Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κανεις δεν ξερει;;;

 

Θα σε γελάσω, πάρε τηλ στην εξυπηρέτηση, αλλά λογικά είναι το ίδιο!

 

Να πω και ότι εγώ προσωπικά δεν δίνω ποτέ σημασία στις διαφημίσεις.

Βγάζω τα συμπεράσματά μου μόνη μου, μέσα από προσωπική εμπειρία ή εμπιστευόμενη πολύ δικούς μου ανθρώπους. Και όσον αφορά στο f2g, νομίζω ότι είναι το πλέον συμφέρον για όποιον κάνει ευρεία χρήση του κινητού και έχει και smartphone.

Link to comment
Share on other sites

και εγώ ψηφίζω f2g & q... όσο για την ποιότητα των υπηρεσιών, εγώ προσωπικά έχω δει βελτίωση...τι να πω; :confused:

 

στη ποιοτητα και χωρητικοτητα δικτυου ειναι πολυ καλα. Στην εξυπηρετηση πελατων ειναι λόττο..... Σχεδον ολα τα θεματα της εταιριας τα ξερουμε εμεις (στο φορουμ) πολυ καλυτερα απο αυτους :D

Link to comment
Share on other sites

Θα σε γελάσω, πάρε τηλ στην εξυπηρέτηση, αλλά λογικά είναι το ίδιο!

 

λες να μην την πηρα;δεν μπορεις να με γελασεις εαν βαλεις την sim σε ενα στικακι,τοσο απλα

Link to comment
Share on other sites

δεν την έχει δει κανείς; Εάν όμως σε λίγες ημέρες βγάλει αντίστοιχη διαφήμιση η vodafone, βάζω στοίχημα ότι θα φτιαχτεί νέο τόπικ.... :ρ

 

Τρομερή διαφήμιση και για μένα τουλάχιστον έχει δίκιο, μόλις έβαλα το F2G σώθηκα!!

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησουλες:

Ποια τα μπονους ανανεωσης απο καταστημα με 5 ή 10 ευρώ για f2g

και αν υπάρχει καποια προσφορα με αγορα νέου πακετου(αριθμου) στο f2g απο καταστημα(στο σαιτ ειδα πως εχει 300mb/μηνα x 3 μήνες)

Μερσι!

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησουλες:

Ποια τα μπονους ανανεωσης απο καταστημα με 5 ή 10 ευρώ για f2g

και αν υπάρχει καποια προσφορα με αγορα νέου πακετου(αριθμου) στο f2g απο καταστημα(στο σαιτ ειδα πως εχει 300mb/μηνα x 3 μήνες)

Μερσι!

 

Bonus άυλης ανανέωσης υπάρχει πλέον μόνο για ανανεώσεις αξίας 20€. Όσον αφορά τα πακέτα, εκτός από την προσφορά για mb, δεν υπάρχει άλλη προσφορά είτε αγοράσεις κάποιο πακέτο μέσω διαδικτύου, είτε μέσω καταστήματος. :)

Link to comment
Share on other sites

kostas_v, με αφορμή την απορία που είχες πριν από λίγες ημέρες για το εάν η καρτοκινητή WIND Card to All είναι εμπορικά διαθέσιμη ή όχι, έστειλα e-mail στη WIND, η οποία μού απάντησε σήμερα το εξής:

Αξιότιμε κύριε ,

Σε συνέχεια της επικοινωνίας σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι τα πακέτα νέων ενεργοποιήσεων Wind Card to all ισχύουν έως εξάντλησης των αποθεμάτων που υπάρχουν στα σημεία πώλησης. Η δυνατότητα μεταφοράς στο Wind Card to all, συνδρομητών που βρίσκονται στο Wind F2G μέσω δωρεάν κλήσης στο 1342 δεν ισχύει από τις 26/04/2012.

Για οποιαδήποτε περαιτέρω πληροφορία μπορείτε να επικοινωνήσετε με το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών της WIND από κινητό WIND στον αριθμό 1260 ή στον αριθμό 6935601260 από σταθερό τηλέφωνο.

Παραμένουμε στη διάθεσή σας για οποιαδήποτε διευκρίνιση.

Με εκτίμηση,

Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών

Edited by pluss
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά επανέρχομαι στο ζήτημα της γυναίκας μου-εγώ είμαι ήδη στο f2go και έχω και τα 300!!Πληρώνει στην cosmote περίπου 25 ευρώ στο απεριόριστα 25...Σκέτη κλεψιά δηλαδή!Ερώτηση: είδα στο site της vodafone ότι μέχρι τις 16-5 δίνει τα 300 και τα 10 ευρώ-8.8- να μένουν στην κάρτα...Τι συμφέρει καλύτερα?Να σημειώσω ότι για τη μεταξύ μας επικοινωνία σκέφτηκα μιας και έχει δίκαρτο μια κάρτα q, 300 λεπτά με 1 ευρώ!Επίσης να πω ότι μιλάει συνολικά περίπου 200 λεπτά-μικτές κλήσεις και μικρές και μεγάλες και στέλνει καμιά 50αριά μηνύματα!Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!!!
Link to comment
Share on other sites

spiro νομίζα ότι το είχαμε λύσει αυτό το θέμα (μαζί συζητούσαμε επί τούτου :P)

 

στο συγκεκριμένο που ρωτάς είναι θέμα πιστεύω κατά πόσο εμπιστεύεσε την Vodafone/Wind για να επιλέξεις. αν δεν κάνω λάθος, Data δεν χρησιμοποιεί, γιατί αν χρησιμοποιούσε τότε θα έλεγα καρφί για F2G

Link to comment
Share on other sites

spyros: στην q εχεις (online) 400 λεπτα με 1 ευρω. Και το σημαντικοτερο, χρεωση ανα 1 λεπτο απο το πρωτο λεπτο (οχι 3 λεπτα οπως ολα τα υπολοιπα καρτοκινητα)
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως υπολόγισε ότι αν μιλήσεις 1 λεπτό και 1 δευτερόλεπτο προς όλους από Q , πληρώνεις πιό πολλά από όσο πληρώνεις στα άλλα που σε χρεώνουν 3 λεπτά ......

Και αν τύχει και μιλήσεις περισσότερο από 2 λεπτά, πληρώνεις τα διπλά :-)

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ παιδιά για τις απαντήσεις!Μου άλλαξε λίγο τα δεδομένα το γεγονός ότι η voda έχει τα 300 με τα 10 ευρώ!!Αυτό που έχω στο f2go και έχω βολευτεί απίστευτα!!!!Φτάνω σε σημείο να βγάζω με 10 ευρώ 2 μήνες!!!
Link to comment
Share on other sites

τα 5 ευρώ ανά μήνα δώρο για 6 μήνες που είχαν παλιά σαν προσφορά ξέρει να μου πει κάποιος ότι τα 5 ευρώ αυτά πρέπει να καταναλωθούν μέσα στο μήνα που στα δίνει, αλλιώς τα χάνεις;;η προστίθενται στο υπόλοιπο κανονικά;
Link to comment
Share on other sites

τα 5 ευρώ ανά μήνα δώρο για 6 μήνες που είχαν παλιά σαν προσφορά ξέρει να μου πει κάποιος ότι τα 5 ευρώ αυτά πρέπει να καταναλωθούν μέσα στο μήνα που στα δίνει, αλλιώς τα χάνεις;;η προστίθενται στο υπόλοιπο κανονικά;

 

Προστιθενται μεν,αλλα στο λεει...πχ εχεις εσυ 5 ευρω καρτα και παιρνεις και αλλα 5 απο το δωρο για 6 μηνες!!Σου λεει οτι εχεις 10 ευρω εκ των οποιων τα 5 ληγουν την ταδε του μηνος!!Εχουν διαρκεια 30 μερες απο τοτε που στα δινει...!

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως υπολόγισε ότι αν μιλήσεις 1 λεπτό και 1 δευτερόλεπτο προς όλους από Q , πληρώνεις πιό πολλά από όσο πληρώνεις στα άλλα που σε χρεώνουν 3 λεπτά ......

Και αν τύχει και μιλήσεις περισσότερο από 2 λεπτά, πληρώνεις τα διπλά :-)

 

εαν μιλησεις 1'01'' στη q χρεωνεσαι 2'

εαν μιλησεις 1'01'' στα υπολοιπα καρτοκινητα, χρεωνεσαι 3'

 

επισης:

 

εαν μιλησεις 30 δευτερολεπτα στη q χρεωνεσαι 1 λεπτο

εαν μιλησεις 30 δευτερολεπτα στα υπολοιπα καρτοκινητα, χρεωνεσαι 3 λεπτα

 

τί εννοεις οταν λες ''Και αν τύχει και μιλήσεις περισσότερο από 2 λεπτά, πληρώνεις τα διπλά'';

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως υπολόγισε ότι αν μιλήσεις 1 λεπτό και 1 δευτερόλεπτο προς όλους από Q , πληρώνεις πιό πολλά από όσο πληρώνεις στα άλλα που σε χρεώνουν 3 λεπτά ......

Και αν τύχει και μιλήσεις περισσότερο από 2 λεπτά, πληρώνεις τα διπλά :-)

 

εαν μιλησεις 1'01'' στη q χρεωνεσαι 2'

εαν μιλησεις 1'01'' στα υπολοιπα καρτοκινητα, χρεωνεσαι 3'

 

επισης:

 

εαν μιλησεις 30 δευτερολεπτα στη q χρεωνεσαι 1 λεπτο

εαν μιλησεις 30 δευτερολεπτα στα υπολοιπα καρτοκινητα, χρεωνεσαι 3 λεπτα

 

τί εννοεις οταν λες ''Και αν τύχει και μιλήσεις περισσότερο από 2 λεπτά, πληρώνεις τα διπλά'';

 

Αν μιλήσεις 1 λεπτό και ένα δευτερόλεπτο στην Q δίνεις 0,100 στα άλλα τρίλεπτα καρτοκινητά δίνεις 0,075

αν μιλήσεις 2 λεπτά και ένα δευτερόλεπτο δίνεις 0,150 στα άλλα τρίλεπτα καρτοκινητά δίνεις 0,075, ακριβώς τα διπλά

αν μιλήσεις από 3 και 1δευτερ μέχρι 4 λεπτά δίνεις 0,200 στά άλλα τρίλεπτα καρτοκινητά δίνεις από 0,076 μέχρι 0,10 , δηλαδή τουλάχιστον τα διπλά

αν μιλήσεις από 4και 1 δ μέχρι 5 δίνεις 0,250 ενώ στα άλλα τρίλεπτα δίνεις από 0,101 μέχρι 0,125, τουλάχιστον τα διπλά

Άρα η μοναδική σου οφέλεια είναι όταν μιλήσεις λιγώτερο από 1 λεπτό όπου κερδίζεις 0,025 ......

Link to comment
Share on other sites

εαν μιλησεις 1'01'' στη q χρεωνεσαι 2'

εαν μιλησεις 1'01'' στα υπολοιπα καρτοκινητα, χρεωνεσαι 3'

 

επισης:

 

εαν μιλησεις 30 δευτερολεπτα στη q χρεωνεσαι 1 λεπτο

εαν μιλησεις 30 δευτερολεπτα στα υπολοιπα καρτοκινητα, χρεωνεσαι 3 λεπτα

 

τί εννοεις οταν λες ''Και αν τύχει και μιλήσεις περισσότερο από 2 λεπτά, πληρώνεις τα διπλά'';

 

Aπό παλαιότερο μήνυμά μου πρόσφατα. Οι υπολογισμοί στο φ2γ αφορούν το νέο πακέτο με 5 ευρώ για 200 λεπτά.

Σύμφωνα με έναν πρόχειρο υπολογισμό που έκανα μαζί με το 12% φόρο, βγαίνει το εξής.

 

Η μονόλεπτη κλήση στην κιου κοστίζει 5,6 σεντς του ευρώ. Όμως επειδή η κιου έχει χρέωση ανά λεπτό σημαίνει ότι η δίλεπτη κοστίζει 5,6*2=11,2 σεντς και η τρίλεπτη 5.6*3=16,8 σεντς.

Η τριλεπτη κλήση στο φ2γ κοστίζει πλέον 8,4 σεντς του ευρώ.

 

Επόμενως κάποιος που μιλάει συνήθως μέχρι ένα λεπτό τον συμφέρει η κιου.

Κάποιος που υπερβαίνει το 1 λεπτό τον συμφέρει το φ2γ.

Βέβαια οι υπολογισμοί είναι σωστοί αν υποθέσουμε ότι τρώγεται ολόκληρο το πακέτο και στην μία και στην άλλη περίπτωση(αλλά πιστεύω ότι τρώγεται και παρατρώγεται για μια μέση χρήση)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς

Συγχαρητήρια για τους υπολογισμούς σου.

 

:) Συγχαρητήρια και στους δικούς σου! Δεν τα είχα σκεφτεί αυτά τα παραπάνω που έγραψες για κλήσεις από τα 3 λεπτά και πάνω(μιας και ελάχιστες φορές τα ξεπερνάω σε καθημερινή βάση).

Link to comment
Share on other sites

έχεις 10 ευρώ, πάει 15 ευρώ, άρα βάζεις το 5άρι ως Data ή κάποιο άλλο πακέτο ώστε να το χρησιμοποιήσεις και να το εκμεταλλευτείς

ωραία .θα καταναλώσει πρώτα τα δωρεάν χρήματα αν κατάλαβα καλά και μετά θα αρχίσει να τρώει την πραγματική κάρτα

 

ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

Link to comment
Share on other sites

ωραία .θα καταναλώσει πρώτα τα δωρεάν χρήματα αν κατάλαβα καλά και μετά θα αρχίσει να τρώει την πραγματική κάρτα

 

ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας!

 

ναι, γι αυτό πρώτα περιμένω να μου έρθει το sms ότι μπήκαν αυτά τα 5 ευρώ κι έπειτα βάζω πακέτο αξίας 5 ευρώ (συγκεκριμένα το πακέτo των Data)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...