Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το bonus free2talk και μου δίνει 300' και 500 mb στην ανανέωση των 10€. Αν το κάνω free2surf, θα έχω 500+500mb, ή μόνο 500;

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επίσης πάνω στο ίδιο ερώτημα, το free2talk πληρώνει 6€ κάθε εξάμηνο ή έχει απαλλαγή;

Linux myphone υπογραφή.jpeg

Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/wind-mobile-broadband/oikonomika-programmata-horis-sumvolaio/fast-topup/

 

Καταρχήν πας στο παραπάνω link συμπληρώνουμε τα στοιχεία που ζητάει το υπόλοιπο σου το βλέπεις στέλνοντας ΥΠ στο 1228

Μην βάλεις 10€ ένα 5€ αρκεί

Δεν σου βάζει χρήματα μέσα θα σου βάλει 1GB

 

Ευχαριστώ πολύ. Ήσουν κατατοπιστικότατος.

Link to comment
Share on other sites

Πώς;

 

Έλαβες πρώτα αυτό: Ή κατευθείαν το sms σου έγραφε;

Όχι ότι έχει καμιά σημασία (με τη Wind), απλά να ξέρουμε...!!

 

"Secret Santa δώρο από το f2g! Το f2g σου εύχεται χρόνια πολλά και σου χαρίζει ένα μοναδικό δώρο δώρο επικοινωνίας! Στείλε 2018 στο 12410 και ανακάλυψέ το μέχρι 31/12"!

 

Πρώτα έλαβα αυτό και αφού έστειλα το μήνυμα ήρθε και αυτό που είδες.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

To free2talk νομίζω έχει γίνει 8€ το εξάμηνο, γι αυτό θέλω να το κάνω free2surf.

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μέχρι φέτος πάντως που ήταν 6€ η χρέωση το εξάμηνο,αν έβαζες αντι για 10€ μονομιας,2 5€υρα δεν έπαιρνε την χρέωση. Και λόγω των 2 καρτών έδινε 2 φορές τα 1500 προς magic numbers

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι φέτος πάντως που ήταν 6€ η χρέωση το εξάμηνο,αν έβαζες αντι για 10€ μονομιας,2 5€υρα δεν έπαιρνε την χρέωση. Και λόγω των 2 καρτών έδινε 2 φορές τα 1500 προς magic numbers

 

Στην περσινή (2017) ανακοίνωση:

 

https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=450

 

Συγκεκριμένα, με ισχύ από 17 Φεβρουαρίου 2017, το τέλος ανανέωσης της υπηρεσίας Free2Talk τροποποιείται από 5€ σε 6€ και θα αφαιρείται από το υπόλοιπο του συνδρομητή μια φορά ανά ημερολογιακό εξάμηνο αυτόματα όταν κάνει ανανέωση χρόνου ομιλίας με κάρτα αξίας 10€ και άνω.

 

 

.............................................................

 

Να διορθώσω σε προηγούμενο post μου για τις βιντεοκλήσεις μέσω 3G (ΟΧΙ Viber κλπ)

ότι:

Όντως "τρώει" από υπόλοιπα πακέτων λεπτών ομιλίας στις βιντεοκλήσεις μέσω 3G στο f2go,

ΑΡΚΕΙ να είναι από κανονικά πακέτα (αγορασμένα) ΚΑΙ ΟΧΙ Bonus,

Γιατί ΑΝ κανείς έχει μόνο bonus λεπτά ομιλίας και κάνει βιντεοκλήση 3G , τότε τρώει από τα υπολειπόμενα € στο λογαριασμό του.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Στείλε YP στο 1285

Να δεις και μόνος σου.

Στο 1285 αναφέρεται πχ ο χρόνος ομιλίας προς όλους ανεξαρτήτως προέλευσης ως χρόνος περιαγωγής πάντα.

Την πάτησα το καλοκαίρι με mb bonus που ενώ αναφέρονταν ως κατάλληλα για περιαγωγή , τελικά δεν ίσχυαν.

Αν έχει χρησιμοποιήσει κάποιος log n win σε περιαγωγή ας ενημερώσει.

Link to comment
Share on other sites

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/wind-mobile-broadband/oikonomika-programmata-horis-sumvolaio/fast-topup/

 

Καταρχήν πας στο παραπάνω link συμπληρώνουμε τα στοιχεία που ζητάει

 

Εάν δεν έχεις το φακελάκι με τον αριθμό η δεν τον θυμάσαι στέλνεις ΑΡΙΘΜΌΣ με κεφαλαία στο 1280 και σου έρχεται απάντηση σε μήνυμα

 

 

τα υπόλοιπα θα τα δεις εύκολο είναι d274348b8a6a6209eab4e2dbbddc086a.jpgτο υπόλοιπο σου το βλέπεις στέλνοντας ΥΠ στο 1228

 

 

Μην βάλεις 10€ ένα 5€ αρκεί

 

Δεν σου βάζει χρήματα μέσα θα σου βάλει 1GB

 

Πάντως και στο κατάστημα που πήγα σήμερα. έκανα ανανέωση για ένα χρόνο με 5€ για το δωρεάν mobile internet που παίρνω κάθε μήνα.

 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως και στο κατάστημα που πήγα σήμερα. έκανα ανανέωση για ένα χρόνο με 5€ για το δωρεάν mobile internet που παίρνω κάθε μήνα.
Περί ορέξεως.... Φυσικά και μπορείς εάν και σε μερικά κατάστηματα θα σου που το λιγότερο 10€

 

Αλλά εάν έχεις λεφτά σε μια κάρτα /PayPal γιατί να τρέχεις σε καταστήματα

 

 

Με 2-3 κλικ είσαι έτοιμος... Εγώ το 99% τον ανανεώσεων της κάνω online

 

Ότι θέλει ο καθένας φίλε

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη κάρτα που αναφέρει ο φίλος είναι mobile broadband γι'αυτές μπορεί να ισχύει το 5ευρώ στο κατάστημα...
Link to comment
Share on other sites

Η συγκεκριμένη κάρτα που αναφέρει ο φίλος είναι mobile broadband γι'αυτές μπορεί να ισχύει το 5ευρώ στο κατάστημα...
πήγε φίλος και ενώ ήξεραν τι θέλει να κάνει ανανέωση (mobile broadband) τελικά του έβαλα εγώ. 5€ του έλεγαν το λιγότερο 10€

 

άσε να λένε ότι θέλουν την κάνω μόνος μου και δεν ακούω της χαζομάρες τους ούτε έρχομαι σε κόντρα με κανέναν...

 

 

Και στην δικιά μου mobile broadband έτσι έβαλα με PayPal ότι θέλει ο καθένας φίλε kmpatra και ότι τον βολεύει...

 

Κουβέντα να γίνεται και να βοηθήσουμε ο ένας τον άλλο.

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν χρειάζεται paypal και με απλή visa ή master που ουσιαστικά είναι direct debit μια χαρά δουλεύει η ανανέωση.

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ, πάντως, λέει και για δυνατότητα 5€ κ από κατάστημα:

{Που άμεσα με 5€ φόρτωμα , "ανανεώνει" το μήνα με 1GB}:

 

https://www.wind.gr/gr/gia-ton-idioti/wind-mobile-broadband/oikonomika-programmata-horis-sumvolaio/wind-mobile-broadband-pre-top-ups/

 

Wind_mobile_broadband_12_2017.jpg

 

Ότι υπάρχουν πάρα πολλοί "ό,τι να'ναι: Απλά να βγει η βάρδια" και δεν κατέουν και πολλά-πολλά υπάλληλοι της Wind είναι γεγονός.

 

Σε αυτό που είπες να επικοινωνήσω για rollover του data#3 από το site,

Φαντάζεσαι τί μου απάντησε στο chat;

 

1. Μου ανέφερε ποιά πακέτα έχουν rollover (copy-paste): Που δεν έχει το data#3 : https://www.wind.gr/gr/f2g/upiresies/data-rollover/

Μα ακριβώς-ακριβώς copy-paste!!!

 

2. Και όταν της είπα: "Γνωρίζετε τι λέει στο app για το rollover στο data#3;"

Μου απάντησε:

α) "Σας είπα ποιά έχουν rollover μόλις τώρα."

β) Και όταν επέμεινα: "Και τί λέει στο app;" Για να της ανταπαντήσω:

 

"Δεν ξέρετε τι λέει στο app;"

 

Τί να λέμε τώρα; Αυτή είναι η Wind κ οι υπάλληλοι της,

Περιμένεις να κατέουν ΑΝ το broadband sim φορτώνει με min 5€ ή 10€; ......:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν χρειάζεται paypal και με απλή visa ή master που ουσιαστικά είναι direct debit μια χαρά δουλεύει η ανανέωση.

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Τώρα αυτό γιατί το λες καλό μου παιδί λες να μην ξέρουμε... ο τρόπος πληρωμής με το ελάχιστο ποσό δεν έχει καμία σχέση.

 

Δεν κάθομαι να πληκτρολόγω κωδικούς κάρτας κωδικούς ασφαλείας κάρτας ούτε σε ανανέωση ούτε σε αγορές από το εξωτερικό.

 

email και κωδικό της PayPal που έχεις και η αγορά έγινε την ασφάλεια της PayPal και την σίγουρια δεν την αλλάζω με τίποτα μου έχει γίνει στραβή από αγορά στο εξωτερικό και τα λεφτά μου τα γύρισα στο λογαριασμό εύκολα με την PayPal

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια εδω μιλαμε νομιζω για καρτοκινητα οχι για mobile internet καρτες...δεν ειναι το ιδιο παραγμα...αν εχω λαθος σορρυ αλλα νομιζω οτι ετσι μπερδευετε τον κοσμο! Τι καρτοιντερνετ λετε..το ποστ ειναι για καρτοκινητο για ομιλια οχι για καρτοιντερνετ

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

Χαίρετε,

Εδώ και 10 ημέρες δεν μπορώ να μπω στο f2g. Μου βγάζει άσπρη σελίδα.

Τι συμβαίνει;

Ευχαριστώ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδια εδω μιλαμε νομιζω για καρτοκινητα οχι για mobile internet καρτες...δεν ειναι το ιδιο παραγμα...αν εχω λαθος σορρυ αλλα νομιζω οτι ετσι μπερδευετε τον κοσμο! Τι καρτοιντερνετ λετε..το ποστ ειναι για καρτοκινητο για ομιλια οχι για καρτοιντερνετ
Δεν νομίζω ότι μπερδεύεται κάποιος τόσο εύκολα και είμαι σίγουρος ότι το θέμα αφορά και καρτοιντερνετ απο παλιά.

 

Χαίρετε,

Εδώ και 10 ημέρες δεν μπορώ να μπω στο f2g. Μου βγάζει άσπρη σελίδα.

Τι συμβαίνει;

Ευχαριστώ

 

Το έχουμε αναφέρει κάποιοι ήδη,δοκίμασε με άλλον browser .Εγώ με chrome δεν μπορώ να μπω ,κολλάει σε διαφορετικά σημεία κάθε φόρά.Με Firefox μπαίνει κανονικά τις πιο πολλές φορές.Με edge πατάω για ανανέωση χρόνου ομιλίας και ανοίγει τις επιλογές πακέτων που είναι η απο πάνω επιλογή απο εκείνη που θέλω :wacko: ή άλλες φορές βγάζει και αυτός λευκή σελίδα όταν βάζω τους κωδικούς. :confused::blink::blink:

Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο άχρηστοι εκεί στην wind που αφήνουν να υπάρχει τόσο μεγάλο πρόβλημα, για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα, και δεν ενημερώνουν και κανέναν; 10 μέρες να μην μπορείς να δεις το υπόλοιπό σου ή να ανανεώσεις online επειδή δεν μπορείς να μπεις στο site του myf2g; Τι στο καλό κάνανε πάλι; Και το κουφό: κάποιοι μπαίνουν, κάποιοι δεν μπουρούν να μπουν. Τι σόι πρόβλημα είναι αυτό που δεν υπακούει με τον ίδιο τρόπο σε κάθε χρήστη ή κάθε browser; ΧΑΛΙΑ, ΑΙΣΧΟΣ wind.
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Είναι τόσο άχρηστοι εκεί στην wind που αφήνουν να υπάρχει τόσο μεγάλο πρόβλημα, για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα, και δεν ενημερώνουν και κανέναν; 10 μέρες να μην μπορείς να δεις το υπόλοιπό σου ή να ανανεώσεις online επειδή δεν μπορείς να μπεις στο site του myf2g; Τι στο καλό κάνανε πάλι; Και το κουφό: κάποιοι μπαίνουν, κάποιοι δεν μπουρούν να μπουν. Τι σόι πρόβλημα είναι αυτό που δεν υπακούει με τον ίδιο τρόπο σε κάθε χρήστη ή κάθε browser; ΧΑΛΙΑ, ΑΙΣΧΟΣ wind.
Μόλις μπήκα να τσεκάρω αυτό που ανέφερες και από τους προσωπικούς μου υπολογιστές και της δουλειάς και παίζει μια χαρά με όλους τους browsers.

 

Δοκίμασες σε άλλον υπολογιστή; Μήπως κόβει κάποιο πρόσθετο του antivirus που έχει εγκατασταθεί σε όλες τους browsers σου (έτσι την έχω πατήσει μια φορά).

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκα να τσεκάρω αυτό που ανέφερες και από τους προσωπικούς μου υπολογιστές και της δουλειάς και παίζει μια χαρά με όλους τους browsers.

 

Δοκίμασες σε άλλον υπολογιστή; Μήπως κόβει κάποιο πρόσθετο του antivirus που έχει εγκατασταθεί σε όλες τους browsers σου (έτσι την έχω πατήσει μια φορά).

 

Send by HUAWEI Mate 8 (NXT-L29) 6" DSFA with Tapatalk

τι άλλο θα διαβάσω για άλλη μια φορά για να δικαιολογείς για μια ακόμη φορά την wind τι άλλο θα πεις για να την βγάλεις λάδι την wind πάλι...πως είναι δυνατόν να μην έχεις πρόβλημα ενώ έχουμε αρκετά άτομα στο κούτελο μου να ξέρεις δεν γράφει χαϊβάνι και προφανώς δεν σε πιστεύω...

 

Η σελίδες έχουν πρόβλημα εδώ και μέρες ώρες ώρες φορτώνει σωστά ώρες ώρες όχι άσπρη σελίδα και πρέπει να κάνεις αρκετά refresh για να δεις κανονικά την σελίδα είτε από pc smart TV tablet κινητό

 

Για άλλη μια φορά λέω αυτό που λέω πάντα για την Wind όσο δουλεύει κάτι σωστά έχει καλός εάν σου σκάσει πρόβλημα είτε δικό σου είτε πρόβλημα δικό τους ή wind αδύνατη να το φτιάξει αυτή είναι η wind και αυτή θα είναι....

 

Μία εικόνα χίλιες λέξεις... Και σε FULL HD η φωτογραφία για να το φαίνεται σωστά 01e3157434b3eabd21198f2570fd6fbb.jpg

 

 

Είναι τόσο άχρηστοι εκεί στην wind που αφήνουν να υπάρχει τόσο μεγάλο πρόβλημα, για τόσο μεγάλο χρονικό διάστημα, και δεν ενημερώνουν και κανέναν; 10 μέρες να μην μπορείς να δεις το υπόλοιπό σου ή να ανανεώσεις online επειδή δεν μπορείς να μπεις στο site του myf2g; Τι στο καλό κάνανε πάλι; Και το κουφό: κάποιοι μπαίνουν, κάποιοι δεν μπουρούν να μπουν. Τι σόι πρόβλημα είναι αυτό που δεν υπακούει με τον ίδιο τρόπο σε κάθε χρήστη ή κάθε browser; ΧΑΛΙΑ, ΑΙΣΧΟΣ wind.
Πάρε 8005000200 για παράπονα και βλάβες χωρίς χρέωση και κράξει φίλε ίσως από το πολύ κράξιμο μήπως και γυρίσει η μανιβέλα τους και το φτιάξουν

 

Να ξέρεις η wind στο 2018 ακόμα μανιβέλα δουλεύει τα ζώα μου αργά.....

 

 

Απεριόριστα ασπρίζουν η σελίδες της wind απεριόριστα απεριόριστα απεριόριστα χιονισμένη σελιδα

 

 

30e3c29f9fad57e259f31b1928392f85.jpg

 

 

η wind σας εύχεται χρόνια πολλά με άσπρες χιονισμένες σελίδες

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Ασφαλώς και έχει θέμα. Δείχνει να τρέχει κάποιο παράλληλο πρόγραμμα στο server πριν αποφασίσει να στείλει το αποτέλεσμα στο browser που πλοηγείσαι. Σε αυτό το διάστημα έχουμε λευκή σελίδα. Τις περισσότερες φορές τελικά φορτώνει μετά από άλλοτε άλλο χρονικό διάστημα. Edited by tetartos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...