Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαποια στιγμή περιμένω απο την wind να μας κανει 25ημερο και το υπόλοιπο χρημάτων..

 

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Προτείνω 20ήμερο... :lol:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Εγω γιατι το βλεπω ακομα μεσα με 8,50 :)

 

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ WIND & Q

28/01/2019

 

Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει για τους συνδρομητές F2G την επέκταση του bonus 2GB με διάρκεια 7 ημέρες και κατανάλωση ανά 1 KΒ έως 30 Απριλίου 2019, κατά την πρώτη νέα είσοδο στην πλήρως αναβαθμισμένη myF2G εφαρμογή και εφόσον έχει προηγηθεί μία ανανέωση τις τελευταίες 60 ημέρες.

 

Από 11 Φεβρουαρίου 2019, ανακοινώνεται η εμπορική διάθεση των παρακάτω νέων πακέτων για τους συνδρομητές F2G & WIND Card.

 

350’ & 35 SMS προς όλους, 350’ προς WIND/Q & 500 ΜΒ, με διάρκεια 30 ημέρες και κόστος 10€. Επιπλέον και για ενεργοποιήσεις έως 28 Φεβρουαρίου 2019 θα παρέχεται bonus δωρεάν 50’ & 5 SMSπρος όλους , 50’ & 400 SMS προς WIND/Q και 250 ΜΒ για 30 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

δε λεει όμως κατάργησει αυτών των combo που έχουμε ήδη

 

Εκτός κι αν απολύσανε αυτών που φτιάχνει το app

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια διαφορά αν κάνεις ανανέωση χρόνου από το site ή από το app

Γιατί κάνω από το site και μου βγάζει

Την επόμενη φορά στο app για αποκλειστικές προσφορές... ή κάτι ανάλογο έγραφε

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, τα λεπτα ομιλιας και τα δεδομενα κτλπ..από πακετα, αθροίζονται αν ανανεωσουμε πριν τη ληξη του πακετου;

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, τα λεπτα ομιλιας και τα δεδομενα κτλπ..από πακετα, αθροίζονται αν ανανεωσουμε πριν τη ληξη του πακετου;

Τα λεπτά ομιλίας όχι.Τα δεδομένα, σε μερικά πακέτα με την ένδειξη rollover, μεταφέρονται.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

αρα λεπτα από πακετα δεν αθροίζονται....ακομα και με ανανεωση πριν τη ληξη τους...και το ρολοβερ τι ακριβως είναι;στη κοκκινη….μεταφέρονται τα υπολοιπα από λεπτα ομηλιας και τα δεδομενα αν ενεργοποιήσεις ΠΡΙΝ τη ληξη του πακετου…. και για 30 μερες όχι 25! γρρρρρρρρ

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Μόλις διαπίστωσα ότι έφυγε το πακέτο #data 2 από την εφαρμογή...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να πάρει.. Δεν έπρεπε να το γράψουμε εδώ στο φόρουμ ότι δεν το άλλαξαν :lol:

Σοβαρά τώρα.. Για την ώρα διατηρήθηκε το πακέτο talk to all & data των 8.5€ και διατηρήθηκε και το giga button οπότε με 12€ κάρτα, αγορά του πακέτου των 8.5€ συν gigabutton δηλαδή 9.5€ παίρνεις συνολικά περισσότερα mb από αυτά με το πακέτο των 10€. Βέβαια το ότι μεταφέρονται μόνο τα 250mb και όχι τα 500 ισως ειναι θέμα για κάποιους που μαζεύουν mb

Κι όλα όσα κοστίζαν 7 ευρώ!???!!

Nαι πάνε των 7€

Μόλις διαπίστωσα ότι έφυγε το πακέτο #data 2 από την εφαρμογή...

Βασικά δεν έφυγε αλλά τροποποιήθηκε προς το χειρότερο... Εγινε 10€ απο 8.5€, δίνει 500mb λιγότερα και στα 8.5€ μπήκε το Data#1 που ουσιαστικά είναι ως ποσότητα mb το παλιό των 7€ και με επιπλέον δυνατότητα ότι γίνεται rollover αλλά αρνητικό ότι δεν έχει το giga button..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Τραγικά τα πακέτα πλέον στην Καρτοκινητή. Εγώ πχ θέλω να ενεργοποιήσω μόνο ομιλία στα νούμερα των γονιών μου και πλέον δεν έχω την επιλογή.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πρέπει να γίνει, δεν μπορεί να μη βγει ενδιάμεσο πακέτο δεδομένων, είναι λάθος.

Ούτε και σύγκριση μπορεί να γίνει με το προηγούμενο πακέτο data 2, καθώς σε εκείνο με οκτώμισι ευρώ έπαιρνες 2 GB + 500 mb bonus αν θυμάμαι καλά.

Οπότε φτάναμε τα 2,5 GB και με το Giga button με άλλα 3 ευρώ έπαιρνες + 2 GB οπότε έφτανες με 11, 50 ευρώ τα 4,5 GB.

Θεωρώ ή θέλω να πιστεύω ότι θα βγουν νέα πακέτα ομιλίας, αλλά κυρίως δεδομένων. Μακάρι να βγουν και ειδικά πακέτα, πχ για social χρήση ή streaming χρήση.

Πλέον οι ανάγκες των συνδρομητών σε δεδομένα είναι αυξημένες και είναι αστείο να μιλάμε για 1,5 gb με 8,5 ευρώ, τη στιγμή μάλιστα που ως προσφορά δίνονται 10 γίγα με 8 ευρώ!

Οι εποχές άλλαξαν, όλοι κάνουν streaming, οι υπηρεσίες τύπου Spotify, soundcloud, YouTube κλπ. είναι στην πρώτη γραμμή και εμείς συζητάμε για ένα (1) και δύο gb.

Ελπίζω να δούμε κάτι καλό, δώστε δεδομένα σε λογική τιμή.

Επίσης δεν κατάλαβα κάτι. Στο νέο data 2 πόσο κοστίζει το Giga button; 1,5 ή 3 ευρώ; Αν είναι 1,5 κάτι γίνεται, μια και με 11, 5 € παίρνεις 3,5 gb.

Edit : Το τελευταίο ερώτημα απαντήθηκε, μια και ενεργοποίησα το πακέτο. Πλέον το Giga button στοιχίζει 1,5 €, άρα με 11,5 € αγοράζεις 3,5 gb.

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τώρα και τα 750 γινότανε roll over, ίσως τα 250 μετράνε στο εξωτερικό μόνο στο πακέτο των 8.5
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Τους τελευταίους μήνες ενεργοποιούσα το πακέτο 2GB + 500MB (για 15 ημέρες) των 8,5 ευρώ.

Το κουλό είναι ότι στα ενεργοποιημένα πακέτα που έχω το αναφέρει σαν Data #1!!! Αλήθεια έχω κολλήσει! Γιατί θυμόμουν να το αναφέρει ως Data #2!!!

Data1c.jpg

Τελευταία φορά το ενεργοποίησα στις 29.01.2019

Από rollover έχω φτάσει τα 10GB και με λήξη του πακέτου στις 01.03.2019.

 

Αν ενεργοποιήσω κάποια από τα καινούργια Data #1 ή Data #2 (τα οποία έχουν rollover) θα μπορέσω να κρατήσω τα 10GB που έχω μαζεμένα;

Και αν ναι... τότε ποιο πρέπει να ενεργοποιήσω;

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το δικό μου το λέει limited.... εδώ λεγόταν new talk....

 

 

Ενεργοποίησα Αυτό που εμφανίστηκε με νέο όνομα Στα Αγαπημένα μου

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Τους τελευταίους μήνες ενεργοποιούσα το πακέτο 2GB + 500MB (για 15 ημέρες) των 8,5 ευρώ.

Το κουλό είναι ότι στα ενεργοποιημένα πακέτα που έχω το αναφέρει σαν Data #1!!! Αλήθεια έχω κολλήσει! Γιατί θυμόμουν να το αναφέρει ως Data #2!!!

Data1c.jpg

Τελευταία φορά το ενεργοποίησα στις 29.01.2019

Από rollover έχω φτάσει τα 10GB και με λήξη του πακέτου στις 01.03.2019.

 

Αν ενεργοποιήσω κάποια από τα καινούργια Data #1 ή Data #2 (τα οποία έχουν rollover) θα μπορέσω να κρατήσω τα 10GB που έχω μαζεμένα;

Και αν ναι... τότε ποιο πρέπει να ενεργοποιήσω;

 

 

Το παλιό είχε giga button?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το δικό μου το λέει limited.... εδώ λεγόταν new talk....

 

 

Ενεργοποίησα Αυτό που εμφανίστηκε με νέο όνομα Στα Αγαπημένα μου

 

το limited ειναι προσφορα περιορισμενης διαρκειας,κατι παραπάνω παίρνεις δηλαδή ενεργοποιώντας καποια συγκεκριμενη περιοδο το πακετο που συμμετεχει στην προσφορα.

https://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/limited-edition-paketa/

Link to comment
Share on other sites

Το παλιό είχε giga button?

 

Ναι είχε. Με 3€ και σε κάποιες περιπτώσεις με προσφορά στα 1€.

GH388, Nokia 3210, Nokia 3310, Nokia 6310i, Sharp GX15, Sony Ericsson K510i, Moto E770v, Moto RAZR V3i, Nokia E51, HTC Desire, maguro, mako, hammerhead, shamu, angler, marlin, taimen, bonito, coral, redfin, oriole, cheetah, husky & iPad 9th

Link to comment
Share on other sites

Το ένα δεν έχει τώρα γιγα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το limited ειναι προσφορα περιορισμενης διαρκειας,κατι παραπάνω παίρνεις δηλαδή ενεργοποιώντας καποια συγκεκριμενη περιοδο το πακετο που συμμετεχει στην προσφορα.

https://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/limited-edition-paketa/

 

Δίκιο έχεις, το ξέχασα

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Να πάρει.. Δεν έπρεπε να το γράψουμε εδώ στο φόρουμ ότι δεν το άλλαξαν :lol:

Σοβαρά τώρα.. Για την ώρα διατηρήθηκε το πακέτο talk to all & data των 8.5€ και διατηρήθηκε και το giga button οπότε με 12€ κάρτα, αγορά του πακέτου των 8.5€ συν gigabutton δηλαδή 9.5€ παίρνεις συνολικά περισσότερα mb από αυτά με το πακέτο των 10€. Βέβαια το ότι μεταφέρονται μόνο τα 250mb και όχι τα 500 ισως ειναι θέμα για κάποιους που μαζεύουν mb

 

Nαι πάνε των 7€

 

Βασικά δεν έφυγε αλλά τροποποιήθηκε προς το χειρότερο... Εγινε 10€ απο 8.5€, δίνει 500mb λιγότερα και στα 8.5€ μπήκε το Data#1 που ουσιαστικά είναι ως ποσότητα mb το παλιό των 7€ και με επιπλέον δυνατότητα ότι γίνεται rollover αλλά αρνητικό ότι δεν έχει το giga button..

 

συγνωμη για το πακετο των 8,50 ευρω που δινει rollover και γραφει για μπονους 500mb και 250 mb που δινει το πακετο ολα μαζι ληγουνε σε 30 ημερες και μεταφερονται στον επομενο μηνα. , οποτε μια χαρα δεν χανονται! . απο την αλλη πιστευω οτι ειναι λιγα τα ψωμια του στο πακετο των 8,5 ευρω!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή το πακέτο αυτό αν το ενεργοποιήσω και τον επόμενο μήνα, θα μου αθροίσει και το bonus? Oπότε... Το πακέτο των 10€ και αυτό των 8.5€ μεταφέρουν ακριβώς την ίδια ποσότητα mb?

Eπίσης... Αυτό το 5 sms προς όλους στο πακέτο των 10€... δεν ντράπηκαν να το γράψουν? 5 ολόκληρα sms? :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε, δυο γρήγορες ερωτήσεις για το f2g αν μου επιτρέπετε:

 

Κατάλαβα ότι το υπόλοιπό μηδενίζεται στους 2 μήνες μετά την τελευταία ανανέωση.

1. Συνεχίζει ο αριθμός f2g να δέχεται εισερχόμενες κλήσεις (έστω με αυτό το μηδενικό υπόλοιπο) μετά την παρέλευση του διμήνου και για πόσο;

2. Μετά από πόσο διάστημα ακυρώνεται εντελώς ο αριθμός και τον χάνεις αν δεν ανανεώσεις;

 

Ευχαριστώ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

1. Βάση της ανακοινωμένης πολιτικής για άλλους 2 μήνες. Πρακτικά προς το παρόν συνεχίζουν για πολυ περισσότερο. Σε μένα αριθμός δεχόταν κλήσεις μέχρι που διαγράφτηκε.

2.Σε 13 μηνες και 5 μέρες από την τελευταία ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...