Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ήρθε ενα άκυρο σμσ απο wind οτι οι χρεώσεις είναι σωστες αλλα το δεύτερο magic δεν ανοίγει.

10αρα η πρώτη 5αρα η δεύτερη και τώρα μου λενε οτι έπρεπε είναι 10αρα η δεύτερη για να ανοίξει.

 

για να ανοιξει και το 2ο θελει ΔΕΚΑ ευρω ανανεωσεις το τελυταιο 60ημερο!!!!!οχι δεκα το πρωτο 30ημερο και αλλα δεκα το 2ο!διαβαστε τις οδηγιες!μην σας λενε ********

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ στο 1265 αν θες να ενημερωνετε αυτος που σε καλει, αλλιως

ΚΡΥΦΑ ΝΑΙ στο 1265

 

Σ' ευχαριστώ πολύ για την άμεση ανταπόκριση.

Link to comment
Share on other sites

για να ανοιξει και το 2ο θελει ΔΕΚΑ ευρω ανανεωσεις το τελυταιο 60ημερο!!!!!οχι δεκα το πρωτο 30ημερο και αλλα δεκα το 2ο!διαβαστε τις οδηγιες!μην σας λενε ********

έβαλα 10 την πρώτη φορά και 5 τώρα.

εδωσα ξανά βλάβη με το που ήρθε το άκυρο μήνυμα.

 

κάτι αλλο

για να πάρω καρτα για 4g πρέπει να παραδώσω την παλιά?

Αν δεν την έχω μαζί μου μήπως χρεωθω τα 5 ευρώ?

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

κάτι αλλο

για να πάρω καρτα για 4g πρέπει να παραδώσω την παλιά?

Αν δεν την έχω μαζί μου μήπως χρεωθω τα 5 ευρώ?

 

Δεν χρειαζεται να δωσεις την παλια. Απλα στην ακυρωνει απο το συστημα.

Link to comment
Share on other sites

Αναφορικά με την ανανέωση των 10€ που δίνει 1gb δώρο ήθελα να ρωτήσω:

1)Στους όρους αναγράφεται:Το Bonus Ανανέωσης αποδίδεται στην πρώτη ανανέωση του μήνα αξίας 10€ και άνω.

Εννοεί ημερολογιακές ?

δηλαδή αν κάνω ανανέωση στις 10/03 και ξανακάνω ανανέωση στις 25/043 θα λάβω το bonus ή όχι ?

Link to comment
Share on other sites

απλά ρωτάω πως πρέπει να το πεις για να μην έχεις χρέωση,....

 

Οπως και να το πεις δεν πρεπει να σε χρεωσουν. Πας να αλλαξεις την παλια σου καρτα με τη νεα που υποστηριζει 4G. Αν σου πουν για χρεωσεις θα τους πεις να ανοιξουν αυτη τη σελιδα οπου αναγραφεται ξεκαθαρα οτι ειναι δωρεαν. Αν παρολα αυτα επιμενει για τη χρεωση, μιλα με τον υπευθυνο του καταστηματος και αν σου πει τα ιδια κανε καταγγελια στη wind. :p

 

http://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/kalupsi/diktuo-prosvasis-kinitis/4g/

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αναφορικά με την ανανέωση των 10€ που δίνει 1gb δώρο ήθελα να ρωτήσω:

1)Στους όρους αναγράφεται:Το Bonus Ανανέωσης αποδίδεται στην πρώτη ανανέωση του μήνα αξίας 10€ και άνω.

Εννοεί ημερολογιακές ?

δηλαδή αν κάνω ανανέωση στις 10/03 και ξανακάνω ανανέωση στις 25/043 θα λάβω το bonus ή όχι ?

 

Οχι. Εννοει στην πρωτη του Μαρτιου, στην πρωτη του Απριλιου κ.ο.κ. Δηλαδη μπορει να ανανεωσεις στις 23/3 και να παρεις 1GB και μετα στις 1/4.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αν ανανέωσω δύο φορές τον ίδιο μήνα δεν θα πάρω το 1 gb?

ουσιαστικά εννοεί μια φορά τον μήνα ?

 

Αν ανανεώσεις 2 φορές στο μήνα δεν θα πάρεις το δωρεαν GB δύο φορές,μόνο την πρώτη φορά.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αν ανανέωσω δύο φορές τον ίδιο μήνα δεν θα πάρω το 1 gb?

ουσιαστικά εννοεί μια φορά τον μήνα ?

 

Το λεει ξεκαθαρα στην πρώτη ανανέωση του μήνα. Ειτε ανανεωσεις μια, ειτε δυο, ειτε 15, θα το παρεις μια φορα το 1 GB. Τοσο δυσκολο ειναι πια; :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Το λεει ξεκαθαρα στην πρώτη ανανέωση του μήνα. Ειτε ανανεωσεις μια, ειτε δυο, ειτε 15, θα το παρεις μια φορα το 1 GB. Τοσο δυσκολο ειναι πια; :wacko:

 

Ναι αλλά αν ............

 

:lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

:D καλησπερα παιδια σχετικα με το 4G πρεπει να κανω αντικατασταση sim αλλα δεν εχω συσκευη εχω ακομα 3G αλλα

πιστευεται να το κανω τωρα που ειναι δωρεαν διοτι μετα θα αρχισει να χρεωνει??και κατι αλλο ειναι συμβατη η καινιυρια καρτα με την συσκευη μου??:D

Link to comment
Share on other sites

:D καλησπερα παιδια σχετικα με το 4G πρεπει να κανω αντικατασταση sim αλλα δεν εχω συσκευη εχω ακομα 3G αλλα

πιστευεται να το κανω τωρα που ειναι δωρεαν διοτι μετα θα αρχισει να χρεωνει??και κατι αλλο ειναι συμβατη η καινιυρια καρτα με την συσκευη μου??:D

 

αφού δεν έχεις 4g συσκευή, ξέχνα το.. δεν σε αφορά καν.. τώρα είναι δωρεάν μόνο το 4g, άρα τι έχεις να κερδίσεις; τίποτα..

όπου κι αν είσαι και 4g διαθέσιμο να υπάρχει, εσύ 3g θα βλέπεις.. άρα ποιο το νόημα;

η καινούρια κάρτα δεν έχει τίποτα διαφορετικό για το κινητό σου.. για τη wind έχει (να στο πω απλοϊκά)

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έκλεισα πάντως 2 βδομάδες χρήση με 4G κάρτα και παρόλο τη χρήση που έχω κάνει και σε G,E,H το υπόλοιπο το πακέτου μου έχει μείνει ανέπαφο..:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

:D καλησπερα παιδια σχετικα με το 4G πρεπει να κανω αντικατασταση sim αλλα δεν εχω συσκευη εχω ακομα 3G αλλα

πιστευεται να το κανω τωρα που ειναι δωρεαν διοτι μετα θα αρχισει να χρεωνει??και κατι αλλο ειναι συμβατη η καινιυρια καρτα με την συσκευη μου??:D

 

Ναι. Άσχετα με το αν μπορείς να εκμεταλλευτείς ή όχι το δωρεάν 4G σε αυτή τη φάση, καλό είναι να αλλάξεις τη SIM σου τώρα που η αντικατάσταση είναι δωρεάν. Μετά θα είσαι έτοιμος και όταν πάρεις με το καλό μια 4G συσκευή, θα μπορέσεις να εκμεταλλευτείς και τις ψηλότερες ταχύτητες. Για να σου το πω απλά: Δεν χάνεις τίποτα να αλλάξεις τώρα την κάρτα σου με μία νέα - αργότερα πιθανώς να χρειαστεί να την πληρώσεις. ;)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Μου ήλθε σήμερα αυτό το μήνυμα: MONO ΓIA ΣENA: 700Λ ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 HMEPEΣ MONO ME 7€! ENEPΓOΠOIHΣE TO ΣTEΛNONTAΣ 15 ΣTO 12410 (ΙΣΧΥΕΙ ΕΩΣ 30/3)

 

Καλή προσφορά που πέφτει μέσα στο Πάσχα αλλά μήπως άμα το ενεργοποιήσω χάσω τα 300 λεπτά που παίρνω τσάμπα με κάθε ανανέωση των 10 ευρώ; (Η γνωστή προσφορά που έχει καταργηθεί εδώ και 2 χρόνια αλλά συνεχίζει να ισχύει για τους παλιούς;) Φοβάμαι μη γίνεται έτσι καμιά μπουστιά... Τι λέτε;

Link to comment
Share on other sites

ανανέωσε τώρα η γυναίκα, πήρε και 300' και 1GB και 1500 για magic number

 

οπότε όλες οι προσφορές είναι στη θέση τους :cool:

 

εγώ δεν έχω τα 300' , μόνο 1GB και magic number, επίσης όλα καλά

 

με λίγα λόγια δεν έχεις κάτι να φοβάσαι, δεν καταργεί η μία προσφορά την άλλη

Είσαι άρχοντας!!! :up: ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Μου ήλθε σήμερα αυτό το μήνυμα: MONO ΓIA ΣENA: 700Λ ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 HMEPEΣ MONO ME 7€! ENEPΓOΠOIHΣE TO ΣTEΛNONTAΣ 15 ΣTO 12410 (ΙΣΧΥΕΙ ΕΩΣ 30/3)

 

Καλή προσφορά που πέφτει μέσα στο Πάσχα αλλά μήπως άμα το ενεργοποιήσω χάσω τα 300 λεπτά που παίρνω τσάμπα με κάθε ανανέωση των 10 ευρώ; (Η γνωστή προσφορά που έχει καταργηθεί εδώ και 2 χρόνια αλλά συνεχίζει να ισχύει για τους παλιούς;) Φοβάμαι μη γίνεται έτσι καμιά μπουστιά... Τι λέτε;

 

εγώ αυτή τη προσφορά έβαλα για αυτό το μήνα μιας και δεν έχω τα 300' από ανανέωση και έτσι κι αλλιώς θα έδινα 5+2€ για 200+100' προς όλους που συνήθως βάζω, οπότε μου ήρθε κουτί

 

μερικές μέρες μετά να πω ότι μου τη ξανάστειλαν την ίδια προσφορά, αλλά φυσικά δε τη παίρνω και 2η φορά..

 

δεν επηρέασε άλλη μου προσφορά (το 1GB και το magic number), άλλωστε πρώτα έβαλα κάρτα και πήρα τις άλλες προσφορές και μετα ενεργοποίησα και αυτή

 

στη κοπέλα μου της ήρθε άλλη προσφορά 1.5GB με 5€, αδιάφορη.. αν και αυτή δεν έχει πάει να αλλάξει sim και χρεώνεται κανονικά δεδομένα.. παρόλα αυτά το 1GB από την ανανέωση νομίζω ότι είναι μια χαρά

 

Είσαι άρχοντας!!! :up: ευχαριστώ!

 

τίποτα :)

3210/t29/6340/t68/ngage/p910/p1/optimus one/gnex/z1/g3/mi a1/mi a3/poco f3/xperia 5 iv

Link to comment
Share on other sites

Μου ήλθε σήμερα αυτό το μήνυμα: MONO ΓIA ΣENA: 700Λ ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 30 HMEPEΣ MONO ME 7€! ENEPΓOΠOIHΣE TO ΣTEΛNONTAΣ 15 ΣTO 12410 (ΙΣΧΥΕΙ ΕΩΣ 30/3)

 

Καλή προσφορά που πέφτει μέσα στο Πάσχα αλλά μήπως άμα το ενεργοποιήσω χάσω τα 300 λεπτά που παίρνω τσάμπα με κάθε ανανέωση των 10 ευρώ; (Η γνωστή προσφορά που έχει καταργηθεί εδώ και 2 χρόνια αλλά συνεχίζει να ισχύει για τους παλιούς;) Φοβάμαι μη γίνεται έτσι καμιά μπουστιά... Τι λέτε;

Πολύ καλά σου "εκατσε" ;) Τις παλίες προσφορές δεν τις χάνεις

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά σου "εκατσε" ;) Τις παλίες προσφορές δεν τις χάνεις

 

Ευχαριστώ. Πήρα και την εξυπηρέτηση πελατών και μου είπαν πως δεν χάνεται η παλιά προσφορά με τα 300 ευρώ σε κάθε ανανέωση με 10 ευρώ. Λουκούμι λοιπόν για το Πάσχα τα 700 λεπτά προς όλους με 7 ευρώ. :cool:

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα άλλαξα SIM σε νομό χωρίς κάλυψη 4G. Με ρώτησαν τι το θέλω αφού ο νομός δεν έχει LTE, τους απάντησα για χρήση στην Αθήνα. Η κάρτα αλλάχτηκε αμέσως με νέα 4G με συνοπτικές διαδικασίες.

 

Δεν είναι ότι απλά παίρνεις δωρεάν κάρτα 4G, (που ασφαλώς θα χρειαστεί σύντομα για τους περισσότερους) αλλά ότι παίρνεις κάρτα από πριν "κομμένη" (mini/micro/nano) έτοιμη να μπεί σε νέα κινητά και σε καθε κινητό χωρίς κόστος (αν η παλιά σου είναι κλασσική μεγάλη δεν μπορείς). Νομίζω και αυτό είναι ένα έμμεσο όφελος για κάποιους (όπως εγώ) που αλλιώς θα θέλαμε 5€ αλλαγή ή 2€ για "κόψιμο" (αλλα με το μεγάλο τσιπ δεν κόβεται καλά)..

 

Θα έλεγα επωφεληθείτε όσο ισχύει η προσφορά.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...