Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ξέρει κανείς αν τα magic νούμερα πρέπει να τα περνάμε αμέσως μόλις κάνουμε ανανέωση ή ισχύει και. για 15-20 μέρες μετά. Ρωτάω γιατί εγώ έκανα ανανέωση σήμερα ενώ η κοπέλα μου θα έχει f2go αριθμό στις 20/3. Μήπως χάνω το δικαίωμα να το περάσω σαν magic αφού θα είναι περίπου 22 μέρες μετά.

 

Αν ξέρεις τον αριθμό του τηλεφώνου δηλαδή αν είναι φορητοτητα...κλπ δήλωσε τον αριθμό από τώρα...και όταν ενεργοποιηθεί θα την παίρνεις τηλέφωνο κανονικά...

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

γνωρίζει κανείς η μετατροπή συμβολαίου σε καρτοκινητό αν έχει καποια χρέωση (χωρις χρωστούμενα επιδότησης κτλ);

πέρσι ήταν σίγουρα δωρεάν, αλλά νομίζω κάτι άλλαξε φέτος.

πληρώνεις ένα ποσό για να πας σε καρτοκινητή τον αριθμό σου

Link to comment
Share on other sites

ξέρει κανείς αν τα magic νούμερα πρέπει να τα περνάμε αμέσως μόλις κάνουμε ανανέωση ή ισχύει και. για 15-20 μέρες μετά. Ρωτάω γιατί εγώ έκανα ανανέωση σήμερα ενώ η κοπέλα μου θα έχει f2go αριθμό στις 20/3. Μήπως χάνω το δικαίωμα να το περάσω σαν magic αφού θα είναι περίπου 22 μέρες μετά.

 

η μητέρα μου είχε βάλει κάρτα τέλη ιανουαρίου και της ενεργοποίησα το magic number στις 16/2.. οπότε όπως λέει και στις διευκρινήσεις αρκεί να έχεις κάνει ανανέωση 5€ τις τελευταίες 30 μέρες προφανώς..

 

Αν ξέρεις τον αριθμό του τηλεφώνου δηλαδή αν είναι φορητοτητα...κλπ δήλωσε τον αριθμό από τώρα...και όταν ενεργοποιηθεί θα την παίρνεις τηλέφωνο κανονικά...

 

αν δεν έχει γίνει wind ακόμα δεν θα το δεχτεί..

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Έκανα ανανέωση στο F2G της γυναίκας μου, μέσω paypal 5€. Η ανανέωση έγινε κανονικά, όταν όμως μπήκα στην τράπεζα, την χρεωστική κάρτα της οποίας έχω συνδέσει στο paypal, να δω γενικά την κίνηση, μιας και σχετίζεται με τη μισθοδοσία μου, είδα μία χρέωση που 4,90€ που μάλιστα στην αρχή μου φαινόταν άγνωστη. Μόλις ολοκληρώθηκε η συναλλαγή (ALPHA Bank, δεν φαίνονται άμεσα αναλυτικά οι συναλλαγές, εκτός από ανάληψη), είδα τελικά ότι ήταν η ανανέωση των 5€. Μετά από δύο περίπου ημέρες, έκανα και στο δικό μου F2G ανανέωση 5€ πάλι μέσω paypal και όντως στην ανάλυση των συναλλαγών ήταν η χρέωση κανονικά 5€. Τι έγινε με την πρώτη ανανέωση; Βέβαια δεν το πολύ ψάχνω μιας και πρόκειται για λιγότερη χρέωση, αλλά μου φάνηκε λίγο περίεργο, μιας και δεν έχω ακούσει κάτι για προσφορά, ή κάποια έκπτωση για ανανέωση μέσω paypal τώρα τελευταία.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το πακέτο που έχει η Wind στο application myF2G που λέγεται "Αbsolute Surf" και προσφέρει 5GB τον μήνα με χρέωση 15 ευρώ , είναι αξιόλογο .

 

Δεν ξέρω αν οι ανταγωνίστριες COSMOTE και Vodafone , προσφέρουν κάτι αντίστοιχο . Δεν ξέρω πραγματικά .

 

Μπράβο στην Wind , που είναι ΚΟΡΥΦΑΙΑ σε πακέτα ομιλίας , ΜΒ και προσφορές , γενικά .

 

Όποιος γνωρίζει , ας μου πει .

Link to comment
Share on other sites

@fotisk13, @evoula_ Ευχαριστώ παιδιά για τις πληροφορίες! θα κάνω "συνδυασμό", θα βάλω τον αριθμό γύρω στις 15/03 και βλέπουμε! :p
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα. εχω αγοραση ενα πακετο με 5ε 200΄ προς ολους που ληγει σημερα. Λεω να ενεργοποιησω σημερα ενα επιπλεον πακετο αυτα τα ξεκλειδωμενα πακετα των 2ε για 100΄προς ολους που ειναι για ενα μηνα. Πριν τελειωση ο μηνας αυτος αφου εχω ενεργοποιηση το 2ευρω πακετο δηλαδη στης 31/03 θα μπορω να ξαναβαλω πακετο των 2ε με παραταση ενα μηνα η ισχυη για μια μονο φορα? Το εχει κανει παρη κανεις να μου πει σιγουρα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα. εχω αγοραση ενα πακετο με 5ε 200΄ προς ολους που ληγει σημερα. Λεω να ενεργοποιησω σημερα ενα επιπλεον πακετο αυτα τα ξεκλειδωμενα πακετα των 2ε για 100΄προς ολους που ειναι για ενα μηνα. Πριν τελειωση ο μηνας αυτος αφου εχω ενεργοποιηση το 2ευρω πακετο δηλαδη στης 31/03 θα μπορω να ξαναβαλω πακετο των 2ε με παραταση ενα μηνα η ισχυη για μια μονο φορα? Το εχει κανει παρη κανεις να μου πει σιγουρα?

 

Δεν περνει παραταση ωστοσο μπορεις να ενεργοποιησεις απο σημερα περισσοτερα απο ενα πακετα των 2€

 

 

 

Παιδιά υπάρχει τρόπος να βάλει κάποιος €5 σε Wind καρτοκινητό ή μόνο 10άρες βρίσκεις πλέον;

 

Απο internet με online ανανεωση κι απο καταστημα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα. εχω αγοραση ενα πακετο με 5ε 200΄ προς ολους που ληγει σημερα. Λεω να ενεργοποιησω σημερα ενα επιπλεον πακετο αυτα τα ξεκλειδωμενα πακετα των 2ε για 100΄προς ολους που ειναι για ενα μηνα. Πριν τελειωση ο μηνας αυτος αφου εχω ενεργοποιηση το 2ευρω πακετο δηλαδη στης 31/03 θα μπορω να ξαναβαλω πακετο των 2ε με παραταση ενα μηνα η ισχυη για μια μονο φορα? Το εχει κανει παρη κανεις να μου πει σιγουρα?

 

Καλό ανοιξιάτικο μήνα σε όλους ;)

 

Για να ξαναπάρεις πακέτο των 2 ευρώ , πρέπει να ξανα-αγοράσεις ένα οποιοδήποτε πακέτο αξίας 5 ευρώ .

 

Αγόρασα χθες πακέτο ΜB με 5 ευρώ και έβαλα μετά και ένα των 2 ευρώ . Για να ξανα-αγοράσω κάποιο πακέτο των 2 ευρώ , πρέπει πρώτα να ξανά βάλω ένα οποιοδήποτε πακέτο των 5 ευρώ .

 

Το έψαξα χθες αυτό καλά . Ελπίζω να σε κάλυψα .

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και καλο μηνα. εχω αγοραση ενα πακετο με 5ε 200΄ προς ολους που ληγει σημερα. Λεω να ενεργοποιησω σημερα ενα επιπλεον πακετο αυτα τα ξεκλειδωμενα πακετα των 2ε για 100΄προς ολους που ειναι για ενα μηνα. Πριν τελειωση ο μηνας αυτος αφου εχω ενεργοποιηση το 2ευρω πακετο δηλαδη στης 31/03 θα μπορω να ξαναβαλω πακετο των 2ε με παραταση ενα μηνα η ισχυη για μια μονο φορα? Το εχει κανει παρη κανεις να μου πει σιγουρα?

 

τα πακέτα των 2€ μπορείς να τα ενεργοποιήσεις όσο διάστημα είναι ενεργό το πακέτο των 5€ στην προκειμένη μέχρι σήμερα που σου λήγει.. μπορείς να ενεργοποιήσεις 2 φορές το κάθε πακέτο των 2€ σε αυτό το διάστημα

 

Καλό ανοιξιάτικο μήνα σε όλους ;)

 

Για να ξαναπάρεις πακέτο των 2 ευρώ , πρέπει να ξανα-αγοράσεις ένα οποιοδήποτε πακέτο αξίας 5 ευρώ .

 

Αγόρασα χθες πακέτο ΜB με 5 ευρώ και έβαλα μετά και ένα των 2 ευρώ . Για να ξανα-αγοράσω κάποιο πακέτο των 2 ευρώ , πρέπει πρώτα να ξανά βάλω ένα οποιοδήποτε πακέτο των 5 ευρώ .

 

Το έψαξα χθες αυτό καλά . Ελπίζω να σε κάλυψα .

 

μάλλον δεν το έψαξες πολύ καλά! στα F.A.Q. γράφει "Επιπλέον πρέπει να θυμάσαι ότι σε κάθε περίπτωση κάθε επιλογή €2 μπορεί να ενεργοποιηθεί 2 φορές ανά 30 ημέρες"

Cats are like Music:

It's foolish to try to explain their worth

to those who don't appreciate them :kitty:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλό μήνα!

Ξέρω ότι έχει απαντηθεί πολλάκις αλλά δεν έχω καταλάβει τελικά τι γίνεται με τα 500mb.

Εξηγούμαι...Έχω δύο αριθμούς σταθερού στο όνομα μου-το ένα double play και το άλλο μόνο τηλεφωνία.

Έως τώρα παίρνω σε δύο f2g τα 120 λεπτά.Μπορώ να πάρω έξτρα κάρτα με τα 500mb για τον αριθμό που είναι δηλωμένος στο double play??

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και καλό μήνα!

Ξέρω ότι έχει απαντηθεί πολλάκις αλλά δεν έχω καταλάβει τελικά τι γίνεται με τα 500mb.

Εξηγούμαι...Έχω δύο αριθμούς σταθερού στο όνομα μου-το ένα double play και το άλλο μόνο τηλεφωνία.

Έως τώρα παίρνω σε δύο f2g τα 120 λεπτά.Μπορώ να πάρω έξτρα κάρτα με τα 500mb για τον αριθμό που είναι δηλωμένος στο double play??

Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!

 

Κάθε αριθμός σταθερού δικαιούται 120 λεπτά προς όλους σε ένα καρτοκινητό ΚΑΙ μια κάρτα broadband με 500 mb τον μήνα. Απλά είναι ξεχωριστή κάρτα και δεν αποδίδονται τα mb στον αριθμό καρτοκινητου που έχεις δηλώσει.

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρωτάω!!!Μπορώ να ζητήσω να πάρω έναν καινούργιο αριθμό f2g που θα παίρνει τα 500mb???

Κάθε αριθμός σταθερού δικαιούται 120 λεπτά προς όλους σε ένα καρτοκινητό ΚΑΙ μια κάρτα broadband με 500 mb τον μήνα. Απλά είναι ξεχωριστή κάρτα και δεν αποδίδονται τα mb στον αριθμό καρτοκινητου που έχεις δηλώσει.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρωτάω!!!Μπορώ να ζητήσω να πάρω έναν καινούργιο αριθμό f2g που θα παίρνει τα 500mb???

 

Αυτό δεν σου λέω ρε συ !! Δικαιούσαι κανονικά μια κάρτα broadband 500 mb για κάθε σταθερό που έχεις !!

Samsung Galaxy S7 Edge 32GB Titanium Silver

Φιλικά, Σταύρος :)

Link to comment
Share on other sites

Τέλεια!!Ευχαριστώ πολύ!!!

Μέσα στη βδομάδα πάω να τη τσιμπήσω!

Ευχαριστώ πολύ και πάλι!

Αυτό δεν σου λέω ρε συ !! Δικαιούσαι κανονικά μια κάρτα broadband 500 mb για κάθε σταθερό που έχεις !!
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ρωτάω!!!Μπορώ να ζητήσω να πάρω έναν καινούργιο αριθμό f2g που θα παίρνει τα 500mb???

 

ΔΕΝ είναι κάρτα που μπορείς να πάρεις ή να δεχτείς τηλέφωνα.

Η κάρτα είναι ΜΟΝΟ για δεδομένα

Link to comment
Share on other sites

Κάθε αριθμός σταθερού δικαιούται 120 λεπτά προς όλους σε ένα καρτοκινητό ΚΑΙ μια κάρτα broadband με 500 mb τον μήνα. Απλά είναι ξεχωριστή κάρτα και δεν αποδίδονται τα mb στον αριθμό καρτοκινητου που έχεις δηλώσει.
για να το καταλαβω και εγω εχω στην πεθερα μου σταθερο της γουντ αλλα χωρις ιντερνετ (19 ευρω ) και της εχω και ενα f2g που ειδη περνει τα 120 λεπτα δικαιουτε και αλλη μια σιμ με 500 ΜΒ μαθε μηνα ,να παω να την ζητησω καλα καταλαβα ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

τα πακέτα των 2€ μπορείς να τα ενεργοποιήσεις όσο διάστημα είναι ενεργό το πακέτο των 5€ στην προκειμένη μέχρι σήμερα που σου λήγει.. μπορείς να ενεργοποιήσεις 2 φορές το κάθε πακέτο των 2€ σε αυτό το διάστημα

 

 

 

μάλλον δεν το έψαξες πολύ καλά! στα F.A.Q. γράφει "Επιπλέον πρέπει να θυμάσαι ότι σε κάθε περίπτωση κάθε επιλογή €2 μπορεί να ενεργοποιηθεί 2 φορές ανά 30 ημέρες"

 

Στην πραξη δεν ισχυει το "μεχρι δυο φορες" , το χω ενεργοποιησει κ περισσοτερες το ιδιο πακετο των 2€ μεσα στο μηνα!

Link to comment
Share on other sites

Στην πραξη δεν ισχυει το "μεχρι δυο φορες" , το χω ενεργοποιησει κ περισσοτερες το ιδιο πακετο των 2€ μεσα στο μηνα!

 

Πάντως σωτήρια είναι αυτά τα πακέτα των 2€!

ck
Link to comment
Share on other sites

για να το καταλαβω και εγω εχω στην πεθερα μου σταθερο της γουντ αλλα χωρις ιντερνετ (19 ευρω ) και της εχω και ενα f2g που ειδη περνει τα 120 λεπτα δικαιουτε και αλλη μια σιμ με 500 ΜΒ μαθε μηνα ,να παω να την ζητησω καλα καταλαβα ευχαριστω

και καλά θα κάνεις ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...