Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ "κέρδισα" αυτό:

 

Μπααα, τυχαίο θαναι!

 

 

:shock: Τόσο απλά, σου έκαναν δώρο 120' κάθε μήνα για 6 μήνες, χωρίς να ζητήσει ούτε ανανέωση, ούτε τίποτα;; :blink:

Link to comment
Share on other sites

Οταν περασει το εξαμηνο απο την τελεταια ανανεωση τοτε εκτος απο το υπολοιπο καρτας , ακυρωνονται και τα 120 λεπτα.Θα πρεπει μια ανανεωση τουλαχιστον 5ευρω.Ετσι θα κανω στην q καρτα μου, θα βαλω 10 ευρω για να εχω τα 120 ' καθε μηνα γιατι η τελευταια ανανεωση εγινε πριν 5 μηνες.Τα 120' στην q ακυρωνονται αν περασουν 6 μηνες απο την τελευταια ανανεωση , και

ειναι μονολεπτα μου ειπαν απο την εξυπηρετηση στο 1227.Οχι τριλεπτα η ανα δευτερολεπτο.

Υπογραφή εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

:shock: Τόσο απλά, σου έκαναν δώρο 120' κάθε μήνα για 6 μήνες, χωρίς να ζητήσει ούτε ανανέωση, ούτε τίποτα;; :blink:

 

Και σε εμένα ήρθε αυτή η προσφορά. 120 λεπτά το μήνα για 6 μήνες εντελώς δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα ήρθε αυτή η προσφορά. 120 λεπτά το μήνα για 6 μήνες εντελώς δωρεάν.

 

Όταν στείλεις το sms στο 12410 και την ενεργοποιήσεις,

μπορείς να μου πεις;:

Τα πρώτα 120΄ προς όλους πότε λήγουν;

 

Πχ έστειλες το sms στο 12410 σήμερα 4/3/2016:

α) 120΄ ως 3/4/2016

ή

β) 120΄ ως 31/3/2016.

Δλδ θα αποδίδονται και θα λήγουν τέλη κάθε μήνα ή ανάλογα πότε ενεργοποίησες (πχ κάθε 5 του μηνός;)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, κάθε μήνα ανανεώνω με 10€ μέσω paypal. Τα χρήματα μέχρι και την τελευταία ανανέωση που έκανα έμεναν στην κάρτα και έκανα χρήση των 300’ που έπαιρνα ως δώρο. Σήμερα ανανέωσα με 10€ πήρα 300’ αλλά μου αφαίρεσαν 5€ από την κάρτα.

 

Γνωρίζει κάποιος να μου πει γιατί έγινε αυτό; Έχει αλλάξει κάτι;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εφάπαξ χρέωση 5 ευρώ το χρόνο για να συνεχίσεις να απολαμβάνεις το προνόμιο!

Στην πρώτη ανανέωση με 10 ευρώ και πάνω

Παιδιά καλησπέρα, κάθε μήνα ανανεώνω με 10€ μέσω paypal. Τα χρήματα μέχρι και την τελευταία ανανέωση που έκανα έμεναν στην κάρτα και έκανα χρήση των 300’ που έπαιρνα ως δώρο. Σήμερα ανανέωσα με 10€ πήρα 300’ αλλά μου αφαίρεσαν 5€ από την κάρτα.

 

Γνωρίζει κάποιος να μου πει γιατί έγινε αυτό; Έχει αλλάξει κάτι;

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Από 15 Φεβρουαρίου έχει επιβληθεί ετήσιο τέλος χρήσης 5€ για την υπηρεσία freetotalk το οποίο αφαιρείται μία φορά στην πρώτη ανανέωση των 10€ της χρονιάς.

Ουπς, spirospatra με πρόλαβες.

Edited by gongisone
Link to comment
Share on other sites

παιδια , εμενα μου παιρνει η wind, καθε μερα σχεδον, ενα ευρω , ταχα μου για χρηση δεδομενων !!!! μα τα δεδομενα μου εμενα ειναι μονιμως κλειστα !!!!!

το μονο καλο ειναι οτι οταν παραπονουμαι , μου πιστωνουν παλι το ποσο που μου αφαιρεσαν

 

Και τι περιμένεις για να ενεργήσεις;Ελεος ρε παιδιά!!!Ελεος!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγω απο τους προνομιουχους του f2g. Δηλαδή εχω και τα 300΄λεπτα σε κάθε ανανέωση των 10 ευρω....αλλα και το πρόγραμμα των 1500 λεπτών & 1,5 gb. Με άλλα λόγια δίνω 10 ευρώ το δίμηνο και με καλύπτει απόλυτα . Μπορώ να πω οτι έχω υπηρεσίες συμβολαίου αξιας 40 ευρώ το μηνα. Το τελευταίο διάστημα δέχομαι πολλά τηλέφωνα από εταιρίες κινητής για να αλλάξω φορέα...και όχι μόνο. Προχθές για ακόμη μια φορά ,μια μπορώ να πω επιθετική πωλήτρια της cote...προσπάθησε να μου πουλήσει συμβόλαιο 50% φθηνότερα....πολύ πιο ακριβό όμως απο αυτό που εχω εγώ στο f2g. Για να σταματήσει όμως η συζήτηση της είπα τις παροχές που έχω και τα χρήματα που δίνω. Πια ήταν η απάντησή της ??? Μονο που δεν με είπε ψεύτη. "Κύριε τέτοιο πρόγραμμα κινητής τηλεφωνίας ΔΕΝ υπάρχει, ποιον προσπαθείτε να κοροϊδέψετε ?" Η απάντηση μου ήταν ....κανε καλύτερα την δουλειά σου τότε γιατί υπάρχει...με αποτέλεσμα να μου το κλείσει κατάμουτρα. Όχι οτι με πείραξε...σίγουρα θα έχουνε βάλει υψηλούς στόχους στους υπαλλήλους ..με αποτέλεσμα τα νεύρα τους να είναι πάνω από το κεφάλι. Απλα με χαροποίησε...που έχω μια προσφορά....που απλά ΔΕΝ υπάρχει !!! :)
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγω απο τους προνομιουχους του f2g. Δηλαδή εχω και τα 300΄λεπτα σε κάθε ανανέωση των 10 ευρω....αλλα και το πρόγραμμα των 1500 λεπτών & 1,5 gb. Με άλλα λόγια δίνω 10 ευρώ το δίμηνο και με καλύπτει απόλυτα . Μπορώ να πω οτι έχω υπηρεσίες συμβολαίου αξιας 40 ευρώ το μηνα. Το τελευταίο διάστημα δέχομαι πολλά τηλέφωνα από εταιρίες κινητής για να αλλάξω φορέα...και όχι μόνο. Προχθές για ακόμη μια φορά ,μια μπορώ να πω επιθετική πωλήτρια της cote...προσπάθησε να μου πουλήσει συμβόλαιο 50% φθηνότερα....πολύ πιο ακριβό όμως απο αυτό που εχω εγώ στο f2g. Για να σταματήσει όμως η συζήτηση της είπα τις παροχές που έχω και τα χρήματα που δίνω. Πια ήταν η απάντησή της ??? Μονο που δεν με είπε ψεύτη. "Κύριε τέτοιο πρόγραμμα κινητής τηλεφωνίας ΔΕΝ υπάρχει, ποιον προσπαθείτε να κοροϊδέψετε ?" Η απάντηση μου ήταν ....κανε καλύτερα την δουλειά σου τότε γιατί υπάρχει...με αποτέλεσμα να μου το κλείσει κατάμουτρα. Όχι οτι με πείραξε...σίγουρα θα έχουνε βάλει υψηλούς στόχους στους υπαλλήλους ..με αποτέλεσμα τα νεύρα τους να είναι πάνω από το κεφάλι. Απλα με χαροποίησε...που έχω μια προσφορά....που απλά ΔΕΝ υπάρχει !!! :)

 

Εμένα με την τακτική που ακολουθώ σε τέτοιες περιπτώσεις:

Δλδ δεν τους το κλείνω κατάμουτρα ("Δεν ενδιαφέρομαι") , ούτε "μαλώνω" μαζί τους (όπως εσύ εδώ),

ΑΛΛΑ:

Ρωτώ όλες τις πληροφορίες (λεπτομέρειες) που αφορούν το προτεινόμενο προϊόν/υπηρεσία και τις καταγράφω, οπότε μπορεί και να πάρει και κανά 10-20λεπτο η συνδιάλεξη, με τα απαραίτητα : "Μπορεί αύριο που .....να έχει πάει και ...€ παραπάνω!!!" ή "Είναι ΜΟΝΟ για εσάς που....Αν το ψαξετε η ίδια έχει ΚΑΝΟΝΙΚΑ....€!!" κλπ από τη μεριά του πωλητή, ΕΝΩ εγώ από τη μεριά μου ΕΠΙΜΕΝΩ στα τεχνικά χαρακτηριστικά που διευρευνώ από ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΕΥΡΕΣ:

 

Με τηλεφωνεί εδώ και 2 βδομάδες το ίδιο τηλέφωνο από την ίδια εταιρεία (μπορεί και 5 τηλέφωνα την ίδια μέρα πρωΐ/μεσημέρι/βράδυ μπορεί!!!!) ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΝΩ....

 

ΡΕ ΤΙ "ΕΠΑΘΑ"!!!! :lol:

Χα....Χα:

Έχουν "λυσσάξει"!!!

 

"Σωστά" πακέτα ρεεεεεεε.....

Και τότε το ξανασυζητάμε...!!!

Ως τότε θα "παίζω" με όλες τις εταιρείες.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα με την τακτική που ακολουθώ σε τέτοιες περιπτώσεις:

Δλδ δεν τους το κλείνω κατάμουτρα ("Δεν ενδιαφέρομαι") , ούτε "μαλώνω" μαζί τους (όπως εσύ εδώ),

ΑΛΛΑ:

Ρωτώ όλες τις πληροφορίες (λεπτομέρειες) που αφορούν το προτεινόμενο προϊόν/υπηρεσία και τις καταγράφω, οπότε μπορεί και να πάρει και κανά 10-20λεπτο η συνδιάλεξη, με τα απαραίτητα : "Μπορεί αύριο που .....να έχει πάει και ...€ παραπάνω!!!" ή "Είναι ΜΟΝΟ για εσάς που....Αν το ψαξετε η ίδια έχει ΚΑΝΟΝΙΚΑ....€!!" κλπ από τη μεριά του πωλητή, ΕΝΩ εγώ από τη μεριά μου ΕΠΙΜΕΝΩ στα τεχνικά χαρακτηριστικά που διευρευνώ από ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΠΛΕΥΡΕΣ:

 

Με τηλεφωνεί εδώ και 2 βδομάδες το ίδιο τηλέφωνο από την ίδια εταιρεία (μπορεί και 5 τηλέφωνα την ίδια μέρα πρωΐ/μεσημέρι/βράδυ μπορεί!!!!) ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΣΗΚΩΝΩ....

 

ΡΕ ΤΙ "ΕΠΑΘΑ"!!!! :lol:

Χα....Χα:

Έχουν "λυσσάξει"!!!

 

"Σωστά" πακέτα ρεεεεεεε.....

Και τότε το ξανασυζητάμε...!!!

Ως τότε θα "παίζω" με όλες τις εταιρείες.

Εχεις τόσο διαθέσιμο χρόνο;Σε ζηλεύω.Απο την άλλη γιατί να παιδευω κάποιον αφού δεν ενδιαφέρομαι να αγοράσω αυτό ,ότι και αν είναι αυτό,που πουλάει;

Link to comment
Share on other sites

Εχεις τόσο διαθέσιμο χρόνο;Σε ζηλεύω.Απο την άλλη γιατί να παιδευω κάποιον αφού δεν ενδιαφέρομαι να αγοράσω αυτό ,ότι και αν είναι αυτό,που πουλάει;

 

1) Όταν έχω διαθέσιμο χρόνο το κάνω.

2) Έχει νόημα και για μένα γιατί μαθαίνω τι κυκλοφορεί (και με ποιό τρόπο) στην "αγορά"

3) Μπορεί να καταφέρω κάτι καλύτερο (και σε € και σε ποσότητα/ποιότητα). Και μπορεί και όλοι μας,

 

ΑΝ ΤΟ ΚΑΝΑΜΕ.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις τόσο διαθέσιμο χρόνο;Σε ζηλεύω.Απο την άλλη γιατί να παιδευω κάποιον αφού δεν ενδιαφέρομαι να αγοράσω αυτό ,ότι και αν είναι αυτό,που πουλάει;

+1

είναι μεγάλη "αμαρτία", άνθρωποι είναι που τους "βάζουν" το μαχαίρι στο λαιμό για να πουλήσουν. Γι'αυτό μην τους πουλάμε "φρούδες" ελπίδες, καλύτερα το "δεν ενδιαφέρομαι". Εγώ πάντα λέω ότι με πακέτο των 5 ευρώ το μήνα είμαι καλυμμένος και έτσι μου το κλείνουν αμέσως, μια που δεν μπορούν να δώσουν τίποτα σε αυτή την τιμή.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά εμένα δε μου έρχεται καμία από όλες αυτές τις προσφορές που λέτε... Φταίει που έχω ξεκινήσει μόνο εδώ και δύο μήνες με τη Wind?
Link to comment
Share on other sites

Είμαι και εγω απο τους προνομιουχους του f2g. Δηλαδή εχω και τα 300΄λεπτα σε κάθε ανανέωση των 10 ευρω....αλλα και το πρόγραμμα των 1500 λεπτών & 1,5 gb. Με άλλα λόγια δίνω 10 ευρώ το δίμηνο και με καλύπτει απόλυτα . Μπορώ να πω οτι έχω υπηρεσίες συμβολαίου αξιας 40 ευρώ το μηνα. Το τελευταίο διάστημα δέχομαι πολλά τηλέφωνα από εταιρίες κινητής για να αλλάξω φορέα...και όχι μόνο. Προχθές για ακόμη μια φορά ,μια μπορώ να πω επιθετική πωλήτρια της cote...προσπάθησε να μου πουλήσει συμβόλαιο 50% φθηνότερα....πολύ πιο ακριβό όμως απο αυτό που εχω εγώ στο f2g. Για να σταματήσει όμως η συζήτηση της είπα τις παροχές που έχω και τα χρήματα που δίνω. Πια ήταν η απάντησή της ??? Μονο που δεν με είπε ψεύτη. "Κύριε τέτοιο πρόγραμμα κινητής τηλεφωνίας ΔΕΝ υπάρχει, ποιον προσπαθείτε να κοροϊδέψετε ?" Η απάντηση μου ήταν ....κανε καλύτερα την δουλειά σου τότε γιατί υπάρχει...με αποτέλεσμα να μου το κλείσει κατάμουτρα. Όχι οτι με πείραξε...σίγουρα θα έχουνε βάλει υψηλούς στόχους στους υπαλλήλους ..με αποτέλεσμα τα νεύρα τους να είναι πάνω από το κεφάλι. Απλα με χαροποίησε...που έχω μια προσφορά....που απλά ΔΕΝ υπάρχει !!! :)

 

Φίλε και σε μένα έτσι από την κοσμοτέ, μου λέει 50 % κάτω και λέω πόσο θα βγει μου λέει 46€/ μήνα ...! Της λέω με 10 ευρώ έχου, 1gb internet, 700 λεπτά προς όλους, 80 μηνύματα,1500 λεπτά προς 3 αριθμούς και κάμποσα λεπτά προς όλη την Wind. μου λέει σας ευχαριστώ πολύ και απλά το έκλεισε.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε και σε μένα έτσι από την κοσμοτέ, μου λέει 50 % κάτω και λέω πόσο θα βγει μου λέει 46€/ μήνα ...! Της λέω με 10 ευρώ έχου, 1gb internet, 700 λεπτά προς όλους, 80 μηνύματα,1500 λεπτά προς 3 αριθμούς και κάμποσα λεπτά προς όλη την Wind. μου λέει σας ευχαριστώ πολύ και απλά το έκλεισε.

 

Από τη μία τους λυπάμαι ακόμα και όταν έχουν νεύρα γιατί έχω γνωστή που δουλεύει για τη VF και ξέρω τί περνάει και γι'αυτό το λόγο δεν της ζήτησα να με βάλει και με όταν όταν μου έλεγε ότι έχουν τρομερό κενό καθώς μέρα με τη μέρα ένας - ένας φεύγει. Από την άλλη, όμως, να υπάρχει και μια λογική. Με παίρνουν ανά διαστήματα και από τις 3, δεν προσφέρουν τίποτα κοντά στις παροχές της κινητής (ακόμα και η ίδια η WIND) και δεν το καταλαβαίνουν! Τους λες ότι έχεις φοιτητικό με τόσες παροχές και ότι βάζεις μια 10άρα το μήνα ή το δίμηνο, αντί να σου πουν "εντάξει , ευχαριστώ", στέκονται στο ότι τα λεπτά του συμβολαίου είναι μονόλεπτα!

Δεν πα να σου δίνουν 100Gb και 10000 λεπτά προς όλους στην κινητή; Τα 100 λεπτά του συμβολαίου επειδή είναι μονόλεπτα και τα 100Mb/μήνα και με υπόλοιπο 2 ολόκληρα € είναι πιο οικονομικό. :X

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Η πιο απλή και σύντομη λύση δίχως νεύρα είναι η δική μου: "Είμαι ανηλικος, ευχαριστώ".

Και ησυχάζω από τηλεφωνήματα.. κι ας είμαι ενήλικας :-)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως τους λέω ότι έχω 1GB το μήνα και 300' προς όλους με 5 ευρώ και ότι δεν ενδιαφέρομαι για συμβόλαιο. Και όταν με ρωτάνε τι πακέτο έχω τους λέω F2G και δεν υπάρχει φθηνότερο! Η πλάκα είναι όταν μου λένε για συνδυασμό κινητής και σταθερής και τους απαντώ "βάλτε πρώτα VDSL στην περιοχή που είναι αρχαίο το δίκτυο και εχω μετά βίας 2 Mbps ίντερνετ και όταν βάλετε ξανακαλεστε με! Χαχαχα!!!

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Κρατάω και τα δύο και το ανήλικος και το εταιρικό θα τα λέω εναλλάξ με έχουν τρελάνει κάθε μεσημέρι παντού παίρνουν κινητό σταθερό ταμπλετ... Κάτι άσχετο παίζει κάτι με το app f2g για iPhone? Γιατί έχω γουιντ από την Παρασκευή το μεσημέρι που η συσκευή έκλεισε και χρειάστηκε επαναφορά από αντίγραφο σε υπολογιστή δεν βρίσκω ούτε την εφαρμογή ξανά και εάν είναι να μας κάνει τοστ τις συσκευές η wind, επειδή οι πωλήσεις πιασαν πάτο, εγώ την θέλω με ζαμπόν δεν κάνω δίαιτες για να τρώω φτερά..

δεν ειμαι fanboy εχω και τις 3 κονσολες ps2-ps3-ps4

bbmD8924F0F

gd90/gd92/t610/k750i/k770/htc wildfire/lgp990/xperias/tipo/nokiax/lgl50/blackberryz10/iphone4s,5,5s,5c,6,6s,7,8,X,XS

galaxytab2/ipadmini4/ipadAir1,2,Pro/XperiaZ3tablet/S2tab8"9.7"/S3tab9.7΄

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλή εβδομάδα...

 

Φίλες και φίλοι μπορείτε απλά να μπείτε στο άρθρο 11 και να μήν σάς ενοχλήσει ποτέ ξανά κανένας...

 

Ένα τηλέφωνο στην εξυπηρέτηση μακριά είναι η λύση και όχι τα υμημετρα πού περιγράφετε παραπάνω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...