Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διαγραφή, προσωρινής μνήμης της εφαρμογής και ξαναπερασμα τα νούμερα που είναι ενεργά. Άλλος τρόπος δεν υπάρχει --εγώ τουλάχιστον δεν τον έχω βρει.

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Αυτός....

 

Γιατί τα ξεφτέρια που κάνουν προγραμματισμό δεν έχουν βάλει έναν τρόπο σε περίπτωση που ένας.. Δύο αριθμόι φύγουν από το δίκτυο ή γίνουν σύνδεση να μπορείς να τους αφαίρεσεις

 

 

Και εάν έχεις 10 που έχω εγώ ξαναπέρασε όλους από την αρχή σαν το βλακα... Γιατί κάποιοι κοιμούνται

 

 

Ενώ όταν είναι ενεργά υπάρχει αποσύνδεση πάει περίπατο όταν δεν είναι πλέον ενεργά στο F2G για τους παραπάνω λόγους που λέω... e2c9f52160c2811be13ee80f78ba26fd.jpg

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπέρα, έχω καταλάβει σωστά ή ό,τι νά'ναι? Με τη νέα ανακοίνωση της Wind, καταργείται το πακέτο Data#3, οπότε το μόνο μηνιαίο πακέτο internet που παραμένει διαθέσιμο, είναι αυτό με τα 17,5€? Αν ναι, πώς γίνεται να μην το έχει σχολιάσει ούτε ένας εδώ μέσα? Άρα, για πακέτο ομιλίας και πακέτο internet (γιατί τα 750 MBs δε φτάνουν ούτε για ζήτω), θα θέλουμε 30€ το μήνα?
Link to comment
Share on other sites

Από ότι φαίνεται είσαι ο πρώτος που το πρόσεξε αυτό

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό λάθος αν ισχύει κάτι τέτιο.

Με φοβίζουν οι κινήσεις της WIND. Βάζοντας τα πακέτα δώρων data στις 15 ημέρες προσπαθεί να επιβάλει στους πελάτες της να βάζουν και ένα πακέτο internet. Αλλά μόνο με το ακριβό δεν βγαίνει, πάμε πολύ ψηλά. ϊσως να βάλει κάπιο νέο πακέτο γύρω στα 8-10 ευρώ.

Από την άλλη πάντα ανακοίνωνε μεγάλες αλλαγές τις οποίες έσπευδαν να εκμεταλευτούν και τα άλλα δίκτυα. Θα φανεί μέχρι τον οκτώβριο τι έχει να συμβεί. Γνώμη μου ότι θα περιμένει την αντίδραση άλλων εταιρειών πριν την κατάργηση του πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

Εκτιμώ ότι θα βγει κάποιο ενδιάμεσο πακέτο.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φοβερό λάθος αν ισχύει κάτι τέτιο.

Με φοβίζουν οι κινήσεις της WIND. Βάζοντας τα πακέτα δώρων data στις 15 ημέρες προσπαθεί να επιβάλει στους πελάτες της να βάζουν και ένα πακέτο internet. Αλλά μόνο με το ακριβό δεν βγαίνει, πάμε πολύ ψηλά. ϊσως να βάλει κάπιο νέο πακέτο γύρω στα 8-10 ευρώ.

Από την άλλη πάντα ανακοίνωνε μεγάλες αλλαγές τις οποίες έσπευδαν να εκμεταλευτούν και τα άλλα δίκτυα. Θα φανεί μέχρι τον οκτώβριο τι έχει να συμβεί. Γνώμη μου ότι θα περιμένει την αντίδραση άλλων εταιρειών πριν την κατάργηση του πακέτου.

Εγώ τώρα αν βρίσω θα έχω άδικο?

 

Και εσύ μετά θα έχεις άδικο που θα μου φας το μήνυμα....όχι βέβαια...

 

Αν ισχύει κάτι τέτοιο απλά θα το πω κόσμια δεν πάνε καλά(θέλουν γιατρό όλοι τους εκεί μέσα στην WIND) έχουν την εντύπωση

 

Ότι οι συνδρομητές θα βάζουν 20-30€ το μήνα

 

 

Από την άλλη βλέπω να γίνεται must το 60-61 στο 12000 μέχρι να το κόψουν και αυτό πρόσφατα έκοψαν μέρες αν δουν πολύ μεγάλη κίνηση θα το φάνε εντελώς

 

Τι ωραία το είπε ένας συνδρομητης σε άλλο Forum

**********

 

Κάποτε η καρτοκινητή της wind ήταν ίσως η καλύτερη σε τιμές και προσφορές, παρά το μειονέκτημα των λιγότερων χρηστών δικτύου και της χειρότερης κάλυψης. Την έχουν κάνει το χειρότερο σκουπίδι της αγοράς.

 

**********

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ έχει ήδη αφαιρεθεί το πακέτο data #3 από την εφαρμογή. Ίσως γιατί τρέχει η καλοκαιρινή προσφορά με τα ίδια χρήματα.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Για τα mb στο f2g σε λίγο καιρό θα ισχύει:

 

Για όσους έχουν free2surf για 30 ημέρες μπορούν να πάρουν

500 MB, με ανανέωση από €10 έως €19 και

1,5 GB, με ανανέωση από €20 και πάνω.

 

Με το log n win από 10€ ανανέωση έως 600mb το μήνα, με ενεργοποίηση 150mb (ή 20' προς όλους ή 20sms προς όλους ή 60' προς wind/q ή 60sms προς wind/q) κάθε 7 μέρες για 5 εβδομάδες μετά την ανανέωση

 

Με online ανανέωση για 15 μέρες

600MB για ανανέωση 12€-14€

900MB για 15 ημέρες για ανανέωση 15€-19€

1.5GB για 15 ημέρες για ανανέωση από 20€ και άνω

 

Με το tap & get it γίνεται να πάρεις mb από 12€ ανανέωση και πάνω, το Tap & Get it μπορεί να ενεργοποιηθεί έως και 7 ημέρες μετά την ανανέωσή.

Silver κλίμακα: Διαθέσιμη για ανανεώσεις μεταξύ 12-14€ --> 300ΜΒ για 15 ημέρες ή 500ΜΒ για 7 ημέρες ή 1.024ΜΒ για 3 ημέρες ή 10 flames

Gold κλίμακα: Διαθέσιμη για ανανεώσεις μεταξύ 15-19€ --> 500ΜΒ για 15 ημέρες ή 1.024ΜΒ για 7 ημέρες ή 1.536ΜΒ για 3 ημέρες ή 25 flames

Platinum κλίμακα: Διαθέσιμη για ανανεώσεις από 20€ και άνω --> 1.024ΜΒ για 15 ημέρες ή 1.536ΜΒ για 7 ημέρες ή 2.048ΜΒ για 3 ημέρες ή 50 flames

 

Επίσης ισχύουν τα πακέτα: 2 GB με 5,30 € -> δωρεάν sms 60 στο 12000 (και 400 λεπτά προς Ρουμανία για 4 εβδομάδες)

2 GB με 5,30 € -> δωρεάν sms 61 στο 12000 (και 400 λεπτά προς Βουλγαρία για 4 εβδομάδες)

1 GB με 4,44 € -> δωρεάν sms 60 στο 12410 (για ένα μήνα)

 

Το πακέτο Talk to all More με 3€ για 200mb, 200 λεπτά προς όλους και 100 sms προς όλους για 15 μέρες μετά την ενεργοποίηση άλλου πακέτου.

 

Το pay later που μπορείς με 1€ χρέωση στην επόμενη κάρτα να πάρεις 100MB ή 40' προς όλους ή 20sms προς όλους ή 100΄ & 100sms προς wind/q, αν το υπόλοιπο δεν επαρκεί για ενεργοποίηση πακέτου και έχεις κάνει τουλάχιστον μια ανανέωση τις τελευταίες 30 ημέρες αξίας 5€, έχεις εξοφλήσει οποιαδήποτε άλλη υπηρεσία SOS Recharge ή Pay Later έχεις ήδη ενεργοποιήσει, έχεις υπόλοιπο τουλάχιστον 0,01€

 

Το πακέτο Talk to All & Data + με 750mb με 10,40€ για 30 μέρες τα 500mb είναι rollover συν 400' προς όλους, 40 sms προς όλους, 400' & 400 sms προς WIND/Q.

 

Τo smart week με 4gb για 7 μέρες με 5€.

 

Γενικά φαίνεται θέλουν να αναγκάσουν σε ανανέωση από 12€ και πάνω και δίνουν bonus mb μόνο από 12€ και πάνω στην online ανανέωση και στα tap & get it, έτσι ώστε το μισό μήνα να τη βγάζεις με τα bonus ανανέωσης από 12€ και πάνω και τον υπόλοιπο μισό από το talk to all & data + ή τα smart week πακέτα και τα log n win ή τα κρυφά προς Ρουμανία/Βουλγαρία.

Edited by eirrr
Link to comment
Share on other sites

Πόσους μήνες αλήθεια έχει να δουλέψει η ανανέωση με PayPal, μέσω εφαρμογής;
Πρόσφατα έκανα ανανέωση με PayPal και γενικά κάνω ανανέωση με PayPal όλο το καιρό... Κανένα θέμα

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Για τα mb στο f2g σε λίγο καιρό θα ισχύει:

 

Για όσους έχουν free2surf για 30 ημέρες μπορούν να πάρουν

500 MB, με ανανέωση από €10 έως €19 και

1,5 GB, με ανανέωση από €20 και πάνω.

 

Με το log n win από 10€ ανανέωση έως 600mb το μήνα, με ενεργοποίηση 150mb (ή 20' προς όλους ή 20sms προς όλους ή 60' προς wind/q ή 60sms προς wind/q) κάθε 7 μέρες για 5 εβδομάδες μετά την ανανέωση

 

Με online ανανέωση για 15 μέρες

600MB για ανανέωση 12€-14€

900MB για 15 ημέρες για ανανέωση 15€-19€

1.5GB για 15 ημέρες για ανανέωση από 20€ και άνω

 

Με το tap & get it γίνεται να πάρεις mb από 12€ ανανέωση και πάνω, το Tap & Get it μπορεί να ενεργοποιηθεί έως και 7 ημέρες μετά την ανανέωσή.

Silver κλίμακα: Διαθέσιμη για ανανεώσεις μεταξύ 12-14€

Gold κλίμακα: Διαθέσιμη για ανανεώσεις μεταξύ 15-19€

Platinum κλίμακα: Διαθέσιμη για ανανεώσεις από 20€ και άνω

Silver κλίμακα: 300ΜΒ για 15 ημέρες ή 500ΜΒ για 7 ημέρες ή 1.024ΜΒ για 3 ημέρες ή 10 flames

Gold κλίμακα: 500ΜΒ για 15 ημέρες ή 1.024ΜΒ για 7 ημέρες ή 1.536ΜΒ για 3 ημέρες ή 25 flames

Platinum κλίμακα: 1.024ΜΒ για 15 ημέρες ή 1.536ΜΒ για 7 ημέρες ή 2.048ΜΒ για 3 ημέρες ή 50 flames

 

Επίσης ισχύουν τα πακέτα: 2 GB με 5,30 € -> δωρεάν sms 60 στο 12000 (και 400 λεπτά προς Ρουμανία για 4 εβδομάδες)

2 GB με 5,30 € -> δωρεάν sms 61 στο 12000 (και 400 λεπτά προς Βουλγαρία για 4 εβδομάδες)

1 GB με 4,44 € -> δωρεάν sms 60 στο 12410 (για ένα μήνα)

 

Το πακέτο Talk to all More με 3€ για 200mb, 200 λεπτά προς όλους και 100 sms προς όλους για 15 μέρες μετά την ενεργοποίηση άλλου πακέτου.

 

Το pay later που μπορείς με 1€ χρέωση στην επόμενη κάρτα να πάρεις 100MB ή 40' προς όλους ή 20sms προς όλους ή 100΄ & 100sms προς wind/q, αν το υπόλοιπο δεν επαρκεί για ενεργοποίηση πακέτου και έχεις κάνει τουλάχιστον μια ανανέωση τις τελευταίες 30 ημέρες αξίας €, έχεις εξοφλήσει οποιαδήποτε άλλη υπηρεσία SOS Recharge ή Pay Later έχεις ήδη ενεργοποιήσει, έχεις υπόλοιπο τουλάχιστον 0,01€

 

Το πακέτο Talk to All & Data + με 750mb με 10,40€ για 30 μέρες τα 500mb είναι rollover συν 400' προς όλους, 40 sms προς όλους, 400' & 400 sms προς WIND/Q.

 

Τo smart week με 4gb για 7 μέρες με 5€.

 

Γενικά φαίνεται θέλουν να αναγκάσουν σε ανανέωση από 12€ και πάνω και δίνουν bonus mb μόνο από 12€ και πάνω στην online ανανέωση και στα tap & get it, έτσι ώστε το μισό μήνα να τη βγάζεις με τα bonus ανανέωσης από 12€ και πάνω και τον υπόλοιπο μισό από το talk to all & data + ή τα smart week πακέτα και τα log n win ή τα κρυφά προς Ρουμανία/Βουλγαρία.

Φίλε μου, είσαι σίγουρος ότι τα πακέτα προς Ρουμανία και Βουλγαρία (60 και 61 στο 12000), ισχύουν και για F2G? Είχα την εντύπωση, ότι δουλεύουν μόνο σε Q.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύουν κανονικά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα αν βρίσω θα έχω άδικο?

 

Και εσύ μετά θα έχεις άδικο που θα μου φας το μήνυμα....όχι βέβαια...

 

Αν ισχύει κάτι τέτοιο απλά θα το πω κόσμια δεν πάνε καλά(θέλουν γιατρό όλοι τους εκεί μέσα στην WIND) έχουν την εντύπωση

 

Ότι οι συνδρομητές θα βάζουν 20-30€ το μήνα

 

 

Από την άλλη βλέπω να γίνεται must το 60-61 στο 12000 μέχρι να το κόψουν και αυτό πρόσφατα έκοψαν μέρες αν δουν πολύ μεγάλη κίνηση θα το φάνε εντελώς

 

Τι ωραία το είπε ένας συνδρομητης σε άλλο Forum

**********

 

Κάποτε η καρτοκινητή της wind ήταν ίσως η καλύτερη σε τιμές και προσφορές, παρά το μειονέκτημα των λιγότερων χρηστών δικτύου και της χειρότερης κάλυψης. Την έχουν κάνει το χειρότερο σκουπίδι της αγοράς.

 

**********

Τα 60 και 61 στο 12000, αφορούν μετανάστες και υπάρχουν και στις τρεις εταιρείες, επομένως δεν πρόκειται να τα κόψουν. Τα μόνα πακέτα που δεν κόβονται, είναι αυτού του τύπου.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, είσαι σίγουρος ότι τα πακέτα προς Ρουμανία και Βουλγαρία (60 και 61 στο 12000), ισχύουν και για F2G? Είχα την εντύπωση, ότι δουλεύουν μόνο σε Q.

 

Δεν τα έχω τσεκάρει προσωπικώς σε f2g αλλά βλέπω σε διπλανό thread της wind υπάρχουν αρκετές μαρτυρίες. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7932607#post7932607

Ρωτήστε και εκεί

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, είσαι σίγουρος ότι τα πακέτα προς Ρουμανία και Βουλγαρία (60 και 61 στο 12000), ισχύουν και για F2G? Είχα την εντύπωση, ότι δουλεύουν μόνο σε Q.
Με την wind ποτέ μην λες ποτέ για τίποτε όπως τόσα άλλα που ήταν για* **πάντα *** και τα έκοψαν

 

15 χρονάκια είμαι δεν ήρθα χτες κάτι ξέρω

 

Και το πακέτο ήταν για 31 μέρες και το έκανα 28

 

Για όλα ικανούς τους έχω

 

 

Με τόσα που βλέπω έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου εδώ που τα λέμε δεν την είχαν και πότε αλλά λέμε τωρα

 

 

 

Τα 60 και 61 στο 12000, αφορούν μετανάστες και υπάρχουν και στις τρεις εταιρείες, επομένως δεν πρόκειται να τα κόψουν. Τα μόνα πακέτα που δεν κόβονται, είναι αυτού του τύπου.
Ισχύει και το F2G πρόσφατα το έβαλε φίλος

 

 

Η απάντηση κάτω είναι για επάνω και πάνω για κάτω....κάνουμε και λάθη

 

Χεχεχεχε

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Όταν βάζεις κάρτα από περίπτερο 15€ δεν πρέπει να σου δώσει MB για ανανέωση?

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Από περίπτερο δεν δίνει.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από περίπτερο δεν δίνει.
Λες και αυτά δεν είναι λεφτά πήρε η μάνα μου μια κάρτα από περίπτερο και αναγκάστηκα δεν μπορούσα να της βάλω εγώ Online

 

Ξεφτίλα ίδια χρήματα και δεν δίνει bonus

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

10 ευρώ που έβαλα δεν πηρα κανενα μπόνους mb.. πλεον μονο 12 και πάνω

 

Μπόνους δίνει από 12 και πάνω, είτε online είτε από κατάστημα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν όμως και τα Log n Win δώρα, που ισχύουν για οποιοδήποτε ποσό και τρόπο ανανέωσης. Έως 750MB για 35 ημέρες, σπαστά όμως. Κάτι είναι και αυτό, ως που να το κόψουν βέβαια.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες περιμένετε λίγο, η wind ετοιμάζει νέα πακέτα (έτσι μου είπαν)

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες περιμένετε λίγο, η wind ετοιμάζει νέα πακέτα (έτσι μου είπαν)

 

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Εννοείται αυτό.

Όταν καταργούνται μαζικά πακέτα, πρέπει να περιμένουμε νέα.

Έτσι λειτουργεί το πράγμα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...