Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα στην παρέα.

Έχω ένα f2g και μου έχουν έρθει μηνύματα προσφορών για 15 gb για 2μηνες με 10 ευρώ και 10gb για 1 μήνα με 8 ευρώ . Και στα 2 μου λεει να μπορώ στο app και να πατησω το κόκκινο δώρο κάτι τέτοιο αλλά δεν το βρήσκω. Έχω την τελευταία έκδοση 2.5.0 . Το έχει αντιμετωπίσει κανένας ;;;

 

Sent from my VTR-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας ζητήσουν 20 με 30 ευρώ τον μήνα με την μια για απεριόριστα λεπτά και sms και 30gb ίντερνετ και ας αφήσουν τα ημίμετρα.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Είναι πάνω δεξιά, δίπλα από το καμπανάκι των ειδοποιήσεων.

Καλησπέρα φίλε μου και σε σένα . Δεν έχει κάτι δίπλα στο καμπανάκι ... Μάλλον πρέπει να πάρω στα κεντρικά .

 

Sent from my MediaPad X1 7.0 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ας ζητήσουν 20 με 30 ευρώ τον μήνα με την μια για απεριόριστα λεπτά και sms και 30gb ίντερνετ και ας αφήσουν τα ημίμετρα.

Nαι σιγα που θα τα δώσουν αυτά σε αυτά τα χρήματα..

Link to comment
Share on other sites

Nαι σιγα που θα τα δώσουν αυτά σε αυτά τα χρήματα..

 

Θα ξεκινησουν να τα δινουν με χρεωση 50€ και σε περιπου 5 χρονια (που ολη η Ευρωπη θα τα δινει με 10€) θα το δινουν με 25€.

Η μοναδικη λυση ειναι να μειωθει δραματικά η κατανάλωση και για οσους δεν μπορουν, να παρουν ξενο νουμερο με πολλά λεπτά ομιλιας σε ρομινγκ. Δυστυχως τα γκολντεν μπόιζ στελέχη των ελληνικων εταιριων δε σκαμπάζουν οτι εαν χαμηλωσουν τις τιμές θα έχουν περισσότερη κατανάλωση και συνολικά περισσότερο κέρδος.

Link to comment
Share on other sites

μια "εμπειρική" παρατήρηση: ανακοίνωση αλλαγών 1-1,5 μήνα πριν φανερώνει σίγουρη και δεδομένη εφαρμογή αλλαγών. Ανακοίνωση αλλαγών όπως αυτή (3-4 μήνες πριν) περιέχει την πιθανότητα ανάκλησης/μη εφαρμογής μέρους ή όλων των αλλαγών. Μερικές φορές παίζει το ρόλο της "διερεύνησης" προθέσεων των υπολοίπων παικτών της αγοράς. Και αν οι άλλοι δεν αντιδράσουν ανάλογα,ακολουθεί "μάζεμα". Έχει γίνει ξανά.Εν ολίγοις μην το δένετε κιόλας οτι θα εφαρμοστούν όλα στην ώρα τους ή στην έκταση που παρουσιάζουν τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως, όντας με συμβόλαια εδώ και 20 χρόνια περίπου η κατάσταση ξεφεύγει από παντού.

Το μόνο που φαίνεται να αξίζει για έναν τυπικό χρήστη είναι το Blender.

Οι λοιπές καρτοκινητές αν δεν είσαι φοιτητής ή "φοιτητής" δεν αξίζουν καθόλου.

Τα συμβόλαια πάνε στο Θεό.

Και επειδή είμαι Vodafone, σκέφτομαι να την κάνω προς Blender τώρα που ανακοίνωσαν αυξήσεις για να σπάσω το συμβόλαιο.

Έχει καταντήσει αηδία όλο το πράγμα πάντως

Link to comment
Share on other sites

Προνομιακό/φοιτητικό 10ευρω (+500 mb) αντι 8,54 και για τα 300' με ανανέωση 10ευρω ανα 4μηνο 8ευρω(αντι για 6μηνο)
Link to comment
Share on other sites

Θα ξεκινησουν να τα δινουν με χρεωση 50€ και σε περιπου 5 χρονια (που ολη η Ευρωπη θα τα δινει με 10€) θα το δινουν με 25€.

Η μοναδικη λυση ειναι να μειωθει δραματικά η κατανάλωση και για οσους δεν μπορουν, να παρουν ξενο νουμερο με πολλά λεπτά ομιλιας σε ρομινγκ. Δυστυχως τα γκολντεν μπόιζ στελέχη των ελληνικων εταιριων δε σκαμπάζουν οτι εαν χαμηλωσουν τις τιμές θα έχουν περισσότερη κατανάλωση και συνολικά περισσότερο κέρδος.

50 καλά θα είναι.. Οταν η wind δίνει 75€ το απεριόριστο με fullspeed τα 15gb και μετά με 384kbps νομίζω ότι μαζί με ομιλία θα ζητάνε χαλαρά το 100αρικο..

Link to comment
Share on other sites

Το διάβασα 2 φορές και δεν είμαι σίγουρος οτι κατάλαβα.

 

Από 1 Ιανουαρίου 2019, για τους συνδρομητές καρτοκινητής F2G που είναι εγγεγραμμένοι στο μη εμπορικά διαθέσιμο σχήμα Free2Talk, τροποποιείται το εξαμηνιαίο τέλος ανανέωσης της προσφοράς που παρέχει 300 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα, στις δύο (2) πρώτες ανανεώσεις αξίας από 10€ και άνω κάθε ημερολογιακού μήνα, ενώ παράλληλα η αξία της ανανέωσης παραμένει στο υπόλοιπο του συνδρομητή. Συγκεκριμένα, το τέλος ανανέωσης της προσφοράς αξίας 8€ θα αποδίδει την στιγμή της καταβολής του, αυτόματα και δωρεάν 500ΜΒ για 30 ημέρες, ενώ θα εφαρμόζεται αυτόματα μια φορά ανά ημερολογιακό τετράμηνο στην πρώτη ανανέωση χρόνου ομιλίας αξίας 10€ και άνω.

 

Πόσες φορές το χρόνο θα πληρώνουμε το 8ευρο?

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Απο το 2019 3 φορές. Μια ανά ημερολογιακό 4μηνο απο 2 ανα ημερολογιακό 6μηνο που είναι σήμερα. Και δική μου καθαρά υπόθεση μιας και το ξεσκίσανε εντελώς απο δωρεάν και μετά 5€ το χρόνο και τώρα έτσι, ότι το 2020 είτε θα το πάνε 10€ ανα 4μηνο είτε 8€ ανά 3μηνο.. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

5€ το χρόνο

 

6€ X 2 εξάμηνα

 

8 € X2 εξάμηνα

 

8€ X3 τετράμηνα

 

Έτσι το έχει πάει τα έχω τα 300 και τα έχω νιώσει στο πετσί μου τα €

 

 

Άσε να το πάνε όπου θέλουν και αυτή που τα έχουν θα πάνε όπου θέλουν σε λίγο θα χρεώνουν και τα 120 δωρεάν που δίνουν για όποιον έχει σταθερό wind

 

Έχω 120-300-1500 σε ένα νούμερο εγώ μετά τα τελευταία την άκουσα άσχημα... Δεν θα τους κάνω τα χατίρια....

 

 

Δεδομένα σε άλλη εταιρεία και voip

 

 

Μετα η Wind θα παίρνει ότι λέει η διαφήμιση

 

 

Μέχρι εδώ wind σαν 3 έπρεπε να έχεις καλύτερες τιμές αφού καβάλησες το καλάμι ας προσεχές... Μέχρι τέλος του χρόνου μετά τελειώσατε... Τα έχω πληρώσει τα 300 για αυτό το χρόνο θα τα πάρω μέχρι δευτερόλεπτο

Μέχρι τέλος του 18

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, μετά είναι πολύ ακριβό να δίνεις 2 ευρώ τον μήνα για 300 λεπτά προς όλους.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Eγώ 5€ το 3μηνο όταν και ααααανννν έρθει ποτέ το 4g στην περιοχή μου, αλλιώς πέταμα το νούμερο.. Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι, μετά είναι πολύ ακριβό να δίνεις 2 ευρώ τον μήνα για 300 λεπτά προς όλους.
Λιγο σοβαρότητα από εσένα... Σε αυτά που λες Δεν γουστάρω να δίνω τι δεν καταλαβαίνεις.... Δεν είναι μόνο τα 300 αλλά και το φοιτητικό 25 και 10€ είναι κοροϊδία... Αν μιλάγαμε για σοβαρή εταιρεία θα το ακριβαίνε και θα έκανε της 25 - 30 μέρες φυσιολογικά πράγματα... Προφανώς δεν μιλάμε για σοβαρή εταιρεία οπότε τα άφησε έτσι...

 

Ελπίζω την διαφήμιση να την είδες... Ότι αξίζει παίρνει ο καθένας

 

 

Εσύ θα τα βλέπεις πάντα όλα καλά πάντα φταίει ο συνδρομητής ποτέ η εταιρεία...

 

 

Άσε ξέρω ξερω

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή 2 ευρώ το μήνα "πάγιο" για να έχεις 300 προς όλους.

 

Με χαλάει, αλλά δεν είναι κακό

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή 2 ευρώ το μήνα "πάγιο" για να έχεις 300 προς όλους.

 

Με χαλάει, αλλά δεν είναι κακό

Μπορούμε να το έχουμε όλοι αυτό, ή είναι ειδική προσφορά;

Link to comment
Share on other sites

Μπορούμε να το έχουμε όλοι αυτό, ή είναι ειδική προσφορά;

 

Από όσο γνωρίζω, ήταν διαθέσιμη πολύ παλιά, για τους τότε συνδρομητές F2G. Πλέον δεν υπάρχει επίσημα και ισχύει για όσους την είχαν προλάβει από τοτε.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή 2 ευρώ το μήνα "πάγιο" για να έχεις 300 προς όλους.

 

Με χαλάει, αλλά δεν είναι κακό

Δεν ξέρω που είδε τα 2€ για τα 300 πλέων τα 300 παλιά προσφορά θα είναι 24€ το χρόνο τι σόι αριθμητική κάνει δεν ξέρω... Δεν μου την έμαθαν εμένα στο σχολείο μου έμαθαν την κανονική αριθμητική..

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

24€ δια 12 μήνες = 2€ τον μήνα, για όσους βέβαια έχουν την παλιά αυτήν προσφορά.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

24€ δια 12 μήνες = 2€ τον μήνα, για όσους βέβαια έχουν την παλιά αυτήν προσφορά.
Ααααα κατάλαβα έτσι μωρέ για να φαίνεται ωραίο και λίγο την επόμενη φορά που θα πας στην ΔΕΗ να τους πεις να πληρώνεις 2€ την μέρα... Και όχι το σύνολο του λογαριασμού.... Επίτηδες ξεχνάς ότι τα το σύνολο κοιτάς πάντα

 

Ωραία ιδέα στην δουλειά μου θα πω να μου δίνουν 2€ την μέρα να τρώω μια ζαμπονοτυροπητα και να πίνω ένα εμφιαλωμένο νερό... Και στο τέλος του μήνα αφού θα τα έχω πάρει έτσι θα κοιτάω το ουρανό μήπως βρέξει λεφτά

 

 

Δεν ξέρω εάν το κατάλαβες αλλά το τερμάτισες...

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Μα τόσο βγαίνει τον μήνα...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μα τόσο βγαίνει τον μήνα...
Ρε άνθρωπε με όλο το σεβασμό εγώ είμαι από την Καλαμάτα εσύ πίνεις μου φαίνεται....

 

Σου παίρνει το μήνα 2€ όχι σου ζητάει με τα νέα δεδομένα να πληρώσεις 3 δώσεις Χ8 € ναι

 

 

Εεεε που κολλάει ο μήνας πουθενά... Ποιος το χ@@@@ το μήνα αφού δεν πληρώνεις έτσι...

 

 

Το συνολικό κόστος κοιτάς... Που ανέβαινει .. Οχου

 

 

Και ποιος σου είπε ότι όταν έχεις της προσφορές που έχω κάνεις ανανέωση κάθε μήνα.... Αρα και έτσι να το δεις που είναι λάθος πάλι το κόστος είναι μεγαλύτερο

Που λέω ξανά είναι λάθος υπολογισμός αφού δεν πληρώνεις με το μήνα

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω με αλλη λογική το υπολογίζει. Η προσφορα για να διατηρηθεί ολον τον χρονο ωστε να την εχεις διαθέσιμη οποτε την θες,κοστίζει αναλογικά 2€ το μήνα. Σαφώς και δεν τα δινεις σε αυτή τη μηνιαία βάση,αλλά μεσα σε ενα χρόνο για να την χρησιμοποιείς κατ'ελάχιστο 3 φορές,χρεώνεσαι 24€. Επι της ουσίας τα ίδια πράγματα λέμε. Νομίζω οτι δεν χρειάζονται υψηλοί τόνοι. Και μια αντίθετη άποψη μπορεί να ακουστεί κι ας μη συμφωνούμε.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...