Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αλλαξε πακετο καλωντασ 1342 κ βαλε καποιο απ'αυτα που δεν εχει επιλογεσ νον στοπ (π.χ. αυτο που ειναι αντιστοιχο τησ κοσμοκαρτας) ετσι ωστε να σου απενεργοποιηθουν τα νον στοπ που δε σου χουν ληξει. μετα ξανακαλεσε 1342 κ βαλε το πακετο που χεσ κ επειτα παρε το 1265 κ βαλε κ οτι νον στοπ θελεισ!

 

Υ.Γ: Προσοχη απενεργοποιουνται ολα τα νονστοπ ομιλιασ η/και μηνυματων που χεις βαλει, π.χ. Αν ειχεσ βαλει κ τισ 30 κλησεις η το nights. Τα χανεισ ολα!

 

οι αλλαγες αυτες απο το ενα πακετο στο αλλο ειναι δωρεαν?

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Ανανεώνοντας στα καταστήματα Wind υπάρχει κάποιο πλεονέκτημα σε σχέση με το να αγοράζει κανείς κάρτες από περίπτερο;

 

Ναι, μπορείς να κάνεις ανανέωση από 1 ευρώ... :)

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Τα €5 με μία ανανέωση για κάθε μήνα (η 1η προσφορά της σειράς) ισχύουν για οποιοδήποτε ποσό ανανέωσης ή υπάρχουν κι εκεί ψιλά γράμματα (π.χ. ελάχιστο ποσό ανανέωσης) ?

 

Mε ανανέωση 1 ευρώ από κατάστημα (μπήκαν 89 λεπτά λόγω του φόρου) πήρα τα 5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς να κάνεις ανανέωση από 1 ευρώ... :)

 

ανανεωση του ενος ευρω?εκπλησσομαι. δεν το ηξερα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mε ανανέωση 1 ευρώ από κατάστημα (μπήκαν 89 λεπτά λόγω του φόρου) πήρα τα 5 ευρώ.

 

Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Στο μεταξύ έκανα ανανέωση με €5 και πήρα άλλα 5, αλλά θα το έχω υπόψη μου για την επόμενη φορά. :)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπορείς να κάνεις ανανέωση από 1 ευρώ... :)

Πέρα από αυτό, λεφτά κερδίζω;

Παρακαλούνται τα fanboys των Samsung, Sony, Microsoft να σταματήσουν να μου γράφουν πμ με προσβολές γιατί γέμισε το inbox και πλέον δε θα τα λαμβάνω.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Το τελευταιο δεκαημερο παρατηρησα στο f2g καρτοκινητο μου μια καθημερινη μειωση του υπολοιπου ποσου της ταξης-ευτυχως- λιγων cents. Η μονη χρηση που εκανα ηταν sms στο 1269. Μηπως ειναι πια χρεωσιμα και δεν το ξερω?
Link to comment
Share on other sites

Το τελευταιο δεκαημερο παρατηρησα στο f2g καρτοκινητο μου μια καθημερινη μειωση του υπολοιπου ποσου της ταξης-ευτυχως- λιγων cents. Η μονη χρηση που εκανα ηταν sms στο 1269. Μηπως ειναι πια χρεωσιμα και δεν το ξερω?

 

μηπως εχεις ενεργοποιημενο και το wind plus non stop?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επειδή εχω μπερδευτεί με τις χρεώσεις. Εχω F2G 2. Ισχύει το 10cents το λεπτό? Γιατί νομίζω οτι με χρεώνει πολύ παραπάνω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να μάθω σε ποιο πρόγραμμα F2G είμαι ? !

Δεν έχω κάνει κάποια αλλαγή από την ημέρα που ενεργοποίησα τη σύνδεση, αλλά επειδή η ημερομηνία ενεργοποίησης είναι γύρω από την ημερομηνία που αναφέρεται στον τιμοκατάλογο της εταιρίας για μείωση τιμών (18/11/09) θα ήθελα να ξέρω εαν θα πρέπει να κάνω επιλογή του προγράμματος F2G4 ή όχι που όπως καταλαβαίνω είναι το μειωμένης τιμής F2G.

 

edit: Βλέπω ότι το πρόγραμμα F2G2 έχει μικρότερες χρεώσεις από το F2G4. Ποιος ο λόγος να μην το επιλέξω ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά πως μπορώ να μάθω σε ποιο πρόγραμμα F2G είμαι ? !

Δεν έχω κάνει κάποια αλλαγή από την ημέρα που ενεργοποίησα τη σύνδεση, αλλά επειδή η ημερομηνία ενεργοποίησης είναι γύρω από την ημερομηνία που αναφέρεται στον τιμοκατάλογο της εταιρίας για μείωση τιμών (18/11/09) θα ήθελα να ξέρω εαν θα πρέπει να κάνω επιλογή του προγράμματος F2G4 ή όχι που όπως καταλαβαίνω είναι το μειωμένης τιμής F2G.

 

edit: Βλέπω ότι το πρόγραμμα F2G2 έχει μικρότερες χρεώσεις από το F2G4. Ποιος ο λόγος να μην το επιλέξω ?

 

Κανένας, όλοι F2G2 έχουμε εδώ πέρα, ή / και F2G5 για την επιλογή με το 1'/λεπτό προς 2 αριθμούς wind...

Favorites : Sony Ericsson T68i, Sony Ericsson P800, Eten G500+, Sony Ericsson K750i, Nokia N82, LeEco Le 2

Current : Xiaomi Redmi Note 8 pro

Link to comment
Share on other sites

Οχι, αλλα γινεται να αλλαζεις απο το ενα πακετο στο αλλο οσο συχνα θελεις(?) .

μπορείς να αλλάζεις πακέτο μόνο 1 φορά το μήνα....!δν το λέω με σιγουριά γιατί ίσως έχει αλλάξει

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να αλλάζεις πακέτο μόνο 1 φορά το μήνα....!δν το λέω με σιγουριά γιατί ίσως έχει αλλάξει

 

αλλαζεις οποτε θελεις, δεν εχει περιορισμο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ο 1 μήνας απλά είναι στον τιμοκατάλογο . Στην πράξη είναι δοκιμασμένο ότι δεν χρειάζετε να περιμένεις

Ακόμα και μετά 1 δευτερόλεπτο αλλάζεις ξανά ( προσοχή , κάθε φορά ρυθμίζεις πάλι τους 2 αριθμούς του 0.01)

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να αλλάζεις πακέτο μόνο 1 φορά το μήνα....!δν το λέω με σιγουριά γιατί ίσως έχει αλλάξει

 

παιδια εγω που ειχα ρωτησει στο 1260 μου ειχανε πει οτι πρεπει να περιμένεις ενα μηνα για κανεις ξανα αλλαγη και οτι εαν δεν περασει ενας μηνας σε χρεώνει 7€ για την αλλαγη αλλα τελικα εκανα αλλαγη και μετα ξανα εκανα αλλαγη επιτηδες ενω ειχα υπολοιπο κατω απο 7€ και γινοτανε κανονικα οποτε μπουρδες ειναι αυτα. μπορεις να αλλαξεις πακετο οποτε θελεις εσυ το μονο ειναι να μην εχεις πακετα ενεργοποιημενα διοτι θα χαθουν μετα την αλλαγη. επισης στο σιτε της wind το γραφει καθαρα ''Μπορείτε να αλλάζετε το οικονομικό σας πακέτο δωρεάν με μια απλή κλήση από το κινητό σας στο 1342, και να απολαμβάνετε τα προνόμια του πακέτου που σας ταιριάζει. Με τη μεταφορά σε κάποιο από τα νέα πακέτα, παραμένετε στο πακέτο της επιλογής σας έως ότου επιλέξετε να μεταφερθείτε ξανά΄΄ αρα οποτε θελεις αλλαζεις πακετο. οποτε μια χαρα!!! . δειτε το και εσεις στο παρακατω λινκ http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1415&langID=1 στην τριτη παραγραφο απο το τελος .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Κανένας, όλοι F2G2 έχουμε εδώ πέρα, ή / και F2G5 για την επιλογή με το 1'/λεπτό προς 2 αριθμούς wind...

 

Συνεπώς, θα πρέπει να τηλ στο 1265 και να επιλέξω το F2G2. Δυστυχώς έχω ενεργοποιήσει το πρόγραμμα για 600 λεπτά προς 2 wind με 5Ε/μήνα, το πρόγραμμα bonus εισερχομένων κλήσεων (έχω 20 λεπτά διαθέσιμα) και ένα "mini" πακέτο με MMS. Αυτά θα χαθούν με την αλλαγή σε F2G2 (σε ποιο πρόγραμμα είμαι τώρα εξακολουθώ να μην γνωρίζω :-) ) ?

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια...

Link to comment
Share on other sites

Συνεπώς, θα πρέπει να τηλ στο 1265 και να επιλέξω το F2G2. Δυστυχώς έχω ενεργοποιήσει το πρόγραμμα για 600 λεπτά προς 2 wind με 5Ε/μήνα, το πρόγραμμα bonus εισερχομένων κλήσεων (έχω 20 λεπτά διαθέσιμα) και ένα "mini" πακέτο με MMS. Αυτά θα χαθούν με την αλλαγή σε F2G2 (σε ποιο πρόγραμμα είμαι τώρα εξακολουθώ να μην γνωρίζω :-) ) ?

 

Ευχαριστώ για τη βοήθεια...

 

οταν παιρνεις το 1269 οταν ακους στο υπολοιπο σου στο τελος σου λεει και το πακετο σου. οταν θα το αλλαξεις στο free to go 2 θα ακους free to go 2 αντιστοιχο του frog οτι είναι το πακέτο σου. οσο για τα πακέτα απο οτι λεει στο 1342 χανονται αλλα αυτο μπορει και να μην ισχύει διοτι τα συγκέκριμενα πακετα υπαρχουν στο free to 2 καλο ειναι να ρωτήσεις το 1260 για σιγουρία. το πακετο μινι sms το χανεις σιγουρα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

παιδια εγω που ειχα ρωτησει στο 1260 μου ειχανε πει οτι πρεπει να περιμένεις ενα μηνα για κανεις ξανα αλλαγη και οτι εαν δεν περασει ενας μηνας σε χρεώνει 7€ για την αλλαγη αλλα τελικα εκανα αλλαγη και μετα ξανα εκανα αλλαγη επιτηδες ενω ειχα υπολοιπο κατω απο 7€ και γινοτανε κανονικα οποτε μπουρδες ειναι αυτα. μπορεις να αλλαξεις πακετο οποτε θελεις εσυ το μονο ειναι να μην εχεις πακετα ενεργοποιημενα διοτι θα χαθουν μετα την αλλαγη. επισης στο σιτε της wind το γραφει καθαρα ''Μπορείτε να αλλάζετε το οικονομικό σας πακέτο δωρεάν με μια απλή κλήση από το κινητό σας στο 1342, και να απολαμβάνετε τα προνόμια του πακέτου που σας ταιριάζει. Με τη μεταφορά σε κάποιο από τα νέα πακέτα, παραμένετε στο πακέτο της επιλογής σας έως ότου επιλέξετε να μεταφερθείτε ξανά΄΄ αρα οποτε θελεις αλλαζεις πακετο. οποτε μια χαρα!!! . δειτε το και εσεις στο παρακατω λινκ http://www.wind.com.gr/pages.fds?pageID=1415&langID=1 στην τριτη παραγραφο απο το τελος .

Γεια σου ρε γιαννη εκσαλε

καλα η whatsup εχεισ γινει γελια ποτε δεν μου ερεσε και δν θα μου αρεσει !!!
Link to comment
Share on other sites

οταν παιρνεις το 1269 οταν ακους στο υπολοιπο σου στο τελος σου λεει και το πακετο σου. οταν θα το αλλαξεις στο free to go 2 θα ακους free to go 2 αντιστοιχο του frog οτι είναι το πακέτο σου. οσο για τα πακέτα απο οτι λεει στο 1342 χανονται αλλα αυτο μπορει και να μην ισχύει διοτι τα συγκέκριμενα πακετα υπαρχουν στο free to 2 καλο ειναι να ρωτήσεις το 1260 για σιγουρία. το πακετο μινι sms το χανεις σιγουρα.

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου ! Με τόσες επιλογές και 4ψήφια πρέπει να τα παρακολουθείς συνεχώς για να βγάζεις άκρη!

Αφού έχω ενεργοποιήσει τα προγράμματα θα περιμένω μέχρι τη λήξη τους, τέλος του μήνα, για σιγουριά. Το μόνο που δεν ξέρω είναι το πρόγραμμα bonus ομιλίας που ουσιαστικά δεν έχει τέλος μιας και το κέρδος μεταφέρεται στον επόμενο μήνα. Οπότε σε περίπτωση που αλλάξω τέλος του μήνα πρόγραμμα με τη λήξη του bonus ομιλίας, τα κερδισμένα λεπτά που πιστώνονται ίσως χαθούν. Ενώ εαν το αλλάξω πριν τη λήξη του, ίσως χαθούν τα λεπτά εισερχομένων κλήσεων! Σπαζοκεφαλιά :-)

Link to comment
Share on other sites

Ανανεώνοντας στα καταστήματα Wind υπάρχει κάποιο πλεονέκτημα σε σχέση με το να αγοράζει κανείς κάρτες από περίπτερο;

 

Για ανανεώσεις από 20€ και πάνω, δεν χρεώνεσαι τον φόρο καρτοκινητής 12%!:cool:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...