Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στις αλλες εταιρειες θελουν και εκει αντικατασταση της σιμ;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εννοεί δωρεάν και απεριόριστη χρήση mb !

 

http://www.wind.gr/gr/wind/upostirixi/kalupsi/diktuo-prosvasis-kinitis/4g/

 

αυτο με ενθουσιασε περισσοτερο απο ολα οτι γραφει οτι δινει απεριοριστο ιντερνετ , χωρις περιορισμους και αυτο ειναι που δεν εχει δωσει ποτε αλλο δικτυο στην Ελλαδα .

Μετα οταν οι συσκευες δεν κλειδωνουνε μονο στο 4g σιγουρα ειναι μεγαλο ρισκο να μην γινει ενναλαγη σε 2g ή 3g ιδιατερα αμα σε παρει καποιος τηλεφωνο και εισαι συνδεδεμενος στο ιντερνετ! . Μου εκανε εντυπωση που αποκλειει συσκευες hotspot 4g , αλλα γραφει μονο σε smartphone και tablet ! ( δηλαδη αμα καποιος εχει hotspot και βαλει την σημ του εκει και μετα συνδεθει απο υπολογιστη τι θα αλλαξει; . Επισης σε hotspot συσκευες 4g εκει μπορουμε να κλειδωσουμε μονο σε 4g ( lte ) δικτυο; ή οχι; . Διοτι εκει δεν εχει ομιλια και αφορα μονο data μακαρι να κλειδωνει μονο σε lte , το εχει δοκιμασει κανενας;.

Παντως πριν το ανακοινωσει η γουιντ το 4g ανακοινωσαν το 4g+ τα αλλα 2 δικτυα , παλι πισω ή γουιντ αλλα αυτο που δεν υπαρχει περιορισμος στο ιντερνετ που δινει δωρεαν το καταχαρηκα να το δω σε ενα δικτυο να το γραφει!. Πιστευα οτι επειδη το δορυφορικο ιντερνετ δεν ειναι απεριοριστο ετσι και τα δικτυα κινητης τηλεφωνιας το ιδιο κανουνε, αλλα τελικα η γουιντ μου διαψευσε την γνωμη που πιστευα! .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Θα πάω κι εγώ για 4g κάρτα με τη πρώτη ευκαιρία αν και φοβάμαι ότι ειδικά στην επαρχία θα αργήσουν να τις προμηθευτουν.

 

δωρεαν αντικατασταση για καρτοκινητα με χρεωση για συμβολαια

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

δωρεαν αντικατασταση για καρτοκινητα με χρεωση για συμβολαια

 

έχεις κάρτα πριν το 2004;;;

:lol:

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

στις αλλες εταιρειες θελουν και εκει αντικατασταση της σιμ;;;

 

στα αλλά δυο δίκτυα δεν χρειάζεται αντικατάστασή. Μόνο ενεργοποίηση από το δίκτυο ! . Επίσης θέλω να ρωτήσω το εξής οποίος έκανε αντικατάστασή σήμ σίγουρα την έκανε δωρεάν ; ή μηνπως τον χρεώσαν τίποτα ;. Τους έχω ικανούς να χρεώσουν κοσμο .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Για να μην τρέχω να την αλλάζω, γίνεται να τι ενεργοποιήσω με την τωρινή; θέλει να πάρω τηλέφωνο κάπου ή μήνυμα;
Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

αρκεί να βρούμε μαγαζί ανοιχτό για να αλλάξουμε την sim.......

σήμερα ξεκίνησα με αυτό στην Καλογρέζα......κλειστό λόγω ανακαίνισης , συνέχισα με αυτό στο Μαρούσι επί της Κηφισίας...κλειστό λόγω απεργίας σήμερα και αύριο.......και ολοκλήρωσα την βόλτα μου με επίσκεψη σε αυτό της Παλλήνης επί της Λ. Μαραθώνος, το οποίο.....ήταν κλειστό λόγω ανακαίνισης !!!!!!!

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

αρκεί να βρούμε μαγαζί ανοιχτό για να αλλάξουμε την sim.......

σήμερα ξεκίνησα με αυτό στην Καλογρέζα......κλειστό λόγω ανακαίνισης , συνέχισα με αυτό στο Μαρούσι επί της Κηφισίας...κλειστό λόγω απεργίας σήμερα και αύριο.......και ολοκλήρωσα την βόλτα μου με επίσκεψη σε αυτό της Παλλήνης επί της Λ. Μαραθώνος, το οποίο.....ήταν κλειστό λόγω ανακαίνισης !!!!!!!

Αγία Παρασκευή πλατεία είναι ανοιχτό. Άλλαξα εγώ την δική μου.

Link to comment
Share on other sites

δωρεαν αντικατασταση για καρτοκινητα με χρεωση για συμβολαια

 

Αυτό είναι σίγουρο ή θα μας λένε άλλα στο κατάστημα, ανάλογα με το αν είναι ιδιόκτητα ή franchise? :confused:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

τελικά είναι υποχρεωτική η κάρτα η όποιος έχει αντικαταστήσει την κάρτα "πρόσφατα" θα κάνει δουλειά?

Όχι πήρα τώρα την εξυπηρέτηση και ενώ ειχα αλλάξει σε άλλη SIM τον Ιανουάριο πρέπει να ξαναλλαξω.

Link to comment
Share on other sites

Guest valeria
Παιδιά εγώ πήγα μόλις σε κατάστημα και έλεγξαν τη sim μου η οποία είναι nanosim παρεπιπτόντως, σε F2G και μου είπαν δε θέλει αλλαγή... Την έβαλαν side by side με τη 4G και είναι ίδια είπαν. Είχα κάνει αλλαγή πριν λίγους μήνες...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πήγα μόλις σε κατάστημα και έλεγξαν τη sim μου η οποία είναι nanosim παρεπιπτόντως, σε F2G και μου είπαν δε θέλει αλλαγή... Την έβαλαν side by side με τη 4G και είναι ίδια είπαν. Είχα κάνει αλλαγή πριν λίγους μήνες...

 

Εγώ προσωπικά θα επεμενα να κάνουν την αλλαγή ειδικά από τη στιγμή που αναφερει η wind ότι όλοι της καρτοκινητης πρέπει να τις αλλάξουν.

Άλλωστε αν δεν κάνω λάθος η sim περιέχει δεδομένα στη μνήμη της που έχουν να κάνουν με τη σύνδεση στο δίκτυο, οι καινούριες λογικά κάτι παραπάνω έχουν που δεν έχει να κάνει με την εξωτερική εμφάνιση. Αν κάνω λάθος διορθώστε με φυσικά.

Link to comment
Share on other sites

μη νομιμα φοιτητικα ειναι ενας ορος που πρωτος εσυ χρησιμοποιεις? τι ακριβως σημαινει μη νομιμα φοιτητικα?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι ότι η υποχρεωτική αλλαγή sim γίνεται επίτηδες για να μαζεψουν τα μη "νόμιμα" φοιτητικά πακέτα .

 

Δεν έχει καμιά λογική αυτό που λες. Θα πάω και εγώ να την αλλάξω αύριο το πρωί αν και είχα πάρει nano sim πριν μερικούς μήνες (6 αν θυμάμαι καλά)

ck
Link to comment
Share on other sites

Πολύ φοβάμαι ότι η υποχρεωτική αλλαγή sim γίνεται επίτηδες για να μαζεψουν τα μη "νόμιμα" φοιτητικά πακέτα .

 

Δεν υπάρχουν "μη νόμιμα". Όσα δόθηκαν σε μη φοιτητές ήταν στα πλαίσια promotion, προσφορά δηλαδή με παρόμοια προνόμια με τα φοιτητικά.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

πήγα σε κατάστημα για δωρεάν αλλαγή sim αλλά δεν...:mad:
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν data μέχρι τον Απρίλιο σε 4G είναι άπαιχτο σκηνικό παιδιά !

 

επειδη ειμαι καμενος απο την wind προσοχη παιδια μη βρεθειτε χρεωμενοι και υπολοιπο μηδεν οι τυποι βρισκουν γωνια στο δεκαρικο για να χρεωσουν . λλιγο να βγει απο 4g και να παει σε 3 αρχίζει η χρεωση αν δεν εχει πακετο data καποιος

Link to comment
Share on other sites

πήγα σε κατάστημα για δωρεάν αλλαγή sim αλλά δεν...:mad:

 

Τι δεν ; Δεν το έκαναν δωρεάν;

Δεν το έκαναν καθόλου ;

Σε ποιό κατάστημα ;

Τύπωσε το δελτίο τύπου και πήγαινε τους το να ξεστραβωθούν.

Nokia 5110, Nokia 8210, Nokia 7250, E-Ten Glofiish X500, Samsung SGH-ZV60, Acer Neotouch F1, Samsung Galaxy Nexus, Samsung Duos 1182, LG Nexus 5, Microsoft Lumia 640 DS, Doogee X5 Pro, Honor 5X, OnePlus 5, Honor 20 Lite, Samsung S21+
Link to comment
Share on other sites

πήγα σε κατάστημα για δωρεάν αλλαγή sim αλλά δεν...:mad:

 

 

Δεν είχαν; Ή δεν σου έδωσαν; Κι εγώ έχω αλλάξει εδώ και 2-3 μήνες σε νάνοσιμ. Θα περάσω μια βόλτα να ρωτήσω.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

πήγα σε κατάστημα για δωρεάν αλλαγή sim αλλά δεν...:mad:

 

Θα έλεγα ότι είναι παράξενο, καθώς πριν λίγο τα παιδιά στο Facebook page μου επιβεβαίωσαν ότι η αλλαγή SIM είναι δωρέαν (χωρίς να διευκρινίζουν αν πρόκειται για καρτοκινητό ή συμβόλαιο) αλλά με τη WIND πραγματικά δεν μπορείς να είσαι ποτέ σίγουρος...:X

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

μη νομιμα φοιτητικα ειναι ενας ορος που πρωτος εσυ χρησιμοποιεις? τι ακριβως σημαινει μη νομιμα φοιτητικα?

 

Nαι δικός μου όρος.Εννοώ τους κατόχους φοιτητικού πακέτου που δεν είναι φοιτητές ή που δεν έχει μεταφερθεί το νούμερο στο ονομά τους.

Πχ αν εγώ πάω για αλλαγή κάρτα sim δεν θα μου ζητήσουν ταυτότητα;Αν δεν είναι στο ονομά μου θα προχωρήσουν στην αλλαγή;Αν μου ζητήσουν φοιτητικό πάσο ,δεν έίμαι φοιτητής ,τι θα τους δείξω;

Δεν ξέρω,ίσως να είμαι υπερβολικός.:ninja::lol:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...