Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μέχρι στιγμής το νέο f2g απλικασιο :lol: δεν μπορώ να πω ότι με τρελαίνει.Θα δείξει στην συνέχεια αν είνια βολικό.

Αραγε δεν θα μπορούσαν να κάνουν να μην χρεώνονται δεδομένα για την εφαρμογή;

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής το νέο f2g απλικασιο :lol: δεν μπορώ να πω ότι με τρελαίνει.Θα δείξει στην συνέχεια αν είνια βολικό.

Αραγε δεν θα μπορούσαν να κάνουν να μην χρεώνονται δεδομένα για την εφαρμογή;

 

λολ σου τρώει MB η ίδια η εφαρμογή της wind για να τσεκάρεις το υπόλοιπο σου;

Μα τέτοια αθλιότητα;

ΑΙΔΩΣ ΑΡΓΕΙΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

λολ σου τρώει MB η ίδια η εφαρμογή της wind για να τσεκάρεις το υπόλοιπο σου;

Μα τέτοια αθλιότητα;

ΑΙΔΩΣ ΑΡΓΕΙΟΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad::mad::mad::mad:

 

Φιλαράκι με τρολάρεις ε; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η νέα εφαρμογή είναι όμορφη και λειτουργική. Πολύ ανανεωμένο UI.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου άρεσε, καιρός ήταν να ανανεωθεί.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση έριξα μια ματιά για ελάχιστα δευτερόλεπτα και μάλλον μου άρεσε το νέο περιβάλλον. Επιφυλάσσομαι μέχρι να την δουλέψω περισσότερο.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

περίεργα πράγματα με την εφαρμογή, έχω 2 wifi σπίτι ένα με την vodafone και ένα με την nova.Με την nova συνδέεται και με την vodafone τίποτα

και δεν παίζει να φταίει η vodafone γιατί με την προηγουμενη έμπαινα κανονικά και πουθενά αλλου δεν έχω πρόβλημα μονο με τις wind την εφαρμογή

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό μήνα!

Πολύ ωραία όντως!

Τα log n win που πήγαν;;

Edit: τσ βρήκα!

Παιδιά σήμερα είδα την αναβάθμιση της εφαρμογής, εξαιρετική! πολύ όμοφρο περιβάλλον
Link to comment
Share on other sites

Α, δεν το ήξερα αυτό, νόμιζα πως πήγαινε βάση ημερομηνίας λήξης.

Για λεπτά και sms δεν ισχύει το ίδιο, έτσι δεν είναι;

οχι,τα υπολοιπα πανε με την ημερομηνια ληξης.

 

Δυστυχώς,

κάποιες φορές είναι "ανάλογα" με τα κέφια:

 

Wind_f2go6_25_7_2017.jpg

 

ΑΝ και σήμερα,

μετά την 120΄κάθε μήνα στην από public f2go sim, "συμπεριφέρθηκε" "κανονικά":

 

Από:...Screenshot_2017_08_01_14_10_19.png...Σε:....Screenshot_2017_08_01_14_57_49.png

 

Παρεπιμπτόντως, παρατηρείτε τίποτα "περίεργο"; :

Screenshot_2017_08_01_16_52_55.png

 

:lol::lol::lol::p:p:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

στην πρωτη εικονα με τα βελη,δεν υπαρχει λαθος. Κατ'εξαιρεση οταν υπολειπονται κατω απο 3' σε πακέτο,η χρεωση της κλησης γινεται ανα δευτερολεπτο,εως οτου εξαντληθει το υπολοιπο του πακετου απο το οποιο πρεπει να τραβηξει την κληση. Πήρε τα 2' 46'' και αλλα 14'' απο το επομενο. Αν ειχες κανει κληση 10'',τα 2' 46'' θα γινονταν 2' 36''. Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

στην πρωτη εικονα με τα βελη,δεν υπαρχει λαθος. Κατ'εξαιρεση οταν υπολειπονται κατω απο 3' σε πακέτο,η χρεωση της κλησης γινεται ανα δευτερολεπτο,εως οτου εξαντληθει το υπολοιπο του πακετου απο το οποιο πρεπει να τραβηξει την κληση. Πήρε τα 2' 46'' και αλλα 14'' απο το επομενο. Αν ειχες κανει κληση 10'',τα 2' 46'' θα γινονταν 2' 36''.

 

Μάλλον δεν κατάλαβες:

Διαρκώς από όταν "μπήκαν" τα 120΄προς όλους (που εδώ βλέπεις προς εξάντληση)

ΑΦΑΙΡΟΥΣΕ από αυτά (ΜΕ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΗ λήξη): Προφανώς και δεν μπορώ να βάλω τόσες screnshots.

 

Δλδ: Αφαιρούσε λεπτά ομιλίας (έστω bonus public f2go) μεταγενέστερης λήξης. Καθόλη τη διάρκεια από όταν μπήκε το bonus (που έληγε 31/7)!!

 

Αυτό δε συμβαίνει με το σημερινό bonus public f2go που λήγει 31/8!!!

 

Στο τελευταίο screenshot:

1) Ωραίο που λήγει το Gigafull την 18/1/2038...ΝΑΙ: 38!!!

2) Είναι πολλά τα turbo, "Άρη" (Αν και έχει ξαναναφερθεί εδώ ο "τρόπος")!!

Link to comment
Share on other sites

α οκ δεν το καταλαβα,το πρωτο κοιταξα μονο. Βασικα μεταξυ του μπονους των 120' και του αγορασμενου πακετου,προηγειται οποιο εχει ενεργοποιηθει πρωτο.
Link to comment
Share on other sites

α οκ δεν το καταλαβα,το πρωτο κοιταξα μονο. Βασικα μεταξυ του μπονους των 120' και του αγορασμενου πακετου,προηγειται οποιο εχει ενεργοποιηθει πρωτο.

 

Ούτε εγώ δεν το καταλάβαινα γιατί να αφαιρεί λεπτά ομιλίας από μεταγενέστερο (έστω 1 μέρας 31/7 έναντι 30/7 του "κανονικού" πακέτου):

30 Ιουνίου ενεργοποιήθηκε το "κανονικό" (εξ'ου και η λήξη 30/7): Δλδ πιο πριν το bonus της 1 Ιουλίου...

 

Όντως, και όπως τα λες, δεν αναφέρει κάτι τέτοιο στα faq του wind https://www.wind.gr/gr/f2g/upostirixi/faq/ ,

 

MONO στα ΜΒ αναφέρει εξαιρέσεις στην προτεραιότητα.

 

Κι όμως: Μου συνέβει όλο τον Ιούλη!! Από μεταγενέστερης λήξης πακέτο (έστω: το bonus 120΄κάθε μήνα της public sim f2go)...

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Ούτε εγώ δεν το καταλάβαινα γιατί να αφαιρεί λεπτά ομιλίας από μεταγενέστερο (έστω 1 μέρας 31/7 έναντι 30/7 του "κανονικού" πακέτου):

30 Ιουνίου ενεργοποιήθηκε το "κανονικό" (εξ'ου και η λήξη 30/7): Δλδ πιο πριν το bonus της 1 Ιουλίου...

 

Όντως, και όπως τα λες, δεν αναφέρει κάτι τέτοιο στα faq του wind https://www.wind.gr/gr/f2g/upostirixi/faq/ ,

 

MONO στα ΜΒ αναφέρει εξαιρέσεις στην προτεραιότητα.

 

Κι όμως: Μου συνέβει όλο τον Ιούλη!! Από μεταγενέστερης λήξης πακέτο (έστω: το bonus 120΄κάθε μήνα της public sim f2go)...

 

Σχετικό ίσως:το πακέτο ομιλίας και data που είχα έληγε 30-7.Επίτηδες πέρασα data log&win να λήγει 31-7 για να κάνω εκείνη την ημέρα ανανέωση χρόνου ομιλίας.Τελικά μου έτρωγε πρωτα το log&win που έληγε μια μέρα μετά και όχι απο το πακέτο που έληγε νωρίτερα.

 

Ακυρο καθώς βλέπω ότι το αναφέρει στο faq.Δεν το είχα δει.

Edited by bill33
Link to comment
Share on other sites

αν θες εξηγησε και αυτο με τα turbo,γιατι και αυτο δεν το καταλαβα. Μπορει να εχει αναφερθει πιο πριν,αλλα αν δεν το διευκρινησεις τι ειναι,η αναφορα φαινεται ανουσια. Για πολλαπλη ενεργοποιηση turbo πακετων μετα την αγορα βασικου πακετου λες?
Link to comment
Share on other sites

αν θες εξηγησε και αυτο με τα turbo,γιατι και αυτο δεν το καταλαβα. Μπορει να εχει αναφερθει πιο πριν,αλλα αν δεν το διευκρινησεις τι ειναι,η αναφορα φαινεται ανουσια. Για πολλαπλη ενεργοποιηση turbo πακετων μετα την αγορα βασικου πακετου λες?

 

Νομίζω ναι, πως σε αυτό αναφέρεται. Μήπως, όμως, με την αναβάθμιση της εφαρμογής διορθώθηκε αυτό το... bug;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ναι, πως σε αυτό αναφέρεται. Μήπως, όμως, με την αναβάθμιση της εφαρμογής διορθώθηκε αυτό το... bug;

 

Ίσως...Δεν το δοκίμασα με τη νέα: Ίσως 1 λόγος να μην αναβαθμίσει κανείς!!

 

Επίσης ας "κοιτάξει" κάποιος και πόσο "χρήσιμη" είναι η app του f2go σε κινητές συσκευές Windows....:)

 

 

Σχετικό ίσως:το πακέτο ομιλίας και data που είχα έληγε 30-7.Επίτηδες πέρασα data log&win να λήγει 31-7 για να κάνω εκείνη την ημέρα ανανέωση χρόνου ομιλίας.Τελικά μου έτρωγε πρωτα το log&win που έληγε μια μέρα μετά και όχι απο το πακέτο που έληγε νωρίτερα.

 

Ακυρο καθώς βλέπω ότι το αναφέρει στο faq.Δεν το είχα δει.

 

Ναι: Στα data της η Wind f2go έχει "τέτοια": Αλλά και στα ομιλίας; Για αυτά λέω!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, για να εμφανιστούν τα turbo μετά την ενεργοποίηση βασικού πακέτου, πρέπει να "σκοτώσεις" την εφαρμογή, όπως γινόταν μέχρι πρότινος, ή εμφανίζονται αυτόματα μετά την ενεργοποίηση; Το έχει δοκιμάσει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...