Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Υπάρχει η δυνατότητα να μεταφέρω το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας από f2g στη σύνδεσή μου?πώς γίνεται η διαδικασία?(νομίζω παλιότερα υπήρχε κάτι αντίστοιχο από την vodafone)
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα να μεταφέρω το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας από f2g στη σύνδεσή μου?πώς γίνεται η διαδικασία?(νομίζω παλιότερα υπήρχε κάτι αντίστοιχο από την vodafone)

Sharing λεγεται , αλλα το χει κοψει η wind κανα χρονο τωρα,χωρις δικαιολογια...

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει η δυνατότητα να μεταφέρω το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας από f2g στη σύνδεσή μου?πώς γίνεται η διαδικασία?(νομίζω παλιότερα υπήρχε κάτι αντίστοιχο από την vodafone)

 

Δεν υπήρχε ποτέ αυτή η υπηρεσία . Ούτε στην Vodafone Υπήρχε αυτή η υπηρεσία , ούτε υπάρχει σε καμία εταιρεία

Μεταφορά από σύνδεση σε καρτοκινητό υπήρχε.

Από καρτοκινητό μεταφορά χρόνου , σε σύνδεση , ποτέ

Link to comment
Share on other sites

Τα 300 λεπτά στα δίνει η πρώτη κάρτα .

Τον διπλασιασμό δεν σου δίνει

Σύσταση

Βάλε 5 ευρώ σήμερα , και 5 στις 30/06

Θα πάρεις τον διπλασιασμό γιατί θα είναι η δεύτερη κάρτα του μήνα και θα μιλάς και όλον τον Ιούλιο

Επειδή την έχω χάσει λίγο την μπάλα με τις τροποποιήσεις των προσφορών, τι είναι αυτή? Σε κάθε δεύτερη ανανέωση ανά μήνα σου διπλασιάζει τον χρόνο? Για πόσες μέρες ισχύει και από τι ποσό ανανέωσης και πάνω?

Link to comment
Share on other sites

Επειδή την έχω χάσει λίγο την μπάλα με τις τροποποιήσεις των προσφορών, τι είναι αυτή? Σε κάθε δεύτερη ανανέωση ανά μήνα σου διπλασιάζει τον χρόνο? Για πόσες μέρες ισχύει και από τι ποσό ανανέωσης και πάνω?

Ναι, στον διπλασιάζει για 15 ημέρες και ισχύει για ανανεώσεις από 3€ και πάνω(κι αυτό διότι πρόσφατα ένας συμφορουμίτης έβαλε από κατάστημα 1€ και μετά ανανέωσε με κάρτα ώστε να του διπλασιαστεί αφού θα λογιζόταν ως δεύτερη ανανέωση αλλά δεν του διπλασιάστηκε τελικά ο χρόνος). Ίσως, βέβαια, να ήταν και το κόλλημα του συστήματος για το μήνα Μάιο, όπως αναφέρθηκε παραπάνω.

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αν βάλω 20 ευρω συνεχιζω να παιρνω τα 120mb και τον διπλασιασμο?

 

Πλεον, στην δευτερη και τριτη ανανεωση παιρνεις διπλασιασμο για 15 μερες.οποτε κανε μια ανανεωση των 5 ευρω πρωτα και αμεσως μετα κανε μια ανανεωση των 20.ετσι θα παρεις και τα 120 mb και τον διπλασιασμο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ναι, στον διπλασιάζει για 15 ημέρες και ισχύει για ανανεώσεις από 3€ και πάνω(κι αυτό διότι πρόσφατα ένας συμφορουμίτης έβαλε από κατάστημα 1€ και μετά ανανέωσε με κάρτα ώστε να του διπλασιαστεί αφού θα λογιζόταν ως δεύτερη ανανέωση αλλά δεν του διπλασιάστηκε τελικά ο χρόνος). Ίσως, βέβαια, να ήταν και το κόλλημα του συστήματος για το μήνα Μάιο, όπως αναφέρθηκε παραπάνω.

έχω δοκιμάσει με 3 ευρώ , και δεν δούλεψε , δεν μου διπλασίασε την δεύτερη κάρτα.

Με 4 δεν γνωρίζω , αλλά με 5 ευρώ ισχύει κανονικά .

Link to comment
Share on other sites

να κανω μια ερωτηση , εχω απο παλια ενεργοποιημένο σε ενα νουμερο f2go στο πακετο f2go 2 που πλεον τα εχει καταργήσει η wind. Για οσους ξερουν αυτο ειχε χρεώσεις 0.10 λεπτα το λεπτο για ολα δυκτια. Γνωριζετε αν αυτη η χρέωση συνεχίζει να ισχύει για οσους παραμένουν στο f2go 2 πακέτο?
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ναι συνεχίζει να ισχύει .

Λόγω της αλλαγής του Φ.Π.Α. έχει ανέβει ελάχιστα στο 0,108.

Έχει αλλάξει όμως η χρέωση του μηνύματος SMS στο 0,12

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά τι έγινε,,,

δεν βλέπω...

δεν ακούω, τίποτα καινούργιο ....

Μήπως ΕΚΛΕΙΣΕ?????:p

 

τίποτα καλό υπάρχει :mad:

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πάει την έχασα την μπάλα. Μου λήγει ο δωρεάν χρόνος για F2G σε 2-3 μέρες. Αν βάλω 20Ε θα πάρω 120 λεπτά σε όλους και 120 ΜΒ και 1200 σε wind ή όχι; Έχει αλλάξει κάτι;
Link to comment
Share on other sites

Να βάλεις μία καρτα 5 ευρώ πρώτα.

Η πρώτη κάρτα του μήνα δεν διπλασιάζετε πλέον , αλλά διπλασιάζει την δεύτερη και την τρίτη .

Μετά βάλε 20 ευρώ.

Αν δεν σε ενδιαφέρει ο διπλασιασμός , μην ανυσυχείς θα τα πάρεις τα 1200+1200 +120ΜΒ .

Τα 120 λεπτά δεν νομίζω να ισχύουν πλέον

Link to comment
Share on other sites

Ναι, στον διπλασιάζει για 15 ημέρες και ισχύει για ανανεώσεις από 3€ και πάνω(κι αυτό διότι πρόσφατα ένας συμφορουμίτης έβαλε από κατάστημα 1€ και μετά ανανέωσε με κάρτα ώστε να του διπλασιαστεί αφού θα λογιζόταν ως δεύτερη ανανέωση αλλά δεν του διπλασιάστηκε τελικά ο χρόνος). Ίσως, βέβαια, να ήταν και το κόλλημα του συστήματος για το μήνα Μάιο, όπως αναφέρθηκε παραπάνω.

 

Η προσφορά αναφέρει ξεκάθαρα οτι ισχύει μόνο σε περίπτωση που κάνεις ανανέωσεις απο 5 ευρώ και πάνω.

Αυτο έχει πλεον ξεκαθαριστεί, οτιδήποτε άλλο λέγεται μπερδεύει τον κόσμο χωρίς λόγο..

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά αναφέρει ξεκάθαρα οτι ισχύει μόνο σε περίπτωση που κάνεις ανανέωσεις απο 5 ευρώ και πάνω.

Αυτο έχει πλεον ξεκαθαριστεί, οτιδήποτε άλλο λέγεται μπερδεύει τον κόσμο χωρίς λόγο..

 

Η προσφορα δεν αναφερει τιποτα ξεκαθαρα.οι συμφορουμιτες το ξεκαθαρισαν,αφου πρωτα πειραματιστηκαν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η προσφορα δεν αναφερει τιποτα ξεκαθαρα.οι συμφορουμιτες το ξεκαθαρισαν,αφου πρωτα πειραματιστηκαν.

 

Ναι, γενικά έχει ξεκαθαριστεί πιο πριν απο τους συμφορουμίτες, οπότε το να γράφει καποιος ξανά οτι με ανανέωση απο 3 ευρω και πάνω ισχύει η προσφορά μαλλον περισσοτερο μπερδεύει τον κόσμο παρά βοηθάει.

 

Επίσης, νομίζω οτι σε όλους εχει έρθει το χαρακτηριστικό μήνυμα της WIND που λέει 'MHN ΞEXNAΣ OTI KAΘE MHNA KEPΔIZEIΣ ΔIΠΛAΣIO XPONO OMIΛIAΣ ΣTH 2H KAI 3H ANANEΩΣH TOY MHNA AΞIAΣ 5E KAI ΠANΩ'

(Εσυ ο ιδιος μαλιστα το είχες αναφέρει στις 11 μαιου, post #12425)

Το μήνυμα αυτό μιλάει ξεκάθαρα για ανανεώσεις απο 5 ευρώ και πάνω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, γενικά έχει ξεκαθαριστεί πιο πριν απο τους συμφορουμίτες, οπότε το να γράφει καποιος ξανά οτι με ανανέωση απο 3 ευρω και πάνω ισχύει η προσφορά μαλλον περισσοτερο μπερδεύει τον κόσμο παρά βοηθάει.

 

Επίσης, νομίζω οτι σε όλους εχει έρθει το χαρακτηριστικό μήνυμα της WIND που λέει 'MHN ΞEXNAΣ OTI KAΘE MHNA KEPΔIZEIΣ ΔIΠΛAΣIO XPONO OMIΛIAΣ ΣTH 2H KAI 3H ANANEΩΣH TOY MHNA AΞIAΣ 5E KAI ΠANΩ'

(Εσυ ο ιδιος μαλιστα το είχες αναφέρει στις 11 μαιου, post #12425)

Το μήνυμα αυτό μιλάει ξεκάθαρα για ανανεώσεις απο 5 ευρώ και πάνω...

 

Μιλαει ξεκαθαρα για ποσα των 5 ευρω για την δευτερη και τριτη ανανεωση. Δεν υπαρχει η παραμικρη αναφορα για το ποσο της πρωτης ανανεωσης.και εκει γινεται το μπερδεμα.αυτο ξεκαθαρισαμε,γιατι καποιος μπορει να θεωρησει οτι ανανεωνει με 1 ευρω και εν συνεχεια με 5,κατι που δεν ισχυει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μιλαει ξεκαθαρα για ποσα των 5 ευρω για την δευτερη και τριτη ανανεωση. Δεν υπαρχει η παραμικρη αναφορα για το ποσο της πρωτης ανανεωσης.και εκει γινεται το μπερδεμα.αυτο ξεκαθαρισαμε,γιατι καποιος μπορει να θεωρησει οτι ανανεωνει με 1 ευρω και εν συνεχεια με 5,κατι που δεν ισχυει.

 

OK, μπορει να μπερδεύει λίγο ετσι όπως το γραφουν, αλλά και πάλι νομίζω οτι στην πραγματικότητα στο λένε έτσι όπως ακριβώς ειναι.

 

Το μήνυμα αναφέρεται σε 'ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ ΑΞΙΑΣ 5 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΠΑΝΩ' και όχι απλά σε 'ΑΝΑΝΕΩΣΕΙΣ' και εκεί γίνεται το μπέρδεμα..

 

Για παράδειγμα, εαν κάποιος κάνει μέσα στον ίδιο μήνα ανανέωση με τα εξής ποσά κατα σειρά, 3 ευρώ, 2 ευρώ και μετά 5 ευρώ,

τότε μπορεί να έχει κάνει σύνολο 3 ανανεώσεις μέσα στον ίδιο μήνα, αλλά στην ουσία είναι απλά η πρώτη του 'ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΑΞΙΑΣ 5 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΠΑΝΩ' για την οποία αναφέρεται το μήνυμα της προσφοράς απο WIND.

Δεν ισχύει δηλαδή οτι στην περίπτωση αυτή έχει κανει την τρίτη του ανανέωση ΑΞΙΑΣ 5 ΕΥΡΩ ΚΑΙ ΠΑΝΩ.

Edited by inel
Link to comment
Share on other sites

Στις 4/5/2011 έκανα ανανέωση με 5 ευρώ στο καρτοκινητό μου (F2G2) για να πάρω τα 300 λεπτά προς FG2. Ενώ μέχρι πριν 2-3 μέρες είχα περίπου 150 λεπτά υπόλοιπο προς F2G, χθες 4/6/2011 μου δείχνει ότι δεν έχω πλέον υπόλοιπο.

 

Στις 8/5/2011 έκανα ανανέωση με 5 ευρώ στο καρτοκινητό της γυναίκας μου (F2G) για να πάρει τα 300 λεπτά προς FG2. Σήμερα της δείχνει ότι δεν έχει πλέον υπόλοιπο προς F2G, ενώ δεν έχει μιλήσει παρά ελάχιστα προς F2G...και σίγουρα όχι 300 λεπτά!

 

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι τέτοιο (να λήγουν τα λεπτά πριν από την ημερομηνία ισχύος)? Καλό θα είναι να το ελέγχετε πού και πού για να μην τρώτε άδικα το υπόλοιπό σας. Σημειώνω ότι δεν αναφέρομαι στο διπλασιασμό που ισχύει για 10-15 μέρες, αλλά για το χρόνο προς F2G που ισχύει για 30 ημέρες.

 

Επειδή δεν πρόκεται να μπω στη διαδικασία να καλώ το 1260 και να "ταϊζω" το ούτως ή άλλως μη ενημερωμένο cc τους, θα ανανεώσω αύριο με 5 ευρώ το κάθε κινητό για να δω τι θα γίνει. Αν πάλι συμβεί το ίδιο πράγμα, δεν θα ασχοληθώ παραπάνω, θα ροκανίσω το υπόλοιπό μου και θα την κάνω (όπως είπα και προηγουμένως). Όταν επιτέλους θα φτιάξουν το σύστημά τους για να μη χρεώνεται άσκοπα ο κόσμος με δική τους υπαιτιότητα και όταν φιξάρουν τις προσφορές τους (χωρίς να αλλάζουν κάθε εβδομάδα τους όρους) ίσως το σκεφτώ να γυρίσω.

 

Έλεος πια με δαύτους... :mad:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν πρόκεται να μπω στη διαδικασία να καλώ το 1260 και να "ταϊζω" το ούτως ή άλλως μη ενημερωμένο cc τους,

 

μη πάρεις το 1260. μπες εδώ και πες τους για το χρόνο που χάθηκε (όπως τα έγραψες και εδώ δηλαδή), αυτοί τσεκάρουν τη γραμμή και σου επιστρέφουν αυτά που σου πήραν (αφού συνήθως από δικό τους πρόβλημα γίνονται αυτά). από το 1260 δεν εχω βγάλει άκρη, αλλά εδώ δυο τρεις φορές που είχα πρόβλημα και έστειλα μήνυμα μου επιστρέψανε τα χαμένα... http://www.wind.com.gr/TopMenu/%CE%95%CF%80%CE%B9%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%89%CE%BD%CE%AF%CE%B1/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%B9%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7.aspx

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ανανεώσω το ένα f2g2 μου γιατί έχει μείνει με 0,60€.

Δεν με ενδιαφέρουν τα δωρεάν λεπτά προς wind, μόνο ο διπλασιασμός. Αν θέλω να τον πάρω θα πρέπει να κάνω 2 ανανεώσεις των 5 ευρώ έκαστη μέσα στον Ιούνιο και θα διπλασιαστεί μόνο η δεύτερη για 15 μέρες.

Σωστά;

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ανανεώσω το ένα f2g2 μου γιατί έχει μείνει με 0,60€.

Δεν με ενδιαφέρουν τα δωρεάν λεπτά προς wind, μόνο ο διπλασιασμός. Αν θέλω να τον πάρω θα πρέπει να κάνω 2 ανανεώσεις των 5 ευρώ έκαστη μέσα στον Ιούνιο και θα διπλασιαστεί μόνο η δεύτερη για 15 μέρες.

Σωστά;

 

ακριβως ετσι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τουλάχιστον με την ανανέωση Ιντερνετ που ειχα κάνει πριν ληξει η προσφορά έχω τα 500ΜΒ ως 25 Ιουνίου και είναι καλά. Απο εκει και μετά 5ευρώ για 200 ευρώ φίλοι μου. Απο προσφορές μάλλον παμε για χειμώνα...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...