Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1. Βάση της ανακοινωμένης πολιτικής για άλλους 2 μήνες. Πρακτικά προς το παρόν συνεχίζουν για πολυ περισσότερο. Σε μένα αριθμός δεχόταν κλήσεις μέχρι που διαγράφτηκε.

2.Σε 13 μηνες και 5 μέρες από την τελευταία ανανέωση.

 

Χμμμ... ενδιαφέρον.

1. Δηλαδή προσφέρονται δωρεάν εισερχόμενες κλήσεις ακόμα και σε κινητό f2g που έχει μηδενισμένο υπόλοιπο, στο οποίο δεν έχεις ανανεώσει για 1 χρόνο;

2. Σε ένα τέτοιο κινητό μπορείς να στέλνεις lognwin δώρα για να έχει "πλαγίως" μερικές εξερχόμενες κλήσεις;

Ευχαριστώ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

1. Στη δικη μου περίπτωση αλλα και πολλων αλλων εδω ναι. Μια ή δυο περιπτώσεις έχουν αναφερθεί που μπήκε κανονική φραγή μετά απο το τετράμηνο.

2. Οχι δεν γίνεται. Υπάρχει ουσιαστικά φραγή εξερχομένων όταν μηδενιστεί το υπόλοιπο (πλην των αριθμών ενημέρωσης/ανανέωσης υπολοίπου και λοιπών υπηρεσιών δικτύου). Και το log n win δεν δέχεται καν τετοια νούμερα και δεν στέλνει δώρα εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σημερα εκλεισα την προσφορα για να το κανω καρτοσυνδεση να σας πω οτι στην αρχη μου ειπαν 1GB και οταν ειπα ειναι λιγο μου το ανέβασαν :mad:

 

Εχουμε και λεμε :

 

1000 προς wind/q.

600 προς ολους.

100 sms προς ολους.

3,5Gb Data

8 Ευρω στην καρτα καθε μηνα .

Μια Action cam δωρο ( λογικα πρεπει να ειναι του κιλου :p )

Τον 4 μηνα καθε χρονου δεν θα μου ερχετε λογαριασμος αρα θα εχω 11Χ12 οποτε αναλογικα θα πληρωνω 11 ευρω τον καθε μηνα απο 10 που βαζω τωρα .

24μηνες συμβόλαιο

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ μια γρήγορη απάντηση από κάποιον. Στο f2g υπάρχει μια χρέωση περίπου στα 8 ευρώ κάθε 6 μήνες? Υποτίθεται για να δίνει τα 300 λεπτά προς όλους σε κάθε ανανέωση. Ισχύει ακόμη αυτό που περιέγραψα ή έχει αλλάξει? ( φαντάζομαι προς το χειρότερο)

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχει ανακοινωθεί αλλαγή προς το χειρότερο. 10€ κάθε 4μηνο και για να μπορεις να πάρεις τα 300 προς όλους, πρέπει κάθε μήνα να βάζεις ελάχιστο ποσό 12€
Link to comment
Share on other sites

Τα παίρνει κάθε 4 μηνες. Και για να αποδώσει τα 300' θέλει 12€ πλέον.
Link to comment
Share on other sites

Εγω διαβασα για 8 ευρω και καρτα τον 10 :( που το διαβασατε ρε παιδια για 10 ευρω και καρτα τον 12 να το δω και εγω ????

 

Από 1 Ιανουαρίου 2019, για τους συνδρομητές καρτοκινητής F2G που είναι εγγεγραμμένοι στο μη εμπορικά διαθέσιμο σχήμα Free2Talk, τροποποιείται το εξαμηνιαίο τέλος ανανέωσης της προσφοράς που παρέχει 300 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα, στις δύο (2) πρώτες ανανεώσεις αξίας από 10€ και άνω κάθε ημερολογιακού μήνα, ενώ παράλληλα η αξία της ανανέωσης παραμένει στο υπόλοιπο του συνδρομητή. Συγκεκριμένα, το τέλος ανανέωσης της προσφοράς αξίας 8€ θα αποδίδει την στιγμή της καταβολής του, αυτόματα και δωρεάν 500ΜΒ για 30 ημέρες, ενώ θα εφαρμόζεται αυτόματα μια φορά ανά ημερολογιακό τετράμηνο στην πρώτη ανανέωση χρόνου ομιλίας αξίας 10€ και άνω.

 

Για τις ανάγκες των ανωτέρω αλλαγών, τα ημερολογιακά τετράμηνα ορίζονται ως ακολούθως: 1ο Τετράμηνο: Ιανουάριος – Απρίλιος, 2ο Τετράμηνο: Μάιος – Αύγουστος, 3ο Τετράμηνο: Σεπτέμβριος – Δεκέμβριος. Το τέλος ανανέωσης την υπηρεσίας παραμένει αμετάβλητο στα 8€.

Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/anakoinosi/1526313223894/

Από 14 Φεβρουαρίου 2019, *τροποποιείται το μη εμπορικά διαθέσιμο σχήμα Free2Talk που παρέχει 300 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα, στις δύο (2) πρώτες ανανεώσεις αξίας από 10€ και άνω κάθε ημερολογιακού μήνα, με τετραμηνιαίο τέλος επέκτασης προσφοράς 8€ στην 1η ανανέωση από 10€ κι άνω.* Συγκεκριμένα, το τετραμηνιαίο τέλος επέκτασης προσφοράς αλλάζει σε 10€ και θα εφαρμόζεται αυτόματα στην 1η ανανέωση από 12€ κι άνω, ενώ τα δωρεάν 300 λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα θα αποδίδονται στις δύο (2) πρώτες ανανεώσεις αξίας από 12€ κι άνω ανά ημερολογιακό μήνα. Ταυτόχρονα με την καταβολή του τέλους, συνεχίζουν να αποδίδονται αυτόματα και δωρεάν 500ΜΒ για 30 ημέρες.

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω διαβασα για 8 ευρω και καρτα τον 10 :( που το διαβασατε ρε παιδια για 10 ευρω και καρτα τον 12 να το δω και εγω ????

 

Από 1 Ιανουαρίου 2019, για τους συνδρομητές καρτοκινητής F2G που είναι εγγεγραμμένοι στο μη εμπορικά διαθέσιμο σχήμα Free2Talk, τροποποιείται το εξαμηνιαίο τέλος ανανέωσης της προσφοράς που παρέχει 300 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα, στις δύο (2) πρώτες ανανεώσεις αξίας από 10€ και άνω κάθε ημερολογιακού μήνα, ενώ παράλληλα η αξία της ανανέωσης παραμένει στο υπόλοιπο του συνδρομητή. Συγκεκριμένα, το τέλος ανανέωσης της προσφοράς αξίας 8€ θα αποδίδει την στιγμή της καταβολής του, αυτόματα και δωρεάν 500ΜΒ για 30 ημέρες, ενώ θα εφαρμόζεται αυτόματα μια φορά ανά ημερολογιακό τετράμηνο στην πρώτη ανανέωση χρόνου ομιλίας αξίας 10€ και άνω.

 

Για τις ανάγκες των ανωτέρω αλλαγών, τα ημερολογιακά τετράμηνα ορίζονται ως ακολούθως: 1ο Τετράμηνο: Ιανουάριος – Απρίλιος, 2ο Τετράμηνο: Μάιος – Αύγουστος, 3ο Τετράμηνο: Σεπτέμβριος – Δεκέμβριος. Το τέλος ανανέωσης την υπηρεσίας παραμένει αμετάβλητο στα 8€.

Από 14 Φεβρουαρίου 2019, τροποποιείται το μη εμπορικά διαθέσιμο σχήμα Free2Talk που παρέχει 300 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα, στις δύο (2) πρώτες ανανεώσεις αξίας από 10€ και άνω κάθε ημερολογιακού μήνα, με τετραμηνιαίο τέλος επέκτασης προσφοράς 8€ στην 1η ανανέωση από 10€ κι άνω. Συγκεκριμένα, το τετραμηνιαίο τέλος επέκτασης προσφοράς αλλάζει σε 10€ και θα εφαρμόζεται αυτόματα στην 1η ανανέωση από 12€ κι άνω, ενώ τα δωρεάν 300 λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα θα αποδίδονται στις δύο (2) πρώτες ανανεώσεις αξίας από 12€ κι άνω ανά ημερολογιακό μήνα. Ταυτόχρονα με την καταβολή του τέλους, συνεχίζουν να αποδίδονται αυτόματα και δωρεάν 500ΜΒ για 30 ημέρες.

 

 

 

Μαζί το γράψαμε bbb

 

Χεχεχε

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Ωραιαααααα μπραβο στην Wind 02/08/2018 ελεγε οτι απο 1 ιανουαριου θα ειναι 8 ευρω με 10αρα καρτα και βγαζει μετα παλι ανακοινωση 11/01/2019 , 10 μερες μετα απο το 8 ευρω και λεει ααααα τωρα θα ειναι 10 ευρω και 12αρα καρτα :mad::mad::mad:

στο ελεος της καθε εταιρια ειμαστε τελικα :confused::confused::confused:

θα βαλουν και την 12αρα στο app η θα πρεπει να παρεις τον 15 ευρω ????

 

Thanks guys :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ωραιαααααα μπραβο στην Wind 02/08/2018 ελεγε οτι απο 1 ιανουαριου θα ειναι 8 ευρω με 10αρα καρτα και βγαζει μετα παλι ανακοινωση 11/01/2019 , 10 μερες μετα απο το 8 ευρω και λεει ααααα τωρα θα ειναι 10 ευρω και 12αρα καρτα :mad::mad::mad:

στο ελεος της καθε εταιρια ειμαστε τελικα :confused::confused::confused:

θα βαλουν και την 12αρα στο app η θα πρεπει να παρεις τον 15 ευρω ????

 

Thanks guys :rolleyes:

Εγώ πάντως δεν δίνω 12 και να κρατήσει 10€ θα πάει η δεκάρα κάρτα σύννεφο και θα την βγάζω με προσφορές

 

Χτες έβαλα μια την επάνω έβαλα για μένα τελείωσε το νταβατζιλικη της Wind

47bba66cb5958332334fe703b24ec03d.jpg

 

Αφού θέλετε κάθε φορά εκεί στην Wind να παίρνεται όλο και περισσότερα λεφτά για τα 300 εγώ αποφάσισα να σας δίνω τα λιγότερα...

 

 

Να βάλετε ναι στο πάνω όχι στο κάτω και μετά θα έρχονται προσφορές...

 

 

Στης ρυθμίσεις επικοινωνίας είναι το σχετικό menu d303e902c165b97e252dcc7eaa938c6b.jpg

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποτε αποφασίσεις να κάνεις κανονική και σταθερή μηνιαία χρήση κινητού, δεν μπορεί να βασίζεσαι σε προσφορές, καθώς αυτές δεν έχουν μόνιμο χαρακτήρα.

Κοινώς, πρέπει να πληρώνεις για να έχεις πρόσβαση στις υπηρεσίες κινητής, όπως πληρώνεις για κάθε είδους υπηρεσία.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Χμμμ... ενδιαφέρον.

1. Δηλαδή προσφέρονται δωρεάν εισερχόμενες κλήσεις ακόμα και σε κινητό f2g που έχει μηδενισμένο υπόλοιπο, στο οποίο δεν έχεις ανανεώσει για 1 χρόνο;

2. Σε ένα τέτοιο κινητό μπορείς να στέλνεις lognwin δώρα για να έχει "πλαγίως" μερικές εξερχόμενες κλήσεις;

Ευχαριστώ

 

1. Ατύπως ΝΑΙ

2.https://www.wind.gr/gr/f2g/upostirixi/syxnes-erwtiseis/

Ισχύει η προϋπόθεση της ανανέωσης με 5€+ εντός των τελευταίων 30 ημερών γι' αυτόν που χαρίζει το Log n Win και εντός των τελευταίων 3 μηνών για τον παραλήπτη του Log n Win.

Link to comment
Share on other sites

οταν μηδενιζεται το υπολοιπο σε ενα καρτοκινητο wind χανονται ολα τα υπολοιπα που εχει απο πακετα (εστω κι αν τα ειχε αγορασει την προηγουμενη μερα) και κοβονται και αλλες υπηρεσιες (π.χ. δεν αποδιδονται τα 120' λογω του σταθερου). Συμπεραινω οτι απλα δεν εχουν αλλαξει το χρονο στη σελιδα αυτη για τον αποδεκτη του δωρου,απο 3 μηνες που ηταν πριν λιγο καιρο,σε 2 μηνες που ειναι τωρα.
Link to comment
Share on other sites

1. Ατύπως ΝΑΙ

2.https://www.wind.gr/gr/f2g/upostirixi/syxnes-erwtiseis/

Ισχύει η προϋπόθεση της ανανέωσης με 5€+ εντός των τελευταίων 30 ημερών γι' αυτόν που χαρίζει το Log n Win και εντός των τελευταίων 3 μηνών για τον παραλήπτη του Log n Win.

 

και νομιζω οτι απαιτειται υπολοιπο 0,01 ευρω τουλαχιστον για να δουλευει κανονικα η γραμμη σου οποτε μπορει να μην μπορεις να κανεις κληση/sms και χρηση στο ιντερνετ αμα εχει μηδενιστει το υπολοιπο σου .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

θα βαλουν και την 12αρα στο app η θα πρεπει να παρεις τον 15 ευρω ????

 

Thanks guys :rolleyes:

Μπορείς να ανανεώσεις με 12 ευρώ, πληκτρολογώντας εσύ ο ίδιος το ποσό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να βάλετε ναι στο πάνω όχι στο κάτω και μετά θα έρχονται προσφορές...

 

Δε νομίζω ότι πετυχαίνει... Το έχω κάνει και δεν έχω λάβει μήνυμα για προσφορά στο 12410!

Αντίθετα σε άλλο κινητό της οικογένειας, δεν σταματούν να έρχονται... χωρίς καμία αλλαγή στις ρυθμίσεις επικοινωνίας!

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

και νομιζω οτι απαιτειται υπολοιπο 0,01 ευρω τουλαχιστον για να δουλευει κανονικα η γραμμη σου οποτε μπορει να μην μπορεις να κανεις κληση/sms και χρηση στο ιντερνετ αμα εχει μηδενιστει το υπολοιπο σου .

με μηδενικο υπολοιπο μπορεις να κανεις τα παντα εκτος απο ιντερνετ εφοσον ο μηδενισμος ΔΕΝ προερχεται απο λήξη υπολοίπου λόγω μη ανανέωσης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 81 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δε νομίζω ότι πετυχαίνει... Το έχω κάνει και δεν έχω λάβει μήνυμα για προσφορά στο 12410!

Αντίθετα σε άλλο κινητό της οικογένειας, δεν σταματούν να έρχονται... χωρίς καμία αλλαγή στις ρυθμίσεις επικοινωνίας!

νομιζω εχει να κανει και με την κινηση που κανεις...τι λογο εχουν να σου στειλουν προσφορα αν καθε μηνα βαζεις δεκαρικα ανελλιπως...

Link to comment
Share on other sites

νομιζω εχει να κανει και με την κινηση που κανεις...τι λογο εχουν να σου στειλουν προσφορα αν καθε μηνα βαζεις δεκαρικα ανελλιπως...

 

Ακριβώς έτσι.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

νομιζω εχει να κανει και με την κινηση που κανεις...τι λογο εχουν να σου στειλουν προσφορα αν καθε μηνα βαζεις δεκαρικα ανελλιπως...

 

Ακριβώς έτσι.

 

Θα μου επιτρέψετε να διαφωνήσω! Σε 2 νούμερα F2G βάζω ΚΑΘΕ μήνα 10€ στο καθένα. Το ένα είναι ένα απλό νούμερο F2G και δέχεται συνέχεια μηνύματα από το 12410, το άλλο είναι προνομιακό + Bonus Free2All και δεν δέχεται κανένα μήνυμα για το 12410. Θεωρώ ότι δεν έχει να κάνει με τα "δεκάρικα", απλώς του ότι το 2ο είναι ήδη "φορτωμένο" με προσφορές!!! :(:wacko:

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

ειναι κι αυτο ενα πολυ πιθανο ενδεχομενο,εφοσον βεβαια αυτες οι προσφορες με τις οποιες ειναι φορτωμενο,χρησιμοποιουνται.
Link to comment
Share on other sites

συγνωμη για το πακετο των 8,50 ευρω που δινει rollover και γραφει για μπονους 500mb και 250 mb που δινει το πακετο ολα μαζι ληγουνε σε 30 ημερες και μεταφερονται στον επομενο μηνα. , οποτε μια χαρα δεν χανονται! . απο την αλλη πιστευω οτι ειναι λιγα τα ψωμια του στο πακετο των 8,5 ευρω!

 

 

Γι αυτό το πακέτο πήγα στηwind και για τα magic numbers

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στο forum, πήγα σήμερα στο κατάστημα της wind στη Ν.Ιωνία για αίτηση φορητότητας και μου ειπαν "το γνωστό" οτι μέχρι και τέλος Φεβρουαρίου δεν υπάρχουν sim!Μήπως ξέρετε κάποιο κατάστημα εντος Αττικής που να έχει sim ή συμβαίνει σε όλα τα καταστήματα? Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...