Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα παιδια και εχω καποιες περιπτωσεις που θα ηθελα την βοηθεια σας γιατι οσο οικονομικη ειναι η wind τοσο δυσκολοκατανοητες ειναι οι ιδεες της....

 

1) Εχω sim με Free2talk και θελω να συνεχισει να ισχυει οποτε ΝΑΙ θελω να χρεωθω τα 5 ευρω στις 15 Φεβρουαριου. Αρα πρεπει να φροντισω να εχω εκεινη την μερα τα χρηματα για να μην χασω την προσφορα που εχω τοσο καιρο?

 

2) Βλεπω πολλους γυρνανε σε Free2surf από Free2talk. Πρωτον απο που κανουν την αλλαγη (ενημερωτικα μονο) και δευτερον αφου με ανανεωση απο το καταστημα και οι Free2talk εχουν 1 gb γιατι να το κανω?

 

3) Εχω καρτα sim που δεν εχει τιποτα. Ουτε Free2surf ουτε Free2talk. Καταδικασμενες να μην εχουν ποτε τιποτα ή με αυτες τις καινουριες προσφορες αλλαζει κατι?

 

Σας ευχαριστω προκαταβολικα ολους

+bobb -=azor=-
Link to comment
Share on other sites

Mην ξεχνάς ότι:

Χρήσιμες Πληροφορίες

 

 

Πριν ολοκληρώσεις την εγγραφή σου στο Free2surf και αρχίσεις να απολαμβάνεις δωρεάν Mobile Internet, με ανανέωση από €10 και πάνω, θα πρέπει να γνωρίζεις ότι:

 

H ενεργοποίηση του συγκριμένου bonus ισοδυναμεί με αυτόματη απενεργοποίηση του bonus Free2talk

Τα δωρεάν λεπτά ή ΜΒ που έχουν απομείνει από προηγούμενο bonus σου, διατηρούνται κατά τη μεταφορά σου στο Free2surf bonus.

Οποιαδήποτε στιγμή το θελήσεις, μπορείς να επιλέξει ς το bonus Free2talk και από την επόμενη ανανέωσή σου €10 και πάνω, το δώρο σου θα είναι δωρεάν λεπτά προς όλα τα δίκτυα στην Ελλάδα. Η συγκεκριμένη αλλαγή μπορεί να γίνει όσο συχνά το επιθυμείς! Θυμήσου ότι κάθε Bonus (Free2surf ή Free2talk) αποδίδεται έως 2 φορές ανά ημερολογιακό μήνα.

Προσοχή! Κατά τη μεταφορά σου στο Free2surf, μεταβαίνεις αυτόματα στις χρεώσεις του εμπορικά διαθέσιμου πακέτου F2G, ακόμα και αν ανήκεις αυτή τη στιγμή σε οποιοδήποτε παλαιότερα εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα. Για αναλυτική ενημέρωση των χρεώσεων, μπορείς να επισκεφτείς τον F2G τιμοκατάλογο.

Προσοχή! Παλαιοί συνδρομητές, οι οποίοι ανήκουν σε πρόγραμμα 2in1 (2 διαφορετικοί αριθμοί στην ίδια SIM κάρτα),θα διατηρήσουν την επιλογή 2in1 με την εγγραφή τους στο Free2surf Bonus, αλλά θα χάσουν τη δυνατότητα δωρεάν προώθησης κλήσης από το F2G καρτοκινητό τους, το οποίο και εγγράφεται στο Free2surf Bonus. Επιπλέον, δεν θα μπορούν μελλοντικά να ανακτήσουν τη δυνατότητα δωρεάν προώθησης.

 

Μου το εβγαλε που πηγα να κανω την αλλαγη , αλλα μου εκανε εντυπωση οτι αμα κανω αλλαγη δεν χανω το υπολοιπο απο τα δωρεαν λεπτα καλο αυτο! . Επισης το κουλο ειναι οτι εμενα ο αριθμος μου ητανε f2g2 και γραφει παραπανω οτι αμα κανω αλλαγη θα παω στις χρεωσεις του νεου εμπορικα διαθεσιμου f2g δηλαδη τωρα δεν εχουμε αλλαξει οι τιμες στο υπαρχον f2g2 που κανονικα δεν υπαρχει;

 

το βρηκα και στο site τους στις σημειωσεις εδω https://www.wind.gr/gr/f2g/ti-kerdizo/timokatalogos/vasikes-hreoseis/

<< Ανακοινώνεται ότι από τις 15 Ιουνίου 2015 αυξάνεται η χρέωση των κλήσεων προς εθνικούς προορισμούς για όλους τους νέους συνδρομητές καρτοκινητής F2G και για τους υφιστάμενους συνδρομητές καρτοκινητής F2G που ανήκουν στο εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα χρήσης, από 0,007370€/δευτερόλεπτο σε 0,0081€/δευτερόλεπτο. Το συγκεκριμένο πρόγραμμα χρήσης είναι ισχύον από τις 18/11/2009 και η συγκεκριμένη αλλαγή αφορά σε όλες τις ενεργοποιήσεις πακέτων σύνδεσης F2G μετά από αυτή την ημερομηνία ή όσους συνδρομητές έχουν μεταβεί οικειοθελώς στο συγκεκριμένο πρόγραμμα χρήσης από τις 18/11/2009 και έπειτα. >>

 

Μας δουλευουνε; για να μην το αλλαξουμε ; και να χρεωθουμε τα 5 ευρω; .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS
προσθηκη

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Το site της Wind Free2go δεν ενημερώνεται σε πολλά σημεία. Το είδες κι εσύ:

Το λέει, άλλωστε: "To Bonus ανανέωσης θα αποδίδεται μέσω των καταστημάτων WIND & Online έως 31.7.2015"

Όσον αφορά την αλλαγή από Free2talk σε Free2surf δεν μπορείς να ξαναεπιστρέψεις σε Free2talk. εκτός αν αλλάξουν κάτι αργότερα.

Free2talk ισχυει μόνο για όσους το είχαν ενεργοποιήσει ως το 2013 και αν το αλλάξεις σε Free2surf δεν ξαναεπιστρέφει σε Free2talk.

Link to comment
Share on other sites

Το site της Wind Free2go δεν ενημερώνεται σε πολλά σημεία. Το είδες κι εσύ:

Όσον αφορά την αλλαγή από Free2talk σε Free2surf δεν μπορείς να ξαναεπιστρέψεις σε Free2talk. εκτός αν αλλάξουν κάτι αργότερα.

Free2talk ισχυει μόνο για όσους το είχαν ενεργοποιήσει ως το 2013 και αν το αλλάξεις σε Free2surf δεν ξαναεπιστρέφει σε Free2talk.

 

εμενα μου εβγαλε μυνημα οτι μπορω να το αλλαξω οποτε θελω στο Free2talk.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

εμενα μου εβγαλε μυνημα οτι μπορω να το αλλαξω οποτε θελω στο Free2talk.

 

 

Φυσικα και μπορεις !!! οποιο απο τα δυο bonus και εαν εχει καποιος μετα της 15 Φεβρουαριου θα χρεωθει τα 5 euro

 

 

Είμαι συνδρομητής εγγεγραμμένος στο Bonus Ανανέωσης δωρεάν λεπτών προς όλους ή δωρεάν MB σε ανανεώσεις από €10 (Free2talk ή Free2Surf). Τι πρέπει να γνωρίζω για το Bonus μου?

Αν είσαι συνδρομητής εγγεγραμμένος σε ένα από τα 2 F2G Bonus Ανανέωσης έως 25/04/2013, θα πρέπει να γνωρίζεις τα ακόλουθα: Το F2G Bonus ανανέωσης στο οποίο είσαι εγγεγραμμένος προσφέρει 2 εναλλακτικά δώρα σε ανανέωση από €10 :

δωρεάν λεπτά προς όοοοοοολα τα δίκτυα στην Ελλάδα ( Free2Talk) ή

δωρεάν ΜΒ Mobile internet (Free2Surf)

Συγκεκριμένα σε ανανέωση από €10 απολαμβάνεις 300’ προς όλα τα δίκτυα αν επιλέξεις το Bonus Free2Talk ή εναλλακτικά 500 ΜΒ σε ανανέωση από €10-€19, και 1,5 GB σε ανανέωση από €20 με ενεργοποίηση του Bonus Free2Surf. Κάθε bonus Free2Talk ή Free2Surf μπορεί να αποδοθεί έως 2 φορές ανά ημερολογιακό μήνα, που σημαίνει ότι κάθε συνδρομητής F2G με την εγγραφή του στα Bonus & κάνοντας τις αντίστοιχες ανανεώσεις, έχει τη δυνατότητα να κερδίσει 2 φορές μέσα στον ίδιο μήνα το Bonus των 300’ προς όλους & ακόμα 2 φορές το bonus των δωρεάν MB.Σημειώνεται ότι δεν μπορείς να είσαι παράλληλα γραμμένος και στα 2 Bonus.Αυτό δε σημαίνει ότι πριν ακριβώς από κάθε ανανέωση πρέπει να εγγράφεσαι σε κάποιο Bonus για να απολαμβάνεις το Bonus της αρεσκείας σου. Εγγράφεσαι στο Bonus που επιθυμείς μόνο μία φορά (π.χ. Free2Talk) και από εκεί και πέρα απολαμβάνεις το συγκεκριμένο Bonus (π.χ. δωρεάν λεπτά) στις μετέπειτα ανανεώσεις σου. Απλά έχεις την ευελιξία όποτε το επιλέξεις να αλλάξεις Bonus και να κερδίζεις από εκεί και πέρα το διαφορετικό Βonus που επέλεξες (π.χ. Free2Surf - MB) Η μεταφορά σου από το ένα Bonus στο άλλο γίνεται μόνο μέσα από το myF2G account σου, επιλέγοντας το συγκεκριμένο Bonus που σε ενδιαφέρει. Aφού το επιλέξεις, εξακολουθείς να το απολαμβάνεις από την επόμενη ανανέωσή σου.Εφόσον κάνεις αλλαγή Bonus μέσα από το myF2G δε χρειάζεται να περιμένεις για να ενημερωθείς με γραπτό μήνυμα. Το pop up παράθυρο που θα εμφανιστεί, θα επιβεβαιώσει την εγγραφή σου!Ανά πάσα στιγμή, μπορείς να ενημερωθείς για το Bonus το οποίο έχεις ενεργοποιήσει είτε μέσω του http://www.f2g.gr είτε μέσω μίας δωρεάν κλήσης στο 1300.Τα δωρεάν λεπτά προς όλα τα δίκτυα ισχύουν προς όλα τα κινητά και σταθερά δίκτυα στην Ελλάδα. Στα δωρεάν λεπτά δεν περιλαμβάνονται κλήσεις προς υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας και κλήσεις κατά τη διάρκεια περιαγωγής, ενώ καταναλώνονται ανά 1’’ με ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα 3’. Τα δωρεάν ΜΒ από το Free2Surf δε μπορούν να χρησιμοποιηθούν κατά τη διάρκεια περιαγωγής και καταναλώνονται ανά 1 ΚΒ.Για να μπορείς να χρησιμοποιείς τα δωρεάν λεπτά και MB από το Bonus σου καθώς και από οποιοδήποτε άλλο πακέτο και προσφορά, πρέπει το υπόλοιπό σου να είναι τουλάχιστον €0,01.Τα δωρεάν λεπτά ή MB ισχύουν για 30 ημέρες από την ανανέωση και ενημερώνεσαι ότι έλαβες το Bonus με σχετικό ενημερωτικό SMS.Ενημέρωση υπολοίπου γίνεται με μία δωρεάν κλήση στο 1300, με μία δωρεάν κλήση στο 1269 (όπου παρέχεται συνολική ενημέρωση υπολοίπου) ή μέσα από το MyF2G.Σε περίπτωση που μέσα στο διάστημα των 30 ημερών ανανεώσεις εκ νέου με αξία πάνω από €10, τα λεπτά προς όλα τα δίκτυα ή τα MB προστίθενται στα προηγούμενα που έχεις ως υπόλοιπο. Καταναλώνονται πρώτα τα λεπτά ή MB από το Bonus που ενεργοποιήθηκε πρώτο.Επιπλέον, πρέπει να γνωρίζεις ότι μπορείς να ενεργοποιήσεις το πακέτο Talk2All, που σου χαρίζει 200’ προς όλα τα εθνικά δίκτυα 2 φορές εντός 30 ημερών και μόνο μέσα από το http://www.f2g.gr.Οι εγγραφές στο Bonus ανανέωσης σταμάτησαν στις 25/04 και οι συνδρομητές που είναι ήδη εγγεγραμμένοι διατηρούν τα πλήρη προνόμιά τους καθώς και τη δυνατότητα μεταφοράς από το ένα Bonus στο άλλο (Free2Talk ή Free2Surf) μέσα από το http://www.f2g.gr.

 

https://www.wind.gr/gr/f2g/upostirixi/faq/?

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο.

Μπορεί να ξαναγίνει Free2talk.

http://i68.tinypic.com/jkjc7o.jpg

Όποιος επιλέξει Free2talk bonus μετά την 15/2/2016 αυτόματα μόλις το αλλάξει θα έχει και -5€, φαντάζομαι, εε;

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο.

Μπορεί να ξαναγίνει Free2talk.

http://i68.tinypic.com/jkjc7o.jpg

Όποιος επιλέξει Free2talk bonus μετά την 15/2/2016 αυτόματα μόλις το αλλάξει θα έχει και -5€, φαντάζομαι, εε;

 

 

Σε καθε περιπτωση θα εχει χρεωση !!! Μετα της 15 φεβρουαριου θα εχει - 5 euro το αλλαξει δεν το αλλαξει!!! Το bonus απο το ενα στο αλλο!!!

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Ναι έχουν "τροποποιηθεί" όλες οι χρεώσεις απλών κλήσεων χωρίς πακέτο σε όλα τα προγράμματα της καρτοκινητής Wind.

Να βλέπεις ΟΛΕΣ τις ανακοινώσεις και να ενημερώνεσαι, ακόμα κι αν έχουν άσχετο τίτλο. https://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=381

Πλέον ΟΛΕΣ οι εξερχόμενες κλήσεις καρτοκινητής κοστίζουν τουλάχιστον 0,49€, αφού η ελάχιστη χρεώσιμη διάρκειά τους είναι το 1 λεπτό.

 

epic fail :mad:

Link to comment
Share on other sites

Σε καθε περιπτωση θα εχει χρεωση !!! Μετα της 15 φεβρουαριου θα εχει - 5 euro το αλλαξει δεν το αλλαξει!!! Το bonus απο το ενα στο αλλο!!!

 

η ανακοινωση για το 5 ευρω ετησιως αφορα μονο το free to talk δεν εχει αναφερθει κατι για το free to surf ετσι δεν ειναι; Εγω εκανα την αλλαγη στο surf για να μην με χρεωσει ! Επισης μπορουμε να μην γραφτουμε σε κανενα απο τα παραπανω μπονους; , εχω την θεια μου που εχει το καρτοκινητο wind μονο να την παιρνουνε αλλα δεν ξερω εαν εχει γραφτει σε καποιο μπονους να τις πω να καλεσει το 1300 να δει τι εχει ενεργοποιημενο; ή μπορει να τα καταργησει ολα; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

η ανακοινωση για το 5 ευρω ετησιως αφορα μονο το free to talk δεν εχει αναφερθει κατι για το free to surf ετσι δεν ειναι; Εγω εκανα την αλλαγη στο surf για να μην με χρεωσει ! Επισης μπορουμε να μην γραφτουμε σε κανενα απο τα παραπανω μπονους; , εχω την θεια μου που εχει το καρτοκινητο wind μονο να την παιρνουνε αλλα δεν ξερω εαν εχει γραφτει σε καποιο μπονους να τις πω να καλεσει το 1300 να δει τι εχει ενεργοποιημενο; ή μπορει να τα καταργησει ολα; .

 

Τα bonus αυτα πανε μαζι απο τοτε που τα εδωσαν ... εσυ νομιζεις οτι εαν υπαρχει τροπος να μην χρεωθεις τα 5 euro η wind δεν το ξερει...? Ναι η ανακοινωση δεν λεει κατι. αλλα εγω πιστευω οτι θα υπαρχει χρεωση σε οποο bonus και εαν εχει ο αλλος γιατι πολυ απλα το ενα free2all eιναι εναλλακτικο του αλλου free2surf

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

To online bonus των 100' είναι προς όλους ή μόνο προς wind/q;

 

προς wind and q .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ενεργοποιήσει τo blender και βάλεις κάρτα των 10 ευρώ, θα πάρεις το 1GB bonus;

 

ΥΓ Και αν παίρνεις το bonus καταναλώνεται πρώτο αυτό το 1 γιγα και μετά τρώει αυτό του blender;

Edited by fonzi
Link to comment
Share on other sites

Τα bonus αυτα πανε μαζι απο τοτε που τα εδωσαν ... εσυ νομιζεις οτι εαν υπαρχει τροπος να μην χρεωθεις τα 5 euro η wind δεν το ξερει...? Ναι η ανακοινωση δεν λεει κατι. αλλα εγω πιστευω οτι θα υπαρχει χρεωση σε οποο bonus και εαν εχει ο αλλος γιατι πολυ απλα το ενα free2all eιναι εναλλακτικο του αλλου free2surf

 

Ε, υπομονή παιδιά και στις 15/2 θα ξέρουμε αν χρεώνει και στις δύο περιπτώσεις το πεντάευρο...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο.

Μπορεί να ξαναγίνει Free2talk.

http://i68.tinypic.com/jkjc7o.jpg

Όποιος επιλέξει Free2talk bonus μετά την 15/2/2016 αυτόματα μόλις το αλλάξει θα έχει και -5€, φαντάζομαι, εε;

Aυτά τα bonus είναι ο κύριος λόγος που έχω f2g.Για μένα που δε μιλάω πολύ και δε καταναλώνω πάνω απο 100 βαριά 150' λεπτά προς όλους κάθε μήνα δε με χαλάει να δίνω 5€ το χρόνο έξτρα γιατί θεωρώ ότι και πάλι μου δίνει περισσότερα απο τον ανταγωνισμό.Και με τα 8.92€ του 10€ αγοράζω 1,5gb internet συν το 1gb δώρο απο το κατάστημα και είμαι ικανοποιημένος. Και τα log n win για τα λιγοστά sms προς όλους που θα τύχει να στείλω και είμαι οκ..Εκτος και αν δίνει άλλος περισσότερα και δεν το ξέρω..

Link to comment
Share on other sites

Στην περιοχή της Καλαμάτας ξέρει κάποιος φίλος πως πάει το F2G από άποψη σήματος αλλά και κάλυψης και ταχύτητας 3G και 4G;

Η wind ακολουθεί γενικά πολιτική χαμηλότερης ταχύτητας σε F2G σε σχέση με τα συμβόλαια ή την ίδια ταχύτητα πιάνουν περίπου;

Link to comment
Share on other sites

Στην περιοχή της Καλαμάτας ξέρει κάποιος φίλος πως πάει το F2G από άποψη σήματος αλλά και κάλυψης και ταχύτητας 3G και 4G;

Η wind ακολουθεί γενικά πολιτική χαμηλότερης ταχύτητας σε F2G σε σχέση με τα συμβόλαια ή την ίδια ταχύτητα πιάνουν περίπου;

 

Καλησπέρα,κινούμαι καθημερινά στο κέντρο της Καλαμάτας,3G πιάνω παντού χωρίς προβλήματα,4G δεν ξέρω να σου πω γιατί δεν έχω αλλάξει τη κάρτα.

Από άποψη σήματος επίσης είναι μια χαρά,4-5 γραμμές σε μόνιμη βάση.

Είχα συμβόλαιο και τώρα έχω F2G,δεν διαπίστωσα διαφορά.

Απώλεια σήματος έχω μόνο όταν μπαίνω σε ανσανσέρ,κάτι το οποίο δεν συνέβαινε όταν είχα σύνδεση.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,κινούμαι καθημερινά στο κέντρο της Καλαμάτας,3G πιάνω παντού χωρίς προβλήματα,4G δεν ξέρω να σου πω γιατί δεν έχω αλλάξει τη κάρτα.

Από άποψη σήματος επίσης είναι μια χαρά,4-5 γραμμές σε μόνιμη βάση.

Είχα συμβόλαιο και τώρα έχω F2G,δεν διαπίστωσα διαφορά.

Απώλεια σήματος έχω μόνο όταν μπαίνω σε ανσανσέρ,κάτι το οποίο δεν συνέβαινε όταν είχα σύνδεση.

Ευχαριστώ πολύ!

Κάποιο speedtest μήπως έχεις κάνει να δούμε τι ταχύτητα πιάνει;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!

Κάποιο speedtest μήπως έχεις κάνει να δούμε τι ταχύτητα πιάνει;

 

Όχι φίλε μου,δυστυχώς δεν έχω κάνει κάποιο speedtest.

Link to comment
Share on other sites

Στην περιοχή της Καλαμάτας ξέρει κάποιος φίλος πως πάει το F2G από άποψη σήματος αλλά και κάλυψης και ταχύτητας 3G και 4G;

 

 

Η wind ακολουθεί γενικά πολιτική χαμηλότερης ταχύτητας σε F2G σε σχέση με τα συμβόλαια ή την ίδια ταχύτητα πιάνουν περίπου;

 

 

 

Εκει η περιοχη ειναι αναβαθμισμενη σε 3G/4G.Οπου βλεπεις στους χαρτες καλυψης της Wind ανοιχτο μπλε(στο 3G χαρτη) ειναι αναβαθμισμενο και οι ταχυτητες ειναι πανω απο 10Mbps.Εγω εχω πετυχει γυρω στα 12 με Q.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Στην περιοχή της Καλαμάτας ξέρει κάποιος φίλος πως πάει το F2G από άποψη σήματος αλλά και κάλυψης και ταχύτητας 3G και 4G;

Η wind ακολουθεί γενικά πολιτική χαμηλότερης ταχύτητας σε F2G σε σχέση με τα συμβόλαια ή την ίδια ταχύτητα πιάνουν περίπου;

 

Στην Καλαμάτα με WIND 4G, έχω δει και κοντά στα 50 Mbps, σχετικά κοντά στην κεντρική πλατεία, που μένει ο αδερφός μου. Για 3G δε θυμάμαι, πάντως οι ταχύτητες πρέπει να ήταν καλές. Ίσως πάω σύντομα πάλι εκεί. ;)

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα πως μπορούμε να απενεργοποιήσουμε το free talker? για να μην χρεώνουμε το ετήσιο πάγιο των 5 ευρώ από τον επόμενο μήνα?

 

Καλείς στο 1260 και ζητάς να σου καταργηθεί η υπηρεσία Free Talker. Έτσι διατηρείται το υπόλοιπο χωρίς την (ανεκδιήγητη) χρέωση των 5 ευρώ...

 

Πραγματικά θα ήθελα πάρα πολύ να γνωρίσω τον άνθρωπο που σκέφτηκε αυτήν την χρέωση και να μου πει το σκεπτικό του.....

lalista.gr
Link to comment
Share on other sites

Καλείς στο 1260 και ζητάς να σου καταργηθεί η υπηρεσία Free Talker. Έτσι διατηρείται το υπόλοιπο χωρίς την (ανεκδιήγητη) χρέωση των 5 ευρώ...

 

Πραγματικά θα ήθελα πάρα πολύ να γνωρίσω τον άνθρωπο που σκέφτηκε αυτήν την χρέωση και να μου πει το σκεπτικό του.....

 

Υπάρχει κάποιος που προτιμάει να χάσει τα 300' με κάθε ανανέωση 10€ παρά να χρεώνεται τα 5€ τον χρόνο; Επίσης θα προτιμούσατε να χρεώνει 3€ με ΚΑΘΕ ανανέωση 10€ και να δίνει 400΄ όπως κάνουν οι άλλες 2 εταιρίες;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...