Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η καρτα ειναι ακριβως ιδια. Και με ψαλιδι να τη κοψεις η δουλεια γινεται. Κανονικα επρεπε να τη κοβουν δωρεαν. Τετοιοι απατεωνες ειναι.

Το ειδικο ψαλιδι κανει 5-6€ στο e-bay.

Link to comment
Share on other sites

Η καρτα ειναι ακριβως ιδια. Και με ψαλιδι να τη κοψεις η δουλεια γινεται. Κανονικα επρεπε να τη κοβουν δωρεαν. Τετοιοι απατεωνες ειναι.

Το ειδικο ψαλιδι κανει 5-6€ στο e-bay.

τωρα μου την κοψανε περηση με αναγκασαν να αγορασω mini αλλα εχουν τις ιδιες ιδιοτητες
Link to comment
Share on other sites

Aύριο κι εγώ θα κάνω αίτηση φορητότητας από cosmote συμβόλαιο σε wind καρτοκινητό. :D Και το σταθερό επίσης! Μπορείτε παρακαλώ να μου πείτε αν υπάρχει κάποια διαφορά αν ενεργοποιήσω κάποιο πακέτο σε κατάστημα ή online? Τι συμφέρει περισσότερο? Με 10 Ευρώ θα έχω 300 λεπτα ομιλίας προς όλους, και τα 10 Ευρώ είπαμε μένουν στην κάρτα. Μ'αυτά τα 10 τι μπορώ να κάνω? Υπάρχει πακετάκι και για άλλα λεπτά ομιλίας, sms ή MB μαζί? Δεν θέλω να δίνω πάνω από 10 το μήνα! Βαρέθηκα!! Ευχαριστώ πολύ όσους μπουν στον κόπο να απαντήσουν!

Τα είδα στο site, δεν χρειάζεται να σας κουράζω! Εκτός αν έχετε να προτείνετε κάτι extra που δεν αναγράφεται στο site! Eυχαριστώ!

sos: Υπάρχει twin sim στα καρτοκινητά wind?

Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

Aύριο κι εγώ θα κάνω αίτηση φορητότητας από cosmote συμβόλαιο σε wind καρτοκινητό. :D Μπορείτε παρακαλώ να μου πείτε αν υ....................... να σας κουράζω! Εκτός αν έχετε να προτείνετε κάτι extra που δεν αναγράφεται στο site! Eυχαριστώ!

Υποψιν τα 300' εχουν ελαχιστη χρεωση 3' δλδ max 100 κλησεις η 3,33 κλησεις ανα ημερα minimum διαρκειας. Σου φτανουν 3 τηλ την ημερα;

Η Q δινει 60' με 3€ αλλα με χρεωση ανα λεπτο και μεχρι 4 ενεργοποησεις το μηνα.

Δλδ 12€ για 240'= 8 κλησεις ανα ημερα μικρης διαρκειας.

Βεβαια στο f2g με τα 10 μπορεις να

Αγορασεις επιπλεον χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Το bonus των 300 λεπτών προς όλους με κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας από 10€ και άνω δεν ισχύει στους νέους συνδρομητές παρά μόνο στους υφιστάμενους.
Link to comment
Share on other sites

Το bonus των 300 λεπτών προς όλους με κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας από 10€ και άνω δεν ισχύει στους νέους συνδρομητές παρά μόνο στους υφιστάμενους.

Έχεις δίκιο...πήρα και τηλ μόλις τη WIND. Έφαγα άκυρο...αμάν ρε ****το! Όλο στο τσακ χάνω τις προσφορές. Δηλαδή με 10 Ευρώ δεν κάνεις τίποτα πλέον! Απλά ενεργοποιείς πακέτα. Με 5 Ευρώ τα 200 λεπτά πχ. Αλλά στα αφαιρεί από την κάρτα. Πολύ κρίμα...Και ήθελα τόσο να φύγω από την cosmote. Στενοχωρήθηκα αλήθεια!:( ΓΙΑΤΙ WIND?!

Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο...πήρα και τηλ μόλις τη WIND. Έφαγα άκυρο...αμάν ρε ****το! Όλο στο τσακ χάνω τις προσφορές. Δηλαδή με 10 Ευρώ δεν κάνεις τίποτα πλέον! Απλά ενεργοποιείς πακέτα. Με 5 Ευρώ τα 200 λεπτά πχ. Αλλά στα αφαιρεί από την κάρτα. Πολύ κρίμα...Και ήθελα τόσο να φύγω από την cosmote. Στενοχωρήθηκα αλήθεια!:(

 

Πηγαινε Q. Συμφερει καλυτερα. Ειναι για οικονομια. Κυττα το.

Μακρια απο κοσμοτε και βονταφον ειναι καλυτερα.

Και η κιου χρεωνει ανα 1'' απ το πρωτο.

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο...πήρα και τηλ μόλις τη WIND. Έφαγα άκυρο...αμάν ρε ****το! Όλο στο τσακ χάνω τις προσφορές. Δηλαδή με 10 Ευρώ δεν κάνεις τίποτα πλέον! Απλά ενεργοποιείς πακέτα. Με 5 Ευρώ τα 200 λεπτά πχ. Αλλά στα αφαιρεί από την κάρτα. Πολύ κρίμα...Και ήθελα τόσο να φύγω από την cosmote. Στενοχωρήθηκα αλήθεια!:( ΓΙΑΤΙ WIND?!

 

Έχει αναφερθεί ότι οι κάρτες που πωλούνται στις στάσεις του μετρό έχουν ενεργοποιημένη την πρόσφορα των 300 λεπτών προς όλους με κάθε ανανέωση αν σε ενδιαφέρει.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε παιδιά αλλά έχω πολύ εύκολο νούμερο Cosmote γι'αυτό ήθελα να το κρατήσω.Αλλιώς θα το άλλαζα δεν έχω θέμα. Έχω νομίζω κάπου ήδη κάποιο νουμεράκι wind f2go ενεργοποιημένο αλλά ήθελα το νούμερο της Cosmote να γίνει.:cry: Eίδα και το site της q...Δηλαδή αν έχουμε 10 Ευρώ στην q έχουμε:

60 λεπτα με 3 Ευρώ (ας πούμε 180 λεπτά με 9 Ευρώ?) και έχει και πακέτα πχ. με 1 Ευρώ 300 λεπτά προς wind και q Oύτε sms προς όλους, ούτε κανά MB, τίποτα...Είναι καλή η q από άποψη σήματος, ιντερνετ κλπ? Μπερδεύτηκα.Είναι σπάσιμο για 1 μήνα που άργησα να πάρω τα απόνερα!

Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε παιδιά αλλά έχω πολύ εύκολο νούμερο Cosmote γι'αυτό ήθελα να το κρατήσω.Αλλιώς θα το άλλαζα δεν έχω θέμα. Έχω νομίζω κάπου ήδη κάποιο νουμεράκι wind f2go ενεργοποιημένο αλλά ήθελα το νούμερο της Cosmote να γίνει.:cry: Eίδα και το q...Δηλαδή αν έχουμε 10 Ευρώ στην q έχουμε:

60 λεπτα με 3 Ευρώ (ας πούμε 180 λεπτά με 9 Ευρώ?) και έχει και πακέτα πχ. με 1 Ευρώ 300 λεπτά προς wind και q Oύτε sms προς όλους, ούτε κανά MB, τίποτα...Είναι καλή η q από άποψη σήματος, ιντερνετ κλπ? Μπερδεύτηκα.Είναι σπάσιμο για 1 μήνα που άργησα να πάρω τα απόνερα!

 

Μην κολλας....η q κανει roaming sthn Ellada και παιρνει απ ολα τα δικτυα. Στο ιντερνετ πρεπει να ενεργοποιησεις το ροαμινγκ για να δουλεψει.

Στη πραξη εχει το πιο δυνατο σημα εκει που οι αλλοι κολλανε. Την εχω 2 χρονια κι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

Διαβασε και προηγουμενα ποστ να μη ξαναγραφω.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ ρε παιδιά αλλά έχω πολύ εύκολο νούμερο Cosmote γι'αυτό ήθελα να το κρατήσω.Αλλιώς θα το άλλαζα δεν έχω θέμα. Έχω νομίζω κάπου ήδη κάποιο νουμεράκι wind f2go ενεργοποιημένο αλλά ήθελα το νούμερο της Cosmote να γίνει.:cry: Eίδα και το site της q...Δηλαδή αν έχουμε 10 Ευρώ στην q έχουμε:

60 λεπτα με 3 Ευρώ (ας πούμε 180 λεπτά με 9 Ευρώ?) και έχει και πακέτα πχ. με 1 Ευρώ 300 λεπτά προς wind και q Oύτε sms προς όλους, ούτε κανά MB, τίποτα...Είναι καλή η q από άποψη σήματος, ιντερνετ κλπ? Μπερδεύτηκα.Είναι σπάσιμο για 1 μήνα που άργησα να πάρω τα απόνερα!

 

Έχει και η Q πακέτα ομιλίας προς όλους και πακέτα internet. Δες εδώ περισσότερα. Από θέμα σήματος, έχει το ίδιο σήμα που έχει και η WIND.

 

Μην κολλας....η q κανει roaming sthn Ellada και παιρνει απ ολα τα δικτυα. Στο ιντερνετ πρεπει να ενεργοποιησεις το ροαμινγκ για να δουλεψει.

Στη πραξη εχει το πιο δυνατο σημα εκει που οι αλλοι κολλανε. Την εχω 2 χρονια κι ειμαι απολυτα ικανοποιημενος.

Διαβασε και προηγουμενα ποστ να μη ξαναγραφω.

 

Η Q κάνει εσωτερικό roaming στο δίκτυο της WIND, δε μπορεί να χρησιμοποιήσει άλλο δίκτυο κινητής τηλεφωνίας (Cosmote/Vodafone).

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστώ για τις απαντήσεις...Θα δω τι θα κάνω.:confused:

Kαι κάτι τελευταίο (για σήμερα)!: Ξέρετε αν υπάρχει twin card στα καρτοκινητά? Θέλω μια για να τη βάζω σ'ένα πρόχειρο τηλεφωνάκι για θάλασσες, βουνά, όπου δεν με νοιάζει και 1 sim για το smartphone μου. Είδα ότι υπάρχει στα συμβόλαια και άκουσον άκουσον είναι με χρέωση 3Ε/μήνα η υπηρεσία απ'ό,τι είδα! Ακόμα και στην τσιγκουνοCOSMOTE δεν υπάρχει πάγια χρέωση!

Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλημέρα,

 

Θα ήθελα την βοήθεια σας για το τι μπορώ να κάνω σε πρόβλημα που αντιμετωπίζω με την WIND. Λοιπόν, τη Δευτέρα που μας πέρασε μέσω του site του F2G αγόρασα κάποιο πακέτο και ειδικότερα το Talk 600 που με 5€ δίνει 600' προς WIND & Q. Με το που κάνω την ενεργοποίηση παρατηρώ ότι μου έχει φάει 10€ αντί για 5€ και μου έχει δώσει 1200' και 300sms προς WIND & Q. Πέρνω την εξυπηρέτηση πελατών και λέω το προβλημά μου. Μου απαντάει η κοπέλα ότι μέσα στην ημέρα θα έχει λυθεί το θέμα μου και μου στέλνει και έναν κωδικό υπόθεσης. Ωραία λέω. Την επομένη (Τρίτη δλδ) και αφού δεν έχει γίνει κάτι στέλνω μήνυμα και στο site που έχουν στο facebook και μου απαντάνε ότι θα το κοιτάξουν με το αρμόδιο τμήμα. Και χθές λαμβάνω την εξής απάντηση από το site του στο facebook.

 

"Καλησπέρα.

Θα θέλαμε να σ' ενημερώσουμε πως σύμφωνα με την ενημέρωση που λάβαμε από το αρμόδιο τμήμα στις 28/5 έγινε μία ενεργοποίηση και χρεώθηκες κανονικά 5 ευρώ.

Δεν υπάρχει δεύτερη χρέωση και δεν υπάρχει καμία χρέωση για τις 28. Για να δεις λεπτομερώς τις χρεώσεις σου μπορείς να μπεις στο myF2G. Για ό,τι άλλο χρειαστείς είμαστε στη διάθεσή σου.

Ευχαριστούμε."

 

Πως έιναι δυνατόν να χρεώθηκα 1 φορά και από την κάρτα να λείπουν 10€ αντί για 5€ και να έχω 1200' αντί για 600'

 

Τι να κάνω θέλω τη βοήθεια σας!

 

UPDATE: Τελικά το θέμα μου διευθετήθηκε. Συγχαρητήρια στα παιδία που μέσω του site της WIND στο facebook με βοθήσανε.

Edited by sfs
Link to comment
Share on other sites

Παλι δεν δουλευει το site του f2g; Ουτε και η εφαρμογη του Μιχα δουλευει...

iPhone 14 Pro Max

iWatch 9

Airpods Pro

Link to comment
Share on other sites

Παλι δεν δουλευει το site του f2g; Ουτε και η εφαρμογη του Μιχα δουλευει...

Eννοείς από κινητό? Γιατί από laptop μπαίνω μια χαρά...ποιο site λες?

Να ρωτήρω κάτι...Αν βάλω 10 Ευρώ από περιπτερο ή κατάστημα θα μπουν 8,κάτι έτσι? Οπότε δεν θα μπορώ να αγοράσω 2 πακέτα των 5 ευρώ το καθένα έ?

Δηλαδή πρέπει κάθε μήνα να βάζω 12 Ευρώ? Γίνεται κι από ιντερνετ κάπως γιατί δεν έχω κοντά wind και από περίπτερο έχει μόνο κάρτες των 10-15?

Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

καλημερα :)

καλωντας παλιοτερα το 1269 ν ακουσω το υπολοιπο μου, στο τελος μου ελεγε οτι εχω το f2g 2 ... Πλεον, οχι.. δεν λεει κατι τετοιο..

Εχει καποιος την καλοσυνη να μου πει?

1. Δεν υπαρχει πια το f2g2 ?

2. Iσχυει ακομα η χαμηλη χρεωση καπου 11 λεπτα το λεπτο και μετα χρεωση ανα δευτερολεπτο ?

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και ισχύει η χρέωση

κάλεσε 1268 και επέλεξε 1 για να σου πει σε ποιό πακέτο είσαι

 

Οντως !

(ειχα καιρο να βαλω καρτα, και δεν ηξερα αυτη την αλλαγη..)

Ευχαριστω :)

Link to comment
Share on other sites

Καποια παιδια ανεφεραν οτι σε καποιες στασεις του μετρο υπαρχουν ακομα πακετα των 300'.εχει δει καποιος οτι οντως ειναι ετσι και αν ναι σε ποιες,μηπως περνωντας απο καποιες να εχω το νου μου!

 

Και ενα ασχετο με την wind,τα 300' που εδινε και η cosmoκαρτα ισχυουν οπως εμας τους παλιους στην wind ή αφορουσε συγκεκριμενο διαστημα για ολους;

Link to comment
Share on other sites

Στα καρτοκινητά wind μπορείς να έχεις twin card? Ευχαριστώ!

 

Δεν γνωρίζω με σιγουριά αλλά βρήκα μόνο αυτό από το site. http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-idioti/kiniti/upiresies/sim-kartes-upiresies/karta-twin/

Link to comment
Share on other sites

Προχθές μου έστειλε η wind το παρακάτω μνμ (συγνώμη για τα κεφαλαία):

 

KEPΔIΣATE 500 ΛEΠTA OMIΛIAΣ ΠPOΣ OΛOYΣ KAI ΔΩPO KAPTA TΩN 10 EYPΩ ME KAΘE MHNIAIA ANANEΩΣH AΠO 15 EYPΩ! MEXPI 31 MAIOY! WIND!

Το έλαβε κανείς άλλος; Και αν ναι ας μου πει αν έχω καταλάβει καλά: βάζεις 15Ε κάρτα και έχεις 25Ε χρόνο και 500Λ ομιλίας;

 

Τλκ η "προσφορά" αφορούσε το καρτοσυμβόλαιο 28 στα 15Ε και όχι για το f2g... :mad:

But for chips and for freedom

I could die

 

NOMBRE D'OR JEWELRY

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα. Είχα ένα καρτοκινητό wind το οποίο το 'χα πάρει απο τις προωθήσεις στο δρόμο. Πρέπει να ήταν κανά εξάμηνο πριν. Σήμερα πάω να το δω κι επειδή είχα χάσει την κάρτα έβγαλα άλλη. Λέει όμως το υπόλοιπο είναι 0 και δεν θυμάμαι αν είχα ενεργοποιήσει κάποιο πακέτο. Είχα γραφτεί όμως στο myf2go και έχω account. Πήρα τηλ. την wind και φαίνεται ακόμα ανενεργή η γραμμή και μου είπαν ότι πρέπει να βάλω χρήματα. Πώς μπορώ να ξέρω ότι στο νούμερο αυτό θα ισχυουν τα 300' δώρο με κάθε ανανέωση των 10 Ευρώ? Γιατί αλλιώς, αν δεν ισχύουν, να περιμένω να τα βάλω στο κανονικό μου νούμερο που σήμερα έκανα φορητότητα σε f2go και θα ολοκληρωθεί σε 3-4 μέρες. Ευχαριστώ! Edited by camerakias
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά οταν έβαλα F2G αρχές Δεκεμβρίου τους ζήτησα λόγω του ότι είμαι άνεργος να μην με καλούν για προσφορές κλπ γιατι δεν υπάρχουν χρήματα για συμβόλαιο.Μου ζήτησαν τα στοιχεία μου στο Facebook για να με διαγράψουνε από τις σχετικές λίστες όπως και έγινε.Ολα καλά μέχρι χθες που με πήραν κατά τις 9 το βράδυ από το 2311807050 να μου προτείνουν καρτοσυνδεση.Εξήγησα στον άνθρωπο τους λόγους που δεν μπορώ και ολα οκ.Στην συνέχεια αναγκαστικα να ξανά ανοίξω το Facebook που είχα σβήσει ώστε να επικοινωνήσω με την σελίδα τους για να τους ζητήσω πάλι να μην με παίρνουν.Μου είπαν ότι θα προχωρήσουν άμεσα στην αφαίρεση μου από τις λίστες και εμεινα ήσυχος...σήμερα λοιπόν άνοιξα πριν 30 λεπτά το κινητό και μου ήρθε μήνυμα ότι είχα 3!!!κλήσεις από το 2311807050 στις 14.30.Είμαι σίγουρος ότι το έκαναν επίτηδες γιατι είδαν το αίτημα μου...συγγνώμη για το μεγάλο post,αλλά γνωρίζει κανείς πως θα βρω την ησυχία μου από αυτούς;;Ευχαριστώ :/
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...