοιχεία της κάρτας.

Screenshot 2022-03-19 at 12-13-43 Online Ανανέωση Χρόνου Ομιλίας μέσω myF2G F2G.png

Edited by diamantis_
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, diamantis_ said:

Άτομα σαν εμένα που δε χρησιμοποιούν πολύ το κινητό (με 500mb και 1 ώρα ομιλίας είμαι καλυμμένος), μέχρι τις αλλαγές τη βγάζαμε εύκολα κάνα 3μηνο με 12 ευρώ.
Πλέον, κοιτάζω πως θα τη βγάλω ένα δίμηνο με τις νέες συνθήκες, οπότε να πάω σε μια αύξηση από 4 ευρώ τον μήνα σε 6.
Το δεύτερο μήνα θα τη βγάζω με κάποιο πακέτο ή προσωπική προσφορά. Τον πρώτο μήνα με log'n'win για ομιλία, και το tap&getit για 2 βδομάδες δεδομένα. Μου μένει να καλύψω τις άλλες 2 βδομάδες του πρώτου μήνα με δεδομένα... Σκεφτόμουν να δοκιμάζω ενεργοποίηση ενός πακέτου δεδομένων που δε θα φτάνει το υπόλοιπο (Data #5) ώστε να μου προτείνει το pay later με 1 ευρώ. Γίνεται αυτό ή θα μου προτείνει το Data #4 αντί του pay later;;
Θα μπορούσα απλά να τη βγάλω με 12 ευρώ για 45 αντί 60 μέρες, δεν είναι θέμα τσιγκουνιάς, είναι ότι δε θέλω να δίνω στις εταιρείες τηλεφωνίας ούτε σεντ παραπάνω γιατί τις αισθάνομαι κομματάκι εχθρικές απέναντί μου...
Τέλος, βλέπω ότι υπάρχει ακόμα η ανανέωση με 10 ευρώ.. δεν πήγαινε για κατάργηση αυτή;

Τι σκέφτεσαι τόσο πολύ για 2 ευρώ το μήνα.Και μόνο το άγχος ή απλώς η διαδικασία να σκεφτείς και να ψάχνεις προσφορές δεν αξίζει αλήθεια 2 ευρώ τα βγάζεις σε πόσο 5-10 λεπτά της ώρας, πρέπει να ψάξεις παραπάνω για να βγάλεις άκρη.

Επίσης 1 λάθος να κάνεις στους υπολογισμούς σου, κάτι να αλλάξει, κάτι να μην ενεργοποιηθεί ή να σου δώσει αυτό που περίμενες ή να μην σου ανανεώσει ημερομηνία σε κάποιο πακέτο, καταλαβαίνεις ... Μπορεί να εξανεμίσεις έτσι κέρδη 4-5 μηνών.

 

Edited by user2163
Link to comment
Share on other sites

Δεν το σκέφτομαι καθόλου, ούτε πρόκειται να αλλάξω εταιρεία, ούτε με αγχώνει μήπως χάσω κάτι σε περίπτωση που ξεχαστώ ή που δεν μου ανανεώσει κλπ... Απλά, μου την έσπασε που με φλόμωσε με ατελείωτα GB και λεπτά (με το αζημίωτο) που δεν χρειάζομαι και δεν φρόντισε να βγάλει έστω ένα πακέτο για εκείνους που δεν κάνουν μεγάλη χρήση, γι'αυτό και αν μπορώ να αποφύγω έστω κι ένα σεντ θα το κάνω.

Τώρα θα μου πεις, γιατί δεν πας σε καμιά φρογκ ή κιου, που είναι γι'αυτή τη δουλειά (κυρίως για μικρή χρήση)...

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, taliban said:

ναι σωστά, αναφέρομαι για 400-500 max τον μήνα 

Για τη χρήση που αναφέρεις, το Talk To All&Data με 10,40€ μία χαρά δεν είναι?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Gm87 said:

Για τη χρήση που αναφέρεις, το Talk To All&Data με 10,40€ μία χαρά δεν είναι?

καιρό τώρα βολευόταν με το more, 3,02 € 2 φορές τον μήνα + τα login και ήταν με 6 € 500+ λεπτά ομιλίας. Οσο νάναι από τα 6,02 να πας στα 10,40 είναι σοβαρή διαφορά 

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Δεν το βγάζει μόνο στην εφαρμογή, αλλά και στον browser. Μάλιστα, δοκίμασα να προχωρήσω στην πληρωμή, μήπως και βγάλει κάνα σφάλμα, και προχωράει κανονικά ζητώντας τα στοιχεία της κάρτας.
1860936795_Screenshot2022-03-19at12-13-43OnlinemyF2GF2G.thumb.png.052c91355ae89aed8c73c7c182f8e58a.png
Για καθάρισε τα δεδομένα και ξαναδωκιμασε,

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

καιρό τώρα βολευόταν με το more, 3,02 € 2 φορές τον μήνα + τα login και ήταν με 6 € 500+ λεπτά ομιλίας. Οσο νάναι από τα 6,02 να πας στα 10,40 είναι σοβαρή διαφορά 
Το ίδιο και εδώ και δεν βλέπω καμμία καλή προσωπική προσφορά = μικρότερη των έξι ευρώ

θα κάνω υπομονή λίγες μέρες και έφυγε και άλλο ένα νούμερο (της μάνας μου)....

Όπως είπα αυτήν την στιγμή το βάτραχι είναι η καλύτερη λύση για αυτούς που μιλάνε λίγο

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος θέλει και ομιλία και ίντερνετ κάθε μηνα, το λιγότερο κόστος είναι 6€/μηνα σε frog ή κιου. Για κιου δεν το προτεινω διότι σε λίγο θα χρεώνει τους συνδρομητές του για το οξυγόνο που αναπνέουν. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Άτομα σαν εμένα που δε χρησιμοποιούν πολύ το κινητό (με 500mb και 1 ώρα ομιλίας είμαι καλυμμένος), μέχρι τις αλλαγές τη βγάζαμε εύκολα κάνα 3μηνο με 12 ευρώ.
Πλέον, κοιτάζω πως θα τη βγάλω ένα δίμηνο με τις νέες συνθήκες, οπότε να πάω σε μια αύξηση από 4 ευρώ τον μήνα σε 6.
Το δεύτερο μήνα θα τη βγάζω με κάποιο πακέτο ή προσωπική προσφορά. Τον πρώτο μήνα με log'n'win για ομιλία, και το tap&getit για 2 βδομάδες δεδομένα. Μου μένει να καλύψω τις άλλες 2 βδομάδες του πρώτου μήνα με δεδομένα... Σκεφτόμουν να δοκιμάζω ενεργοποίηση ενός πακέτου δεδομένων που δε θα φτάνει το υπόλοιπο (Data #5) ώστε να μου προτείνει το pay later με 1 ευρώ. Γίνεται αυτό ή θα μου προτείνει το Data #4 αντί του pay later;;
Θα μπορούσα απλά να τη βγάλω με 12 ευρώ για 45 αντί 60 μέρες, δεν είναι θέμα τσιγκουνιάς, είναι ότι δε θέλω να δίνω στις εταιρείες τηλεφωνίας ούτε σεντ παραπάνω γιατί τις αισθάνομαι κομματάκι εχθρικές απέναντί μου...
Τέλος, βλέπω ότι υπάρχει ακόμα η ανανέωση με 10 ευρώ.. δεν πήγαινε για κατάργηση αυτή;
Ίδια περίπτωση με εσένα και εγω όσο αφορά την χρήση πολυ ταλαιπωρία να ψαχνωμαστε έτσι, υπάρχει κάποια εταιρεία καλύτερα γι'αυτό το εύρος της κατανάλωσης χωρίς τόσο τρέξιμο 60 λεπτά και 500mb?

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όποιος θέλει και ομιλία και ίντερνετ κάθε μηνα, το λιγότερο κόστος είναι 6€/μηνα σε frog ή κιου. Για κιου δεν το προτεινω διότι σε λίγο θα χρεώνει τους συνδρομητές του για το οξυγόνο που αναπνέουν. 
Πως το λες το 6€ για ομιλία και δεδομένα η frog είναι απο 8,90€ για μόνο ομιλία 3,02€

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, HEO said:

Για καθάρισε τα δεδομένα και ξαναδωκιμασε,

Και δεδομένα καθάρισα και από edge που δεν είχα μπει ποτέ μου δοκίμασα, συνεχίζει να μου βγάζει ανανέωση με 10. Δεν πιστεύω να είμαι ο μόνος, ίσως είναι κάποιου τύπου δέλεαρ για ανανέωση για εμάς που δεν το χρησιμοποιούμε πολύ, δεν ξέρω τι να πω.

Να ρωτήσω κάτι άλλο.. μετά από ανανέωση, πέρα από τα 500mb για 30 μέρες από το free2surf, έπαιρνα και άλλα 500 για 15 μέρες (δε θυμάμαι αν τα έπαιρνα πάντα ή μόνο στις ανανεώσεις 12+).. αυτά τα 500 για 15 μέρες τα δίνει ακόμα ή τα έκοψε κι αυτά;

Edited by diamantis_
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...