Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

OΛOKΛHPΩΘHKE H EΓΓPAΦH ΣOY ΣTO ΠPONOMIAKO ΣXHMA REFER A FRIEND ΓIA 12 MHNEΣ! AΠEPIOPIΣTA ΛEΠTA OMIΛIAΣ ΠPOΣ OΛOYΣ + 4GB + 400 SMS ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 HMEPEΣ KAΘE MHNA, MONO ME 10,40€! MΠEΣ ΣTO MYF2G APP 'H ΣTEIΛE SMS 92 ΣTO 12000

μόλις μου ήρθε αυτό το μήνυμα, εγώ δεν έκανα καμία εγγραφή πουθενά

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, chtrig said:

Μου εμφανίστηκε το στάνταρ πακέτο ως προσωπική προσφορά... 108ff9f9d3cad9ae6e7c45bdcfd86695.jpg

το διορθωσαν τουλαχιστον σε μενα πλεον εμφανιζει τιμη 10,4€

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

@pexths το ίδιο και σε μένα πριν από λίγο για ένα έτος...not bad με καλύπτει ένα τέτοιο πακέτο ιδανικά GB data για την χρήση που κάνω με ιδιαίτερη έμφαση στην απεριόριστη ομιλία...μια χαρά καλύφθηκα

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, pexths said:

OΛOKΛHPΩΘHKE H EΓΓPAΦH ΣOY ΣTO ΠPONOMIAKO ΣXHMA REFER A FRIEND ΓIA 12 MHNEΣ! AΠEPIOPIΣTA ΛEΠTA OMIΛIAΣ ΠPOΣ OΛOYΣ + 4GB + 400 SMS ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 HMEPEΣ KAΘE MHNA, MONO ME 10,40€! MΠEΣ ΣTO MYF2G APP 'H ΣTEIΛE SMS 92 ΣTO 12000

μόλις μου ήρθε αυτό το μήνυμα, εγώ δεν έκανα καμία εγγραφή πουθενά

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Το ιδιο και σε μενα. Μολις μου ηρθε. Ουτε εγω ζήτησα εγγραφή καπου.  Προσπαθούν να σπρώξουν τα απεριόριστα με καθε τροπο.

Link to comment
Share on other sites

το διορθωσαν τουλαχιστον σε μενα πλεον εμφανιζει τιμη 10,4€
Και σε μένα, πλέον είναι στα 10,40€.
OΛOKΛHPΩΘHKE H EΓΓPAΦH ΣOY ΣTO ΠPONOMIAKO ΣXHMA REFER A FRIEND ΓIA 12 MHNEΣ! AΠEPIOPIΣTA ΛEΠTA OMIΛIAΣ ΠPOΣ OΛOYΣ + 4GB + 400 SMS ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 HMEPEΣ KAΘE MHNA, MONO ME 10,40€! MΠEΣ ΣTO MYF2G APP 'H ΣTEIΛE SMS 92 ΣTO 12000

μόλις μου ήρθε αυτό το μήνυμα, εγώ δεν έκανα καμία εγγραφή πουθενά

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δηλαδή σε κάποιους στείλανε την προσφορά unlimited talk plus με προθεσμία ενεργοποίησης μέχρι 13/4 και σε άλλους τη max για 12 μήνες, και οι 2 με 10,40€. Να ελπίζουμε λέτε μετά τη 13/4 και σε μας;
Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο και σε μενα. Μολις μου ηρθε. Ουτε εγω ζήτησα εγγραφή καπου.  Προσπαθούν να σπρώξουν τα απεριόριστα με καθε τροπο.
Το μυστικό της επιτυχίας είναι να πουλάς πράγματα σε ανθρώπους που δεν τα χρειάζονται :)

Sent from my UMIDIGI Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Mobileras said:

Η καλύτερη επικοινωνία με κάποιον που άλλα λέει και άλλα κάνει είναι η γραπτή επικοινωνία... 

Η οποία είναι "σχεδόν" αδύνατη, μέσο τσατ και να κάνω καταγραφή οθόνης, το πέτυχα. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, pexths said:

OΛOKΛHPΩΘHKE H EΓΓPAΦH ΣOY ΣTO ΠPONOMIAKO ΣXHMA REFER A FRIEND ΓIA 12 MHNEΣ! AΠEPIOPIΣTA ΛEΠTA OMIΛIAΣ ΠPOΣ OΛOYΣ + 4GB + 400 SMS ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 HMEPEΣ KAΘE MHNA, MONO ME 10,40€! MΠEΣ ΣTO MYF2G APP 'H ΣTEIΛE SMS 92 ΣTO 12000

μόλις μου ήρθε αυτό το μήνυμα, εγώ δεν έκανα καμία εγγραφή πουθενά

Στάλθηκε από το SM-G996B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Μου θυμίζει τα θρυλικά τηλεφωνήματα από τράπεζες τα 00s που σου έλεγαν ότι εγκρίθηκε στο όνομα σου καταναλωτικό δάνειο, ενώ δεν είχες κάνει αίτηση ποτέ για τίποτα.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, gpapas640 said:

Μου θυμίζει τα θρυλικά τηλεφωνήματα από τράπεζες τα 00s που σου έλεγαν ότι εγκρίθηκε στο όνομα σου καταναλωτικό δάνειο, ενώ δεν είχες κάνει αίτηση ποτέ για τίποτα.

Γιουρομπανκ. Μου είχε στείλει και πιστωτική. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

On 16/3/2022 at 7:55 ΜΜ, chtrig said:

Μου εμφανίστηκε το στάνταρ πακέτο ως προσωπική προσφορά... 108ff9f9d3cad9ae6e7c45bdcfd86695.jpg

Θα είχε ενδιαφέρον να ξέραμε αν δίνει παράταση στην ημερομηνία λήξης του υπολοίπου καθώς αυτό γίνεται με τις προσωπικές προσφορές (πλην του μαύρου προβάτου).

2 ώρες πριν, gpapas640 said:

Μου θυμίζει τα θρυλικά τηλεφωνήματα από τράπεζες τα 00s που σου έλεγαν ότι εγκρίθηκε στο όνομα σου καταναλωτικό δάνειο, ενώ δεν είχες κάνει αίτηση ποτέ για τίποτα.

Προεπιλογή ή προέγκριση και όχι έγκριση δηλαδή είχες θέση πελάτη που θα είχες μεγάλες πιθανότητες για έγκριση σε περίπτωση αίτησης δανείου. Για το SMS της Wind δεν ξέρω τι εννοεί ο "ποιητής", αλλά στην τελική έχει σταλεί σε όσους είναι eligible για την προσφορά.

Edited by GraveDigger
logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, chtrig said:

Και σε μένα, πλέον είναι στα 10,40€.Δηλαδή σε κάποιους στείλανε την προσφορά unlimited talk plus με προθεσμία ενεργοποίησης μέχρι 13/4 και σε άλλους τη max για 12 μήνες, και οι 2 με 10,40€. Να ελπίζουμε λέτε μετά τη 13/4 και σε μας;

Με την max στα 10,4Ε πρέπει να διευκρινιστεί εάν όσοι την πήραν και την βάλουν εάν "ανοίγει" (για 3 μέρες μετά την ενεργοποίησή της) τα unlimited data με 15Ε, Σε αυτή την περίπτωση, από 32,5 Ε το σύνολο θα πήγαινε στα 25,4Ε στα οποία πρέπει να προστεθεί το 10% φόρου κινητής.

Αλλά δε νομίζω η προσφορά της max στα 10,4Ε για 12 μήνες να "ανοίγει" τα unlimited data. Αλλά όποιος την πήρε και την δοκιμάσει , ας μας πει. Όπως και εάν η max στα 10,4Ε παρατείνει για 30 μέρες το υπόλοιπο των Ε.

 

Unlim 17.3.2022.jpg

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά και σε εμένα ήρθε. Πριν λίγο καιρό μου ήρθε προσωπική προσφορά και λίγες μέρες μετά τσουπ και αυτό το μήνυμα. Και μόλις είχα πει να ρευστοποιήσω το υπόλοιπο και να το μεταφέρω το καρτοκινητό στην πράσινη ή στην κόκκινη. Μας παρακολουθούν;

Link to comment
Share on other sites

Χα χα χα κι εγώ αυτό σκέφτηκα. Έχω κι εγώ ένα σεβαστό ποσό μέσα οπότε μέχρι και Ιούνιο με βλέπω να μην βάζω χρήματα απλά θα ανανεώνω με το πακέτο της προσφοράς( special offer) στα 10.40 .

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

το νεο free2talk τελικα πως λειτουργει?

αν θελω να ενεργοποισω καποια προσφορα πως θα το κανω? αν βαλω 12 ευρω κατευθειαν τα αφαιρεσει 10.4? ετσι δε μενει υπολοιπο για ενεργοποιηση προσφορας

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, GraveDigger said:

Προεπιλογή ή προέγκριση και όχι έγκριση δηλαδή είχες θέση πελάτη που θα είχες μεγάλες πιθανότητες για έγκριση σε περίπτωση αίτησης δανείου. Για το SMS της Wind δεν ξέρω τι εννοεί ο "ποιητής", αλλά στην τελική έχει σταλεί σε όσους είναι eligible για την προσφορά.

Και πάλι, εφόσον δεν έχω κάνει αίτηση ενδιαφέροντος για κάτι, δε στέκει να με πάρει κάποιος για να μου πει ότι έχω τα στάνταρντς για να το αποκτήσω. Άλλες εποχές τότε, βέβαια...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά : ΑΡΧΗ: "Κανείς δε σου τηλεφωνει προκειμένου να σου προσφέρει κάτι που σε συμφέρει (πχ μακροχρόνια). Αν θες "κάτι" συμφέρον για σένα , πρέπει να ψάξεις να το βρεις μόνος σου." Και πάλι, όμως, μπορεί αυτό που θα βρεις μόνος σου μπορεί να συμφέρει "τον άλλο που το παρέχει".

Αν σου τηλεφωνεί κάποιος για "προσφορά" πρέπει να υποψιαστείς ότι το ίδιο κάνει την ίδια χρονική περίοδο και σε άλλους, προμοτάρωντάς το με τρόπο που να σου φαίνεται "συμφέρον": Πρέπει να το ψιλιαστείς, αλλιώς δεν ανήκεις στην εποχή που ζούμε και όταν πάθεις θα το μάθεις. Εξαρτάται από τον κάθε άνθρωπο το πόσες πολλές φορές θα πρέπει να το "πάθεις" προκειμένου να το "μάθεις"

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pppe said:

Ρε παιδιά : ΑΡΧΗ: "Κανείς δε σου τηλεφωνει προκειμένου να σου προσφέρει κάτι που σε συμφέρει (πχ μακροχρόνια). Αν θες "κάτι" συμφέρον για σένα , πρέπει να ψάξεις να το βρεις μόνος σου." Και πάλι, όμως, μπορεί αυτό που θα βρεις μόνος σου μπορεί να συμφέρει "τον άλλο που το παρέχει".

Αν σου τηλεφωνεί κάποιος για "προσφορά" πρέπει να υποψιαστείς ότι το ίδιο κάνει την ίδια χρονική περίοδο και σε άλλους, προμοτάρωντάς το με τρόπο που να σου φαίνεται "συμφέρον": Πρέπει να το ψιλιαστείς, αλλιώς δεν ανήκεις στην εποχή που ζούμε και όταν πάθεις θα το μάθεις. Εξαρτάται από τον κάθε άνθρωπο το πόσες πολλές φορές θα πρέπει να το "πάθεις" προκειμένου να το "μάθεις"

Καχύποπτη προσέγγιση. Το τι συμφέρει τον καθένα είναι υποκειμενικό, διότι έχει άλλες ανάγκες.

Δε χρειάζεται να είμαστε αρνητικοί σε όλα. Όταν κάποιος σου κάνει μια προσφορά, σίγουρα δε το κάνει για την ψυχή της μάνας του, θέλει να βγάλει κέρδος. Αυτό δε σημαίνει όμως απαραίτητα ότι δε συμφέρει και σένα. Πρώτα το ζυγίζεις και μετά αποφασίζεις.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και μπορεί να ισχύει αυτό που λες. Στην εποχή μας, όμως, ούτε 1 στις 100 περιπτώσεις. Μπορεί και λιγότερο.

Επίσης, υπάρχουν κάποιοι συνάνθρωποί μας που ποτέ δε θα "μάθουν" και 1.000 παρόμοια περιστατικά να "πάθουν": Ίσως να "χρειάζονται" 1.000.000 περιστατικά προκειμένου να "μάθουν" , αλλά δε προκάμνουν σε 1 ζωή!!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Pppe said:

Προφανώς και μπορεί να ισχύει αυτό που λες. Στην εποχή μας, όμως, ούτε 1 στις 100 περιπτώσεις. Μπορεί και λιγότερο.

Επίσης, υπάρχουν κάποιοι συνάνθρωποί μας που ποτέ δε θα "μάθουν" και 1.000 παρόμοια περιστατικά να "πάθουν": Ίσως να "χρειάζονται" 1.000.000 περιστατικά προκειμένου να "μάθουν" , αλλά δε προκάμνουν σε 1 ζωή!!

Καλώς ή κακώς οι βεβαιότητες φαίνεται ότι μας έχουν αφήσει εδώ και καιρό. Στα λεγόμενα "21st century skills" βασικό είναι η προσαρμοστικότητα στις συνεχείς αλλαγές που έρχονται και η ευελιξία μεταξύ των όλο και αυξανόμενων επιλογών.

Τα άτομα που αναφέρεις σταδιακά ολο και θα λιγοστεύουν όσο περνάμε στην ηλεκτρονική εποχή. Όταν θα πρέπει να φτιάχνεις μόνος σου το πακέτο παροχών που θέλεις για το κινητό σου, δε θα υπάρχει κανείς υπάλληλος να σου "προτείνει ένα πακέτο προσαρμοσμένο στα μέτρα σου", όσο χαπατο κι αν είσαι που πιστεύει ότι ο υπάλληλος θέλει το καλό σου και όχι να ανεβάσει το τζίρο του καταστήματος.

Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπεις, όμως. το "πάθος" % μας για unlimited? Χρειάζονται σε τέτοιο % σε πόσους μας;

Πώς "δικαιολογείται" αυτό, καθώς και η "προβολή" των δικών μας "αναγκών" (πραγματικών ή επίπλαστων) σε άλλους;

 

Homo Sapiens με "αδράνεια" σε "10nth century skills" είναι η δικιά μου "δικαιολόγηση"...

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ξέρει κανείς αν η προσφορά 800 λεπτά και 1,5GB για 30 ημέρες δίνει παράταση υπολοίπου?

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και αυτή η προσφορά σε κάποιους που δεν την έχω δει να αναφέρετε.
1f90c02774d3b787e4be4ef33858da77.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, leotzian said:

Καλημέρα ξέρει κανείς αν η προσφορά 800 λεπτά και 1,5GB για 30 ημέρες δίνει παράταση υπολοίπου?

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πριν από 2 μέρες έδωσε.

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Pppe said:

Δε βλέπεις, όμως. το "πάθος" % μας για unlimited? Χρειάζονται σε τέτοιο % σε πόσους μας;

Πώς "δικαιολογείται" αυτό, καθώς και η "προβολή" των δικών μας "αναγκών" (πραγματικών ή επίπλαστων) σε άλλους;

 

Homo Sapiens με "αδράνεια" σε "10nth century skills" είναι η δικιά μου "δικαιολόγηση"...

Αυτό που λες δεν είναι επιλογή μας αλλά αυτό που επιβάλλεται από τους παρόχους. Ο καθένας ξέρει αν τον συμφέρει ή όχι το απεριόριστο. Κάποιοι που τα υπερασπιζονται τυφλά είναι κάτι που πάντα συναντάς.

Αντίθετα, το να προτιμήσεις καρτοκινητη από συμβόλαιο είναι επιλογή. Όσοι ξέρω που έχουν συμβόλαιο είναι μιας κάποιας ηλικίας και το κάνουν επειδή θέλουν να έχουν δεμένο το γάιδαρο τους, παρότι είναι ακριβότερα. Αυτό δεν ισχύει για τους νεότερους.

Για να μη σπαμμαρουμε άλλο πάντως, το δικό μου μότο είναι να αφιερώνεις στα πάντα χρόνο, αλλά όσο χρειάζεται. Αν με πάρουν να μου προτείνουν ένα συμβόλαιο θα ακούσω τους όρους πρώτα, δε θα προκαταλάβω ότι πάνε να μου πουλήσουν φουμαρα.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, leotzian said:

Καλημέρα ξέρει κανείς αν η προσφορά 800 λεπτά και 1,5GB για 30 ημέρες δίνει παράταση υπολοίπου?

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δίνει παράταση Ευρώ.

Αν θες να το ξαναβάλεις ως τη λήξη δυνατότητας ενεργοποίησής του, μη το ενεργοποιήσεις από το δωράκι στο app, αλλά στείλε sms το λεκτικό 96 στο 12410.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...