Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ. Το χρησιμοποιώ μόνο για ίντερνετ οπότε με αυτά τα κόλπα τους με τα τρίμηνα θα κάνω ανανεώσεις κάθε καλοκαίρι. Ίσως αν είμαστε πολλοί να μην τραβήξει ή ιστορία των τριμηνων στο διηνεκές τελικά. Κρίμα βρήκαν τρόπο να μαζεύουν χρήματα μέσα στην κρίση. Ένα κλειστό κινητό δεν απασχολεί το δίκτυο μόνο τη database μην ακούω για κόστος διαχείρισης ίσα ίσα που χρησιμοποιούσαν τον αριθμό των συνδρομητών για διαφήμιση
Link to comment
Share on other sites

Εχει εφαρμόσει τρίμηνο και η wind?Στις 18-9 έκανα ανανέωση και ο χρόνος ομιλιάς μου λήγει Μάρτη. :worry:

 

Οχι ακομα. Εξαμηνο ειναι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει βγάλει ανακοίνωση;

 

http://www.wind.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=381

 

Τέλος από τις 28 Σεπτεμβρίου 2015 τροποποιείται η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων για τους συνδρομητές καρτοκινητής WIND Card, Q card και WIND F2G.

Συγκεκριμένα από την ανωτέρω ημερομηνία η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων από ανανέωση αλλάζει και μειώνεται από 6 μήνες σε 90 ημέρες. Εάν κατά το χρονικό διάστημα των 90 ημερών μετά την τελευταία ανανέωση δεν πραγματοποιηθεί εκ νέου ανανέωση χρόνου ομιλίας, τότε τυχόν υπολειπόμενη αξία συνδιαλέξεων θα χάνεται και δεν θα επιστρέφεται στο συνδρομητή.

 

Από την ως άνω ημερομηνία, κάθε αρχική ενεργοποίηση σύνδεσης, εφόσον σε αυτή υπάρχει χρηματικό ποσό, ή μετά από κάθε ανανέωση χρηματικού υπολοίπου, η διάρκεια ισχύος του διαθέσιμου χρηματικού υπολοίπου ορίζεται σε 90 ημέρες.

Στην περίπτωση όπου υφιστάμενοι συνδρομητές έχουν διαθέσιμο υπόλοιπο και πραγματοποιήσουν νέα ανανέωση μετά την ανωτέρω ημερομηνία, το νέο υπόλοιπό τους θα έχει διάρκεια 90 ημέρες ενώ το υφιστάμενο εναπομένον υπόλοιπό τους θα έχει τη μεταγενέστερη από τις δύο ημερομηνίες διάρκειας των ανανεώσεων.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πολυπόθητο μήνυμα με τα 8€ πώς στο καλό το παίρνετε;

Είμαι 4 μήνες στη Wind (μέσω φορητότητας) και δεν μου έχει έρθει κανένα μήνυμα προσφοράς ενώ στον κολλητό μου στέλνουν 3-4 φορές την εβδομάδα!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πολυπόθητο μήνυμα με τα 8€ πώς στο καλό το παίρνετε;

Είμαι 4 μήνες στη Wind (μέσω φορητότητας) και δεν μου έχει έρθει κανένα μήνυμα προσφοράς ενώ στον κολλητό μου στέλνουν 3-4 φορές την εβδομάδα!

 

Σταματα να κανεις πολυ καταναλωση , να δεις πως θα στο στειλουν.

εμενα μου εστελναν μηνύματα ακομα και οταν το ειχα ενεργοποιησει.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πολυπόθητο μήνυμα με τα 8€ πώς στο καλό το παίρνετε;

Είμαι 4 μήνες στη Wind (μέσω φορητότητας) και δεν μου έχει έρθει κανένα μήνυμα προσφοράς ενώ στον κολλητό μου στέλνουν 3-4 φορές την εβδομάδα!

 

Δοκίμασες να στείλεις το 1000 στο 1264?

Link to comment
Share on other sites

Σταματα να κανεις πολυ καταναλωση , να δεις πως θα στο στειλουν.

εμενα μου εστελναν μηνύματα ακομα και οταν το ειχα ενεργοποιησει.

 

Δεν παίζει ρόλο η κατανάλωση. Στο f2g που έχω στο συναγερμό (μηδενική κατανάλωση εδώ και μήνες) ακόμη δεν ήρθε τίποτα... :lol:

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο η κατανάλωση. Στο f2g που έχω στο συναγερμό (μηδενική κατανάλωση εδώ και μήνες) ακόμη δεν ήρθε τίποτα... :lol:

 

Η μάνα μου έχει F2G και κάθε μήνα μπαίνουν 120' προς όλους, δώρο από το σταθερό Double Play της WIND, που έχουμε βάλει στο σπίτι του παππού... Κάρτα βάζει μόνο όταν κοντεύει να λήξει και φυσικά από πακέτα, δεν αγοράζει τίποτα, γιατί τα 120' τη φτάνουν... Και μάντεψε... Της έχει έρθει μήνυμα για το φοιτητικό πακέτο των 8€, ενώ δεν το χρειάζεται... :rolleyes:

 

Οπότε πάρτε 1-2 νέους αριθμούς F2G, βάλτε μία κάρτα των 5€ από κατάστημα ή ίντερνετ και αφήστε το έτσι, μπας και σας έρθει καμιά προσφορά... :lol: Κάθε 12 μήνες θα θέλει ανανέωση για να μη χαθεί ο αριθμός... :p

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει ρόλο η κατανάλωση. Στο f2g που έχω στο συναγερμό (μηδενική κατανάλωση εδώ και μήνες) ακόμη δεν ήρθε τίποτα... :lol:

Θα σου πρότινα να το κάνεις κοσμοτε μηδενικό πάγιο που δεν χρειάζεται ανανέωση κάθε 3 μήνες!http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/HCP/xml/Personal__contractplans__contractplan_zero_fee_prs/section/Postpaid_OtherPlans_Prs

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότινα να το κάνεις κοσμοτε μηδενικό πάγιο που δεν χρειάζεται ανανέωση κάθε 3 μήνες!http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/HCP/xml/Personal__contractplans__contractplan_zero_fee_prs/section/Postpaid_OtherPlans_Prs

 

Τον ένα συναγερμό τον έχω κάνει έτσι. Τώρα που γίνεται τρίμηνο και το f2g, θα ακολουθήσει τον ίδιο δρόμο. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Τον ένα συναγερμό τον έχω κάνει έτσι. Τώρα που γίνεται τρίμηνο και το f2g, θα ακολουθήσει τον ίδιο δρόμο. :)

Μην σου φανε ντο υπολοιπο ομως!Αν δεν ξερεις τι να το κανεις δωστα στο χαμογελο στο 14545!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

παιδια συγνώμη.... εκανα ανανεωση πριν 3 μηνες περιπου στο f2g και σημερα μου ήρθε μήνυμα, οτι αν δεν ανανεωσω στις επομενες πεντε μερες, θα κοπει το νουμερο......

τι γινεται??

Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις κανει κι αλλη ανανεωση τον Σεπτεμβρη;

Ναι είχα κάνει, άκυρος ο συναγερμός!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Μην σου φανε ντο υπολοιπο ομως!Αν δεν ξερεις τι να το κανεις δωστα στο χαμογελο στο 14545!

 

Στο πρώτο νούμερο αυτό ακριβώς έκανα, τα έχουμε ξαναπεί αυτά εδώ, εδώ, εδώ και μάλλον και αλλού, αλλά βαριέμαι να ψάχνω.

Μην ανησυχείς όμως, δεν τα ξεχνώ. Καλύτερα να πάνε (όσα πάνε) στο χαμόγελο, παρά στην κάθε κερδοσκοπική εταιρία... :)

Ξέρει κάποιος το ποσοστό που αποδίδεται στο χαμόγελο από αυτό το νούμερο ???

Edited by marras

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, έκανα ανανέωση σε κατάστημα και στην απόδειξη δεν γράφει το όνομα μου στα στοιχεία αλλά το όνομα του καταστήματος, σε άλλες αποδείξεις από ανανεώσεις το έγραφε.τι μπορώ να κάνω;
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Και πιο το πρόβλημα; Χρειάζεσαι για κάτι η απόδειξη να φαίνεται ονομαστική; Τα χρήματα δεν μπήκαν;
Link to comment
Share on other sites

Θα σου πρότινα να το κάνεις κοσμοτε μηδενικό πάγιο που δεν χρειάζεται ανανέωση κάθε 3 μήνες!http://www.cosmote.gr/cosmoportal/page/HCP/xml/Personal__contractplans__contractplan_zero_fee_prs/section/Postpaid_OtherPlans_Prs

 

Και στο cosmote μηδενικο παγιο παντως, λεει οτι αν για 6 μηνες δεν εχεις καταναλωση, κανουν διακοπη του συμβολαιου.

Δεν ξερω αν το κανουν οντως , αλλα το γραφει ξεκαθαρα στους ορους.

Link to comment
Share on other sites

Η μάνα μου έχει F2G και κάθε μήνα μπαίνουν 120' προς όλους, δώρο από το σταθερό Double Play της WIND, που έχουμε βάλει στο σπίτι του παππού... Κάρτα βάζει μόνο όταν κοντεύει να λήξει και φυσικά από πακέτα, δεν αγοράζει τίποτα, γιατί τα 120' τη φτάνουν... Και μάντεψε... Της έχει έρθει μήνυμα για το φοιτητικό πακέτο των 8€, ενώ δεν το χρειάζεται... :rolleyes:

 

Οπότε πάρτε 1-2 νέους αριθμούς F2G, βάλτε μία κάρτα των 5€ από κατάστημα ή ίντερνετ και αφήστε το έτσι, μπας και σας έρθει καμιά προσφορά... :lol: Κάθε 12 μήνες θα θέλει ανανέωση για να μη χαθεί ο αριθμός... :p

 

Καθόλου κακή ιδέα ;)

Link to comment
Share on other sites

Και πιο το πρόβλημα; Χρειάζεσαι για κάτι η απόδειξη να φαίνεται ονομαστική; Τα χρήματα δεν μπήκαν;

Για να την δικαιολογώ στο φπα μου, Δεν είπα για τα χρήματα

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...