Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Διέκοψα έναν αριθμό από αρχές Ιανουαρίου για αλλαγή τιμολογιακής πολιτικής μονομερώς και μούγκα στην στρούγκα στην επιστροφή χρημάτων Με δουλεύουν κανονικά.

Αναγκάστηκα να κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ και διέκοψα κάθε συνομιλία με δαύτους αφού μου λένε επίτηδες άλλα αντί άλλων όποτε γουστάρουν για να τους λέω τα ίδια και τα ίδια πάλι από την αρχή για να μου σπάνε τα νεύρα.

 

Τα λεφτά μου πίσω ρε !

 

Δε σου πω οτι εχεις αδικο γενικα, ομως εχω παρατηρήσει ατομα που διεκδικούν επιστροφή χρηματων, να ακολουθούν μια αδιεξοδη πεπατημενη (πχ καταγγελιες), ενω υπάρχει προηγούμενη εμπειρία μελών που αναφέρουν τις παγίδες που υπάρχουν στη διαδικασία και οδηγούν στην υπερβολική καθυστέρηση επιστροφής των χρημάτων εαν δε εχουν εξαντλησει την υπομονή εως τοτε και τα παρατησεις.

 

Οποτε παιδια, συγγνωμη, αλλα όταν σας δείχνουν τη λακκούβα κι εσεις γκρινιάζετε γιατι πεσατε μεσα φταιτε κι εσεις λιγο.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να μιλήσεις και με τον συνήγορο του καταναλωτή.

 

 

 

Άλλη ερώτηση, ξέρει κάποιος αν η μεταφορά στην q θεωρείται μεταφορά σε άλλη εταιρία δεδομένου ότι η wind είναι πάλι;

Κανονική φορητότητα είναι, γρήγορη και παίρνεις και το κονέ, τουλάχιστον μέχρι μία βδομάδα πριν.
Link to comment
Share on other sites

Free2talk

Από 6 Απριλίου 2020, το τέλος ανανέωσης της προσφοράς αξίας 10,40€ θα εφαρμόζεται αυτόματα μία φορά ανά ημερολογιακό δίμηνο αντί για μία φορά ανά ημερολογιακό τρίμηνο, στην πρώτη ανανέωση χρόνου ομιλίας. Με την αυτόματη εφαρμογή του τέλους ανανέωσης θα αποδίδονται επιπλέον bonus 500MB για 30 ημέρες. Τα ημερολογιακά δίμηνα ορίζονται ως εξής: Απρίλιος – Μάιος, Ιούνιος – Ιούλιος, Αύγουστος – Σεπτέμβριος, Οκτώβριος – Νοέμβριος, Δεκέμβριος – Ιανουάριος, Φεβρουάριος – Μάρτιος.

 

Όξω ..... απ' την παράγκα.... Οξω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Από την ανακοίνωση.

Οι συνδρομητές των ανωτέρω προγραμμάτων, εφόσον επηρεάζονται, έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως εντός τριάντα ημερών (εξαιρούνται τυχόν επιδοτήσεις συσκευής) από την ημερομηνία εφαρμογής των ανωτέρω τροποποιήσεων.

Εάν ο συνδρομητής των υπηρεσιών καρτοκινητής τηλεφωνίας αντιταχθεί στην τροποποίηση τιμολογίων σύμφωνα με τα ανωτέρω, δύναται να υποβάλει σχετικό αίτημα προς την Εταιρεία προκειμένου να του επιστραφεί εντός τριάντα (30) ημερών το εναπομείναν στην κάρτα χρηματικό υπόλοιπο, εφόσον οι αλλαγές τίθενται σε ισχύ σε λιγότερο από τρεις μήνες από την ημερομηνία ενημέρωσης του χρήστη σχετικά με την τροποποίηση.

 

Διέκοψα έναν αριθμό από αρχές Ιανουαρίου για αλλαγή τιμολογιακής πολιτικής μονομερώς και μούγκα στην στρούγκα στην επιστροφή χρημάτων Με δουλεύουν κανονικά.

Αναγκάστηκα να κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ και διέκοψα κάθε συνομιλία με δαύτους αφού μου λένε επίτηδες άλλα αντί άλλων όποτε γουστάρουν για να τους λέω τα ίδια και τα ίδια πάλι από την αρχή για να μου σπάνε τα νεύρα.

 

Τα λεφτά μου πίσω ρε !

Είναι ιστορία να πάρεις πίσω τα λεφτά σου, πρέπει να είσαι 100% σίγουρος ότι τα δικαιουσε....

 

Και αυτό γίνεται αν προηγουμένως έχεις κάνει έγγραφο αίτημα και έχεις λάβει εγγραφη θετική απάντηση....

 

Αλλιώς αν πας κουτουρου έχεις μπλέξει και το να ξεπλέξεις θέλει υπομονή και πείσμα...

 

Μιλάω εκ πείρας καθότι σε ένα τα πήρα σε μια εβδομάδα ενώ σε αλλά μου έβγαλαν το λάδι τρεις μήνες....

 

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Free2talk

Από 6 Απριλίου 2020, το τέλος ανανέωσης της προσφοράς αξίας 10,40€ θα εφαρμόζεται αυτόματα μία φορά ανά ημερολογιακό δίμηνο αντί για μία φορά ανά ημερολογιακό τρίμηνο, στην πρώτη ανανέωση χρόνου ομιλίας. Με την αυτόματη εφαρμογή του τέλους ανανέωσης θα αποδίδονται επιπλέον bonus 500MB για 30 ημέρες. Τα ημερολογιακά δίμηνα ορίζονται ως εξής: Απρίλιος – Μάιος, Ιούνιος – Ιούλιος, Αύγουστος – Σεπτέμβριος, Οκτώβριος – Νοέμβριος, Δεκέμβριος – Ιανουάριος, Φεβρουάριος – Μάρτιος.

 

Όξω ..... απ' την παράγκα.... Οξω!!!!!!

Ναι οξω στα λόγια οι περισσότεροι αλλά πρακτικά πάλι θα το καταπιούν και αυτό όπως όλα τα άλλα και όσα θα ακολουθήσουν..

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα διαβασα στο my f2g εδω https://www.wind.gr/f2g/gr/upiresies/ananeosi-hronou-omilias/tropoi-ananewshs-xronou-omilias/

<< Οι μονάδες σου τελείωσαν. Αυτά που θέλεις να πεις, όμως, όχι!

 

Όταν ο χρόνος ομιλίας σου τελειώνει, το μόνο που έχεις να κάνεις είναι να τον ανανεώσεις online μέσα από το myF2G ή εδώ, εύκολα και απλά, μέσω της πιστωτικής σου κάρτας ή μέσω του λογαριασμού σου στο PayPal*.

 

* Λόγω της εφαρμογής της Πράξης Νομοθετικού Περιεχομένου σχετικά με τον περιορισμό τραπεζικών συναλλαγών ( ΦΕΚ Α΄65/28-6-2015 ) μπορεί να αντιμετωπίσετε πρόβλημα στην ανανέωση μέσω PayPal. Μπορείτε όμως να χρησιμοποιήσετε την χρεωστική ή τη πιστωτική σας κάρτα. >>

Τελικα η ανανεωση μεσω paypall δουλευει ή οχι; . ή αυτο ειναι απο τοτε που ειχαμε τα capital controls ; .

Στην εφαρμογη του wind app γραφει << ουπς η υπηρεσια δεν ειναι διαθεσιμη >> οταν παω να κανω online ανανεωση. Δεν εχω περασει την τελευταια αναβαθμιση της εφαρμογης παντως.

 

Τελος θα ηθελα να ρωτησω bonus ανανεωσης μεσω καταστηματων wind υπαρχει; ή οχι; .

το bonus για online ανανεωση και απο site myf2g που γραφει ισχυει κανονικα ; ;

<< Ανανέωσε το χρόνο ομιλίας σου,

μέσω κάρτας (πιστωτικής χρεωστικής ή προπληρωμένης)

ή μέσω του PayPal λογαριασμού σου!

 

Δώρο MB σε κάθε ανανέωση από 10€ και άνω

 

στο myF2G app ή στο f2g.gr!

 

 

Κέρδισε ακόμα Extra Bonus

 

500 ΜΒ για 15 ημέρες για ανανέωση 10€ - 11€

 

 

600 ΜΒ για 15 ημέρες για ανανέωση 12€ - 14€

 

 

900 ΜΒ για 15 ημέρες για ανανέωση 15€ - 19€

 

 

1.5 GB για 15 ημέρες για ανανέωση από 20€ και άνω >>

https://www.wind.gr/f2g/gr/upiresies/online-ananeosi-hronou-omilias/online-ananeosi-hronou-omilias-meso-myf2g-/

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιο πρόβλημα η ανανέωση μέσα από την εφαρμογή αλλά αν μπεις μέσα από browser κανονικά δουλεύει.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και πλέον σκέφτομαι σοβαρά να μετακινηθώ στην Q, υπάρχει δυνατότητα τώρα με την ανακοίνωση των αλλαγών να γλιτώσω το χαράτσι της μετακίνησης (20-30 ευρώ αν θυμάμαι καλά) ?
I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Μιας και πλέον σκέφτομαι σοβαρά να μετακινηθώ στην Q, υπάρχει δυνατότητα τώρα με την ανακοίνωση των αλλαγών να γλιτώσω το χαράτσι της μετακίνησης (20-30 ευρώ αν θυμάμαι καλά) ?

Απο f2g σε q στοιχιζει 5€.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πλέον σκέφτομαι σοβαρά να μετακινηθώ στην Q, υπάρχει δυνατότητα τώρα με την ανακοίνωση των αλλαγών να γλιτώσω το χαράτσι της μετακίνησης (20-30 ευρώ αν θυμάμαι καλά) ?

 

Απο f2g σε Q και αντίστροφα ειναι δωρεαν. Τα 20-30ε που λες ισχυαν παλιοτερα για φορητοτητα σε αλλη εταιρια, ομως πλεον εχει πέσει στα 5-10ε.

 

Τις αλλαγες μπορεις να τις επικαλεστεις για να ζητησεις επιστροφή υπολοιπου, ομως ο αριθμος σου θα ακυρωθεί.

Link to comment
Share on other sites

Thanks both.

 

Ευτυχώς δεν έχω υπόλοιπο (σοβαρό τουλάχιστον) για να το ζητήσω πίσω (ή θα φροντίσω να μην έχω)

 

Αν είναι κανά 5 ευρώ θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά, θα κάνω και τους υπολογισμούς για να δω τι απομένει.

Ίσως σε πρώτη φάση να το γυρίζω σε free2surf αν και δεν είμαι 100% ότι παραμένει και έτσι συμφέρουσα.

 

 

Το κόστος αυτό προκύπτει αν πας σε κατάστημα ή ακόμα και αν κάνεις online αίτηση για μεταφορά αριθμού?

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Thanks both.

 

Ευτυχώς δεν έχω υπόλοιπο (σοβαρό τουλάχιστον) για να το ζητήσω πίσω (ή θα φροντίσω να μην έχω)

 

Αν είναι κανά 5 ευρώ θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά, θα κάνω και τους υπολογισμούς για να δω τι απομένει.

Ίσως σε πρώτη φάση να το γυρίζω σε free2surf αν και δεν είμαι 100% ότι παραμένει και έτσι συμφέρουσα.

 

 

Το κόστος αυτό προκύπτει αν πας σε κατάστημα ή ακόμα και αν κάνεις online αίτηση για μεταφορά αριθμού?

Σε ονλαιν φορητότητα σίγουρα δεν υπάρχει επιπλέον κόστος, απλώς ζητάνε 10€ κάρτα για ανανέωση, πράγμα που θα το κάνεις για να πάρεις και το δώρο.
Link to comment
Share on other sites

Thanks both.

 

Ευτυχώς δεν έχω υπόλοιπο (σοβαρό τουλάχιστον) για να το ζητήσω πίσω (ή θα φροντίσω να μην έχω)

 

Αν είναι κανά 5 ευρώ θα το σκεφτώ πολύ σοβαρά, θα κάνω και τους υπολογισμούς για να δω τι απομένει.

Ίσως σε πρώτη φάση να το γυρίζω σε free2surf αν και δεν είμαι 100% ότι παραμένει και έτσι συμφέρουσα.

 

 

Το κόστος αυτό προκύπτει αν πας σε κατάστημα ή ακόμα και αν κάνεις online αίτηση για μεταφορά αριθμού?

 

Έχω την εντύπωση ότι απο f2g σε q η φορητότητα γίνεται μόνο σε κατάστημα και όχι online.

Link to comment
Share on other sites

καλα το δωρεαν μη το δενεις. Θα ζητησουν ισως 5€ για τη σιμ. Δειξε τους την απαντηση μπας και το γλυτώσεις.
Link to comment
Share on other sites

Και 12€ για κάρτα ανανέωσης λογικα

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλα το δωρεαν μη το δενεις. Θα ζητησουν ισως 5€ για τη σιμ. Δειξε τους την απαντηση μπας και το γλυτώσεις.

 

Μπα δεν ασχολούμαι

Οταν άλλαξα την παλιά sim με καινούρια 4g, μου ζήτησαν 5 ευρώ. Τους είπα οτι η σελίδα λέει δωρέαν, αλλά επέμειναν.

 

Τους ζήτησαν να το αναγράφει η απόδειξη, το έστειλα στο CS της Wind, μου πίστωσαν τα χρήματα.

 

Σίγα μην χαλάω την ζαχαριένια μου για αυτούς :p

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

ναι αυτο ακριβως ειχα κανει με τη sim κι εγω. Μπορει να κανεις το ιδιο και τωρα,ειδικα αφου εχεις επισημη απαντηση απο το cs.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια βοηθεια. Ειχα στο συρταρι ενα εφεδρικό νουμερο f2go.Εληξε αυτές τις μερες ακριβώς δεν ξερω ποτε. Υπαρχει τρόπος να το ξαναπάρω πισω Αν ναι πως?

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω υπάρχει ένα χρονικο διάστημα, που μπορείς να το επαναφέρεις. Ρώτα στην εξυπηρέτηση πελατών ή στο FB

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

μεσα σε 6 μηνες συμφωνα με τον κανονισμο της ΕΕΤΤ μπορεις να εκδωσεις νεα καρτα sim.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια βοηθεια. Ειχα στο συρταρι ενα εφεδρικό νουμερο f2go.Εληξε αυτές τις μερες ακριβώς δεν ξερω ποτε. Υπαρχει τρόπος να το ξαναπάρω πισω Αν ναι πως?

 

Πηγαίνεις σε ενα καταστημα με ταυτότητα και ζητας να σου ενεργοποιήσουν το νουμερο. Πλεον οταν θα καλεις το νούμερο θα σου λεει οτι το ο αριθμος προσωρινά δε δεχεται κλησεις. Αν θέλεις να μπορείς να το καλείς, πρεπει να βαλεις καρτα. Δε θα χρειαστείς νεα sim.

 

Πριν 1 χρονο εγω το ειχα κανει απο το 13700, τελευταια αρχισαν να κλωτσάνε και σε στελνουν σε καταστημα. Δε χανεις κατι να δοκιμασεις και τηλεφωνικα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...