Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αυτό ρωτάω....

κλικ και φεύγουν τα λεφτα ... περίεργο

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήρα τηλ. το ακυρώνουν οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα. απλά δε ξέρω πότε...

Θα περιμένω 3-4 μερες. ηταν πολύ ευγενικοί

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έλαβα...

600' προς όλους

3,5GB Mobile Internet

100 SMS προς όλους

1000' προς WIND / Q

8€ στο λογαριασμό

Τελική τιμή με φόρους και τέλη 16,90€ (24 μήνες) με δέσμευση και καλά ότι θα μείνει σταθερή η τιμή και για τους 24 μήνες :lol::lol::lol:

Είναι για το Wind Καρτοσύνδεση Plus https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/kartosundesi/wind-kartosundesi-plus

 

Την ίδια προσφορά έλαβα και εγώ με 12€ τον μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Την ίδια προσφορά έλαβα και εγώ με 12€ τον μήνα.
Για 12€ μου ειπαν και εμενα και δωρο μια action καμερα προχτες. Λογικα καμια κινεζια των 20€ για τυρακι που θα την παρεις αν εχεις πληρωσει τους δυο-τρεις πρωτους λογαριασμους και δεν θα σου τη στειλουν ποτε. Τα 12€ που σου λενε στο μπλα μπλα ειναι παραπανω 100%. Μολις υπογραψεις ομως δεν μπορεις να φυγεις για καποιους μηνες μολις καταλαβεις την απατεωνια . Λες και δεν δουλευα σε τηλεφωνικο κεντρο προσφορων τριτης εταιρειας...

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Με 12 Ευρώ ειναι μια χαρά και μπορείτε να τους χαρίσετε την crappy camera...

Εξαιρετική προσφορά..

Link to comment
Share on other sites

"Ξεσάλωσαν" τώρα παλι που πήγε 12 ευρώ η κάρτα.. άρχισαν πάλι τα τηλεφωνήματα για super duper καρτοσυμβολαια.. τους λες ότι δεν ενδιαφέρεσαι και συνεχίζουν να σε πρήζουν!!

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γιατί; με 12€ μια χαρά τη βλέπω....
Δεν είναι 12€ , θα είναι παραπάνω . Σε τηλεφωνικό κέντρο μας είχαν πει να μην λεμε όλες τις χρεώσεις αν δεν μας ρωτήσουν και αν μας ρωτήσουν να πούμε και ψέματα για να πουλήσουμε ....

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

συνηθως οσες φορες με εχουν παρει μου λενε οτι το ποσο που αναφερουν ειναι "τελικη τιμη" με ολα αυτα μεσα. Πιθανον να ηταν τακτικη του συγκεκριμενου κεντρου που εργαστηκες.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι 12€ , θα είναι παραπάνω . Σε τηλεφωνικό κέντρο μας είχαν πει να μην λεμε όλες τις χρεώσεις αν δεν μας ρωτήσουν και αν μας ρωτήσουν να πούμε και ψέματα για να πουλήσουμε ....

 

τι να πω το ρώτησα και θα ξαναρωτήσω ότι είναι τελική τιμή....

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

αλλωστε ειναι πλεον υποχρεωτικο νομιζω να σου στειλουν το συμβολαιο με αναγραφομενη την τελικη τιμη της συμφωνιας. Αν ειναι παραπανω,απλα δεν το υπογραφεις.
Link to comment
Share on other sites

ξεκινάω αφήνοντας το f2g να λήξει και να βάζω μια καρτα οταν χρειαστεί.

Στην ουσία μια το εξάμηνο η τον χρόνο, αφού φαω τα λίγα χρήματα που εχω μεσα..

Μακάρι να έλεγε και "ο συνδρομητής που καλέσατε δεν το εχει πληρώσει".

θα βασιστω στο 1γιγα απο το σταθερο και τέλος.

θα υπάρχει και για βοήθεια ενα cu παρε να έχεις..

Αυτα για αρχή με το πετσοκομμενο φοιτητικό τους και το πληρωτέο free2talk.

Συν μερικά adsl ακομα που θα μοιράζονται μια 100αρα, κέρδος απο εμένα παραπάνω δεν θα δούνε.

 

Αν θέλουν να καταργήσουν και άλλα τότε μόνο wifi.

Έτσι και αλλιώς οταν είμαστε Ελλάδα υπάρχει ρουτίνα και στην καθημερινότητα και στις μετακινήσεις οπότε απο την στιγμή που δεν περιμένω να μου έρθει δουλειά η χρημα μεσω τηλεφώνου.. buy buy αν επιμένουν.

Καλό στον εαυτό μου θα κάνω.

Link to comment
Share on other sites

13 Αυγούστου 18

Εγω για αρχη θα μειώσω το να βάζω κάρτες που έτσι και αλλιώς έβαζα τις απολύτως απαραίτητες για την διατήρηση και θα φύγω από αυτούς στο σταθερό ενώνοντας και μερικά σπίτια κάτω απο το ίδιο vdsl. Κάτι το οποίο κάνω πάντα.

Παραπάνω φράγκα από εμας δεν θα πάρουν.

Ειδικά για εμένα οι κινήσεις είναι στάνταρ.

Το να μείνω χωρίς viber για λίγα μέτρα μεταξύ σπιτιού και super market δεν λέει κάτι.

Ακόμα και για την παραλία έχω προετοιμαστεί με repeater μόνιμο στο μηχανάκι και το αμάξι...

Μπορεί να μην μπορούν όλοι να τα κάνουν εγω θα τα κάνω.

 

Αν την δω και στραβά... θα βάζω και περισσότερα χρήματα στο cu χωρίς να πληρώνω μέσω pockee οπότε τέλος.

 

 

ξεκινάω αφήνοντας το f2g να λήξει και να βάζω μια καρτα οταν χρειαστεί.

Στην ουσία μια το εξάμηνο η τον χρόνο, αφού φαω τα λίγα χρήματα που εχω μεσα..

Μακάρι να έλεγε και "ο συνδρομητής που καλέσατε δεν το εχει πληρώσει".

θα βασιστω στο 1γιγα απο το σταθερο και τέλος.

θα υπάρχει και για βοήθεια ενα cu παρε να έχεις..

Αυτα για αρχή με το πετσοκομμενο φοιτητικό τους και το πληρωτέο free2talk.

Συν μερικά adsl ακομα που θα μοιράζονται μια 100αρα, κέρδος απο εμένα παραπάνω δεν θα δούνε.

 

Αν θέλουν να καταργήσουν και άλλα τότε μόνο wifi.

Έτσι και αλλιώς οταν είμαστε Ελλάδα υπάρχει ρουτίνα και στην καθημερινότητα και στις μετακινήσεις οπότε απο την στιγμή που δεν περιμένω να μου έρθει δουλειά η χρημα μεσω τηλεφώνου.. buy buy αν επιμένουν.

Καλό στον εαυτό μου θα κάνω.

 

Μα τα έκανες όλα αυτά τον Αύγουστο του 18. Σταμάτησες να βάζεις κάρτες και από τότε βάζεις μόνο τις απαραίτητες για να μην λήξει...

Έφυγε και το σταθερό σου από την wind . Οπότε που θα βρεις τώρα το 1GB ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι 12€ , θα είναι παραπάνω . Σε τηλεφωνικό κέντρο μας είχαν πει να μην λεμε όλες τις χρεώσεις αν δεν μας ρωτήσουν και αν μας ρωτήσουν να πούμε και ψέματα για να πουλήσουμε ....

 

Πάντως εμένα που το έκανα καρτοσυμβόλαιο μέσω τηλεφωνικής προσφοράς (είχα F2G προνομιακό) με 12€ και 3.5GB internet και 600 λεπτά προς όλους και 1000 λεπτά προς Wind και 100SMS προς όλους, οι 2 πρώτοι λογαριασμοί που μου ήρθαν ήταν ακριβώς 12€. Ούτε λεπτό παραπάνω. Και με το που μου έφερε ο courier τη σύμβαση να την υπογράψω, μου έφερε και την action camera (της πλάκας είναι πράγματι αλλά για δώρο σε παιδάκι μια χαρά είναι) :)

Link to comment
Share on other sites

13 Αυγούστου 18

 

 

 

 

 

Μα τα έκανες όλα αυτά τον Αύγουστο του 18. Σταμάτησες να βάζεις κάρτες και από τότε βάζεις μόνο τις απαραίτητες για να μην λήξει...

Έφυγε και το σταθερό σου από την wind . Οπότε που θα βρεις τώρα το 1GB ;

Μα τι λες έχω ενα wind σταθερό.

Πότε έκανα κατι τέτοιο ?

Σκοπός ηταν να αλλάξω εταιρία γιατι ο λογαριασμός είχε γίνει καρδιογράφημα.

 

δεν έγινε ιδιαίτερη αυξηση μετα το τέλος του συμβολαίου απλά μου εκοψαν 3-4 ευρω έκπτωση μετα απο ενα κράξιμο που τους ειχα κανει.. με το τελος του συμβολαίου.

οπότε κάνω την πάπια γιατι βολεύει αφάνταστα να μην εκτοξεύεται στα ύψη το πάγιο ΑΛΛΑ και να είσαι παντα σε ετοιμότητα να εξαφανιστείς αν βρεις άριστη προσφορά.

Αν και ναι μεν θα ηταν καλή μια .μικρή έκπτωση ΑΛΛΑ μάλλον η συγκεκριμένη εταιρεία (δεν ξερω αν ειναι τακτική όλων) κατάλαβε οτι μπορεί να "κρατήσει αρκετούς αν δεν τους ανεβάζει εξωφρενικά το πάγιο μετα το τέλος του συμβολαίου.

 

Οσο για του που το βρήκα... χαχαχα σκέψου πολυ απλά οτι θα μπορούσα να σου πω απο τον γείτονα τον φιλο κλπ.

Οπως παίζει ΚΑΙ αυτο.

 

Αν έγινε κάποια παρεξήγηση δεν καταλαβαίνω απο τα γραφόμενα.

Είχες κάποιο ύφος η μου φάνηκε?

Γιατι αν είχες....

Διάβασε την απάντηση και εξηγησε μου τι κατάλαβες.

Το οτι είπα οτι θελω να προχωρήσω σε μια κίνηση δεν σημαίνει ότι έγινε.

Ειμαι απλό νομίζω.

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κατάλαβα αυτό που έγραψες "Κάτι το οποίο κάνω πάντα."

Αυτό σημαίνει αποφασιστικότητα.

Τώρα μου λές ότι προανήγκειλες κάτι που στο τέλος δεν έκανες.

ΝΑ φανταστώ τώρα ότι όσα έγραψες θα γίνεουν "οπως κάνεις πάντα " ;

Link to comment
Share on other sites

με συγχωρείς μαμά δεν θα το ξανακάνω.

χαχαχα.

Πολλά έχω κάνει πχ τα σπίτια που εχουν ενωθεί ειναι και στην Αθήνα και στην Κρήτη σε αρκετα σημεία και συνέχεια αυξάνονται.

Μια γραμμή adsl παντα πρεπει να υπάρχει εκτος και τραβαμε απο κανα Πανεπιστήμιο..

Το κινητό κοιτάμε να δούμε πως θα το ρυθμίσουμε.

 

Οτι νανε φίλε.

Ξέσπασε τα νευρα σου αλλού και διάβαζε πριν γράφεις.

Και μην συνεχίζεις τα λάθη σου δείχνεις ξέρεις πως.

 

edit το καλο απο την "συζήτηση" ειναι οτι μου θύμισες και τις κάρτες με το 1 γιγα των φίλων οπότε κάτι ειναι και αυτό σε περίπτωση που χρειαστεί.

 

Κάτι πολύ σημαντικό βέβαια ειναι οι επιλεκτικές προσφορές που θα έρχονται.

Αν ειναι άφθονες ακόμα και αν δεν εισαι ο τύπος που μιλάει άπειρα η βλέπει βίντεο αβέρτα θα ειναι μια πρίζα να βάζεις χρήματα.

Το είπα και σε αλλο θέμα..

 

Ερώτημα..

μολις γίνει η πρώτη φραγη.. θα έρχονται μυνήματα του τυπου βάλε καρτα και ενεργοποιησε το ταδε πακέτο?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αφαιρέθηκε απο την εφαρμογή το πακέτο 1500' προς ΌΛΟΥΣ κ 1500mb με 8,57€ και έμεινε Μόνο το 1500 λεπτά κ 2 γίγα με 10 Ευρώ...
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αφαιρέθηκε απο την εφαρμογή το πακέτο 1500' προς ΌΛΟΥΣ κ 1500mb με 8,57€ και έμεινε Μόνο το 1500 λεπτά κ 2 γίγα με 10 Ευρώ...

 

η ομαδα που αφορα το αυτο θεμα εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=384309 και ειναι ξεχωρο απο το κλασικο free to go .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αφαιρέθηκε απο την εφαρμογή το πακέτο 1500' προς ΌΛΟΥΣ κ 1500mb με 8,57€ και έμεινε Μόνο το 1500 λεπτά κ 2 γίγα με 10 Ευρώ...

 

Δεν βλέπω, πλέον, κανένα απο τα 2 πακέτα ούτε στην εφαρμογή ούτε απο την σελίδα τους

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω, πλέον, κανένα απο τα 2 πακέτα ούτε στην εφαρμογή ούτε απο την σελίδα τους
Σε εμένα την πρώτη φορά δεν τα εμφάνιζε. Έπρεπε να πατήσω εκ νέου 2 με 3 φορές στα πακέτα για να επανέλθουν .

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. σήμερα λόγω βλάβης στο κεντρικό ρολόι της ΔΕΗ, έπρεπε να καλέσω τις βλάβες(πενταψήφιο) από το κινητό μιας και το σταθερό δε δούλευε. έχω καρτοκινητό με αρκετό χρόνο ομιλίας μέσα. αμέσως μετά την κλήση είδα ότι χρεώθηκα 4 ευρώ σχεδόν που μίλησα μαζί τους. καμιά ιδέα τι παίχτηκε; έχω εκνευριστεί αφάνταστα. δηλαδή κάθε φορά που θα θέλουμε να πάρουμε για μια βλάβη θα μας παίρνουν το σκαλπ;
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Ο χρόνος ομιλίας των πακέτων είναι πάντα προς 10ψήφιους γεωγραφικούς αριθμούς που αρχίζουν από 2 (σταθερά) ή 6 (κινητά). Οτιδήποτε άλλο χρεώνεται κανονικά (εκτός των δωρεάν αριθμών,το 11770 δεν ανήκει σε αυτούς).

Δεν είχα δει πάλι τη σημείωση στη σελίδα της ΔΕΗ,μάλλον τους έχουν βάλει χέρι και αναγκάστηκαν να δώσουν και 10ψήφιο καθώς και διευκρινίσεις. Περα απο αυτό στο λογαριασμό της δεη υπάρχει τηλέφωνο βλαβών,τοπικός σταθερός αριθμός. Το 11770 είναι για γραφειοκρατικά και λογιστικά θέματα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...