Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι αλλα η ομιλια ξεφευγει πολυ τον συμφερουν πιο πολυ τα μινι πακετα

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

για το κανονικό f2g είναι 5 λεπτά το sms.

 

ναι όντος, γιαυτό εγώ το έχω κάνει F2G4.

 

Mάλλον ελέγχεις σπάνια το υπόλοιπο σου γιατί χωρίς να θέλω να απογοητεύσω και στο απλό free2go4 η χρέωση των sms έχει αλλάξει από το Σεπτέμβριο και έχει πάει στα 0,10€ ανά sms ενώ στα μη διαθέσιμα πακέτα (free2go2 κλπ) στα 0,12€ οπότε τσάμπα το έκανες free2go4 ειδικά αν είχες free2go2 έκανες έγκλημα.

Αν πας στα αριστερά στο τιμοκατάλογο θα δεις αναλυτικά τις χρεώσεις http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/kartokinhth/wind-f2g.aspx

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Mάλλον ελέγχεις σπάνια το υπόλοιπο σου γιατί χωρίς να θέλω να απογοητεύσω και στο απλό free2go4 η χρέωση των sms έχει αλλάξει από το Σεπτέμβριο και έχει πάει στα 0,10€ ανά sms ενώ στα μη διαθέσιμα πακέτα (free2go2 κλπ) στα 0,12€ οπότε τσάμπα το έκανες free2go4 ειδικά αν είχες free2go2 έκανες έγκλημα.

Αν πας στα αριστερά στο τιμοκατάλογο θα δεις αναλυτικά τις χρεώσεις http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/kartokinhth/wind-f2g.aspx

 

βασικά έκανα το ακριβός αντίθετο.

είχα το f2g όπου με χρέωνε 10 λεπτά το sms και νομίζω γύρο στα 40 λεπτά το λεπτό

ομιλία. και στις 8 Δεκεμβρίου πήγα στο f2g4 με 5 λεπτά το sms και με φθηνότερη χρέωση στην ομιλία. την αλλαγή την έκανα από 1342. την πρώτη φορά που πήρα

στο 1342 μου έλεγε τις νέες χρεώσεις του f2g4 και με παραξένεψαν και τελικά όντως είναι πολύ φθηνές.

Link to comment
Share on other sites

8 Δεκεμβριου ποιου ετους; :P Τα f2g1,2,3 κλπ ειναι πλεον μη διαθεσιμα. Δε μπορεις να μεταβεις σε αυτα.

 

 

Sending via Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 Δεκεμβριου ποιου ετους; :P Τα f2g1,2,3 κλπ ειναι πλεον μη διαθεσιμα. Δε μπορεις να μεταβεις σε αυτα.

 

 

Sending via Tapatalk

 

του 2010, εγώ από f2g πήγα σε f2g4.

Link to comment
Share on other sites

του 2010, εγώ από f2g πήγα σε f2g4.

 

Το f2go4=f2go.....Είναι το ίδιο πρόγραμμα...

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

Το f2go4=f2go.....Είναι το ίδιο πρόγραμμα...

 

ναι για τα νέα πακέτα, όσοι έχουν f2g εδώ και κανένα χρόνο περίπου δεν είναι το ίδιο.

Link to comment
Share on other sites

ναι για τα νέα πακέτα, όσοι έχουν f2g εδώ και κανένα χρόνο περίπου δεν είναι το ίδιο.

δηλαδή εσένα συνεχίζει και σε χρεώνει 5 λεπτά το sms ενώ η χρέωση έχει αλλάξει στα 10 λεπτά εδώ και 3 μήνες;; είσαι σίγουρος; το free2go4 όντως είναι το ίδιο με το free2go και ακόμα και να υπάρχει θα παίζει η 10 ή 12 λεπτά πιο φθηνή χρέωση από τη wind δεν υπάρχει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή εσένα συνεχίζει και σε χρεώνει 5 λεπτά το sms ενώ η χρέωση έχει αλλάξει στα 10 λεπτά εδώ και 3 μήνες;; είσαι σίγουρος; το free2go4 όντως είναι το ίδιο με το free2go και ακόμα και να υπάρχει θα παίζει η 10 ή 12 λεπτά πιο φθηνή χρέωση από τη wind δεν υπάρχει

 

ναι κάθε μήνυμα που στέλνω είναι 5 λεπτά και ένα λεπτό ομιλίας προς άλλα δίκτυα γύρο στα 30 λεπτά.

 

για πάρε ένα τηλέφωνο στο 1342(δωρεάν) και άκου μόνο τις ηχογραφημένες χρεώσεις για το f2g4(αν δεν το έχεις).

εγώ όταν τις άκουσα παραξενεύτηκα, αλλά τελικά είναι όσο λέει.

Edited by PARASwrite
Link to comment
Share on other sites

Το F2G έχει άλλη φιλοσοφία. Είναι πιο φτηνό αλλά πιο κλειστό κύκλωμα τύπου whats up. Δεν έχει πχ δωρεάν προς όλη τη wind αλλά έχει δωρεάν προς όλα τα F2G για ένα μήνα με κάθε ανανέωση 5 ευρώ. Και γενικά στα F2G δίνουν άλλα δωράκια και προσφορές που καμιά φορά κάνουν τη wind καρτοκινητή να φαντάζει πολύ κακή επιλογή. Επίσης το F2G έχει και τα non stop.

 

Ποτε θα ξερουμε αν αυτο θα ισχυσει και για το 2011???

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι κάθε μήνυμα που στέλνω είναι 5 λεπτά και ένα λεπτό ομιλίας προς άλλα δίκτυα γύρο στα 30 λεπτά.

 

για πάρε ένα τηλέφωνο στο 1342(δωρεάν) και άκου μόνο τις ηχογραφημένες χρεώσεις για το f2g4(αν δεν το έχεις).

εγώ όταν τις άκουσα παραξενεύτηκα, αλλά τελικά είναι όσο λέει.

ναι το πήρα και όντως λέει ακόμα τις παλιές χρεώσεις 0,05€ ανά sms και 0,0059€ ανά δευτερόλεπτο ομιλίας αλλά αυτό έχει αλλάξει εδώ και μήνες σε 0,10€ ανά sms και 0,0061€ ανά δευτερόλεπτο οπότε μο φαίνεται περίεργο να χρεώνει τα παλιά ακόμα αλλά ακόμα πιο περίεργο να μην έχει ενημερωθεί και το 1342, περίεργα πράγματα η wind...

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Για ομιλία σε άλλα δίκτυα γενικά(όχι προς Wind) τί συμφέρει περισσότερο;Η wind καρτοκινητή ή το f2g4?:confused:
Link to comment
Share on other sites

με τον διπλασιασμο της wind καρτοκινητης συμφερει αυτη, αλλα χωρις τον διπλασιασμο το f2g4 και συγκεκριμενα wind καρτοκινητη -> 0,0067€ και το f2g4 -> 0,0061€

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Να το πω ξανα και εγώ..

Αμα μιλάς αρκετά συμφέρει η ΝΕΑ καρτοκινητή καθώς εκμεταλευσαι το διπλασιασμό της καρτας που ισχύει για ΕΝΑ μήνα.. Αμα μιλάς λιγο δεν εχεις οφελος απο την νεα καρτοκινητη η οποία μεχρι τώρα στερούνταν καποιες προσφορές που ειχε η f2g4 αν και ειχε καποιες αλλες. Θα δουμε βεβαια του χρόνου τι θα γινει.. Ετσι και αλλιώς αλλαζεις δωρεάν από την μια στην άλλη με το 1342 αν χρειαστεί.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.... ειδα στο σαητ της γουιντ τος εξης

Τώρα το WIND F2G προσφέρει εντελώς δωρεάν και απεριόριστη επικοινωνία προς WIND F2G με κάθε ανανέωση χρόνου ομιλίας!

 

Όλοι οι συνδρομητές WIND F2G κερδίζουν αυτόματα και εντελώς δωρεάν απεριόριστη ομιλία και SMS προς WIND F2G για 1 μήνα με κάθε ανανέωση αξίας 5€ και πάνω, και το ποσό της ανανέωσης μένει στην κάρτα για να το χρησιμοποιήσουν όπως θέλουν.

 

Η εγγραφή στην προσφορά πραγματοποιείται μία φορά με δωρεάν κλήση στο 1242. Όλοι οι νέοι συνδρομητές WIND F2G αυτόματα εγγράφονται στην προσφορά, και δικαιούνται απεριόριστη δωρεάν επικοινωνία προς F2G με κάθε ανανέωση 5€ και πάνω.

 

Η προσφορά υπόκειται σε πολιτική ορθής χρήσης που ορίζει ανώτατο όριο τα 1.500 δωρεάν λεπτά ομιλίας και 1.500 δωρεάν SMS προς κινητά WIND F2G ανά κάρτα ανανέωσης.

 

Τα δωρεάν λεπτά ομιλίας και SMS ισχύουν για 30 ημέρες από την ημερομηνία ανανέωσης και σε περίπτωση που δεν καταναλωθούν μέσα στο διάστημα αυτό δεν μεταφέρονται. Με την κατανάλωση των δωρεάν λεπτών ή SMS ο συνδρομητής θα ενημερώνεται με SMS. Μετά τη λήξη της διάρκειας ισχύος των δωρεάν λεπτών ομιλίας και SMS, ή την κατανάλωσή τους, οι συνδρομητές χρεώνονται σύμφωνα με τις βασικές χρεώσεις τους οικονομικού τους πακέτου.

 

Δεν υπάρχει κανένας απολύτως περιορισμός στον αριθμό των ανανεώσεων. Κάθε ανανέωση 5€ και πάνω προσφέρει στους συνδρομητές απεριόριστη επικοινωνία προς F2G. Τα δωρεάν λεπτά και SMS από νέα ανανέωση δεν θα προστίθενται στα υπάρχοντα, συνεπώς το μέγιστο όριο είναι 1.500 δωρεάν λεπτά και 1.500 SMS για 30 ημέρες.

 

Η ενημέρωση για το υπόλοιπο του δωρεάν διαθέσιμου χρόνου ομιλίας και SMS από την προσφορά πραγματοποιείται με δωρεάν κλήση στο 1242.

 

Στο δωρεάν χρόνο ομιλίας συμπεριλαμβάνονται κλήσεις φωνής και βιντεοκλήσεις. Εξαιρούνται διεθνείς κλήσεις, κλήσεις σε καθεστώς περιαγωγής, και κλήσεις σε υπηρεσίες προστιθέμενης αξίας.

 

Το bonus αποδίδεται σε όλες τις ανανεώσεις 5€ και πάνω ανεξαρτήτως μεθόδου ανανέωσης, δηλαδή φυσική κάρτα, απόδειξη, ανανέωση σε κατάστημα WIND. Εξαιρείται το WIND Sharing.

 

Με τη μεταφορά σε άλλο πακέτο καρτοκινητής όπου δεν διατίθεται η προσφορά (πχ. WIND Καρτοκινητή), το υπόλοιπο δωρεάν λεπτών και SMS θα χάνεται, αλλά οι συνδρομητές θα παραμένουν εγγεγραμμένοι στην προσφορά.

 

Ισχύει για εγγραφή και ανανεώσεις έως 31/12/2010.

 

Πατήστε εδώ για να βρείτε απαντήσεις σε όλα τα ερωτήματά σας σχετικά με την νέα προσφορά του WIND F2G.

Η κατανάλωση του δωρεάν χρόνου ομιλίας γίνεται ανά δευτερόλεπτο με ελάχιστη διάρκεια κλήσης τα 3 λεπτά.

Στις τιμές συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ.

 

 

http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/kartokinhth/wind-f2g.aspx

 

ειναι νεα προσφορα αυτο ?????

δλδ ειναι για το 2011 ?????

εαν ενεργοποιησουμε την προσφορα αυτη μπορουμε ταυτοχρονα να εχουμε κ την προσφορα που ελεγε μεχρι τον ιουνιο οτι καρτα θα βαλουμε θα παει "επι 2"....

????

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

μια δοκιμη θα μας πεισει...

κριμα γιατι εω κανει ηδη ανανεωση!

οταν το δοκιμασει καποιος αν μας ενημερωσει!

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

αυτή τη στιγμή τη χαμηλότερη χρέωση για κλήσεις προς σταθερά + κινητά την έχει η Q ή κάποια άλλη εταιρεία (frog ; ) ; Edited by ladybirda
Link to comment
Share on other sites

Την πιο χαμηλή χρέωση την έχει η FROG, διότι ονομαστικά έχει ακριβώς την ίδια τιμή ( με την νέα τιμή της Q που την αποκτάς στέλνοντας μήνυμα στο 12260) αλλά σου διπλασιάζει και την πρώτη κάρτα κάθε μήνα.

Αν όμως σε εξυπηρετεί να μιλάς 1500 λεπτά με όλη την WIND και όλη την Q να προτιμήσεις την Q, η την νέα καρτοκινητή.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι.... ειδα στο σαητ της γουιντ τος εξης

 

 

http://www.wind.com.gr/LeftMenu/kinhth/for_individual/kartokinhth/wind-f2g.aspx

 

ειναι νεα προσφορα αυτο ?????

δλδ ειναι για το 2011 ?????

εαν ενεργοποιησουμε την προσφορα αυτη μπορουμε ταυτοχρονα να εχουμε κ την προσφορα που ελεγε μεχρι τον ιουνιο οτι καρτα θα βαλουμε θα παει "επι 2"....

????

ευχαριστώ!

Ισχύει για εγγραφή και ανανεώσεις έως 31/12/2010.

Οπότε δε μου φαίνεται για νέα προσφορά. Άσε που δεν έχει και ιντερνετ! :mad:

Link to comment
Share on other sites

Να το πω ξανα και εγώ..

Αμα μιλάς αρκετά συμφέρει η ΝΕΑ καρτοκινητή καθώς εκμεταλευσαι το διπλασιασμό της καρτας που ισχύει για ΕΝΑ μήνα.. Αμα μιλάς λιγο δεν εχεις οφελος απο την νεα καρτοκινητη η οποία μεχρι τώρα στερούνταν καποιες προσφορές που ειχε η f2g4 αν και ειχε καποιες αλλες. Θα δουμε βεβαια του χρόνου τι θα γινει.. Ετσι και αλλιώς αλλαζεις δωρεάν από την μια στην άλλη με το 1342 αν χρειαστεί.

Ο διπλασιασμός που προσφέρει η Νέα WIND Καρτοκινητή, δεν ισχύει για 30 μέρες, αλλά για 15.
Link to comment
Share on other sites

O διπλασιασμος στο f2g που εχει προσφορα μεχρι τον ιουνιο, πχ με την καρτα των 5 ευρω ποσο ισχυει;το εχει δοκιμασει κανεις;
Link to comment
Share on other sites

Ισχύει για εγγραφή και ανανεώσεις έως 31/12/2010.

Οπότε δε μου φαίνεται για νέα προσφορά. Άσε που δεν έχει και ιντερνετ! :mad:

προφανώς και δεν είναι καινούργια, η περσινή προσφορά του 2010 είναι που τη θυμηθήκατε τώρα;; ας ελπίσουμε απλά να παραταθεί....

 

O διπλασιασμος στο f2g που εχει προσφορα μεχρι τον ιουνιο, πχ με την καρτα των 5 ευρω ποσο ισχυει;το εχει δοκιμασει κανεις;

 

Έχω την εντύπωση ότι όλοι οι διπλασιασμοί του free2go ισχύουν για ένα μήνα αλλά το χω επαληθεύσει μόνο με 10 άρα και 20άρα κάρτα οπότε μη σας πάρω στο λαιμό μου

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

O διπλασιασμος στο f2g που εχει προσφορα μεχρι τον ιουνιο, πχ με την καρτα των 5 ευρω ποσο ισχυει;το εχει δοκιμασει κανεις;

 

μια φίλη μου έβαλε χτές της πρόσθεσε 5 ευρώ για κατανάλωση μέσα σε ένα μήνα..

εγώ πάλι που έβαλα σήμερα μια των 5 δεν μου πρόσθεσε τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

μια φίλη μου έβαλε χτές της πρόσθεσε 5 ευρώ για κατανάλωση μέσα σε ένα μήνα..

εγώ πάλι που έβαλα σήμερα μια των 5 δεν μου πρόσθεσε τίποτα!

σου εχει ερθει το μηνυμα για τη προσφορα;; δεν είναι για όλους αλλά επιλεκτική προσφορά οπότε αν εχεις λάβει το sms να παρεις στην εξυπηρετηση άμεσα

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...