Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τέλος στον περιπτερά λοιπόν

ελπίζω να μη τον εξοντώσουν και οι άλλοι συνέταιροι

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

το περίπτερο έχει πεθάνει....

 

κάτι η κρίση η πτώση μισθών και η ακρίβεια.... κάτι η πτώση στην κυκλοφορία εφημερίδων και περιοδικών.... κάτι τα λαθραία τσιγάρα....

 

το έχουν τελειώσει το περίπτερο....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά τα 30 λεπτά είναι για τις κάρτες ανανέωση Σ από περίπτερα? Η και μέσω myf2g?

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7316481#post7316481

o,τι ειπε ο gestavros που επικοινωνησε μαζι τους,αυτο ξερουμε. Θα δουμε αν το ξεκαθαρισουν,γιατι για αλλη μια φορα οι ανακοινωσεις τους ειναι ήξεις αφήξεις.

Link to comment
Share on other sites

Ασύμφορα Τα 200 λεπτά με 7 ευρώ; Ασύμφορα σε σχέση με τι;

Στα συμβόλαια πόσο στοιχίζουν τα 200 λεπτά;

Ρητορική η ερώτηση, αφού ξέρουμε...

Κανείς δεν είναι υπέρ των αυξήσεων, αλλά όχι ότι είναι και ασύμφορη η καρτοκινητη.

Υπάρχει και μέσω του app το πακέτο με τα 300+200 λεπτά στα 6€.

Για το 0,30 συμφωνώ, μένει να δούμε τι ακριβώς αφορά.

 

Ασύμφορο σε σχέση με το αυτόματο πακέτο της Cyta καρτοκινητής που δίνει 200' + 250mb ή 300΄+100mb με 4,45€.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

α ναι,την ξεχναμε συνεχεια την καινουργια στη συγκριση. Είναι μεχρι να μαθευτει και να αυξησει πελατεία,μετά δεν ξέρω τι θα γίνει...
Link to comment
Share on other sites

Ασύμφορο σε σχέση με το αυτόματο πακέτο της Cyta καρτοκινητής που δίνει 200' + 250mb ή 300΄+100mb με 4,45€.

Σε κάποιους μπορεί να μη βολεύει το δίκτυο όμως...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Προσπαθώ να κάνω online ανανέωση χρόνου ομιλίας από το site και μου βγάζει το μήνυμα: Αυτή τη στιγμή δεν μπορείς να πραγματοποιήσεις online top up καθώς το όριο άξιας της πρώτης online ανανέωσης ανά αριθμό κινητού είναι 20 ευρώ ανά μήνα τους δύο πρώτους μήνες χρήσης της υπηρεσίας. Τι εννοεί ο ποιητής? Το καρτοκινητό είναι ενός μήνα. Υπάρχει περιορισμός στο πόσο που μπορώ να φορτώσω?

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι στην αρχή υπάρχει ο περιορισμός ακριβώς που σου λέει. Και μετά υπάρχει περιορισμός,αλλά δεν τον θυμάμαι. Είναι πιο χαλαρά όμως.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περιορισμός στο Online. Μπορείς όμως να φορτωσεις από περίπτερο ή κατάστημα ή http://www.viva.gr/mobilerefill ( αν το κάνεις από την παραπομπή την πρώτη φορά αργούν πολύ και ειδικά νύχτα ίσως χρειαστεί να τους πάρεις τηλέφωνο.)
Link to comment
Share on other sites

Η ανανέωση απο viva ισοδυναμεί με αυτή του περιπτέρου όσον αφορά τα bonus ανανέωσης κλπ?
Link to comment
Share on other sites

Περαστικά μας,

 

Αμάσητο θα κατέβει και αυτό

 

Νέες Αυξήσεις

 

100mb=1 euro με το έτσι θέλω....το 10άρικο πλέον δεν φτάνει για χρόνο ομιλίας/sms/mb.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την κατάργησα την κάρτα f2g μετά που τα πακέτα πέρασαν τα 5€.. Ήθελες 10άρικο ανανέωση τον μήνα για να το συντηρείς.. :mad:

 

Αλλά πιο γελίο όνομα για την κλεψιά δεν μπορούσαν να βρούνε; :mad:

εφαρμογή τέλους ανανέωσης χρόνου και άλλες αλλαγές Καρτοκινητής

...

Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει από 15 Οκτωβρίου 2017 ότι εφαρμόζει σε όλες τις ανανεώσεις χρόνου ομιλίας ενιαίο τέλος διαχείρισης 0,30€ ανά κάρτα ανανέωσης το οποίο θα παρακρατείτε αυτόματα με την ενεργοποίηση κάθε κάρτας. :shock:

 

..

 

εδώ οι αυξήσεις

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Εγώ την κατάργησα την κάρτα f2g μετά που τα πακέτα πέρασαν τα 5€.. Ήθελες 10άρικο ανανέωση τον μήνα για να το συντηρείς..

Και τι χρησιμοποιείς φίλε μου που σου είναι πιο συμφέρον;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καρτοσυνδεση να υποθέσω?

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήδη συζητάμε τις αυξήσεις απο χτες. Πριν ξαναποστάρετε τις ανακοινώσεις καλό είναι να κοιτάτε και λίγο πιο πίσω.

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς βλάκες!!Ελπίζω να τους πέσσει κανένα τούβλο στο κεφάλι μπας και ξυπνήσουν, γιατί το μαγαζί θα πάει στον πάτο!Τολμάει μια εταιρεία σαν την wind με το πιο ΣΑΠΙΟ δίκτυο της ΕΥΡΩΠΗΣ να βάζει τέτοιες βλακείες...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Πλεον το F2G,γίνεται ασύμφορο.

Αν δεν εχεις τα 1500' ή τα 300' με 10€ κάρτα και 6€ χρέωση μια φορά άμα εξάμηνο κανένας λόγος για να την εχεις.Καλύτερα να πάω στην Q,παρά στο F2G για μένα.Χώρια το δίκτυο,που ειναι απλά αναξιόπιστο αν γυρνας όλη την ελλάδα και πρέπει να κουβαλάς μια 2η κάρτα μαζί για να εχεις Ίντερνετ.Οταν αποφασίσουν να σοβαρευτούν στις τιμές και φτιάξουν σωστό δίκτυο ειδικά στη Βόρεια Ελλάδα ειναι σαν να μην υπάρχει ειδικά εκτός Θεσσαλονίκης.Εξαιρουνται τα περίχωρα του νόμου και η Χαλκιδική όπου όσο πιο παραλιακά είσαι και σε 1ο,2ο πόδι ειναι καλύτερα.Μην μιλήσω για Πιερία όπου το μισο Αιγινιο ειναι με GPRS/3G.Και νότια Πιερία από Πλαταμώνα έως Λιτόχωρο,αν δεν εχει το κινητό την B20,4G δεν βλέπεις σχεδόν καθόλου.

Χωρια ότι αν είχες δικαρτο τηλέφωνο με Vodafone/Wind πολυ συχνά έβλεπα το φαινόμενο να πιάνει μια από τις 2.Ειδικα οταν ήμουν στην παραλία.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περιορισμός στο Online. Μπορείς όμως να φορτωσεις από περίπτερο ή κατάστημα ή http://www.viva.gr/mobilerefill ( αν το κάνεις από την παραπομπή την πρώτη φορά αργούν πολύ και ειδικά νύχτα ίσως χρειαστεί να τους πάρεις τηλέφωνο.)

 

Νέος στο F2G(από 8/9).

Δηλαδή για να καταλάβω.

Έδωσα 30€.

Φαίνονταν 31€ στο λογαριασμό μέχρι 8/12 εκ των οποίων τα 30€ μέχρι 8/10.

Για να τα κρατήσω πρέπει να βάλω 5€ σε κατάστημα γιατί 5€ κάρτα δεν υπάρχει/με χρεωστική μπορώ να βάλω 20€ για τους πρώτους δύο μήνες(ή δύο πρώτες ανανεώσεις; )

Να προσθέσω ότι η εφαρμογή δεν με αφήνει να ανανεώσω με κανένα ποσό...θέλει να φάω τα υπόλοιπα πρώτα;

Και επίσης ενώ με ένα CU Combo 600(είχα Vodafone το απλό) με 8€ την έβγαζα το μήνα τώρα 10€ μετά τις αυξήσεις δεν θα φτάνουν...

Γιατί έφυγα από την Vodafone δεν το πιστεύω...

Edited by Diagrafeas
Link to comment
Share on other sites

Τα 30 δεν νομίζω οτι μπορείς να τα κρατήσεις με κάποιο τρόπο πέρα από την 8/10. Για 1 μήνα είναι,ωστόσο μπορείς να ενεργοποιήσεις πακέτα με αυτά. Το θέμα που έχεις με την ανανέωση δεν το κατάλαβα. 5 ευρώ μπορείς να βάλεις και απο καταστημα και online. Οι περιορισμοί στις online ανανεώσεις είναι για τους 2 πρώτους μήνες,20€ ανά μήνα. Για την ακρίβεια αναφέρθηκε:

"... το όριο άξιας της πρώτης online ανανέωσης ανά αριθμό κινητού είναι 20 ευρώ ανά μήνα τους δύο πρώτους μήνες χρήσης της υπηρεσίας."

Από καταστημα ή περίπτερο δεν υπάρχει περιορισμός. Οι αλλαγές στα πακέτα από 6->7€ ισχύουν από 1/12. Ως τότε πιθανό να έχουν ακολουθήσει κι άλλοι.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Τα 30 δεν νομίζω οτι μπορείς να τα κρατήσεις με κάποιο τρόπο πέρα από την 8/10. Για 1 μήνα είναι,ωστόσο μπορείς να ενεργοποιήσεις πακέτα με αυτά. Το θέμα που έχεις με την ανανέωση δεν το κατάλαβα. 5 ευρώ μπορείς να βάλεις και απο καταστημα και online. Οι περιορισμοί στις online ανανεώσεις είναι για τους 2 πρώτους μήνες,20€ ανά μήνα. Για την ακρίβεια αναφέρθηκε:

"... το όριο άξιας της πρώτης online ανανέωσης ανά αριθμό κινητού είναι 20 ευρώ ανά μήνα τους δύο πρώτους μήνες χρήσης της υπηρεσίας."

Από καταστημα ή περίπτερο δεν υπάρχει περιορισμός. Οι αλλαγές στα πακέτα από 6->7€ ισχύουν από 1/12. Ως τότε πιθανό να έχουν ακολουθήσει κι άλλοι.

 

Όταν πατάω "Ανανέωση Χρόνου" στην εφαρμογή πάει στην καρτέλα Online και μου λεει:

"Επίλεξε το πόσό που θέλεις να προσθέσεις στο λογαριασμό σου" και δίνει να διαλέξεις 0€

"Η"

"Επίλεξε όποιο άλλο ποσό θέλεις από 0€ έως 0€"

 

Επίσης λέει "20 ευρώ ανά μήνα τους δύο πρώτους μήνες χρήσης της υπηρεσίας" όχι που είσαι στο δίκτυο της Wind...

Edited by Diagrafeas
Link to comment
Share on other sites

Και τι χρησιμοποιείς φίλε μου που σου είναι πιο συμφέρον;

Q ως κύριο και frog με διπλασιασμό χρημάτων (παλαιό νούμερο) για δεύτερο (να υπάρχει).

 

Θα μου πεις και η Q είναι wind. Είναι, αλλά τα πακέτα της αρχίζουν από 3.5€ και σύντομα από 4€ καθώς και εκεί έχουμε αυξήσεις (το q economy 150' ολους +150' wind/q βήμα ανά δευτερόλεπτο!). Δηλαδή και με ανανέωση 5€ κάρτα, μπορείς να το "λειτουργήσεις" το τηλέφωνο.

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Όταν πατάω "Ανανέωση Χρόνου" στην εφαρμογή πάει στην καρτέλα Online και μου λεει:

"Επίλεξε το πόσό που θέλεις να προσθέσεις στο λογαριασμό σου" και δίνει να διαλέξεις 0€

"Η"

"Επίλεξε όποιο άλλο ποσό θέλεις από 0€ έως 0€"

 

Επίσης λέει "20 ευρώ ανά μήνα τους δύο πρώτους μήνες χρήσης της υπηρεσίας" όχι που είσαι στο δίκτυο της Wind...

 

τι να σου πω,αν βλέπει ως online ανανεωση τα 30 που μπηκαν αρχικα στο καταστημα,θεωρω οτι ειναι περιεργο λαθος. Καλυτερα μιλα το πρωι στο chat του f2g.gr μηπως βγει ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Έψαξα το νήμα με λέξη "ακύρωση" αλλά δε βρήκα κάτι σχετικό αν και μάλλον έχει ειπωθεί. Ακυρώνοντας φορητότητα προς f2g που είχα κάνει online γιατί πήρα προσφορά απο cosmote, επιστρέφουμε την κάρτα με τα 30 ευρώ που παραλάβαμε σε κάποιο μαγαζί ή δεν τη δέχονται πίσω? (οπότε ουσιαστικά έχω χρεωθεί 30 ευρώ..)
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...