Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, ξέρει κανείς εάν μπορεί να αλλάξει κάποιος από wind f2g σε Q με το ίδιο νούμερο? Και πόσο χρόνο παίρνει? Και εάν μεταφέρεται τυχόν υπόλοιπο? Με ενδιαφέρει το 1500 min + 1500 sms + 100 mb...

Μπορεί ναι. Πας σε κατάστημα (wind) και κάνεις φορητότητα. 3 μέρες παίρνει. Το υπόλοιπο όχι δεν μεταφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα χρονια πολλα:) ερωτηση εχω f2g2 και μεχρι τελος του χρονου ειχα δωρεαν κλησεις και μυνηματα προς ολα τα f2g,τωρα τι ισχυει? ποσο κοστιζει το μυνημα και η κληση?εναι ακομα ανα δευτερολεπτο? να παραμεινω sto F2G2 η να αλλαξω αν υπαρχει πακετο:confused:
myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

διπλασιασμος δεν ερχεται σε ολους? Εμενα μου ηρθε 3 μυνημα πριν βαλω. Σε μια φιλη μου ομως ακομα δεν εχει ορθε ουτε ενα μνμ!

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

διπλασιασμος δεν ερχεται σε ολους? Εμενα μου ηρθε 3 μυνημα πριν βαλω. Σε μια φιλη μου ομως ακομα δεν εχει ορθε ουτε ενα μνμ!

 

Ειναι επιλεκτικη προσφορα. Δεν πηγαινει σε ολους το μηνυμα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα χρονια πολλα:) ερωτηση εχω f2g2 και μεχρι τελος του χρονου ειχα δωρεαν κλησεις και μυνηματα προς ολα τα f2g,τωρα τι ισχυει? ποσο κοστιζει το μυνημα και η κληση?εναι ακομα ανα δευτερολεπτο? να παραμεινω sto F2G2 η να αλλαξω αν υπαρχει πακετο:confused:

 

Μπορείς να έχεις μέχρι και τον Φεβρουάριο 1500' & 1500 sms καλώντας το 1242 (αν δεν σου έχει έρθει μήνυμα στο οποίο σου λέει ότι με κάθε ανανέωση από 5 ευρώ και άνω έχεις τα 1500&1500) και ενεργοποιώντας την υπηρεσία.

Μετά την ενεργοποίηση κάνεις μια ανανέωση 5 ευρώ και έχεις τα 1500&1500 (προσοχή μόνο αυτά κι όχι και mb που είχε η προσφορά που έληξε στις 31/12).

Τα 5 ευρώ θα μείνουν ανέπαφα για να τα χρησιμοποιείς συν (αν σου έχει έρθει μήνυμα διπλασιασμού) αλλά 5 ευρώ bonus τα οποία παίρνεις και ισχύουν για 30 ημέρες από την ανανέωση.

 

Οι χρεώσεις στο f2g2, ακόμα, παραμένουν ως είχαν. Οι κλήσεις 0,11 λεπτά του ευρώ ανά λεπτό ομιλίας με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και 0,12 λεπτά του ευρώ το sms.

 

Κι επί στης ουσίας. Μη κάνεις το λάθος και αλλάξεις πακέτο.

Edited by tazio
Link to comment
Share on other sites

Xθες έκανα ανανέωση στο f2g με 5 ευρώ. Μου ήρθαν κανονικά τα μηνύματα για 1500 λεπτά + 1500 sms και με μία κλήση στο 1242 τα ενεργοποίησα.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να έχεις μέχρι και τον Φεβρουάριο 1500' & 1500 sms καλώντας το 1242 (αν δεν σου έχει έρθει μήνυμα στο οποίο σου λέει ότι με κάθε ανανέωση από 5 ευρώ και άνω έχεις τα 1500&1500) και ενεργοποιώντας την υπηρεσία.

Μετά την ενεργοποίηση κάνεις μια ανανέωση 5 ευρώ και έχεις τα 1500&1500 (προσοχή μόνο αυτά κι όχι και mb που είχε η προσφορά που έληξε στις 31/12).

Τα 5 ευρώ θα μείνουν ανέπαφα για να τα χρησιμοποιείς συν (αν σου έχει έρθει μήνυμα διπλασιασμού) αλλά 5 ευρώ bonus τα οποία παίρνεις και ισχύουν για 30 ημέρες από την ανανέωση.

 

Οι χρεώσεις στο f2g2, ακόμα, παραμένουν ως είχαν. Οι κλήσεις 0,11 λεπτά του ευρώ ανά λεπτό ομιλίας με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και 0,12 λεπτά του ευρώ το sms.

 

Κι επί στης ουσίας. Μη κάνεις το λάθος και αλλάξεις πακέτο.

ευχαριστω για την απαντηση δηλαδη τα 1500 λεπτα και 1500sms ειναι προς f2g και μου μενουν τα 5ευρω για λοιπες κλησεις και sms? αν το ενεργοποιησω υπαρχει φοβος να χασω το f2g2? ευχαριστω και παλι.;)

myphone_2.png
Link to comment
Share on other sites

Παρά τους φόβους σου , δεν υπάρχει περίπτωση να χάσεις το F2G2 λόγω της ενεργοποίησης του 1242 . Το έχουμε δοκιμάσει όλοι εδώ και το έχουμε γράψει κατ επανάληψη.
Link to comment
Share on other sites

Το καλό ειναι ότι υπάρχουν αθόρυβα πολλές προσφορές. Στο δικό μου εκτός απο τα 1500 για ομιλία και μηνύματα στο ίδιο πακέτο, εχω επιπλέον το μπονους που με ένα μήνυμα μαθαίνω πότε θα ξοδευτούν τα 10 ευρώπουλα, επίσης έχω και τα 20 λεπτά δωρεάν λόγω εισερχομένων κλήσεων και τα 500ΜΒ για Ιντερνετ. Νομιζω οτι δεν θελω τίποτα άλλο και τώρα που πλησιάζουν 2 γιορτές μαζί θα έχω αφθονο χρόνο....

Μόνο που δεν γνωρίζω αν πρώτα καταναλωθεί το μπόνους κάρτας ή τα 20 λεπτά προς όλους λόγω εισερχομένων κλήσεων..

Link to comment
Share on other sites

^ εμένα μου ετρωγε πρωτα από τον διπλασιασμό κ μετά από τα 20' ανεξαρτητα από το ποιο έληγε πρωτο.

 

Edit:

συγνωμη, θυμόμουν λάθος. Πρώτα από τα 20' κ μετά από το διπλασιασμό μου ετρωγε, τελικά!

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

^ εμένα μου ετρωγε πρωτα από τον διπλασιασμό κ μετά από τα 20' ανεξαρτητα από το ποιο έληγε πρωτο.

περίεργο εμένα μου τρώει πάντα από τα 20 λεπτά bonus ενώ πρώτα έληγε ο διπλασιασμός και τις δύο φορές που μου έτυχε. Πχ τωρα ειχα βαλει κάρτα 7/12 μου ρθε το bonus 18/12 τα ξόδεψα και συνεχίζει τώρα από το bonus που έχω ακόμα 4€ ως 7/1

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο νουμερο, για αλλαγη απο wind καρτοκινητη σε f2g?

καλείς 1342 και η αλλαγή γίνεται άμεσα και δωρεάν. Επίσης ασχέτως που λέει σε ένα μηνα ότι μπορείς να ξαναλλάξεις και μισό λεπτό μετά να πάρεις μπορεις να επιστρέψεις στο προηγούμενο πακέτο και όσες φορές θέλεις

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

περίεργο εμένα μου τρώει πάντα από τα 20 λεπτά bonus ενώ πρώτα έληγε ο διπλασιασμός και τις δύο φορές που μου έτυχε. Πχ τωρα ειχα βαλει κάρτα 7/12 μου ρθε το bonus 18/12 τα ξόδεψα και συνεχίζει τώρα από το bonus που έχω ακόμα 4€ ως 7/1

 

έχεις δίκιο εσυ! Έτσι ειναι και έκανα εδιτ και το ποστ μου! :-O

Link to comment
Share on other sites

κοιτα να δεις, το youtube για να δουλεψει κανει streaming...οποτε εσυ πρεπει να εχεις ρυθμισεις στο κινητο για αυτο.....πρεπει να δεις αυτες που εχεις να εχουν μεστα την ρυθμιση (UMTS ή 3G) και να βαλεις αυτο....σε εμενα ME LG ετσι δουλευει κανονικοτατα...αρα ειναι ρυθμιση του κινητου σου

 

που μπορεί να το ρυθμίζεις αυτό? δεν βρίσκω κάτι σχετικό , ασε που μου λέει πως device not supported... (παρ' ότι έχει εφαρμογή youtube μέσα και έχω και το τελευταίο firmware (τελος σεπτέμβρη)..

Link to comment
Share on other sites

που μπορεί να το ρυθμίζεις αυτό? δεν βρίσκω κάτι σχετικό , ασε που μου λέει πως device not supported... (παρ' ότι έχει εφαρμογή youtube μέσα και έχω και το τελευταίο firmware (τελος σεπτέμβρη)..

δεν εχω ΝΟΚΙΑ κ δεν μπορω να σου πω ακριβως...παντως στο lg θελει να βρεις τις ρυθμισεις για το streaming....

δεν ειναι θεμα παροχου αλλα συσκευης. ισως πρεπει να δωσεις δικαιωμα συνδεσης ή να ρυθμισεις ποια συνδεση να χρησιμοποιει η εφαρμογη για το youtube

Link to comment
Share on other sites

που μπορεί να το ρυθμίζεις αυτό? δεν βρίσκω κάτι σχετικό , ασε που μου λέει πως device not supported... (παρ' ότι έχει εφαρμογή youtube μέσα και έχω και το τελευταίο firmware (τελος σεπτέμβρη)..

Φαντάζομαι πως πάει να παίξει youtube με τον media player, που παίζει και τα απλά βίντεο. Δοκίμασε να βάλεις να παίξει ένα βίντεο από αυτά που έχεις τραβήξει με το κινητό και τότε δες τι επιλογές σου εμφανίζονται. Ίσως μέσα σ' αυτές να βρεις κάποια ρύθμιση που να ορίζει και τη σύνδεση ίντερνετ του media player. Δεν έχω εμπειρία από το κινητό σου, απλά σου λέω ποιες ενέργειες έκανα εγώ στο linux/java motorola μου.

Link to comment
Share on other sites

βρήκα στο settings/download/streaming τις επιλογές δύο είχε για wind ήταν enabled οπότε ΔΕΝ είναι αυτό... ευχαριστώ πάντως για τη βοήθεια σας.
Link to comment
Share on other sites

μόλις μου ήρθε το 'ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΝΑΝ! ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΛΕΠΤΟ! ΑΝΑΝΕΩΣΤΕ ΜΕΧΡΙ 13 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΚΑΙ Η WIND ΣΑΣ ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΣΑΣ ΚΑΡΤΑΣ ΑΝΑΝΕΩΣΗΣ'

 

Αναρωτιέμαι αν ισχύει εκ νέου η προσφορά. μου είχε ξαναέρθει το μήνυμα το δεκέμβριο και όντος, έβαλα 30 ευρώ και έγιναν 60. Τώρα αν ανανεώσω θα γίνει το ίδιο ή δεν παίζει επειδή το έχω ήδη κάνει?

 

Με το cc δεν βγαίνει άκρη - αυτοί μου λένε ότι αφορά διπλασιασμό χρόνου ομιλίας που ισχύει για 15 μέρες - έχουν χάσει την μπάλα με τις προσφορές!:lol:

Link to comment
Share on other sites

μόλις μου ήρθε το 'ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ ΕΜΕΙΝΑΝ! ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΕΤΕ ΛΕΠΤΟ! ΑΝΑΝΕΩΣΤΕ ΜΕΧΡΙ 13 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΚΑΙ Η WIND ΣΑΣ ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΤΗΝ ΑΞΙΑ ΤΗΣ ΠΡΩΤΗΣ ΣΑΣ ΚΑΡΤΑΣ ΑΝΑΝΕΩΣΗΣ'

 

Αναρωτιέμαι αν ισχύει εκ νέου η προσφορά. μου είχε ξαναέρθει το μήνυμα το δεκέμβριο και όντος, έβαλα 30 ευρώ και έγιναν 60. Τώρα αν ανανεώσω θα γίνει το ίδιο ή δεν παίζει επειδή το έχω ήδη κάνει?

 

Με το cc δεν βγαίνει άκρη - αυτοί μου λένε ότι αφορά διπλασιασμό χρόνου ομιλίας που ισχύει για 15 μέρες - έχουν χάσει την μπάλα με τις προσφορές!:lol:

ισχυει πάλι σίγουρα γιατί εμένα μου εστειλαν αρχες Δεκέμβρη ότι ανανεώστε τώρα και καθε μηνα και η πρώτη κάρτα κάθε μηνα θα διπλασιάζετε εβαλα καρτα διπλασιάστηκε και μεσα Δεκέμβρη μου ρθε το ιδιο μηνυμα οτι η πρωτη καρτα καθε μηνα διπλασιάζετε και παρόλο που εβαλα δεύτερη καρτα και ειχε διπλασιαστεί ήδη η πρώτη έγινε Χ2 και αυτή.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Τι κωλόφαρδοι που είστε ρε ****** μου;

Πώς σας έρχονται αυτά τα μηνύματα...;

Εμένα ποτέ τίποτα και είμαι χρόνια στη Wind και βάζω συνέχεια κάρτες...

Edited by elephant
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τι κωλόφαρδοι που είστε ρε ****** μου

πώς σας έρχονται αυτά τα μηνύματα...;

Εμένα ποτέ τίποτα και είμαι χρόνια στη Wind και βάζω συνέχεια κάρτες...

για αυτό ακριβώς το λόγω ;) Αν σε εχουν σιγουρο σε χουν χε..μενο. Εγώ εχω μια καρτα και μου κανουν προσφορές γιατι δεν την χρησιμοποιώ μπας και με αφυπνίσουν. Μια συναδελφος που ειναι το βασικό τηλ και βαζει παντα καρτες δεν της εχει ερθει τπτ. Παλια μου ερχόταν διπλασιασός καρτας τώρα μονο χρόνου τον οποίο δεν αξιποιώ καθώς εχω και συμβόλαιο αν και θα έπρεπε..
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Αν στο 1269 μου λέει ότι το υπόλοιπό μου ισχύει έως τις 10 Ιανουαρίου, πότε θα πρέπει να βάλω κάποια ευρώ ώστε να μη χάσω ούτε τον αριθμό αλλά ούτε και τις προσφορές μου;
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: Αν στο 1269 μου λέει ότι το υπόλοιπό μου ισχύει έως τις 10 Ιανουαρίου, πότε θα πρέπει να βάλω κάποια ευρώ ώστε να μη χάσω ούτε τον αριθμό αλλά ούτε και τις προσφορές μου;

 

Για τον αριθμό σου έχεις νομίζω και έναν μήνα περιθώριο ακόμα από την ημερομηνία λήξης, εδώ τις 10 Γενάρη. Αυτόν τον μήνα αν θυμάμαι καλά, πρέπει να ισχύει όμως κάποια φραγή κλήσεων οπότε κανονική χρήση δεν θα μπορείς να κάνεις - απλώς θα υπάρχει ενεργός ο αριθμός... μετά διαγράφεται.

 

Επίσης αν περάσει η ημερομηνία λήξης χάνεις και το υπόλοιπο σου (μηδενίζεται). Οπότε πήγαινε κάνε άμεσα μία ανανέωση 1-5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουμε να σιγουρευτουμε οτι εχουμ τα 500mb, και πως βλεπουμε υπολοιπο σε αυτο?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...