Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να ξεκλειδώσουν τα magic numbers η ανανέωση πρέπει να είναι μόνο online; Έκανα με κάρτα από περίπτερο σήμερα και δεν ξεκλείδωσε τίποτα.

 

δεν νομίζω πως είναι απαραίτητο να είναι ονλαιν... σίγουρα έχω κάνει ανανέωση από κατάστημα και ξεκλείδωσε.. νομίζω πως η αδερφή μου έκανε από περίπτερο και πάλι ξεκλείδωσε.. αλλά δεν θυμάμαι 100% σίγουρα..

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Χαλάνδρι σήμερα με καινούργια Sim το 4G πήγαινε τάπα και τσάμπα :)

 

Αυτό το τσάμπα πολύ καλό.Αν είναι και τάπα, ακόμα καλύτερα;)

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι πολλές από τις κάρτες που δίνουν τα καταστήματα για αντικατάσταση της παλιάς sim με νέα 4g δεν είναι 4g. Οι κάρτες είναι πραγματικά ίδιες και μπερδεύονται.

Την άλλαξα την Παρασκευή στο κεντρικό της Κηφισίας και όλο το ΣΚ δεν έπιανα πουθενά 4g. Πάω σήμερα, ξανά τσέκαραν τον αριθμό μου και είδαν ότι μου είχαν δώσει μη υποστηριζόμενη κάρτα.

Μου την ξαναάλλαξαν και όλα καλά.

 

Δεν χρειάζεται να έρθει μήνυμα καλωσορίσματος στο 4g, με το που βάζεις την σωστή κάρτα παίζει απευθείας (αν είσαι σε περιοχή με 4g προφανώς).

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πείτε μου σας παρακαλώ, εχω ένα σταθερο και ενα F2G. Περνω τα 120 προς ολους και ζητησα την sim με τα 500mb internet. Τηλεφωνικα απο 13800 μου ειπαν οτι πρεπει να εχω και δευτερο σταθερο για να δικαιούμαιτα 500mb. Σε κατάστημα της wind μου είπαν ότι τα δικαιούμαι, απλά δεν είχαν διαθέσιμη sim εκείνη την στιγμή. Τι ισχύει τελικά?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πείτε μου σας παρακαλώ, εχω ένα σταθερο και ενα F2G. Περνω τα 120 προς ολους και ζητησα την sim με τα 500mb internet. Τηλεφωνικα απο 13800 μου ειπαν οτι πρεπει να εχω και δευτερο σταθερο για να δικαιούμαιτα 500mb. Σε κατάστημα της wind μου είπαν ότι τα δικαιούμαι, απλά δεν είχαν διαθέσιμη sim εκείνη την στιγμή. Τι ισχύει τελικά?

Τα δικαιούσαι κανονικά απλα η ασχετοσύνη των υπαλλήλων κάποιες φορες ειναι απερίγραπτη!

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει αυτό που σου είπαν στο κατάστημα, εάν φυσικά έχεις πακέτο με ίντερνετ.

Πήρα κάρτα προχθές από κατάστημα, ενεργοποιήθηκε το δώρο των 300ΜΒ (sms), τηλεφώνησα στον υπάλληλο, ο οποίος αμέσως ενεργοποίησε τη 2η προσφορά με 500ΜΒ, η οποία επιβεβαιώθηκε σε λίγο με sms.

Link to comment
Share on other sites

Τα δικαιούσαι κανονικά απλα η ασχετοσύνη των υπαλλήλων κάποιες φορες ειναι απερίγραπτη!

Αυτό ξέρω και εγώ, ότι το δικαιούμαι. Δεν πρόκειται για απλή ασχετοσύνη , έχουν τη δυνατότητα να σε βγάλω τα ρούχα σου στο λεπτό.

Ισχύει αυτό που σου είπαν στο κατάστημα, εάν φυσικά έχεις πακέτο με ίντερνετ.

Πήρα κάρτα προχθές από κατάστημα, ενεργοποιήθηκε το δώρο των 300ΜΒ (sms), τηλεφώνησα στον υπάλληλο, ο οποίος αμέσως ενεργοποίησε τη 2η προσφορά με 500ΜΒ, η οποία επιβεβαιώθηκε σε λίγο με sms.

 

Τι εννοείς να έχω πακέτο ίντερνετ? Δεν αναφέρει πουθενά κάτι τέτοιο, τα 500 Mbyte όπως και τα 120 λεπτά προς όλους τα δίνουνε απ' όσο ξέρω με σύμβολο σταθερής. Εννοείται πως θα 500 Mbyte τα δίνουμε σε ξεχωριστή sim

Edited by salmador
Link to comment
Share on other sites

βασικά στο site γράφει 120' ή 500MB αλλά πολλοί έχουν πει ότι με ένα σταθερό, έχουν πάρει και τα 2!

 

Σταθερή & Internet με F2G/Mobile Broadband

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς να έχω πακέτο ίντερνετ? Δεν αναφέρει πουθενά κάτι τέτοιο, τα 500 Mbyte όπως και τα 120 λεπτά προς όλους τα δίνουνε απ' όσο ξέρω με σύμβολο σταθερής. Εννοείται πως θα 500 Mbyte τα δίνουμε σε ξεχωριστή sim

 

Είχα διαβάσει σ' αυτό το νήμα ότι το bonus δίνεται στις συνδέσεις σταθερής με ίντερνετ, έτσι πήγα σε κατάστημα και πήρα την κάρτα, αφού, βέβαια, ο υπάλληλος έλεγξε το πακέτο που έχω.

 

ΥΓ

Στο link της evoula αναφέρεται ξεκάθαρα ότι το bonus προσφέρεται σε σταθερή+ίντερνετ

Edited by makap
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό επιβεβαιώνει ότι η προσφορά δίνεται σε σταθερή +ίντερνετ
Link to comment
Share on other sites

Και αυτό επιβεβαιώνει ότι η προσφορά δίνεται σε σταθερή +ίντερνετ

 

Αυτο εχω, ισως δεν το διευκρίνισα πριν αλλα το θεωρησα δεδομενο

Link to comment
Share on other sites

Μα, αντέδρασες αρνητικά στο #27257 όταν έγραψα ότι πρέπει να έχεις και ίντερνετ.

Εν πάση περιπτώσει, προχωράς άφοβα αλλά να γνωρίζεις ότι η κάρτα που θα σου δώσουν δεν έχει τηλεφωνία και, επομένως, η χρήση της γίνεται μόνο είτε σε δίκαρτο είτε σε tablet.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση εσεις που το κατέχετε... εχω το f2g poy το ενεργοποιησα τον αυγουστο αν θυμαμαι καλα.... περιπου....

μου ηρθε μηνυμα τωρα ότι σε τρεις μερες, ληγει η συνδεση μου, αν δεν ανανεωσω εστω με λιγα...

η συνδεση δεν ληγει σε ένα χρονο? με τρολαρουν για να τρεξω να βαλω λεφτα?

μιηπως εννοουν θα χαθει ότι εχω μεσα στην καρτα? σε λεφτα εννοω..

τα φωτα σας πλιζ :)

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια μια ερωτηση εσεις που το κατέχετε... εχω το f2g poy το ενεργοποιησα τον αυγουστο αν θυμαμαι καλα.... περιπου....

μου ηρθε μηνυμα τωρα ότι σε τρεις μερες, ληγει η συνδεση μου, αν δεν ανανεωσω εστω με λιγα...

η συνδεση δεν ληγει σε ένα χρονο? με τρολαρουν για να τρεξω να βαλω λεφτα?

μιηπως εννοουν θα χαθει ότι εχω μεσα στην καρτα? σε λεφτα εννοω..

τα φωτα σας πλιζ :)

 

Εξάμηνο φίλε

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

Εξάμηνο φίλε

 

Εξαμηνο τα χρηματα. Η συνδεση αν δεν κανω λαθος ληγει στο χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κοστίζει ένα πακέτο σύνδεσης Free to go?

Στην Vodafone συμπληρώνεις μια αίτηση στο site τους και σου το στέλνουν δωρεάν.

Στην Wind που κοίταξα είδα παρόμοιο τρόπο αλλά με κόστος 10 ευρώ! Αν πάω σε κατάστημα της Wind αλλάζει κάτι η πάλι 10 ευρώ θέλουν?

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν κοίταξες καλά.

Στο Site της WIND πέρνεις ένα πακέτο + μία κάρτα ανανέωσης των 10 ευρώ, για 10 ευρώ.

Δηλαδή το πακέτο είναι δωρεάν.

Στα περισσότερα καταστήματα πάντως θα το πάρεις δωρεάν.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν κοίταξες καλά.

Στο Site της WIND πέρνεις ένα πακέτο + μία κάρτα ανανέωσης των 10 ευρώ, για 10 ευρώ.

Δηλαδή το πακέτο είναι δωρεάν.

Το είδα αυτό αλλά σε αναγκάζουν να δώσεις 10 ευρώ (για την κάρτα ανανέωσης) ενώ στην Vodafone σου στέλνουν το πακέτο δωρεάν και βάζεις μετά αν θέλεις 5 ευρώ πχ σε κατάστημα τους. Τέτοια δυνατότητα δεν υπάρχει στην Wind? Μόνο το πακέτο δηλαδή και μετά να βάλω 5 ευρώ?

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τέτοια δυνατότητα αλλά σε κατάστημα .

Πάντως με κάρτα 5 ευρώ δεν θα πάρεις κανένα δώρο

Ενώ με 10 ευρώ θα πάρεις 1GB και 100 λεπτά προς όλους ( για τους τρείς πρώτους μήνες όπως λέει και στο site)

Πέραν τούτου με 4,46 ευρώ τα μόνα πακέτα που μπορούν να αγοραστούν είναι: Ρωσία , Μπαγκλαντές , Πακιστάν, Ινδία , Κίνα και μερικές ακόμα χώρες.

Άρα δεν σε συμφέρει η κάρτα των 5 ευρώ...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τέτοια δυνατότητα αλλά σε κατάστημα .

Πάντως με κάρτα 5 ευρώ δεν θα πάρεις κανένα δώρο

Ενώ με 10 ευρώ θα πάρεις 1GB και 100 λεπτά προς όλους ( για τους τρείς πρώτους μήνες όπως λέει και στο site)

Πέραν τούτου με 4,46 ευρώ τα μόνα πακέτα που μπορούν να αγοραστούν είναι: Ρωσία , Μπαγκλαντές , Πακιστάν, Ινδία , Κίνα και μερικές ακόμα χώρες.

Άρα δεν σε συμφέρει η κάρτα των 5 ευρώ...

 

Την κάρτα την θέλω μόνο για να με καλούν δεν θα παίρνω εγώ τηλέφωνο και η συγκεκριμένη συσκευή δεν υποστηρίζει ουσιαστικά ίντερνετ για αυτό σκέφτομαι να είναι όσο πιο φθηνά γίνεται. Ευχαριστώ πολύ ;)

Link to comment
Share on other sites

Την κάρτα την θέλω μόνο για να με καλούν δεν θα παίρνω εγώ τηλέφωνο και η συγκεκριμένη συσκευή δεν υποστηρίζει ουσιαστικά ίντερνετ για αυτό σκέφτομαι να είναι όσο πιο φθηνά γίνεται. Ευχαριστώ πολύ ;)

 

Δες τι εταιρία έχουν αυτοί που σε παίρνουν συνήθως, για να μην τους βγαίνει ο κούκος αηδόνι :p

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...