Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εχετε δει καμμια βελτιωση στο σημα/ταχυτητα? Ρωταω κυριως για data που με ενδιαφερει περισσοτερο.

 

Εδω που ειμαι εγω, εχω δει το αντιθετο. (Ηλεια)

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Με μηνύματα στο facebook επιστρέφονται σχεδόν άμεσα τα χρήματα στην κάρτα αλλά μετά την επανάληψη του δράματος πριν λίγες μέρες λυπάμαι που δεν έχω χρόνο να ασχοληθώ να τη ρίξω την καταγγελία.

 

και απο την ιστοσελιδα τους η ανταποκριση ηταν αμεση

και τα λεφτα επιστραφηκαν

 

αλλα ειναι εκνευριστικο να ταλαιπωρησε για ολο αυτο

ασε δε που αν δεν ηταν το φορουμ και το παιδι που προειδοποιησε στην αρχη θα επερνε μερες μεχρι να το ανακαλυψω

 

και βεβαια αλλοι δεν θα το προσεξουν καν....:wacko:

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: Άν ενεργοποιήσουμε κάποια προσφορά απ'αυτές που έρχονται με μήνυμα του στυλ:

"Στείλε 4 στο 12410 ως 15/12 και πάρε 300' με 3€",

ξέρει κανείς αν κατόπιν ανοίγουν τα πακέτα more;

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι: Άν ενεργοποιήσουμε κάποια προσφορά απ'αυτές που έρχονται με μήνυμα του στυλ:

"Στείλε 4 στο 12410 ως 15/12 και πάρε 300' με 3€",

ξέρει κανείς αν κατόπιν ανοίγουν τα πακέτα more;

Κατά 99%, όχι! Να ρωτήσω κι'εγώ κάτι? Ελαβε κανείς που να έχει "φοιτητικό" νούμερο την προσφορά των 300' δωρεάν με την πρώτη ανανέωση 10 ευρώ κάθε μήνα για όλο το 2016, με αφαίρεση 8 ευρώ από το υπόλοιπο? Για να ξέρω αν έχω ελπίδες να την πάρω κι'εγώ.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έστειλαν σήμερα, ότι αν ο αριθμός μου τελειώνει σε "9" (όντως τελειώνει), τότε επιλέχθηκα να συμμετάσχω σε κλήρωση για 7.500€! :lol: Τα μηνύματα στέλνονται από το 19199. Πρώτη φορά μου ήρθε γι' αυτό, αλλά μου έχουν έρθει κι άλλες κληρώσεις παλιότερα... Θα φάει block καμιά μέρα. :rolleyes:

 

Έρχονται Χριστούγεννα και η WIND θέλει να κάνει "δωράκια" στον εαυτό της, με χρέωση 1€ ανά SMS για συμμετοχή... Ας το έκαναν τσάμπα ή καθόλου! :mad:

 

Δυστυχώς κανένας διαγωνισμός/ κλήρωση κλπ, απο οποιουδήποτε δεν είναι τσάμπα. Όσοι έχουν τζογαδόρικες τάσεις συμμετέχουν και μπορεί και να κερδίσουν

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έστειλαν σήμερα, ότι αν ο αριθμός μου τελειώνει σε "9" (όντως τελειώνει), τότε επιλέχθηκα να συμμετάσχω σε κλήρωση για 7.500€! :lol: Τα μηνύματα στέλνονται από το 19199. Πρώτη φορά μου ήρθε γι' αυτό, αλλά μου έχουν έρθει κι άλλες κληρώσεις παλιότερα... Θα φάει block καμιά μέρα. :rolleyes:

 

Έρχονται Χριστούγεννα και η WIND θέλει να κάνει "δωράκια" στον εαυτό της, με χρέωση 1€ ανά SMS για συμμετοχή... Ας το έκαναν τσάμπα ή καθόλου! :mad:

 

Μου ήρθε και σήμερα το "σημαντικό μήνυμα"! (click κάτω) :rotfl: Δε μάζεψαν αρκετούς φαίνεται και προσπαθούν να σε κάνουν να νιώσεις "μοναδικός"! :lol:

 

http://s10.postimg.org/d9zwp4n2d/WIND.jpg

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

πληροφοριακα σε καρτα με τα 300 λεπτα εκανα χτες ανανεωση online απο το myf2g 10 ευρω και μου εδωσε 300 λεπτα και 1 γιγα και μπηκαν και ολα τα χρηματα στο λογαριασμο μου

βεβαια δεν εχω λαβει το μηνυμα γιατι 2 φορες που μου το εκανα σ αυτο το νουμερο πιο παλια τοςυ εκανα καταγγελια και πηρα και τα 8 πισω και ετσι για το ****το και 20 ευρω επιπλεον ..

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Παλι στις 00:03 έσκασε μήνυμα ότι το υπολοιπο μου είναι κάτω απο 0.50 ευρώ (που σημαίνει είχε φύγει 1 ευρώ! Κι όντως το πρωι ήρθε μήνυμα οτι ΧΤΕΣ χρεωθηκα mobile internet), ενω μέχρι τις 23:59:59 είχα ενεργοποιημένο πακέτο 1500' και 1.5Gb internet (με υπολοιπο κάπου στο 1.4), ενω όλη μέρα ήμουν σπίτι, με συνδεδεμένο wifi, τα δεδομένα κινητής κλειστά και απο το μεσημέρι αλλαγμένη και τη διεύθυνση του ΑΡΝ! Άκουσαν άμεσα τα καντήλια τους (μαζί με screenshots) στο fb, στη φόρμα επικοινωνίας του site αλλά και στο 8005000200. Το επόμενο μεσημέρι μου ήρθε φυσικά το ευρώ μαζί με απάντηση τους στο fb οτι:

"Στα πλαίσια εξυπηρέτησης έγινε πίστωση 1€. Στη διάθεσή σου."

Κι η δική μου απάντηση:

"Κάνετε μεγαλο λάθος, δεν είναι πλαίσιο εξυπηρέτησης! Μου χρεωσατε 1 ευρώ για δήθεν χρήση mobile internet, σε ημέρα που είχα ακόμα ενεργοποιημένο πακέτο (με υπόλοιπο 1.4Gb), ενώ βρισκόμουν σπίτι με ανοιχτό και συνδεδεμένο wifi και κλειστά τα mobile data και μάλιστα με αλλαγμένη τη διεύθυνση του APN!!

Αυτό ονομάζεται ΚΛΟΠΗ και απλά μου επιστρέψατε το καταχρασθεν ποσό!

Έτσι για να βάζουμε τα πράγματα στη σωστή τους διάσταση!"

 

ΥΓ. Τουλαχιστον αυτον τον μήνα το έκαναν στο 1 απο τα 2 νούμερα μονο που το είχαν κανει τον προηγούμενο, μετα παλι απο το σχετικό Κράξιμο. Άντε να δουμε μήπως στον επόμενο σταματήσει και σε αυτό.

Ericsson GA 628, Ericsson GH 688, Samsung SGH 600, Panasonic GD30, Nokia 8210, Panasonic GD87, Sony Ericsson P800, Siemens CX 65, Sony Ericsson K750i, Motorola V360v, Qtek S110, Samsung ZV30, Nokia N73, LG KS20, Vodafone 541, Samsung Omnia 16GB, HTC Desire, SE Xperia Neo V, HTC Sensation, LG 4X HD, Coolpad F1, Ecoo E04 Plus, Samsung Note 4, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Note 9 (512/8)
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ ποία είναι η εντολή για να μην δέχομαι κλήσεις από απόκρυψη ???
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το*254#

 

δε το ήξερα! καλόοοο!!!!!

ισχύει σε όλες τις εταιρείες;

make love not work
Link to comment
Share on other sites

Ειναι το*254#

Και η εντολη να ξαναδεχεσαι;

Ισχυει και στην Q;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Παλι στις 00:03 έσκασε μήνυμα ότι το υπολοιπο μου είναι κάτω απο 0.50 ευρώ (που σημαίνει είχε φύγει 1 ευρώ! Κι όντως το πρωι ήρθε μήνυμα οτι ΧΤΕΣ χρεωθηκα mobile internet), ενω μέχρι τις 23:59:59 είχα ενεργοποιημένο πακέτο 1500' και 1.5Gb internet (με υπολοιπο κάπου στο 1.4), ενω όλη μέρα ήμουν σπίτι, με συνδεδεμένο wifi, τα δεδομένα κινητής κλειστά και απο το μεσημέρι αλλαγμένη και τη διεύθυνση του ΑΡΝ! Άκουσαν άμεσα τα καντήλια τους (μαζί με screenshots) στο fb, στη φόρμα επικοινωνίας του site αλλά και στο 8005000200. Το επόμενο μεσημέρι μου ήρθε φυσικά το ευρώ μαζί με απάντηση τους στο fb οτι:

"Στα πλαίσια εξυπηρέτησης έγινε πίστωση 1€. Στη διάθεσή σου."

Κι η δική μου απάντηση:

"Κάνετε μεγαλο λάθος, δεν είναι πλαίσιο εξυπηρέτησης! Μου χρεωσατε 1 ευρώ για δήθεν χρήση mobile internet, σε ημέρα που είχα ακόμα ενεργοποιημένο πακέτο (με υπόλοιπο 1.4Gb), ενώ βρισκόμουν σπίτι με ανοιχτό και συνδεδεμένο wifi και κλειστά τα mobile data και μάλιστα με αλλαγμένη τη διεύθυνση του APN!!

Αυτό ονομάζεται ΚΛΟΠΗ και απλά μου επιστρέψατε το καταχρασθεν ποσό!

Έτσι για να βάζουμε τα πράγματα στη σωστή τους διάσταση!"

 

ΥΓ. Τουλαχιστον αυτον τον μήνα το έκαναν στο 1 απο τα 2 νούμερα μονο που το είχαν κανει τον προηγούμενο, μετα παλι απο το σχετικό Κράξιμο. Άντε να δουμε μήπως στον επόμενο σταματήσει και σε αυτό.

 

Πολύ σωστός!

Link to comment
Share on other sites

Κ μένα μου πήραν από 2 νούμερα το 1€ για Mobile ίντερνετ !!

Στο 1ο το οποίο είναι κύριο νούμερο ελήγαν τα mb μου κ δεν αγόρασα έγκαιρα πακέτο!Ήμουν όμως συνέχεια σε χώρο με wifi!

Στο 2ο το οποίο εινσι σε ταμπλέτ με κλειστά δεδομένα κ εκείνες τις μέρες κλειστό !!

Πως έγινε κ χρεώθηκα 1€ σε κλειστό ταμπλέτ δεν το καταλαβαίνω!!

Στην πρώτη περίπτωση μου τα επέστρεψαν :)

Στην 2η αναμένω!

IPhone pro max /note 10 plus ,ipad pro 11 & MacBook pro :love:
Link to comment
Share on other sites

Κ μένα μου πήραν από 2 νούμερα το 1€ για Mobile ίντερνετ !!

Στο 1ο το οποίο είναι κύριο νούμερο ελήγαν τα mb μου κ δεν αγόρασα έγκαιρα πακέτο!Ήμουν όμως συνέχεια σε χώρο με wifi!

Στο 2ο το οποίο εινσι σε ταμπλέτ με κλειστά δεδομένα κ εκείνες τις μέρες κλειστό !!

Πως έγινε κ χρεώθηκα 1€ σε κλειστό ταμπλέτ δεν το καταλαβαίνω!!

Στην πρώτη περίπτωση μου τα επέστρεψαν :)

Στην 2η αναμένω!

 

Αλητεία, πλεον υπάρχουν αποδείξεις οτι γίνεται εσκεμμένα. Λάθος συστήματος δε νοείται ειδικά οταν έχεις κλειστή μια συσκευή.

 

Προσωπικά πάντως δεν το έχω αντιμετωπίσει. Εχω παραμείνει κ χωρις δεδομένα για αρκετές ημέρες και αν ποτε χρεωθώ θα ειναι απο δικό μου λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι πριν περίπου 2 μήνες είχα τα 300λ προς όλους και 1GB internet και είχα βάλει τη SIM της Wind πρώτη στο Asus για να έχω τα data.

Μόλις τελείωσε ο μήνας (άρα και το 1GB), το πρωί που άνοιγα το κινητό (το βάζω σε λειτουργίας πτήσης το βράδυ) μου "έτρωγε" και 1€. Συνολικά το έκανε 2 μέρες συνεχόμενες (άρα 2€) που τα ζήτησα πίσω φυσικά γιατί ΠΟΤΕ δεν άνοιξα data. Μου τα έδωσαν, ρώτησα τι ώρα άνοιξαν τα data και τις και μου είπαν τις ώρες που άνοιγα το κινητό.

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι, είναι ο τέλειος τρόπος να τα κονομήσει η Wind.

 

Απλά:

ΣΤΟΠ ή STOP δωρεάν στο 19550 και ξενοιάστε από τα "αέρινα" κόλπα.

 

Δεν το ήξερα αυτό το ΣΤΟΠ και έστειλα ΣΤΟΠ στο 19199. Χρεώθηκα 1€ μην αρχισω τα βρισιδια :mad:

Link to comment
Share on other sites

Δεν το ήξερα αυτό το ΣΤΟΠ και έστειλα ΣΤΟΠ στο 19199. Χρεώθηκα 1€ μην αρχισω τα βρισιδια :mad:

 

πωωω ρε συ δεν παιζονται οι ανθρωποι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το live chat της wind σε ποια διευθυνση ειναι για να επικοινωνησω μαζι τους?

 

https://www.wind.gr/gr/f2g/

 

Αφού γραφτείς.

 

Κάτω δεξιά βγαίνει "Συνομίλησε.."

Αλλιώς..pm στο https://www.facebook.com/WINDF2G/

Link to comment
Share on other sites

Και αν κάποια στιγμή χρειάζομαστε τα δεδομένα,ενεργοποιούνται πάλι αυτόματα;
Link to comment
Share on other sites

Και αν κάποια στιγμή χρειάζομαστε τα δεδομένα,ενεργοποιούνται πάλι αυτόματα;

 

Αν καταλαβα καλα τι ρωτας, οχι θα πρέπει να ξαναζητήσεις απο τη wind να στα ενεργοποιήσει (και πιθανό να περιμένεις 1-2 ημερες)

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...