Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σύμφωνα με την σελίδα του MO-MAD η διαδικασία είναι η εξής ,αντιγράφω

Εάν θές να μεταφέρεις τον αριθμό του κινητού σου στο ΜΟ'ΜΑD, θα πρέπει να ακολουθήσεις την παρακάτω απλή διαδικασία:

Κάλεσε από το κινητό σου στο 13846 όλο το 24ωρο, χωρίς χρέωση και δήλωσε τα απαραίτητα στοιχεία που θα σου ζητηθούν.

Δυστυχώς όμως το 13846 είναι αδύνατον να κληθεί από WIND .

Πως μπορώ να κάνω την φορητότητα?

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με την σελίδα του MO-MAD η διαδικασία είναι η εξής ,αντιγράφω

Εάν θές να μεταφέρεις τον αριθμό του κινητού σου στο ΜΟ'ΜΑD, θα πρέπει να ακολουθήσεις την παρακάτω απλή διαδικασία:

Κάλεσε από το κινητό σου στο 13846 όλο το 24ωρο, χωρίς χρέωση και δήλωσε τα απαραίτητα στοιχεία που θα σου ζητηθούν.

Δυστυχώς όμως το 13846 είναι αδύνατον να κληθεί από WIND .

Πως μπορώ να κάνω την φορητότητα?

Δοκιμασε να καλεσεις απο αλλο κινητο.

Δεν ξερω αν οντως γινεται η φορητοτητα αλλα εγω οποια μεταφορα αριθμου εκανα στη wind καλουσα απο ενα frog, δηλ. οχι απο το ιδιο το νουμερο.

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΕΑΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΚΕΤΟΥ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ WIND F2G - 11/9/2008

 

Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει την εμπορική διάθεση της νέας υπηρεσίας, Non Stop της Παρέας, η οποία προσφέρει 600 λεπτά δωρεάν χρόνο ομιλίας προς όλα τα κινητά WIND F2G και σταθερά τηλέφωνα αλλά και 600 δωρεάν SMS προς όλα τα κινητά WIND F2G, με συνολικό κόστος ενεργοποίησης 8€/μήνα το οποίο αφορά στην αγορά όλων των παραπάνω επιλογών. Πιο συγκεκριμένα, οι συνδρομητές μπορούν να επιλέξουν έναν από τους παρακάτω 4 συνδυασμούς οι οποίοι έχουν διάρκεια ισχύος 30 μέρες από την ενεργοποίηση:

 

600’ ομιλίας και βιντεοκλήσεων προς WIND F2G με 5€

600’ ομιλίας και βιντεοκλήσεων προς WIND F2G και προς σταθερά τηλέφωνα με 7,5€

600’ ομιλίας και βιντεοκλήσεων και 600 SMS προς WIND F2G με 7€

600’ ομιλίας και βιντεοκλήσεων προς WIND F2G και προς σταθερά, και 600 SMS προς WIND F2G με 8€.

Η ενεργοποίηση της υπηρεσίας πραγματοποιείται με δωρεάν κλήση στο 1265.

 

Ο μέγιστος αριθμός ενεργοποιήσεων της υπηρεσίας, ανέρχεται σε 4 ανά μήνα και αφορά σε οποιονδήποτε πιθανό συνδυασμό.

 

Η κατανάλωση του δωρεάν χρόνου ομιλίας γίνεται ανά 3 λεπτά.

 

Στα 600 δωρεάν λεπτά ομιλίας περιλαμβάνονται και οι βιντεοκλήσεις προς όλα τα κινητά WIND F2G

 

Μετά τη λήξη της διάρκειας ισχύος της υπηρεσίας, δηλαδή 30 ημέρες από την εγγραφή, ή την κατανάλωση του παρεχόμενου δωρεάν χρόνου ομιλίας και SMS, οι συνδρομητές χρεώνονται σύμφωνα με τις βασικές χρεώσεις του οικονομικού τους πακέτου.

 

Όλες οι παραπάνω τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 19%.

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφτείτε το

 

 

 

http://www.wind.com.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=410&tablePageID=195&rec=256

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Pinky, Are You Pondering What I'm Pondering?

Well, I think so Brain, but if we didn't have ears, we'd look like weasels

Link to comment
Share on other sites

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΕΜΠΟΡΙΚΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΝΕΑΣ ΥΠΗΡΕΣΙΑΣ ΤΟΥ ΠΑΚΕΤΟΥ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗΣ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑΣ WIND F2G - 11/9/2008

 

Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε. ανακοινώνει την εμπορική διάθεση της νέας υπηρεσίας, Non Stop της Παρέας, η οποία προσφέρει 600 λεπτά δωρεάν χρόνο ομιλίας προς όλα τα κινητά WIND F2G και σταθερά τηλέφωνα αλλά και 600 δωρεάν SMS προς όλα τα κινητά WIND F2G, με συνολικό κόστος ενεργοποίησης 8€/μήνα το οποίο αφορά στην αγορά όλων των παραπάνω επιλογών. Πιο συγκεκριμένα, οι συνδρομητές μπορούν να επιλέξουν έναν από τους παρακάτω 4 συνδυασμούς οι οποίοι έχουν διάρκεια ισχύος 30 μέρες από την ενεργοποίηση:

 

600’ ομιλίας και βιντεοκλήσεων προς WIND F2G με 5€

600’ ομιλίας και βιντεοκλήσεων προς WIND F2G και προς σταθερά τηλέφωνα με 7,5€

600’ ομιλίας και βιντεοκλήσεων και 600 SMS προς WIND F2G με 7€

600’ ομιλίας και βιντεοκλήσεων προς WIND F2G και προς σταθερά, και 600 SMS προς WIND F2G με 8€.

Η ενεργοποίηση της υπηρεσίας πραγματοποιείται με δωρεάν κλήση στο 1265.

 

Ο μέγιστος αριθμός ενεργοποιήσεων της υπηρεσίας, ανέρχεται σε 4 ανά μήνα και αφορά σε οποιονδήποτε πιθανό συνδυασμό.

 

Η κατανάλωση του δωρεάν χρόνου ομιλίας γίνεται ανά 3 λεπτά.

 

Στα 600 δωρεάν λεπτά ομιλίας περιλαμβάνονται και οι βιντεοκλήσεις προς όλα τα κινητά WIND F2G

 

Μετά τη λήξη της διάρκειας ισχύος της υπηρεσίας, δηλαδή 30 ημέρες από την εγγραφή, ή την κατανάλωση του παρεχόμενου δωρεάν χρόνου ομιλίας και SMS, οι συνδρομητές χρεώνονται σύμφωνα με τις βασικές χρεώσεις του οικονομικού τους πακέτου.

 

Όλες οι παραπάνω τιμές συμπεριλαμβάνουν ΦΠΑ 19%.

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφτείτε το

 

 

 

http://www.wind.com.gr/Listing.fds?langid=1&pageID=410&tablePageID=195&rec=256

 

poli kalo fenetai! mipos ksereis kaneis kati pio sigekrimeno? boro na paro mono ta sms me ta lepta omilias?

Link to comment
Share on other sites

nomizo toi dialegis opoio sindiasmo thelis. diladi prin foni kai sms tha kostizan 10 euro eno tora mono me 7 euro eno palia eprepe na dosis

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Pinky, Are You Pondering What I'm Pondering?

Well, I think so Brain, but if we didn't have ears, we'd look like weasels

Link to comment
Share on other sites

Καλή προσφορά.Το πακετάκι με βιντεοκλήση,ομιλία και sms με εξυπηρετεί τέλεια.

Αγκάθι τα 3 λεπτά αλλά τι να κάνουμε...

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ πώς αυτή η προσφορά είναι καλή !!!

4. 600’ ομιλίας και βιντεοκλήσεων προς WIND F2G και προς σταθερά, και 600 SMS προς WIND F2G με 8€.

Αν και για βιντεοκλήσεις δεν τρελαίνομαι δεν θα ήταν άσχημο να βγάζανε και άλλη μια χωρίς τις βιντεοκλήσεις ανεβάζοντας λίγο τον χρόνο ομιλίας. Μπράβο στην wind αυτό ναι ήταν βήμα μπροστά!

venceremos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ξέρετε σε ποιο νούμερο πρέπει να καλέσουμε για να ενεργοποιήσουμε ένα καινούριο νούμερο F2G;

 

(Θέλω να του στείλω κάποιο χρόνο ομιλίας μέσω Wind Sharing και μου λέει ότι ο αριθμός δεν είναι ενεργοποιημένος, ενώ μπορούμε να μιλήσουμε κανονικά.)

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, ξέρετε σε ποιο νούμερο πρέπει να καλέσουμε για να ενεργοποιήσουμε ένα καινούριο νούμερο F2G;

 

(Θέλω να του στείλω κάποιο χρόνο ομιλίας μέσω Wind Sharing και μου λέει ότι ο αριθμός δεν είναι ενεργοποιημένος, ενώ μπορούμε να μιλήσουμε κανονικά.)

 

Ευχαριστώ!

 

Για να ενεργοποιηθεί πρέπει να κάνεις μια χρεώσιμη κλήση..

Link to comment
Share on other sites

Για να ενεργοποιηθεί πρέπει να κάνεις μια χρεώσιμη κλήση..

 

Aν διαλέξει κάποιος ομιλία και προς σταθερά μοιράζεται 600 λεπτά ?ή τα 600 λεπτά αφορούν τις κλήσεις πρός G2GO και αλλα 600 πρός σταθερά?

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Aν διαλέξει κάποιος ομιλία και προς σταθερά μοιράζεται 600 λεπτά ?ή τα 600 λεπτά αφορούν τις κλήσεις πρός G2GO και αλλα 600 πρός σταθερά?

Αφορούν κλήσεις προς σταθερά και κινητά μαζί..

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο νούμερο στο οποίο καλούμε για να ελέγξουμε το υπόλοιπο των 600 λεπτών;
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο νούμερο στο οποίο καλούμε για να ελέγξουμε το υπόλοιπο των 600 λεπτών;

Στέλνεις κενό μνμ στο 1269!

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτισούλα! Έχω f2g με το πακέτο αντίστοιχο της frog.

Από το site της wind φαίνεται πως το πακέτο 2 και 1 (frog και Q) έχουν ακριβώς τις ίδιες χρεώσεις.

Υπάρχει κάτι που δεν φαίνεται με την πρώτη ματιά και προτείνουν παραπάνω κάποιοι το πακέτο ala Q? ΝΑ το αλλάξω? Κερδίζω κάτι?

 

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή υπηρεσία... Αναμένω την αντίδραση απο τις άλλες δυο εταιρίες!

Αν αντιδράσουν...

.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτισούλα! Έχω f2g με το πακέτο αντίστοιχο της frog.

Από το site της wind φαίνεται πως το πακέτο 2 και 1 (frog και Q) έχουν ακριβώς τις ίδιες χρεώσεις.

Υπάρχει κάτι που δεν φαίνεται με την πρώτη ματιά και προτείνουν παραπάνω κάποιοι το πακέτο ala Q? ΝΑ το αλλάξω? Κερδίζω κάτι?

 

Ευχαριστώ!

 

Απλώς η κιου έχει 2 λεπτά το μήνυμα και προς εξωτερικό.. Μέχρι πότε βέβαια θα ισχύει αυτό δεν ξέρουμε γιατί είναι προσφορά και στο πακέτο αντίστοιχο της κιου δε μου φαίνεται ότι τηρούν τις προθεσμίες..

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλή υπηρεσία... Αναμένω την αντίδραση απο τις άλλες δυο εταιρίες!

Αν αντιδράσουν...

 

Η λογική λέει ότι θα υπάρξει αντίδραση από τις άλλες εταιρείες.Δεν νομίζω να αφήσουν τη Wind να αλωνίζει!

Link to comment
Share on other sites

Η λογική λέει ότι θα υπάρξει αντίδραση από τις άλλες εταιρείες.Δεν νομίζω να αφήσουν τη Wind να αλωνίζει!

 

Στην δεσμευση τιμης το F2G παντως αλωνιζει ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ........

Link to comment
Share on other sites

Στην δεσμευση τιμης το F2G παντως αλωνιζει ΕΔΩ ΚΑΙ ΠΟΛΥ ΚΑΙΡΟ........

 

Όντως. Η δέσμευση τιμής είναι κατά τη γνώμη μου ισχυρό πλεονέκτημα της wind έναντι των άλλων και νομίζω ότι δεν την προβάλλει όσο θα έπρεπε.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς αν έχουν σταματήσει τα μηνύματα για διπλασιασμό χρόνου ομιλίας?

Από τον Νοέμβρη του 2007 εως τον Μάρτη του 2008 είχα λάβει 4 μηνύματα διπλασιασμού και τα εκμεταλλεύτικα στο έπακρο...

Το νούμερο για το οποίο μιλάω, άρχισα να το χρησιμοποιώ κανονικά από τον Μάρτη του 2008. Το είχα φορτώσει τόσο, που είχα μονάδες μέχρι πριν 3 εβδομάδες περίπου!!!

Από τον Μάρτη και μετά μου έρχονται μόνο κάτι άσχετα μηνύματα για συμμετοχή σε κληρώσεις, κλπ.

Αν αγοράσω τώρα μια κάρτα F2G και δε την πολύ χρησιμοποιώ, έχω ελπίδες να λάβω μήνυμα διπλασιασμού ή τα έχουν σταματήσει τελείως? :worry:

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, ξέρει κανείς αν έχουν σταματήσει τα μηνύματα για διπλασιασμό χρόνου ομιλίας?

Από τον Νοέμβρη του 2007 εως τον Μάρτη του 2008 είχα λάβει 4 μηνύματα διπλασιασμού και τα εκμεταλλεύτικα στο έπακρο...

Το νούμερο για το οποίο μιλάω, άρχισα να το χρησιμοποιώ κανονικά από τον Μάρτη του 2008. Το είχα φορτώσει τόσο, που είχα μονάδες μέχρι πριν 3 εβδομάδες περίπου!!!

Από τον Μάρτη και μετά μου έρχονται μόνο κάτι άσχετα μηνύματα για συμμετοχή σε κληρώσεις, κλπ.

Αν αγοράσω τώρα μια κάρτα F2G και δε την πολύ χρησιμοποιώ, έχω ελπίδες να λάβω μήνυμα διπλασιασμού ή τα έχουν σταματήσει τελείως? :worry:

 

Πριν από δύο μέρες ήρθε σε έναν φιλο μου.. Βέβαια σε εμένα δεν έχει έρθει ποτέ.. Ίσως επειδή είναι το βασικό μου νούμερο και του φορτώνω γύρω στα 20 ευρώ κάθε μήνα..

Λέτε εάν έχουμε κανένα πακέτο που να μην χρησιμοποιούμε να μας έρθει εκεί μήνυμα;

Link to comment
Share on other sites

Καλη σκεψη αυτη, οποτε απλα μεταφερεις το χρονο στο κανονικο νουμερο.

Εχεις 2-3 νουμερα να καθονται και περιμενεις :P

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...