Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα στην παρεα , μιας και εχω πολλα χρονια να ασχοληθω με την wind σημερα εκανα αιτηση για αλλαγη παροχου απο cosmote σε free2go  και  εχω καποιες αποριες,

1ον το προγραμμα που θα επιλεξω μεσα απο την εφαρμογη free2go γινετε να αναναιωνετε αυτοματα καθε μηνα αν καταχωρισω καποια χρεωστικη  καρτα ;

2ον  Wifi calling εχουμε ή το ξεχναμε; 

 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, dimtz said:

Καλησπερα στην παρεα , μιας και εχω πολλα χρονια να ασχοληθω με την wind σημερα εκανα αιτηση για αλλαγη παροχου απο cosmote σε free2go  και  εχω καποιες αποριες,

1ον το προγραμμα που θα επιλεξω μεσα απο την εφαρμογη free2go γινετε να αναναιωνετε αυτοματα καθε μηνα αν καταχωρισω καποια χρεωστικη  καρτα ;

2ον  Wifi calling εχουμε ή το ξεχναμε; 

 

1ον ΝΑΙ

2ον Ανάλογα τη συσκευή

 

 

Capture00001111.JPG

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, damianos said:

Καλημερααααααα σε όλους...

 

Έχει κάνει κανείς σάς πρόσφατα αλλαγή από Q telecom σε Free2Go να μας πει αφενός εάν χρεώθηκε 5 ευρώ και αφετέρου εάν του πήρε με την αλλαγή τα 15 γίγας κ 1000 λεπτά από το Buy More 2.0???

Καλησπέρα παιδιά. Στις 02/07 έστειλα το παρακάτω μήνυμα:

"Την αίτηση την έκανα το βράδυ του Σαββάτου στο chat της εφαρμογής f2g και Δευτέρα 10:25 έλαβα το μήνυμα  😉"

Δεν με χρέωσαν τα 5€ στο κατάστημα για την sim και έκανα ανανέωση μονος μου σε 2ο χρόνο 13€ . Το buy more 2.0 ενεργοποιήθηκε την 01/07. 
 
 

Edited by Aggelos_Kypraios

Devices: Galaxy S24 Ultra, Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

ΣYΓXAPHTHPIA! MOΛIΣ ENEPΓOΠOIHΘHKE H KAΛOKAIPINH ΠPOΣΦOPA KAI MΠOPEIΣ NA AΠOΛAMBANEIΣ 150GB ΓIA 30 HMEPEΣ! ΓIA NA ENHMEPΩΘEIΣ ΓIA TO YΠOΛOIΠO ΣOY KAI EΠIΠΛEON ΠPOΣΦOPEΣ DATA MΠEΣ ΣTO https://f2g.gr/f2gappdl😋

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έκανα φορητότητα στο νέο f2g απο q στις 29/06 και έβαλα και 13€ την ιδια μερα, το buy more ενεργοποιήθηκε την 01/07 μέσω αίτησης στο chat και από τότε δόθηκε ξανά το buy more την 01/08 και τώρα 01/09 (έκανα μεταφορά λήξης χρηματικού υπολοίπου με αγορά πακέτου data medium στις 29/08) αλλά δεν με χρέωσε το 1€ που υποτίθεται χρεώνει ανά 2μηνο. Τι φάση? Όχι ότι παραπονιέμαι δηλαδή  🙂

Screenshot_20240901_001857_Messages.jpg

Screenshot_20240901_060355_Messages.jpg

Screenshot_20240901_060335_Messages.jpg

Devices: Galaxy S24 Ultra, Galaxy A52s

Link to comment
Share on other sites

Με την πρώτη ανανέωση της περιόδου αυτής που αναφέρει στην ανακοίνωση γίνεται η χρέωση.

Λογικά όταν ανανεώσεις θα στο τραβήξει

Link to comment
Share on other sites

Λεβέντες από σήμα στην επαρχία πως πάμε; Είμαστε κοντά στα επίπεδα της voda ή απέχουμε πολύ; Εντάξει για κοτε δεν το συζητώ 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, dimtz said:

Λεβέντες από σήμα στην επαρχία πως πάμε; Είμαστε κοντά στα επίπεδα της voda ή απέχουμε πολύ; Εντάξει για κοτε δεν το συζητώ 

Πλέον Nova και Vodafone παίζουν από τις ίδιες κεραίες με την πρώτη να παίζει λίγο πιο δυνατά από τις άλλες δύο καθώς δεν τηρεί από ότι φαίνεται τα όρια. Από πλευράς ταχυτήτων πρέπει να δοκιμάσεις. Στην Βοιωτία που είμαι εγώ,αλλά και σε περιοχές που έχω περάσει βλέπω(ειδικά στο 5G)υπέροχη Vodafone

Το ότι παίζουν από τις ίδιες κεραίες ΔΕΝ σημαίνει ότι σε ταχύτητες είναι ίδιες,παρά μόνο στην κάλυψη 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dimtz said:

Λεβέντες από σήμα στην επαρχία πως πάμε; Είμαστε κοντά στα επίπεδα της voda ή απέχουμε πολύ; Εντάξει για κοτε δεν το συζητώ 

Εγώ από Nova σε Vodafone νιώθω ότι γύρισα πίσω στο 2009. Κατώτερο εννοείται σήμα παντού στα σημεία που κινούμαι και ταχύτητες 4G για κλάματα. Και επειδή θα πείτε μερικοί μήπως φταίει το κινητό μου όχι δεν φταίει γιατί μου έδωσαν μια κάρτα με απεριόριστα μόνο δεδομένα την οποία την έχω δώσει σε φίλο με κύριο νούμερο Nova και μου λέει ότι παντού με τη Nova έχει καλύτερες ταχύτητες. Έλα του λέω 😂😂. Οπότε από Vodafone είναι καλύτερη.

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, snapp said:

Εγώ από Nova σε Vodafone νιώθω ότι γύρισα πίσω στο 2009. Κατώτερο εννοείται σήμα παντού στα σημεία που κινούμαι και ταχύτητες 4G για κλάματα. Και επειδή θα πείτε μερικοί μήπως φταίει το κινητό μου όχι δεν φταίει γιατί μου έδωσαν μια κάρτα με απεριόριστα μόνο δεδομένα την οποία την έχω δώσει σε φίλο με κύριο νούμερο Nova και μου λέει ότι παντού με τη Nova έχει καλύτερες ταχύτητες. Έλα του λέω 😂😂. Οπότε από Vodafone είναι καλύτερη.

Ισχύει. Ειδικά τώρα το καλοκαίρι σε πολλά μέρη με πίτα κόσμο η Vodafone δεν έδινε καν data. Κρίμα και υποτίθεται ότι αναβαθμίζουν και @@..

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την περιοχή και την κίνηση.

Πχ Κερατέα, παραλιακά, φέτος η Vodafone ήταν ανεπαρκέστατη με μονοψήφιες ταχύτητες τις ώρες αιχμής με 3 μπάρες σήμα.

Ένα τσακ καλύτερη η Nova, με την Cosmote βέβαια να βαράει 500+.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, dimtz said:

Λεβέντες από σήμα στην επαρχία πως πάμε; Είμαστε κοντά στα επίπεδα της voda ή απέχουμε πολύ; Εντάξει για κοτε δεν το συζητώ 

Αναλόγως τη περιοχή. Πχ Χαλκιδική και Πιερία που κινήθηκα φέτος ήταν πολύ καλά. Δεν θα έλεγα το ίδιο για χωριά στο νόμο Πέλλας ή στο Κιλκίς. Τώρα αυτό με την ισχύ που γράφεται, ναι παίζει πιο δυνατά και σύμφωνα με αλλά μέλη περνάει πιο εύκολα κλήσεις σε σχέση με Vodafone. Αν σε νοιάζουν οι κλήσεις και sms η Nova δεν απογοητεύει ακόμα και σε περιοχές με πολύ κόσμο.

Τωρα για πόλεις, Αθήνα ήταν οκ στο κέντρο που γύρισα και πέρυσι που είχα περάσει και από νότια προάστια. 
Για Θεσσαλονίκη επειδή κινούμαι σε όλο το πολεοδομικό συγκρότημα. 
Κακη κάλυψη είδα σε Τούμπα, ειδικά στην Άνω, κέντρο πέριξ της Ναυαρίνου, Πεύκα, Ευαγγελίστρια & 40 Εκκλησίες πολύ μέτρια γιατί λείπει κεραία. Ωστόσο κερδίζει σε Εύοσμο, στο κέντρο έχει μεγαλύτερες ταχύτητες από τη Vodafone σε κάποια σημεία, Σταυρούπολη σε κάποια σημεία.

Επιπλέον σε περιοχές που έχουν αναβαθμιστεί υπάρχουν κεραιες ακόμα και σήμερα που είναι σε 2G/4G only. 

Δοκίμασε με ενα F2G πριν μπεις στη διαδικασία της φορητότητας.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Στην Πέλλα παίζει τέλεια η Νοva.

Αν δεν κάνω λάθος, ο @snapp σε χωριό της Πέλλας είναι.

Έχουν γίνει εκτεταμένες αναβαθμίσεις παντού στον νομό.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Στην Πέλλα παίζει τέλεια η Νοva.

Αν δεν κάνω λάθος, ο @snapp σε χωριό της Πέλλας είναι.

Έχουν γίνει εκτεταμένες αναβαθμίσεις παντού στον νομό.

Στο δρόμο για Αριδαια έφυγαν οι B20 Only? 
Γιατί πριν κατι μήνες είχε αρκετές. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, p_k said:

Στην Πέλλα παίζει τέλεια η Νοva.

Αν δεν κάνω λάθος, ο @snapp σε χωριό της Πέλλας είναι.

Έχουν γίνει εκτεταμένες αναβαθμίσεις παντού στον νομό.

Γιαννιτσά και γύρω περιοχές δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα 2-3 φορές το χρόνο που πάω .

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Just now, snapp said:

Γιαννιτσά και γύρω περιοχές δεν αντιμετώπισα ποτέ πρόβλημα 2-3 φορές το χρόνο που πάω .

Γιαννιτσά ξέρουμε ότι έχει αναβαθμίσει… και εγώ κινούμαι προς Αλεξάνδρεια μεριά. Έχει βάλει 5G σε Γιαννιτσα και Αλεξάνδρεια καθώς και Νέα Μαλγαρα, Χαλάστρα, Σίνδο αλλά άφησαν Νέα Χαλκηδόνα, Κουφάλια, Γέφυρα και Άγιο Αθανάσιο με κεραίες 4G. Πριν δυο τρεις μηνες αυτή ήταν η εικόνα που είχα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, snapp said:

Το πακέτο 4,5€ 3GB δίνει παράταση υπολοίπου; 

ναι κανονικα το εβαλα χτες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο αυριο αλλάζουν τα ορια των "απεριοριστων". Προσωπικα επειδή έχω βαρεθεί να συντηρω νούμερα, προχωρησα σε αιτηση διακοπής και (τυπικά) επιστροφής του υπολοίπου κάτω των 3€ που είχα. Ξέρει κανείς αν γίνεται άμεσα η διακοπή,οταν δουν το αίτημα? Θα προειδοποιήσουν με κάποιο email/sms? Το υπόλοιπο θεωρητικά θέλει 30 ημέρες, από προηγούμενη εμπειρία το πιστώνουν πολύ γρηγορότερα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kmpatra said:

Απο αυριο αλλάζουν τα ορια των "απεριοριστων". Προσωπικα επειδή έχω βαρεθεί να συντηρω νούμερα, προχωρησα σε αιτηση διακοπής και (τυπικά) επιστροφής του υπολοίπου κάτω των 3€ που είχα. Ξέρει κανείς αν γίνεται άμεσα η διακοπή,οταν δουν το αίτημα? Θα προειδοποιήσουν με κάποιο email/sms? Το υπόλοιπο θεωρητικά θέλει 30 ημέρες, από προηγούμενη εμπειρία το πιστώνουν πολύ γρηγορότερα.

Σε ποιες αλλαγές ακριβώς αναφέρεσαι;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...