Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και περίπου δέκα μέρες μπορείς να βάλεις από 1 ευρώ (μέχρι 50 όπως ίσχυε πάντα).

 

θα ήθελα να δω την έκφραση στο πρόσωπο του υπαλλήλου που θα του ζητήσω να μου βάλει 1ευρώ στο καρτοκινητό μου :lol:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά το sharing στο 1020 δεν ισχυεί πιά?

Καταργήθηκε? :worry:

Άλλαξε ο αριθμός, έγινε 19020.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Γειά. Έχω μια απορία. Γίνεται να στείλεις απο καρτοκινητό wind κάποιο ποσό απο το διαθέσιμο σε άλλο καρτοκινητό wind?
Link to comment
Share on other sites

Γειά. Έχω μια απορία. Γίνεται να στείλεις απο καρτοκινητό wind κάποιο ποσό απο το διαθέσιμο σε άλλο καρτοκινητό wind?

Γίνεται: http://www.wind.com.gr/pages.fds?langid=1&pageid=288

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω με κάποιο μήνυμα τον προσωπικό τηλεφωνητή μου στο F2G, μιας και το θεωρώ πολύ ασύμφορο;

Ή μήπως πρέπει να τους καλέσω; Απ' όσο έψαξα στο site, της εταιρίας δεν βρήκα κάτι. Η βλακεία δε είναι, ότι δεν έκανα καμιά αίτηση για να έχω τηλεφωνητή.

Μου το ενεργοποίησαν μόνοι τους. Για δοκιμή, κάλεσα το 122 και το έκλεισα μετά από 60 δευτερόλεπτα. Με χρέωσε 60 λεπτά!!!

...και φυσικά αν το άφηνα κι άλλο θα συνέχιζε να γράφει το κοντέρ. Δυστυχώς, αυτή η υπηρεσία είναι ένα από τα μελανά σημεία της wind. :(

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ακυρώσει κάθε είδους εκτροπή από το κινητό οπότε όποιος καλεί είτε θα του απαντήσω είτε θα έχει σήμα κατειλημμένου είτε θα του λέει η φωνή ότι θα ειδοποιηθώ για την κλήση.

 

Έτσι δε χρειάζεται να χρησιμοποιώ τον τηλεφωνητή μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,ισως εχει αναφερθει πριν,αλλα προσφατα εληξε ο διαγωνισμος της wind που ειχε ως δωρα 1 αυτοκινητο κι 100 mp4.Ελαβα σχετικο μηνυμα με τους νικητες του αυτοκινητου,αλλα το μηνυμα ελεγε να μπω στο http://www.wind.com.gr για να δω αν εχω κερδισει ενα mp4.Μπηκα στο σαιτ ωστοσο δεν υπαρχει πουθενα διαγωνισμος κι ετσι δεν εχω δει τους νικητες....

Εσεις εχετε λαβει μερος??Μηπως υπαρχει καποιο τηλεφωνο αριθμος ωστε να παρω να ρωτησω???:confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσω με κάποιο μήνυμα τον προσωπικό τηλεφωνητή μου στο F2G, μιας και το θεωρώ πολύ ασύμφορο;

Ή μήπως πρέπει να τους καλέσω; Απ' όσο έψαξα στο site, της εταιρίας δεν βρήκα κάτι. Η βλακεία δε είναι, ότι δεν έκανα καμιά αίτηση για να έχω τηλεφωνητή.

Μου το ενεργοποίησαν μόνοι τους. Για δοκιμή, κάλεσα το 122 και το έκλεισα μετά από 60 δευτερόλεπτα. Με χρέωσε 60 λεπτά!!!

...και φυσικά αν το άφηνα κι άλλο θα συνέχιζε να γράφει το κοντέρ. Δυστυχώς, αυτή η υπηρεσία είναι ένα από τα μελανά σημεία της wind. :(

 

Απενεργοποίηση τηλεφωνητή, ##002# κλήση

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ odytsak.

Αν ξέρεις την αντίστοιχη διαδικασία για ενεργοποίηση, (λέμε τώρα), ευπρόσδεκτη κι αυτή :)

Peace... Love... Freedom...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ odytsak.

Αν ξέρεις την αντίστοιχη διαδικασία για ενεργοποίηση, (λέμε τώρα), ευπρόσδεκτη κι αυτή :)

 

http://web.telia.com/~u47904776/gsmkode.htm

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω αν εχει αναφερθει αλλου αλλα στο non-stop προς ολους δεν ειναι 30 κλησεις απεριοριστης διαρκειας αλλα 3600 λεπτα... γιατι καθε κληση τερματιζεται στις 2 ωρες...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Παιδια θελω τα <<φωτα σας>>!

 

Εχω Vodafone alacart με το ζορι χαλαω μια καρτα τον 10€ ανα 1,5 μηνα

 

1.Θελω ομως να μπαινω στο web φθηνα για να βλεπω κανα email , καμια ειδησουλα (και σκεφτομε για το windplus 3,49 τον μηνα)

 

2. SMS στελνω ελαχιστα

 

3. Συνηθως καλω σε κινητα Cosmote - Vodafone - σταθερα

 

4. Επισης με ενδιαφερουν οι καλες προσφορες τυπου διπλασιασμος καρτας κλπ

 

5.Τελος με ενδιαφερει να επιλεξω κατι που να καλυπτει τις αναγκες μου και να ειναι οικονομικο

 

Η λυση Free2go ειναι στα μετρα μου?

 

Η λυση Wind 1 χωρις πάγιο?

 

Υπαρχει καποια αλλη επιλογη που να καλυπτει τις ανάγκες μου?

 

**Σας ευχαριστω! και περιμενω τις απαντησεις σας.

Link to comment
Share on other sites

σου ταιριαζει το f2g γιατι σε καλυπτει στο 1 στο 3 (μονο σταθερα) στο 4 στο 5. Επισης αν θες εχει και πακετα ομιλιας για να μπορεις να μιλα και σε comsmote,vodafone δωρεαν..(βεβαια ειναι λιγο τσιμπημενα στις τιμες)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

σου ταιριαζει το f2g γιατι σε καλυπτει στο 1 στο 3 (μονο σταθερα) στο 4 στο 5. Επισης αν θες εχει και πακετα ομιλιας για να μπορεις να μιλα και σε comsmote,vodafone δωρεαν..(βεβαια ειναι λιγο τσιμπημενα στις τιμες)

 

Μου φαίνεται ότι θα του έκανε και το MO'MAD και ίσως θα ήταν καλύτερα με τις χρεώσεις εκεί, γιατί με τον διπλασιασμό κάρτας θα ήταν πολύ φθηνά και αν δεν κάνω λάθος ισχύει το wind plus και στο MO'MAD οπότε νομίζω είναι το καλύτερο. Μετά θα σου πρότεινα το F2G1 μιας και δεν μιλάς και τόσο πολύ για να σου προτείνω το F2G5 με τα 5€ την εβδομάδα με 30λεπτά ομιλίας και 30SMS (άλλωστε αυτό το είχες και στο a la carte.

Link to comment
Share on other sites

Στο Momad και στο Free2go ισχυει το Windplus (3,49€ τον μήνα) ?
Link to comment
Share on other sites

και εγω δεν νομιζω να ισχυει...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Μιλησα με υπαλληλο σε καταστημα της Wind και μου ειπε οτι το Windplus 3,49€ τον μήνα , ισχυει μονο για συνδρομητες και οχι για καρτοκινητη , μου ειπε επισης οτι εαν θελω να μπω στο Internet με καρτοκινητη Wind πρεπει να αγορασω καποια πακετα 10€ για 2-3 ημερες αν θυμαμαι καλα...

 

Ισχυουν τα παραπανω? η μου ελεγε <<μουφες>> ?

 

Οποτε εαν ισχυουν και θελω να μπαινω συχνα στο Internet αναγκαστικα πρεπει να παω στην λυση Wind1 ?

Link to comment
Share on other sites

αυτο για το windplus οτι λειτουργει μονο στους συνδρομητες ειναι πατατα..και στην καρτοκινητη ισχυει :p
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση κι εγώ, καθώς σήμερα πήγα να ανανεώσω το Non Stop 500 που έχουμε με την κοπέλα μου: Από τη στιγμή που με €5 μπορώ να ενεργοποιήσω το Non Stop της Παρέας για να μιλάω με όσους έχουν F2G για 1200 λεπτά σε σταθερά και κινητά, ποιό το νόημα να ενεργοποιήσω το Non Stop for 2 πάλι με €5 για να έχω μόλις 600 λεπτά και για δύο μόνο νούμερα?

 

Είναι κάτι που δεν έχω καταλάβει καλά? Τα σταθερά της παρέας είναι οποιαδήποτε σταθερά?

 

Κάτι δεν μου πάει καλά εδώ...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Να κάνω μια ερώτηση κι εγώ, καθώς σήμερα πήγα να ανανεώσω το Non Stop 500 που έχουμε με την κοπέλα μου: Από τη στιγμή που με €5 μπορώ να ενεργοποιήσω το Non Stop της Παρέας για να μιλάω με όσους έχουν F2G για 1200 λεπτά σε σταθερά και κινητά, ποιό το νόημα να ενεργοποιήσω το Non Stop for 2 πάλι με €5 για να έχω μόλις 600 λεπτά και για δύο μόνο νούμερα?

 

Είναι κάτι που δεν έχω καταλάβει καλά? Τα σταθερά της παρέας είναι οποιαδήποτε σταθερά?

 

Κάτι δεν μου πάει καλά εδώ...

 

Η διάφορα είναι ότι στο μεν νονστοπ της παρέας η κατανάλωση των δωρεάν λεπτών γίνεται ανά 3λεπτά, ενώ στα υπόλοιπα ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη χρέωση και ακόμα δεν συμπεριλαμβάνονται αριθμοί συμβολαίου WIND, τους οποίους μπορείς να δηλώσεις στα αλλά νονστοπ.. Τώρα ανάλογα με τις ανάγκες σου αποφασίζεις ποιο από τα δυο σε βολεύει..

Link to comment
Share on other sites

Η διάφορα είναι ότι στο μεν νονστοπ της παρέας η κατανάλωση των δωρεάν λεπτών γίνεται ανά 3λεπτά, ενώ στα υπόλοιπα ανά δευτερόλεπτο χωρίς ελάχιστη χρέωση και ακόμα δεν συμπεριλαμβάνονται αριθμοί συμβολαίου WIND, τους οποίους μπορείς να δηλώσεις στα αλλά νονστοπ.. Τώρα ανάλογα με τις ανάγκες σου αποφασίζεις ποιο από τα δυο σε βολεύει..

 

Σε ευχαριστώ για την άμεση απάντηση Στέφανε!

 

Τα τρίλεπτα δεν με βολεύουν πολύ, σχεδόν κανένας γνωστός μου δεν έχει F2G και τα 500 λεπτά μου ήταν υπεραρκετά για την κοπέλα μου...συνεπώς συνεχίζω με τον Non-Stop 600, αφού απ' ότι κατάλαβα το 500 αντικαταστάθηκε. :(

 

Άντε και εις ανώτερα, με 1000 λεπτά το μήνα με μόλις €10, και γιατί όχι και 2000 με μόλις €20! Σε αυτούς δεν κοστίζει τίποτα (χρόνος ομιλίας είναι - αέρας κοπανιστός!), εμείς δεν προλαβαίνουμε να καταναλώσουμε πάνω από κάποιο όριο (εκτός αν κοιμόμαστε με το τηλέφωνο ανοιχτό...) και είμαστε όλοι ευχαριστημένοι!

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ! :) Και εγώ πραγματικά πιστεύω ότι αυτή η αύξηση των λεπτών είναι για να κερδίζουν περισσότερο.. Αυτοί δεν έχουν να χάσουν τίποτα..
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...