Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιμένουμε επίσης και την Cote να απαντήσει.

Δεν νομίζω ότι την Cosmote την απασχολεί και πολύ να απαντήσει, έχει μαζέψει τόσο πολλούς συνδρομητές που αν πλακώσουν και άλλοι θα καταρρεύσουν τα συστήματα της. Αυτός ήταν και ο δεύτερος λόγος που έφυγα από εκεί (ο πρώτος φυσικά ήταν η τιμή του f2g2), ενώ είχα σήμα (καμπάνα:lol::lol:) πολύ συχνά δεν μπορούσα να κάνω κλήσεις επειδή το σύστημα της είχε φτάσει στα όρια και δεν μπορούσε να εξυπηρετήσει!!!!

Link to comment
Share on other sites

οπως αναφερθηκε και πριν ολα τα ηδη ενεργοποιημενα πακετα μπορουν να γινουν f2g2...

 

..τωρα αν θελετε σωνει και καλα να αγορασετε ενα πακετο και να το κανετε f2g2...υπαρχει λυση...

 

..στην ομονοια το γνωστο ανταλακτηριο εχει ηδη ενεργοποιημενα f2g (*τιμη -ενα- 1 €) οπου μπορειτε να βαλετε οποιο προγραμμα απο την δεσμευση τιμης θελετε ;)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

οπως αναφερθηκε και πριν ολα τα ηδη ενεργοποιημενα πακετα μπορουν να γινουν f2g2...

 

..τωρα αν θελετε σωνει και καλα να αγορασετε ενα πακετο και να το κανετε f2g2...υπαρχει λυση...

 

..στην ομονοια το γνωστο ανταλακτηριο εχει ηδη ενεργοποιημενα f2g (*τιμη -ενα- 1 €) οπου μπορειτε να βαλετε οποιο προγραμμα απο την δεσμευση τιμης θελετε ;)

περίεργο όμως να γίνεται αυτό επ΄αοριστον; δηλαδή όλοι οι τωρινοί συδρομητές θα μπορούν να μεταπηδούν από πακέτο σε πακέτο και όσοι νέοι έρθουν δε θα μπορούν;; κάτι βρωμάει εδώ πέρα... εγώ πιστεύω απλά ότι είναι μια μεταβατική περίοδος και το έχουν αφήσει μέχρι κάποια στιγμή να πάρεις το 1342 και να μη σου δινει πια επιλογές. Μακάρι να χετε δίκιο όσοι υποστηρίζετε το αντίθετο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

περίεργο όμως να γίνεται αυτό επ΄αοριστον; δηλαδή όλοι οι τωρινοί συδρομητές θα μπορούν να μεταπηδούν από πακέτο σε πακέτο και όσοι νέοι έρθουν δε θα μπορούν;; κάτι βρωμάει εδώ πέρα... εγώ πιστεύω απλά ότι είναι μια μεταβατική περίοδος και το έχουν αφήσει μέχρι κάποια στιγμή να πάρεις το 1342 και να μη σου δινει πια επιλογές. Μακάρι να χετε δίκιο όσοι υποστηρίζετε το αντίθετο

 

σωστο το σκεπτικο σου...

 

..πιθανον να κλεισουν την πορτα σε μερικες μερες η και ωρες....οψομεθα

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Για εμας που εχουμε τις χρεωσεις F2G2 ειναι δυσκολο εως απιθανο να τις αλλαξουν!

 

Μακάρι να γίνει όπως το γράφεις, αλλά δε νομίζω. Σε μεταβατικό στάδιο βρισκόμαστε τώρα.

Δε τους είναι καθόλου δύσκολο να το καταργήσουν για όλους το f2g2.

Εξάλλου αν το κάνει, όπως πολύ σωστά έγραψε ο pexths, αναλόγως επιλέγει ο καθένας τι θα κάνει.

 

Θεωρητικά πάντα, αν το καταργήσει θα φύγουν (ουσιαστικά θα τους διώξει) ακόμα και οι πλέον ψύχραιμοι, στις πολλές αλλαγές της, πελάτες της.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν τα 0,10 ευρώ τα καταργήσει το κόστος της κλήσης θα είναι 0,21 ευρώ κι όχι 0,25 όπου αναφέρθηκε πιο πριν.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν τα 0,10 ευρώ τα καταργήσει το κόστος της κλήσης θα είναι 0,21 ευρώ κι όχι 0,25 όπου αναφέρθηκε πιο πριν.

 

οχι ακριβως....μπορει να ειναι και 0,36 η 0,72.....η wind εχει το μαχαιρι....αυτη και το πεπονι....:wacko:

 

..απο την στιγμη που αποφασισει να παροπλισει την δεσμευση τιμης δεν εχει καμμια υποχρεωση προς εμας...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Το εχουμε ξαναπει, οτι αποσυρεται εμπορικα μενει ως εχει. Δεν αλλαζει κατι. Αν ηθελε να το αλλαξει θα το αλλαζε πριν το αποσυρη.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

μα να καταργηθει η δεσμευση;;;;μεγα λαθος!!!οχι βεβαια πως ηταν κατι πολυ γνωστο αλλα ηταν ο,τι καλυτερο ειχε βγαλει η wind τα τελευταια χρονια....!κριμα!!!!θα χε πλακα τωρα να δωσει τη νεα προσφορα της καρτοκινητης wind σε ολα τα F2G(1,2, κτλ) και οσοι αλλαξανε πακετο και εχουν μεταφερθει στη νεα καρτοκινητη να την εχουν πατησει κυριολεκτικα(μαζι με μενα).....!
Link to comment
Share on other sites

οχι ακριβως....μπορει να ειναι και 0,36 η 0,72.....η wind εχει το μαχαιρι....αυτη και το πεπονι....:wacko:

 

..απο την στιγμη που αποφασισει να παροπλισει την δεσμευση τιμης δεν εχει καμμια υποχρεωση προς εμας...

 

Εσύ δεν είσαι ακριβώς.

0,21 είναι. Αν το καταργήσει αυτό μετά πάει στα 0,25. Πιο πάνω θα μπορούσε να το βάλει μόνο αν καταργήσει τις μισές υπηρεσίες του f2g, οπού εκεί το κόστος είναι στα 0,35 ευρώ.

Αλλά υπάρχει και και το κόστος ελάχιστης διάρκειας όπου μόνο στα f2g1,f2g2 και f2g8 έχει 0 δευτερόλεπτα.

Μάθετε να διαβάζετε και να αναλύετε τους πίνακες που η ίδια η wind έχει αναρτήσει.

Αλλιώς θα πρέπει να καταργήσει όλα τα f2g αφήνωντας μόνο ένα.

Link to comment
Share on other sites

μα να καταργηθει η δεσμευση;;;;μεγα λαθος!!!οχι βεβαια πως ηταν κατι πολυ γνωστο αλλα ηταν ο,τι καλυτερο ειχε βγαλει η wind τα τελευταια χρονια....!κριμα!!!!θα χε πλακα τωρα να δωσει τη νεα προσφορα της καρτοκινητης wind σε ολα τα F2G(1,2, κτλ) και οσοι αλλαξανε πακετο και εχουν μεταφερθει στη νεα καρτοκινητη να την εχουν πατησει κυριολεκτικα(μαζι με μενα).....!

 

Στο τελος μαλλον ετσι θα γινει!Εδιωξε οσους μπορουσε κι οσοι εμειναν εμειναν!

Link to comment
Share on other sites

Αν το κάνει 0.25, το φθηνότερο πακέτο με καθαρές χρεώσεις θα είναι το Wind International (0.21ε/λεπτό, 0.04/sms):

http://www.wind.com.gr/ConDows/international_pricelist.pdf

Αλλά στη Νέα Καρτοκινητή με το bonus, η χρέωση που προκύπτει είναι 0.188ε/λεπτό και 0.045/sms, φθηνότερα από το Wind International που δεν το έχει κανείς.

Αλλά πιστεύω πως αν καταργήσει εντελώς το 0.10, το 1/3 του κόσμου θα φύγει από σπάσιμο και μόνο.

Αν το αφήσει έτσι όπως είναι, βολεύει και τους "μπατίρηδες" που ξοδεύουν 5-10 ευρώ/μήνα (F2G2), αλλά και τους "μικρομεσαίους" των 11-22 ευρώ/μήνα (Νέα Καρτοκινητή).

προς το παρον παντως η ανακοινωση της wind αναφερει οτι οι παλιοι συνδρομητες που ειχαν προλαβει τη δεσμευση τιμης και τα F2G1-8 θα απολαμβανουν τις χρεωσεις που απολαμβαναν μεχρι τωρα.

οποτε μην το πολυσσυζηταμε μην σκασει καμια βομβα. :p

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αλλιώς θα πρέπει να καταργήσει όλα τα f2g αφήνωντας μόνο ένα.

 

αυτο λεω....

τι την εμποδιζει να το κανει;;;;

 

..τη την εμποδιζει να μεταφερει ολα τα καρτοκινητα στο νεο καρτοκινητο της;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω ποστ του τυπου εδιωξε οσους εδιωξε και τωρα θα μεινει με οσους περισεψαν. Ρε παιδια,να σοβαρευτουμε. Θελει η γουιντ να διωξει πελατες γιαυτο κανει οτι κανει;ελεος δηλαδη. Και εγω δεν κατανοω τους λογους που κατηργησε την δεσμευση τιμης, αλλα δεν λεω οτι μου κατεβει στο κεφαλι. Με αυτη την λογικη η κοσμοτε που ειναι πρωτη με διαφορα,γιατι μας βομβαρδιζει συνεχεια με διαφημισεις; οτι καλο κανει δηλαδη, το κανει για να μαζεψει πελατες και οτι δεν μας αρεσει το κανει για να μας διωξει; σε ολα υπαρχει οριο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παντως η μοναδικη διαφημιση που επαιξε για την δεσμευση τιμης ηταν αυτη
... ΜΙΑ ΜΟΝΟ αλλα ειχε πιασει το νοημα :p ..Ειπα τωρα που καταργηθηκε να την θυμηθουμε:p
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω ποστ του τυπου εδιωξε οσους εδιωξε και τωρα θα μεινει με οσους περισεψαν. Ρε παιδια,να σοβαρευτουμε. Θελει η γουιντ να διωξει πελατες γιαυτο κανει οτι κανει;ελεος δηλαδη. Και εγω δεν κατανοω τους λογους που κατηργησε την δεσμευση τιμης, αλλα δεν λεω οτι μου κατεβει στο κεφαλι. Με αυτη την λογικη η κοσμοτε που ειναι πρωτη με διαφορα,γιατι μας βομβαρδιζει συνεχεια με διαφημισεις; οτι καλο κανει δηλαδη, το κανει για να μαζεψει πελατες και οτι δεν μας αρεσει το κανει για να μας διωξει; σε ολα υπαρχει οριο.

 

...το ζητημα δεν ειναι να εχει μια εταιρεια πελατες...αλλα να εχει πελατες που πληρωνουν και αφηνουν κερδος...

 

..να το πω αλλοιως...ποσοι απο αυτους που εχουν καρτοκινητα wind ηξεραν τα περι δεσμευσης τιμης και 0,10 €;;...ελαχιστοι και ειμαι σιγουρος οτι απο αυτους τους ελαχιστους οι περισσοτεροι ειναι εδω....στο myphone...

 

..ο κοσμος ειναι προβατα και παει οπου η τηλεοραση λει οτι εχει "σημα καμπανα".....και οχι οπου ειναι το συμφερον του....

 

τεσπα....μεγαλο θεμα....

 

btw....υπαρχει τροπος μεταφορα στο internatinal;;;...δεν θυμαμαι να συναντησα αυτην την επιλογη....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Τελος οι αλλαγες στο 1342 για τους F2G2............Αλλαξε το συστημα.Λεει οταν καλεις η υπηρεσια δεν ειναι διαθεσιμη στο οικονομικο σας πακετο.Δεν σου δινει καμια αλλη επιλογη .........
Link to comment
Share on other sites

Τελος οι αλλαγες στο 1342 για τους F2G2............Αλλαξε το συστημα.Λεει οταν καλεις η υπηρεσια δεν ειναι διαθεσιμη στο οικονομικο σας πακετο.Δεν σου δινει καμια αλλη επιλογη .........

 

Μετά από αυτή την κίνηση bye wind!!!Ξαναγυρίζω στον παλιό μου cu που το έχω ενεργοποιημενο!!!Θα έχω δωρεάν προς όλη τη vodafone και σε συνδυασμο με το cu all day θα εχω και σταθερα!!!!!!!!Έτσι σιγά σιγά να την κάνουμε...Πολύ υποτίμησαν τη νοημοσύνη μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Οι αγγελίες είναι επιτρεπτές μόνο στο buy&sell.
Link to comment
Share on other sites

...το ζητημα δεν ειναι να εχει μια εταιρεια πελατες...αλλα να εχει πελατες που πληρωνουν και αφηνουν κερδος...

 

..να το πω αλλοιως...ποσοι απο αυτους που εχουν καρτοκινητα wind ηξεραν τα περι δεσμευσης τιμης και 0,10 €;;...ελαχιστοι και ειμαι σιγουρος οτι απο αυτους τους ελαχιστους οι περισσοτεροι ειναι εδω....στο myphone...

 

..ο κοσμος ειναι προβατα και παει οπου η τηλεοραση λει οτι εχει "σημα καμπανα".....και οχι οπου ειναι το συμφερον του....

 

τεσπα....μεγαλο θεμα....

 

btw....υπαρχει τροπος μεταφορα στο internatinal;;;...δεν θυμαμαι να συναντησα αυτην την επιλογη....

 

Συμφωνα με την ηλεκτρονικη διευθυνση της wind η αλλαγη απο και προς το international ειναι δυνατη μεσω του 1260.Πριν απο λιγες μερες που καλεσα την εξυπηρετηση πελατων για αυτο το λογο μου ειπαν οτι δεν γινεται αυτη η αλλαγη γιατι οι sim ειναι διαφορετικες.

Edited by mythos_bt
Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικα που εχω F2G2 με συμφερει που καταργηθεικε η δεσμευση τιμης, γιατι θα μεινω ως εχω! Δε φοβαμαι πλεον οτι θα μου αλλαξουν τις χρεωσεις!!!
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Μετά από αυτή την κίνηση bye wind!!!Ξαναγυρίζω στον παλιό μου cu που το έχω ενεργοποιημενο!!!Θα έχω δωρεάν προς όλη τη vodafone και σε συνδυασμο με το cu all day θα εχω και σταθερα!!!!!!!!Έτσι σιγά σιγά να την κάνουμε...Πολύ υποτίμησαν τη νοημοσύνη μας!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Παντως 10 λεπτα το λεπτο δεν θα βρεις στο cu:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Εμενα προσωπικα που εχω F2G2 με συμφερει που καταργηθεικε η δεσμευση τιμης, γιατι θα μεινω ως εχω! Δε φοβαμαι πλεον οτι θα μου αλλαξουν τις χρεωσεις!!!

 

Εγώ πάλι φοβάμαι... :worry:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι φοβάμαι... :worry:

 

Να μη φοβασαι!!! Οτι αποσυρεται μενει ως εχει, ειναι νομος της αγορας αυτο. Εξαλλου αν ηθελαν να αλλαξουν κατι θα το εκαναν πριν το αποσυρουν.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Κλήση στο 1342 για αλλαγή πακέτου (από f2g2): Καλωσορίσατε στην υπηρεσία αλλαγής οικονομικού πακέτου της καρτοκινιτής wind, η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη στο οικονομικό σας πακέτο, ευχαριστούμε που μας καλέσατε, γεια σας.

 

:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Καθόλου αναμενόμενες αυτές οι κινήσεις από την Telestet-Tim-Wind :p Αυτό που τη διακρίνει είναι η σταθερότητα :lol:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...