Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εκανα αλλαγη οικονομικου πακετου κ εχει μονο τ f2g4 τα υπολοιπα που πηγαν?

 

Εχεις μεινει λιγο πισω:)

Εδω και ενα μηνα εχουν καταργηθει, και εμπορικα διαθεσιμα ειναι μονο το F2G και ή νεα καρτοκινητη.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις μεινει λιγο πισω:)

Εδω και ενα μηνα εχουν καταργηθει, και εμπορικα διαθεσιμα ειναι μονο το F2G και ή νεα καρτοκινητη.

 

ναι το ξερω εχω μεινει πισω :p

ενεργοποιησα την υπηρεσια για ολο το 2010 κ γι αυτο ρωτησα!

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

καποιος φιλος παραπανω ανεφερε οτι στο σαιτ στην ενοτητα της ηλεκτρονικης ανανεωσης γραφει συντομα κοντα σας.λετε να μας ετοιμαζει δευτερη εκπληξη μεγατονων η γουιντ;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καποιος φιλος παραπανω ανεφερε οτι στο σαιτ στην ενοτητα της ηλεκτρονικης ανανεωσης γραφει συντομα κοντα σας.λετε να μας ετοιμαζει δευτερη εκπληξη μεγατονων η γουιντ;

 

Μακάρι!

Στην Q πάντως ξαναεπέστρεψε η ηλεκτρονική ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Μακάρι!

Στην Q πάντως ξαναεπέστρεψε η ηλεκτρονική ανανέωση.

 

δεν το γνωριζα, αρα ειναι θεμα χρονου να επιστρεψει και στην γουιντ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απλά «μακάρι». Μέχρι πριν λίγες μέρες έβγαζε έρρορ η σελίδα και πλέον εμφανίζει «Σύντομα κοντά σας». Δε μπορεί να το βάλανε για πλάκα αυτό. Σίγουρα θα επανέλθει η ηλεκτρονική ανανέωση, το θέμα είναι αν θα έχει και πάλι το 50% μπόνους, κάτι που επίσης είναι πιθανό αφού δεν το έχουν αφαιρέσει ακόμα και τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι απλά «μακάρι». Μέχρι πριν λίγες μέρες έβγαζε έρρορ η σελίδα και πλέον εμφανίζει «Σύντομα κοντά σας». Δε μπορεί να το βάλανε για πλάκα αυτό. Σίγουρα θα επανέλθει η ηλεκτρονική ανανέωση, το θέμα είναι αν θα έχει και πάλι το 50% μπόνους, κάτι που επίσης είναι πιθανό αφού δεν το έχουν αφαιρέσει ακόμα και τώρα.

 

Στην Q το διατήρησαν πάντως και το BONUS +50%.

Αλήθεια,υπήρχε παλαιότερα δυνατότητα ηλεκτρονικής ανανέωσης και στο F2G?Πρώτη φορά το ακούω...

Link to comment
Share on other sites

Αν καταφερνες βεβαια να να ολοκληρωσεις την διαδικασια επιτυχως. Για να καταλαβεις, μεχρι και αγγελια στο buy and sell υπηρχε που ελεγε πραγματοποιω ανανεωσεις χρονου μεσω ιντερνετ.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

εχω ενα μικρο προβλημα με τις ρυθμισεις....

 

Εχω φτιαξει προφιλ στο κινητο μου F2G4, Motorola ROKR E8 με τις ρυθμισεις wind internet, APN= gint.b-online.gr, user+pass=kena, xwris proxy server.

Απο το κινητο σερφαρω κανονικα.

 

[bΔεν εχω προφιλ wind wap!Ειναι σβησμενο![/b]

 

Συνδεω το κινητο στο pc και βαζω αριθμο κλησης *99***1#, κενα user+pass χωρις proxy... Μπαινει αλλα καμια σελιδα δεν ανοιγει..

 

Παλι με τον ιδιο αριθμο, αλλα με user+pass=wap, proxy=192.168.200.10 thira=9401 μπαινω αλλα δεν ειναι καθαρο ιντερνετ και δεν ανοιγουν ολες οι σελιδες..

 

Δεν ειναι κουφο??? Δεν υπαρχει προφιλ wind-wap στο κινητο μου!! Ξερει κανενας λυση??????

Link to comment
Share on other sites

Για πλήρης ενημέρωση κάνω copy-paste το post που έχω κάνει σε διαφορετικό θέμα του myphone.gr

 

Σύμφωνα με ενημέρωση που είχα από τον κ. Νικ... του 1260 της wind η προσφορά, όπως λέει και το διαφημιστικό, ισχύει για ενεργοποιήσεις έως 23/3/2010.

 

Απλά να προσθέσω ότι αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να βγει κάποια διαφορετική και ποιο προσγειωμένη για να μην το κλείσει τελείως το μαγαζί η wind.

 

Κάτι ανάλογο με την προσφορά που έδωσε με την q που είναι ποιο βατή, λέω εγώ τώρα.

 

Η παροιμία λέει πάντως "Ο λύκος και αν εγέρασε..."

 

Να σαι καλά TTW (TELESTET-TIM-WIND) δεν πρόκειται να αλλάξεις ποτέ και ούτε πρόκειται να σε πάρει κανένας στα σοβαρά.

Edited by alany
Link to comment
Share on other sites

Για πλήρης ενημέρωση κάνω copy-paste το post που έχω κάνει σε διαφορετικό θέμα του myphone.gr

 

Σύμφωνα με ενημέρωση που είχα από τον κ. Νικολαΐδη του 1260 της wind η προσφορά, όπως λέει και το διαφημιστικό, ισχύει για ενεργοποιήσεις έως 23/3/2010.

 

Απλά να προσθέσω ότι αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να βγει κάποια διαφορετική και ποιο προσγειωμένη για να μην το κλείσει τελείως το μαγαζί η wind.

 

Κάτι ανάλογο με την προσφορά που έδωσε με την q που είναι ποιο βατή, λέω εγώ τώρα.

 

Η παροιμία λέει πάντως "Ο λύκος και αν εγέρασε..."

 

Να σαι καλά TTW (TELESTET-TIM-WIND) δεν πρόκειται να αλλάξεις ποτέ και ούτε πρόκειται να σε πάρει κανένας στα σοβαρά.

 

στην διαφήμιση γράφει έως και 30 ή 31/4. Που το γράφει αυτό που λες στο ίντερνετ δεν το εχω δει πουθενά. Τεσπα δεν περίμενα κάτι καλύτερο από την wind ενώ ξεκίνησε δυναμικά και έσπασε τον ανταγωνισμό τώρα το χαλάει . Και πάνω που λέγαμε ότι θα μαζέψει πολύ κόσμο που είχε χάσει τελευταία τώρα ξανά θα πατωσει ελπίζω να μην ισχύει.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Για πλήρης ενημέρωση κάνω copy-paste το post που έχω κάνει σε διαφορετικό θέμα του myphone.gr

 

Σύμφωνα με ενημέρωση που είχα από τον κ. Νικολαΐδη του 1260 της wind η προσφορά, όπως λέει και το διαφημιστικό, ισχύει για ενεργοποιήσεις έως 23/3/2010.

 

Απλά να προσθέσω ότι αυτό δεν σημαίνει ότι δεν μπορεί να βγει κάποια διαφορετική και ποιο προσγειωμένη για να μην το κλείσει τελείως το μαγαζί η wind.

 

Κάτι ανάλογο με την προσφορά που έδωσε με την q που είναι ποιο βατή, λέω εγώ τώρα.

 

Η παροιμία λέει πάντως "Ο λύκος και αν εγέρασε..."

 

Να σαι καλά TTW (TELESTET-TIM-WIND) δεν πρόκειται να αλλάξεις ποτέ και ούτε πρόκειται να σε πάρει κανένας στα σοβαρά.

 

Επιδει η wind δινει τα απολυτος λογικα που θα μπορουσε να δώσει ενα δικτυο θα παει για κλεισιμο!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδια, και στο site αυτο λεει..

 

Το μόνο που χρειάζεται να κάνετε είναι μία δωρεάν κλήση στο 1245 ή η αποστολή ενός δωρεάν κενού SMS στο 1245 μέχρι τις 30/4/10.

 

Αν αυτος που σου το ειπε ηξερε τι ελεγε (γιατι μπορει να ταν ακομα ενας ασχετος στο cc..) τοτε υπαρχει παραπληροφορηση :mad:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια απορία.

Αν τελικά η WIND σταματήσει τη λειτουργία της, τα νούμερά μας τι θα απογίνουν;

Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδια, και στο site αυτο λεει..

 

Το μόνο που χρειάζεται να κάνετε είναι μία δωρεάν κλήση στο 1245 ή η αποστολή ενός δωρεάν κενού SMS στο 1245 μέχρι τις 30/4/10.

 

Αν αυτος που σου το ειπε ηξερε τι ελεγε (γιατι μπορει να ταν ακομα ενας ασχετος στο cc..) τοτε υπαρχει παραπληροφορηση :mad:

 

Σε αυτά που γράφεις έχεις δίκιο.

 

Είδες όμως καθόλου την διαφήμιση?

 

Συνήθως τα Σαββατοκύριακα τα site δεν ενημερώνονται για τις αλλαγές και για τυχόν προσφορές, τα διαφημιστικά όμως ναι.

 

Δεν τα έβγαλα από το μυαλό μου όλα αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια απορία.

Αν τελικά η WIND σταματήσει τη λειτουργία της, τα νούμερά μας τι θα απογίνουν;

Με φορητότητα τα πας όπου θες. Δε χάνεις τον αριθμό σου μην ανησυχείς.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά που γράφεις έχεις δίκιο.

 

Είδες όμως καθόλου την διαφήμιση?

 

Συνήθως τα Σαββατοκύριακα τα site δεν ενημερώνονται για τις αλλαγές και για τυχόν προσφορές, τα διαφημιστικά όμως ναι.

 

Δεν τα έβγαλα από το μυαλό μου όλα αυτά.

 

Δεν ειπα οτι τα βγαλες απ το μυαλο σου, απ'οτι καταλαβα αυτα σου τα ειπε καποιος απο το 1260..

Την ειδα λιγο, αλλα δεν ετυχε να προσεξω ορους και προυποθεσεις..

Απλα μας εχει συνηθισει η wind σε τετοιες καταστασεις.. Αλλα να λενε στο 1260, αλλα στο site τους κ αλλα στις διαφημισεις τους...

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτά που γράφεις έχεις δίκιο.

 

Είδες όμως καθόλου την διαφήμιση?

 

Συνήθως τα Σαββατοκύριακα τα site δεν ενημερώνονται για τις αλλαγές και για τυχόν προσφορές, τα διαφημιστικά όμως ναι.

 

Δεν τα έβγαλα από το μυαλό μου όλα αυτά.

 

Ισα ισα καλα εκανες και το ανεφερες, γιατι αν οντως το κανουν αυτο να παω αυριο να παρω κανα δυο νουμερακια ακομα :)

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω μια απορία.

Αν τελικά η WIND σταματήσει τη λειτουργία της, τα νούμερά μας τι θα απογίνουν;

 

α εσυ την εκλεισες κιολας;;;τελεια!!!!

Link to comment
Share on other sites

Με την κατάργηση της "Δέσμευση Τιμής" στα καρτοκινητά πλέον έχουμε δύο εμπορικά πακέτα καρτοκινητής:

Α. F2G (το παλιό generic F2G, που είναι παρόμοιο με το F2G4) και

Β. Νέα Καρτοκινητή Wind

 

Σωστά??

 

Ερώτηση ???

 

Όσοι έχουν παραμεινει στα eol F2Gx πακέτα (και δη στο F2G2), τι γίνεται? Παραμένουν οι προνομιακές χρεώσεις ή μεταβιβάζονται αυτόματα στο F2G? Αν όντως παραμένουν στο F2G2, oι χρεώσεις έχουν παραμείνει 0.0017eur/sec και 0' πάγιο τέλους κλήσης και 4c/sms???

H ενεργοποίηση τηε νέας προσφοράς F2G (ομιλία, sms, internet), μπορεί να ενεργοποιηθεί σε eol F2G2 χωρίς αλλαγή πακέτου (πριν ή μετά)?

 

Έχω χάσει επαφή λόγω εξωτερικού...

Edited by chemeng

Samsung S500 -> Siemens S65 -> Nokia E51 -> HTC Diamond2 -> Samsung Omnia7 -> Huawei P1 LTE -> ZTE Blade S6 -> Huawei P8 -> Apple iPhone SE -> LeEco Le Max2 -> Honor View20 -> Xiaomi Mi MIX3 5G -> Motorola Edge20

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν παραμεινει στα eol F2Gx πακέτα (και δη στο F2G2), τι γίνεται? Παραμένουν οι προνομιακές χρεώσεις ή μεταβιβάζονται αυτόματα στο F2G? Αν όντως παραμένουν στο F2G2, oι χρεώσεις έχουν παραμείνει 0.0017eur/sec και 0' πάγιο τέλους κλήσης και 4c/sms???

H ενεργοποίηση τηε νέας προσφοράς F2G (ομιλία, sms, internet), μπορεί να ενεργοποιηθεί σε eol F2G2 χωρίς αλλαγή πακέτου (πριν ή μετά)?

 

Έχω χάσει επαφή λόγω εξωτερικού...

 

Παραμενουν οι προνομιακες χρεωσεις και μπορουν να ενεργοποιησουν την προσφορα χωρις αλλαγη πακετου.

Link to comment
Share on other sites

Λάθος, υπάρχει εμπορικά διαθέσιμο και το International.

όσοι μείναν σε παλιό πακέτο παραμένουν και στις ίδιες χρεώσεις .

Η ενεργοποίηση γίνεται και στο F2G2, παραμένουν οι χρεώσεις , και από όσο ξέρω μπορείς να στείλεις μήνυμα στο 1245 και από το εξωτερικό.

Link to comment
Share on other sites

Επιδει η wind δινει τα απολυτος λογικα που θα μπορουσε να δώσει ενα δικτυο θα παει για κλεισιμο!

 

τελικά την είδα και εγώ την διαφήμιση που λες της προσφοράς του 1245 είναι έως 23/3/2010. Ενώ παλιά έγραφε στις 30/4. Επίσης είδα και την διαφήμιση της q που δίνει και αυτή απεριόριστη ομιλία και Sms προς το δίκτυο της wind . Καθώς και απεριόριστο ίντερνετ. Με κόστος 1€. Στέλνωντας ένα μύνημα στο 1222 εάν δεν κάνω κάποιο λάθος για την δυνατότητα ενεργοποίησης του πακέτου.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ρωτήσαμε στην εξυπηρέτηση πελατών τώρα μόλις και είπαν ότι ισχύει το 23/3.

 

Επίσης είπαν ότι δεν ξέρουν εαν κάποιος κάνει φορητότητα πριν τις 23/3 θα μπορεί να ενεργοποιήσει την προσφορά ή θα μείνει έτσι. Είπαν όμως να ρωτήσουμε απο αύριο 09:00 στο τμήμα φορητότητας 13846.

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...