Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το εκοψαν,ουτε σε μενα δινει

 

επιβεβαίωνω με τη σειρά μου ότι μόλις έληξε το 4ο δώρο από την ανανέωση, κλείδωσε το σύστημα

 

7€ =>700' προς ολους\μηνα

15 στο 12410

μεχρι 25\9

 

μου ήρθε η συγκεκριμένη προσφορά με μήνυμα αλλά τα πήρε αυτόματα τα χρήματα μόλις ανανέωσα ,δεν έστειλα κάποιο μήνυμα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

επιβεβαίωνω με τη σειρά μου ότι μόλις έληξε το 4ο δώρο από την ανανέωση, κλείδωσε το σύστημα

 

 

 

μου ήρθε η συγκεκριμένη προσφορά με μήνυμα αλλά τα πήρε αυτόματα τα χρήματα μόλις ανανέωσα ,δεν έστειλα κάποιο μήνυμα

Αυτο με την αυτόματη ανανέωση δεν το βρισκω καθολου σωστο. Μπορεί εσυ να ήθελες τα χρήματα για κάποιο αλλο σκοπο, π.χ. mb

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

μπορεί η wind να πάσχει σε κάλυψη 3g στην επαρχία κυρίως αλλά είναι φοβερή στην οικονομική πολιτική της

 

Πράγματι είναι ό,τι πιο συμφέρων. Και από σήμα δεν είναι πάντως και τόσο πια κακή. Σε Αθήνα κανένα πρόβλημα αλλά και σε διάφορες εκδρομές είμαι γενικώς ΟΚ. Όχι τοπ αλλά τη δουλεία μου την κάνω μια χαρά

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι είναι ό,τι πιο συμφέρων. Και από σήμα δεν είναι πάντως και τόσο πια κακή. Σε Αθήνα κανένα πρόβλημα αλλά και σε διάφορες εκδρομές είμαι γενικώς ΟΚ. Όχι τοπ αλλά τη δουλεία μου την κάνω μια χαρά

 

σε αυτό δεν έχεις και άδικο άμα κάνουμε την δουλειά μας όλα καλά πάνε. Ίσως έχουμε κακό μάθει με το adsl και μας φαίνεται κάπως το να περιμένουμε λίγο να ανοίξει η σελίδα. Εγώ πρώτη φορά μετά από πολλά χρόνια είχα και ίντερνετ στο λαπτοπ και τηλέφωνο με μια σημ συνδέοντας το κινητό με το υπολογιστή και κλειδώνοντας το σε 3g με 3παύλες ενώ η συσκευή νοκια 3120classic είναι πολύ αργή στα 384κbs φτάνει το μέγιστο μέσω του gsmarena μπορούσα να μπαίνω στο ίντερνετ και να μιλώ στο τηλέφωνο ταυτόχρονα χωρίς κανένα πρόβλημα το ίντερνετ δεν πήγαινε σφαίρα αλλά το περίμενα λιγάκι αλλά για μαιλ και βασική χρήση μια χαρά ήτανε , και κατέβασα και λίγα τραγούδια και πάλι όλα εντάξει το τέλειο είναι ότι το κινητό το είχα συνδέσει με καλώδιο usb. Και το youtube που έβαλα να ακούσω μουσική κάπου κόλλαγε αλλά τελικά το άκουσα το τραγούδι . Για κάποιον που ανοίγει μια σελίδα πολύ βαριά ή κάνει download αρχεία πολύ μεγάλα και τα χρειάζεται άμεσα δεν κάνει αλλά για κάποιον για ενημέρωση και για μαιλ και κοινωνική δικτύωση και κανένα βίντεο και κανένα τραγουδάκι να κατεβάσει μια χαρά είναι ! Επίσης βρήκα τρόπο μέσω του μοζιλα για να μου ανοίγουν πιο εύκολα οι σελίδες χωρίς να φορτώνει εικόνες και τζαβα οπότε ενεργοποιείς όπου χρειάζεσαι τις φωτογραφίες και κανείς εξοικονόμηση mb ίντερνετ. Εντάξει υπάρχουν σίτε που χωρίς τζαβα δεν φορτώνουν εντάξει γενικά μίλησα ότι υπάρχει τρόπος να φορτώσεις πιο γρήγορα την σελίδα που θέλεις και να μειώσεις τα mb ίντερνετ που καταναλώνεις.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αυτο με την αυτόματη ανανέωση δεν το βρισκω καθολου σωστο. Μπορεί εσυ να ήθελες τα χρήματα για κάποιο αλλο σκοπο, π.χ. mb

 

Στης μητέρας μου δεν έγινε κάτι τέτοιο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα 10€ στο κινητο της μητέρας μου προχθές.

1gb Internet και 300 λεπτα προς όλους.!!

Τι να λέμε....

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Αγορασα ενα ταμπλετ και σκεφτομαι τι καρτα να του βαλω. Νομιζω f2g θα ηταν οτι καλυτερο γτ θα στελνω απο το βασικο μου νουμερο το logwin αλλα με προβληματιζει το οτι οταν πραγματικα το χρειαστω εκτος σπιτιου πχ διακοπες εκτος αττικης δεν θα εχει σημα.

 

oftopic: Ενα κακο νεο για εμας της wind... Δυστυχως διαβασα σε αρθρο οτι αφου προχωρησει η εξαγορα της forthnet απο vodafone και wind το αμεσως επομενο βημα της vodafone ειναι η εξαγορα της wind αφου ποια υπαρχει και 4η εταιρια και μπορει να προχωρησει η εξαγορα γιατι θα μεινουν παλι 3 εταιριες..... Νομιζω βγηκε σαν 4ος παικτης στην αγορα σε συμφωνια με τη vodafone και wind μονο και μονο για να προχωρησει η ενωση των 2 εταιριων που ειχε μπλοκαριστει για ανταγωνιστικους λογους.

Αυτό για την εξαγορά δεν ισχύει, όσο για το σήμα όπως έχουμε ξαναπεί έχει να κάνει με το που κινείται ο καθένας και ποια εταιρία τον βολεύει στην κάθε περιοχή. Προσωπικά ομως αν είναι να επιλέξω μια εταιρία θα την επιλέξω βάση της τελικής τιμής και όχι του σήματος.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια πηρε κανεις την προσφορα με τα 7Ε 700 λεπτα??γιατι καποιοι λεγατε οτι αν ενεργοποιησεις αυτο χανεις το προνομειο των 300λεπτων με 10Ε??

και κατι αλλλο το 1GIGA ΤΟ παιρνουμε αν παρουμε καρτααπο περιπτερο η μονο ONLINE ανανεωση:)??

Link to comment
Share on other sites

To 1gb το παίρνεις στη πρώτη ανανέωση καθε ημερολογιακού μήνα και αφορα βεβαια online ανανέωση ή ανανέωση απο κατάστημα.

Για αλλο δεν γνωρίζω, αλλο μου ακούγεται απίθανο.

It's nice to be important, but it's more important to be nice...
Link to comment
Share on other sites

Ανοίγω το κινητό (f2g2) και μου έρχεται μήνυμα:

 

"Η Διαρκεια ισχυος σας εληξε και η συνδεση σας θα ακυρωθει σε 5 μερες.Για να παρατεινετε....."

 

Λέω το χασαμε το υπολοιπο. Παίρνω το 1269: " Η σύνδεση σας λήγει στις 26/9 κτλ....

 

Τόση απεπλισία για μια ανανέωση? Όταν λέει θα ακυρωθεί η σύνδεση τι εννοεί? Ότι θα χαθούν οι μονάδες ή και το ίδιο το νούμερο? Το νούμερο δεν το διατηρείς για κανα 6μηνο?

 

Υ.Γ. Έχω παρατηρήσει τελευταία ότι τα βράδια μετά τις 11-12 δε μπορώ να συνδεθώ καν στο site της wind. Εχει παρατηρήσει κανείς τό ίδιο?

 

Υ.Γ. 2 Μόλις πήγα να κάνω On line ανανέωση μου έβγαλε "Αυτή τη στιγμή η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη.

Πραγματοποιούνται εργασίες συντήρησης."...και που λειτουργεί το site.....

Edited by vega2003
Link to comment
Share on other sites

μαλλον συντηρηση στο site κανουν (το ιδιο χτες το βραδυ),και δεν συνδέονται οι εφαρμογές κατά την διάρκειά της.

Το υπόλοιπο χάνεται μετά την λήξη της συνδεσης. Εχεις κάποιο χρόνο μετά να ξαναβάλεις λεφτα πριν κοπεί οριστικά το νούμερο και οι εισερχόμενες.

Link to comment
Share on other sites

lucky day

ΜΕ 5€ 1gb +500mb

 

Πάρε κόσμε δώρα! τι έχουν πάθει τώρα τελρυταία με τα καρτοκινητά; μάλλον πολλοί για οικονομικους λόγους προτιμούν καρτες αντί για συμβόλαια και προσπαθούν οι εταιρίες να τραβήξουν όσους περισσότερους μπορούν.... από το τίποτε καλά είναι και τα 5 ή 10 ευρώ το μηνα για κάρτα

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε μήνυμα να ανανεώσω με 10 ευρώ τις επόμενες 2 μέρες για να πάρω 300 λεπτά προς όλους και 1 GB για ένα μήνα. Τα 300 λεπτά τα παίρνω καθώς είμαι από τους παλιούς και αν δεν κάνω λάθος δίνουν και 1GB όταν ανανεώνεις online (είχα πάρει την τελευταία φορά). Αυτά που δίνουν λοιπόν είναι τίποτα εξτρά ή έχω χάσει κανένα επεισόδιο?

Στο καπάκι έρχεται και δεύτερο μήνυμα που λέει ότι πήρα δώρο 60MB για ένα μήνα χωρίς να έχω κάνει κάτι. Καλό το δώρο αλλά ρε τσάκαλοι της wind όταν κάποιος έχει κάνει χρήση πάνω από 4GB τον τελευταίο μήνα (1GB από την ανανέωση και 3Χ300 κάθε βδομάδα log bonus) τι να κάνουν τα 60MB?

Link to comment
Share on other sites

Akis71 τα μηνύματα είναι αυτοματοποιημένα, τα στέλνουν κατά καιρούς σε όλους και δεν είναι κάποια ιδιαίτερη προσφορά. Το ίδιο ισχύει και για τα 60mb δεν κοιτάει κανείς πόσα καταναλώνεις το μήνα.
Link to comment
Share on other sites

TO F2G ΣOY ΠAPEXEI ΔΩPEAN ΓIA 1 MHNA ΠPOΣBAΣH ΣE 42 KOPYΦAIEΣ ΣEIPEΣ ΔIEΘNOYΣ ΠAPAΓΩΓHΣ, ΣTO TABLET H TO PC AΠO TO ILOVETV.GR! ΣTEIΛE ΔΩPEAN KENO SMS ΣTO 19499

δηλ. δεν θα πληρωσω δεδομενα?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μας φτάνουν τα τούρκικα στην TV πρέπει να τα φάμε στην μάπα και από το κινητό...
Link to comment
Share on other sites

καλά αυτό το ilovetv.gr είναι απλά τραγικό...

 

Θέμα γούστου...Για κάποιους είναι ΟΚ (δεν μιλάω απαραίτητα για μένα:p). Τεσπά τσάμπα δοκιμή για 1 μήνα, δεν χάνεις και κάτι

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το ilovetv, αντε και στειλαμε sms και μας το δινουν για 1 μηνα δωρεαν.

Μετά θα πρέπει να θυμόμαστε να στειλουμε sms για να διαγραφουμε απο την υπηρεσία ή θα συνεχίσει να χρεώνει κάθε μήνα κάτι στο λογαριασμό?

Κάτι τέτοια όμορφα έκανε και η βοντα κάποτε

I am the FireStarter
Link to comment
Share on other sites

για ΚΑΘΕ νουμερο f2g πρεπει να κανουμε νεα εγγραφη στο myf2g site?η μπορουμε με μια εγγραφη να βλεπουμε παραπανω απο ενα κινητο?

το ρωταω γιατι στην εφαρμογη android του f2g μπορεις να βαλεις παραπανω απο ενα κινητο!

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

για ΚΑΘΕ νουμερο f2g πρεπει να κανουμε νεα εγγραφη στο myf2g site?η μπορουμε με μια εγγραφη να βλεπουμε παραπανω απο ενα κινητο?

 

για καθε νουμερο απαιτειται νεα εγγραφη.

Αφου κανεις τις εγγραφες κατεβαζοντας στο κινητό σου το my g2g, στην εφαρμογη και στο αντίστηχο widget μπορεις να εχεις πολλους λογαριαμους μαζι , δηλαδη πολλους αριθμους.

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το ilovetv, αντε και στειλαμε sms και μας το δινουν για 1 μηνα δωρεαν.

Μετά θα πρέπει να θυμόμαστε να στειλουμε sms για να διαγραφουμε απο την υπηρεσία ή θα συνεχίσει να χρεώνει κάθε μήνα κάτι στο λογαριασμό?

Κάτι τέτοια όμορφα έκανε και η βοντα κάποτε

 

λέει οτι θα το χρεώνει στο λογαριασμό μετα τον 1ο μηνα. Δεν εχω δοκιμάσει το δωρεάν,ίσως έχει επιλογή για διακοπή πριν αρχίσει η χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...