Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μία ερώτηση...

 

Κάνουμε μια ανανέωση 10 ευρώ στις αρχές του μήνα και έχουμε 1500 λεπτά προς όλη τη wind και 10 ευρώ υπόλοιπο για τα άλλα.

 

Αν ΔΕΝ μιλήσουμε τα 10 ευρώ, στα μέσα του μήνα θα γίνουν 20 ???

Αν μιλήσουμε τα 5 ευρώ μέχρι το τέλος του μήνα, αυτά αφαιρούνται από τα πληρωμένα η από το δώρο ??? Και επιπλέον, στις αρχές του άλλου μήνα θα ξαναγίνουν 10, δηλαδή θα αφαιρεθεί το δώρο μείον αυτά που μιλήσαμε ???

Λίγο μπερδεμένη η κατάσταση η έτσι μου φαίνεται ?

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Nα κάνουμε λίγο μια ανακεφαλαίωση γιατί έχουμε μπερδευτεί με τις τόσες προσφορές.

 

Λοιπόν να κάνω μια σύγκριση μεταξύ Νέου καρτοκινητού Wind και F2G2 (που είναι το πιο συμφέρον).

 

Ας πούμε πχ. ότι έχουμε και τα δυο. Θα προσπαθήσουμε να δούμε τι συμφέρει περισσότερο.

 

Βάζουμε και στα δυο από μία κάρτα των 11€.

 

Νέο καρτοκινητό: Μπαίνουν 11+9,68=20,68€

Wind F2G: 9,68€

 

Με αυτά τα χρήματα:

Νέο καρτοκινητό: Μιλάμε 1500λεπτά και SMS προς όλα τα Wind+Q και μπορούμε να μιλήσουμε μέχρι και 20,68/0,354 € το λεπτό ~= 58 λεπτά ομιλίας προς όλους τους υπόλοιπους για 15μέρες όμως μόνο (μετά χάνεται το μπόνους)

Wind F2G: Αφαιρούμε 7€ για να πάρουμε το πακέτο με 1200 λεπτά + ΣΜΣ προς τους F2G οπότε μας μένουν 2,68€ με τα οποία μιλάμε 2,68/0,10 € το λεπτό ~= 27 λεπτά περίπου προς όλους τους υπόλοιπους.

 

Στο νέο καρτοκινητό νομίζω δεν υπάρχουν επιλογές ΝΟΝ ΣΤΟΠ έτσι; Άρα μετά το πέρας των 1500 λεπτών και ΣΜΣ ΔΕΝ μπορείς να ανανεώσεις ξανά άλλα 1200 λεπτά, κάτι που μπορείς να κάνεις στο F2G2 μέχρι και 4 φορές το μήνα.

 

Συμπέρασμα: Με το νέο καρτοκινητό μιλάς 58λεπτά προς όλους, ενώ με το f2g2 μιλάς μόλις 27λεπτά περίπου με μία ανανέωση το μήνα.

Σαν να συμφέρει το νέο καρτοκινητό περισσότερο, εκτός αν μιλάτε πάνω από 1500 λεπτά το μήνα προς γουίντ. Υπολογίζω κάτι λάθος; Έτσι δεν είναι πάνω-κάτω;

Edited by minovg
Link to comment
Share on other sites

στο νεο καρτοκινητο..κανω ανανεωση 1η του μηνα..το μπονους το περναει στις 15 του μηνα;αν ναι,απο 1η του μηνος εως τις 15 τι θα κανουμε;θα μας τρωει χρηματα της καρτας;

 

αν ισχυει αυτο νομιζω δε συμφερει αμα μιλαμε και με αλλα δυκτια..ισχυει;

Link to comment
Share on other sites

στο νεο καρτοκινητο..κανω ανανεωση 1η του μηνα..το μπονους το περναει στις 15 του μηνα;αν ναι,απο 1η του μηνος εως τις 15 τι θα κανουμε;θα μας τρωει χρηματα της καρτας;

 

αν ισχυει αυτο νομιζω δε συμφερει αμα μιλαμε και με αλλα δυκτια..ισχυει;

 

Αμεσως μπαινει το bonus..Οταν κανεις ανανεωση.

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λεω εγω ισχυε στην αρχη και μετα το αλλαξε;

 

κατι ακομα να ξεκαθαρισω!μπορω να μεταφερω χρηματα απο ενα νεο καρτοκινητο σε f2g;απ οτι εχω καταλαβει,οχι;

Link to comment
Share on other sites

αυτο που λεω εγω ισχυε στην αρχη και μετα το αλλαξε;

 

κατι ακομα να ξεκαθαρισω!μπορω να μεταφερω χρηματα απο ενα νεο καρτοκινητο σε f2g;απ οτι εχω καταλαβει,οχι;

 

οχι δεν ειναι συμβατη η υπηρεσια sharing στο νεο καρτοκινητο της wind. οποτε δεν μπορεις να μεταφερεις δωρεαν χρονο ομιλιας εαν εχεις νεο καρτοκινητο wind.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αφού είχαν σκοπό να καταργήσουν την δέσμευση τιμής, δεν είχε νόημα η δημιουργία της νέας καρτοκινητής, θα μπορούσαν να εμπλουτίσουν το f2g...
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι το επομενο βημα (αν θα γινει)συνεχιζουμε παντως να απολαμβανουμε στο F2G2 την φτηνοτερη χρεωση στην καρτοκινητη προς ολους.Η δεσμευση τιμης καταργηθηκε μονο για τους νεους συνδρομητες..

 

Λογικά θα το αλλάξουν/καταργήσουν και αυτό κάποια στιγμή και για τους παλαιούς πελάτες αλλά μέχρι τότε, όπως πολύ σωστά έγραψες, όσοι το έχουμε θα το απολαμβάνουμε. Μετά βλέπουμε.

Η υπομονή είναι αρετή και όσοι δε βιάστηκαν να επιλέξουν νέα καρτοκινητή πακέτα κ.λ.π. ακόμα έχουν το πιο απλό φθηνό πακέτο καρτοκινητής.

Link to comment
Share on other sites

Εμείς οι f2g-2 παραμένουμε μόνο εδώ και αν αλλάξουμε δεν υπάρχει γυρισμός?

 

Ο φίλος παραπάνω που κατάφερε να μεταφερθεί σε f2g-2 είναι λόγω μη ενημέρωσης του συστήματος?

 

Θα έχουμε δηλαδή δύο επιλογές?

 

Επιλογή μεταξύ :

 

1)Παραμονή σε f2g -2

 

ή

 

2)Κλασσικό f2g και νέα καρτοκινητή?

 

Και από που θα μαθαίνουμε τις χρεώσεις του f2g-2? π.χ αν αυτές αυξηθούν όπως λένε τα παιδιά

 

Θα συνεχίσει να υπάρχει στο site ή θα εξαφανιστεί και από εκεί το πακέτο?

Link to comment
Share on other sites

Εμείς οι f2g-2 παραμένουμε μόνο εδώ και αν αλλάξουμε δεν υπάρχει γυρισμός?

 

Ο φίλος παραπάνω που κατάφερε να μεταφερθεί σε f2g-2 είναι λόγω μη ενημέρωσης του συστήματος?

 

Θα έχουμε δηλαδή δύο επιλογές?

 

Επιλογή μεταξύ :

 

1)Παραμονή σε f2g -2

 

ή

 

2)Κλασσικό f2g και νέα καρτοκινητή?

 

Και από που θα μαθαίνουμε τις χρεώσεις του f2g-2? π.χ αν αυτές αυξηθούν όπως λένε τα παιδιά

 

Θα συνεχίσει να υπάρχει στο site ή θα εξαφανιστεί και από εκεί το πακέτο?

 

Οι συνδρομητές που ήδη βρίσκονται σε ένα από τα οικονομικά πακέτα της ‘Δέσμευσης Τιμής’ μπορούν να συνεχίσουν να απολαμβάνουν τις χρεώσεις και τις επιμέρους υπηρεσίες που διατίθενται στο εκάστοτε πακέτο, ενώ μπορούν να μεταφερθούν στο εμπορικά διαθέσιμο πακέτο του WIND F2G ή στην νέα WIND Καρτοκινητή καλώντας δωρεάν 1342 από το κινητό τους.

Link to comment
Share on other sites

Οι συνδρομητές που ήδη βρίσκονται σε ένα από τα οικονομικά πακέτα της ‘Δέσμευσης Τιμής’ μπορούν να συνεχίσουν να απολαμβάνουν τις χρεώσεις και τις επιμέρους υπηρεσίες που διατίθενται στο εκάστοτε πακέτο, ενώ μπορούν να μεταφερθούν στο εμπορικά διαθέσιμο πακέτο του WIND F2G ή στην νέα WIND Καρτοκινητή καλώντας δωρεάν 1342 από το κινητό τους.

 

 

Προφανώς και δεν μας καλύπτει αυτό το ξερό δελτίο τύπου.

 

Αν μεταφερθούμε στο κλασσικό wind f2g ή στην νέα καρτοκινητή, υπάρχει δυνατότητα να γυρίσουμε ξανά σε f2g-2?

 

Ξέρω είναι νωρίς ακόμα να ξέρουμε σίγουρα....

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλω να βάλω 10 ευρώ στο λογαριασμό θα πρέπει να πω ότι θέλω 12 για να καταλήξουν 10 στον λογαριασμό;

Με τον νέο φόρο έχω λίγο μπερδευτεί...

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς και δεν μας καλύπτει αυτό το ξερό δελτίο τύπου.

 

Αν μεταφερθούμε στο κλασσικό wind f2g ή στην νέα καρτοκινητή, υπάρχει δυνατότητα να γυρίσουμε ξανά σε f2g-2?

 

Ξέρω είναι νωρίς ακόμα να ξέρουμε σίγουρα....

 

Oχι δεν θα μπορεις να ξαναγυρισεις στο F2G2.

Link to comment
Share on other sites

Η υπομονή είναι αρετή και όσοι δε βιάστηκαν να επιλέξουν νέα καρτοκινητή πακέτα κ.λ.π. ακόμα έχουν το πιο απλό φθηνό πακέτο καρτοκινητής.

 

....μεχρι να σταματησει και το 0,10 (αφου ουτε υπαρχει αλλος με τετοια χρεωση αλλα δεν υπαρχει πια και η δεσμευση τιμης...)

Link to comment
Share on other sites

....μεχρι να σταματησει και το 0,10 (αφου ουτε υπαρχει αλλος με τετοια χρεωση αλλα δεν υπαρχει πια και η δεσμευση τιμης...)

 

Σαφώς.

Το έγραψα εξάλλου στο πρώτο μέρος της απάντησής μου που δε συμπεριέλαβες στη παράθεση. :)

Link to comment
Share on other sites

Για εμας που εχουμε τις χρεωσεις F2G2 ειναι δυσκολο εως απιθανο να τις αλλαξουν! Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Για εμας που εχουμε τις χρεωσεις F2G2 ειναι δυσκολο εως απιθανο να αλλαξουν τις χρεωσεις!

 

Δεν θα της αλλαξουν!Αν ηθελαν το ειχαν κανει ηδη αντι να κανουν ολο αυτο το γυρω-γυρω!

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα της αλλαξουν!Αν ηθελαν το ειχαν κανει ηδη αντι να κανουν ολο αυτο το γυρω-γυρω!

 

Ο αδερφος μου εχει vodafone240 προνομιακο απο το 2002, του εχουν πει πολλες φορες να αλλαξει προγραμμα να παρει και μεγαλυτερη επιδοτηση, βεβαια εκεινος δε το αλλαζει, και παραμενει ακομη με το προνομιακο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ο αδερφος μου εχει vodafone240 προνομιακο απο το 2002, του εχουν πει πολλες φορες να αλλαξει προγραμμα να παρει και μεγαλυτερη επιδοτηση, βεβαια εκεινος δε το αλλαζει, και παραμενει ακομη με το προνομιακο.

 

'Oποιος το εχει δεν προκειται να του το παρουν πισω!Δε γινονται αυτα!Το κολπο της νεας καρτοκινητης λοιπον ηταν να φυγουμε απο μονοι μας απο το free2go2!

Link to comment
Share on other sites

Οι συνδρομητές που ήδη βρίσκονται σε ένα από τα οικονομικά πακέτα της ‘Δέσμευσης Τιμής’ μπορούν να συνεχίσουν να απολαμβάνουν τις χρεώσεις και τις επιμέρους υπηρεσίες που διατίθενται στο εκάστοτε πακέτο, ενώ μπορούν να μεταφερθούν στο εμπορικά διαθέσιμο πακέτο του WIND F2G ή στην νέα WIND Καρτοκινητή καλώντας δωρεάν 1342 από το κινητό τους.

 

Oχι δεν θα μπορεις να ξαναγυρισεις στο F2G2.

 

Εμενα στο 1342 μου εχει ολα τα πακετα διαθεσιμα + το νεο καρτοκινητο. Ειμαι στο f2g2. Το θεμα ειναι αν επιτρεπονται οι εσωτερικες αλλαγες στους παλιους συνδρομητες π.χ. να πας απο το 2 στο 5 και αναποδα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

'Oποιος το εχει δεν προκειται να του το παρουν πισω!Δε γινονται αυτα!Το κολπο της νεας καρτοκινητης λοιπον ηταν να φυγουμε απο μονοι μας απο το free2go2!

 

Ακριβως!!! Απλα με τη νεα καρτοκινητη θα φυγουν πολλοι και ετσι οι F2G2 θα μεινουμε λιγοι, ειναι τελειο να βαζεις καρτα στο κινητο και ουτε να πρεπει να αγοραζεις πακετα μηνυματων ουτε τιποτα!!! Βαζεις την καρτα σου και δε σε νοιαζει τιποτα!!! Απο τη μια μας συμφερει εμας που το εχουμε ηδη που κατεργειτε η δεσμευση τιμης, δε θα φοβομαστε πλεον οτι θα αλλαξει κατι!!!! Οτι αλλαξε αλλαξε!!!!

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

'Oποιος το εχει δεν προκειται να του το παρουν πισω!Δε γινονται αυτα!!

 

Γίνεται όμως να επαναφέρουν το F2G2 στην κανονική του χρέωση 0,25€/λεπτό προς όλους και όχι 0,10€/λεπτό που είναι προσφορά.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Γίνεται όμως να επαναφέρουν το F2G2 στην κανονική του χρέωση 0,25€/λεπτό προς όλους και όχι 0,10€/λεπτό που είναι προσφορά.

 

Ναι αλλα και παλι ανα δευτερολεπτο απο το πρωτο δευτερολεπτο!Αυτο ειναι το συμαντικο!

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται όμως να επαναφέρουν το F2G2 στην κανονική του χρέωση 0,25€/λεπτό προς όλους και όχι 0,10€/λεπτό που είναι προσφορά.

 

Δεν γινεται, οτι σταματει να προσφερεται εμπορικα σταματαει ως εχει. Δεν αλλαζει τιποτα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...