Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι ισχύει.... Εγώ έχω έναν αριθμό που δεν του βάζω ποτέ κάρτες και του βάζω όταν έρχεται μήνυμα διπλασιασμού, για να τα μεταφέρω.... :O Αλλά μην ντρέπεστε, όλοι έτσι κάνουν!!! :lol: :D
:)
Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια παίδες...:wacko:

 

Προσπαθώ να ενεργοποιήσω το Non Stop της Παρέας... 600λέπτά προς όλα τα F2G, δηλαδή την πρώτη πρώτη γραμμή του παρακάτω πίνακα...

 

http://www.wind.com.gr/ConDows/00001740_non_stop_B2_gr.jpg

 

Καλώ στο 1265... αλλά δε μου έχει αυτή την επιλογή, παρα μόνο τις επιλογές με συνδυασμούς με μηνύματα κτλ. Πως θα την ενεργοποιήσω?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς αν έχουν σταματήσει τα μηνύματα για διπλασιασμό χρόνου ομιλίας?

Από τον Νοέμβρη του 2007 εως τον Μάρτη του 2008 είχα λάβει 4 μηνύματα διπλασιασμού και τα εκμεταλλεύτικα στο έπακρο...

Το νούμερο για το οποίο μιλάω, άρχισα να το χρησιμοποιώ κανονικά από τον Μάρτη του 2008. Το είχα φορτώσει τόσο, που είχα μονάδες μέχρι πριν 3 εβδομάδες περίπου!!!

Από τον Μάρτη και μετά μου έρχονται μόνο κάτι άσχετα μηνύματα για συμμετοχή σε κληρώσεις, κλπ.

Αν αγοράσω τώρα μια κάρτα F2G και δε την πολύ χρησιμοποιώ, έχω ελπίδες να λάβω μήνυμα διπλασιασμού ή τα έχουν σταματήσει τελείως? :worry:

 

Σε μένα ήρθε τον προηγούμενο μήνα μήνυμα για διπλασιασμό...

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια μια ερωτηση.Εχω free to go και ενεργοποιησα με 8 ευρω την υπηρεσια για δωρεαν κλησεις και βιντεοκλησεις κλπ.

Θελω να παρω αυτο το κινητο

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=197978

 

Θα γινει η δουλεια μου?Δεν εχω εμπειρια στο παρελθον απο βιντεοκλησεις.

Αξίζουν?Ειναι καλη η ταχυτητα των δεδομενων?Η θα μιλαω εγω απο το κινητο μου και θα με ακουει ο αλλος μετα απο 10 δευτερολεπτα?

Εμαθα οτι σε λιγο καιρο θα υπαρχει και mobile tv !!!Στο συγκεκριμενο κινητο που θα ειναι και 3g θα ειναι τελεια!!!

 

Αξίζει να το παρω?Ευχαριστω

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Οι βιντεοκλησεις ειναι σε καλη ποιοτητα.(Για να κανεις βιντεοκληση θα πρεπει να εχεις σημα 3G).Μοbile tv υπαρχει ηδη.
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες σημα 3g τι εννοεις.Αφου θα χω κινητο που τις υποστηριζει(ειναι κινητο 3G),θα χω και δωρεαν απο τη wind,αρα θα χω δωρεαν βιντεοκλησεις!

Σωστος?

Αρης εδω,αρης παντού Αρης εκδίκηση και ντου ντου ντου ντου!!
Link to comment
Share on other sites

Οταν λες σημα 3g τι εννοεις.Αφου θα χω κινητο που τις υποστηριζει(ειναι κινητο 3G),θα χω και δωρεαν απο τη wind,αρα θα χω δωρεαν βιντεοκλησεις!

Σωστος?

 

Εννοει οτι 3G σημα δεν υπαρχει παντου..

Δηλαδη καπου που ενω πιανει δικτυο το κινητο σου μπορει να μην υπαρχει καλυψη 3G σηματος.

Στις πολεις μεσα συνηθως υπαρχει 3G σημα.

 

Οποτε απαραιτητη προυποθεση για την πραγματοποιηση βιντεοκλησεων (εκτος του οτι πρεπει να διαθετεις κινητο 3G) ειναι να υπαρχει και το αντιστοιχο σημα.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Λίγη βοήθεια παίδες...:wacko:

 

Προσπαθώ να ενεργοποιήσω το Non Stop της Παρέας... 600λέπτά προς όλα τα F2G, δηλαδή την πρώτη πρώτη γραμμή του παρακάτω πίνακα...

 

http://www.wind.com.gr/ConDows/00001740_non_stop_B2_gr.jpg

 

Καλώ στο 1265... αλλά δε μου έχει αυτή την επιλογή, παρα μόνο τις επιλογές με συνδυασμούς με μηνύματα κτλ. Πως θα την ενεργοποιήσω?

 

 

tsekare xana.. ki egw eixa gia ligo themataki kai meta apo mia writsa xanapira 1265 ki evala to paketaki me ta 8euro! Einai S U P E R !!!!! way to go WIND!!! xethapsa to f2g gia afto to non stop!!

Link to comment
Share on other sites

Ντε και καλά μας υποχρεώνουν δηλαδή να ενεργοποιήσουμε και κλήσεις προς σταθερά ή πακέτων μηνυμάτων?? :mad:

 

Άκυρο.... το βρήκα!! Αυτό μόνο με τα 600λεπτά!:X

Link to comment
Share on other sites

Ντε και καλά μας υποχρεώνουν δηλαδή να ενεργοποιήσουμε και κλήσεις προς σταθερά ή πακέτων μηνυμάτων?? :mad:

 

Όχι βέβαια.Μπορείς να ενεργοποιήσεις το non stop που έχει μόνο κλήσεις προς f2g.

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι βρε παιδες....

έχω την υπηρεσια με 0,01euro/minute. θελει ενεργοποιηση καθε 30 ημέρες. θα μου έρθει μηνυμα ή καποια ειδοποίηση ποιά μερα τελειώνει? γιατι δεν το σημείωσα πότε το ενεργοποίησα!!!

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κατι βρε παιδες....

έχω την υπηρεσια με 0,01euro/minute. θελει ενεργοποιηση καθε 30 ημέρες. θα μου έρθει μηνυμα ή καποια ειδοποίηση ποιά μερα τελειώνει? γιατι δεν το σημείωσα πότε το ενεργοποίησα!!!

 

Δυστυχώς δεν πρόκειται να σε ειδοποιήση .

Κάθε πρωί πρέπει να πέρνεις 1267 και να πατάς 4

Αν σου λέει έχετε ήδη ενεργοποιημένη την υπηρεσία , όλα καλά

Αν σου πεί πληκτρολογήστε τον πρώτο αριθμό της επιλογής σας τότε έληξε.

Ρυθμίζεις πάλι τους δύο αριθμούς και σημειώνεις κάπου την ημερονηνία .

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ποσες ανανεωσεις μπορουμε να κανουμε στα προγραμματα f2g, 4 το μηνα η το αλλαξαν σε 1 τον μηνα??

 

Στο NON STOP της παρέας είναι 4 φορές , και στο weekend . Στα υπόλοιπα προγράμματα 1

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν πρόκειται να σε ειδοποιήση .

Κάθε πρωί πρέπει να πέρνεις 1267 και να πατάς 4

Αν σου λέει έχετε ήδη ενεργοποιημένη την υπηρεσία , όλα καλά

Αν σου πεί πληκτρολογήστε τον πρώτο αριθμό της επιλογής σας τότε έληξε.

Ρυθμίζεις πάλι τους δύο αριθμούς και σημειώνεις κάπου την ημερονηνία .

 

 

σ ευχαριστω πολυ!!!

αν και ήλπιζα να μην ειναι αυτη η απάντηση.... χιχι... βαριεμαι λιγο καθε πρωι να το κανω!!! thanx!!! :D

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησούλα από ένα άσχετο με τα f2g:

Το F2G1 είναι πρόγραμμα που επιλέγω με την αγορά/ ενεργοποίηση το f2g μου ενώ τα πακέτα non-stop είναι add-ons που ενεργοποιώ όποιον μήνα θέλω?

 

Δηλαδή αν πάρω κάρτα f2g στο F2G1, και κάποια στιγμή ενεργοποιήσω το non-stop sms600, αυτό θα υπερισχύει των χρεώσεων sms του F2G1 μέχρι να εξαντληθεί (τα 600 sms ή οι 30 μέρες), και μετά θα χρεώνομαι κανονικά για κάθε sms τα 0,02 προς f2g και 0,04 προς όλα τα δίκτυα?

Link to comment
Share on other sites

γιατι στο 1267 ακουω μονο τρεις επιλογες ρε παιδια;

http://briefcase.pathfinder.gr/download/princessofthedawn/11956/308444/0/101_0139.jpg

Lord, let me be the person my dog thinks I am

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτησούλα από ένα άσχετο με τα f2g:

Το F2G1 είναι πρόγραμμα που επιλέγω με την αγορά/ ενεργοποίηση το f2g μου ενώ τα πακέτα non-stop είναι add-ons που ενεργοποιώ όποιον μήνα θέλω?

 

Δηλαδή αν πάρω κάρτα f2g στο F2G1, και κάποια στιγμή ενεργοποιήσω το non-stop sms600, αυτό θα υπερισχύει των χρεώσεων sms του F2G1 μέχρι να εξαντληθεί (τα 600 sms ή οι 30 μέρες), και μετά θα χρεώνομαι κανονικά για κάθε sms τα 0,02 προς f2g και 0,04 προς όλα τα δίκτυα?

 

Ακριβώς...

Link to comment
Share on other sites

Παιδες βοηθηστε με λιγο!

 

Eχω 2-3 SIM (WindF2G) κάρτες τις οποιες δεν εχω ενεργοποίηση , ειναι απο αυτες τις καρτες που σου δινουν σαν δωρο απο τα καταστηματα Wind με χρονο ομιλιας 1€ τον μηνα , το ερωτηματα φιλοι μου ειναι...

 

1.Μπορω να κανω το κολπακι δηλαδη να τις ενεργοποιισω χωρις να βαλω νεα καρτα κ να περιμενω μπας κ μου ερθει κανας διπλασιασμος προκειμενου να τον μεταφερω σε αλλο τηλ?

 

2. Οταν σου ερθει το μυνημα για διπλασιασμο ποσες ημερες περιπου σου δινει μεχρι να ληξη η προσφορα?

 

 

 

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

Κανε μια χρεωσιμη κληση με την καθε μια και θα ενεργοποιηθουν.Το μηνυμα διπλασιασμου ισχυει περιπου για μια 7-10μερες.
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Οι βίντεοκλήσεις τι ελάχιστη χρέωση έχουν;

Και τα πακέτα δωρεάν χρόνου ομιλίας δεν είναι διαθέσιμα όταν είσαι στο F2G2; Φυσικά και δε συμφέρουν αφού οι βασικές χρεώσεις του F2G2 είναι χαμηλότερες από τα προγράμματα αυτα, απλά μου κάνει εντύπωση γιατί λίγο καιρό πριν όταν καλούσα το 1267 μου τα έλεγε κανονικά ενώ τώρα λέει ότι είναι διαθέσιμα μόνο στο WIND F2G και στο WINDCARD..

Επίσης εδώ και 2 με 3 ημέρες έχει αλλάξει το ηχητικό μήνυμα του 1269 και στο τέλος για το win club αντί να λέει να στείλουμε μήνυμα στο 19088 λέει στο 8888, το οποίο φυσικά δεν υπάρχει πλέον..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...