Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, kmpatra said:

Άρα φίλε η ενεργοποίηση κάθε μήνα των απεριόριστων data (με 2,7€) δεν σου επεκτείνε τη διάρκεια του υπολοίπου σε €, σωστα?

 

η ενεργοποιηση εγινε 5/6 το υπολοιπο ληγει 2/7 αρα αν εδινε επεκταση θα επρεπε να την παει 5/7 . τωρα αν στο 2ο μηνα αλλαζει κατι μαλλον δε θα το μαθω γιατι θα βαλω καρτα πριν ληξει.

θα ρωτησω ομως και στην εξυπηρετηση

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρα, ουτε σε μενα, με ληξη υπολοιπου των € στα μεσα Ιουλη θα μου παρατεινει το υπολοιπο των € η ενεργοποιηση του 2,7€ unlimited data για 30 μερες, ως αρχες Αυγουστου οταν το ενεργοποιησω αρχες Ιουλη, ετσι;

 

Screenshot_20240624_191424_Viber.jpg

Link to comment
Share on other sites

αυτο το sms 1η φορα το βλεπω εμενα ειχε ερθει το κλασσικο που δειχνει εδω.

ετσι οπως το λεει στο δικο σου καταλαβαινω οτι πρεπει να στελνεις το 22 καθε μηνα για να σου δινει τα δεδομενα. εγω ηξερα οτι στα δινει αυτοματα κ σου τραβαει τα 2.7€ καθε φορα για 6 μηνες

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για αυτο το λογο λεω "πως" καταλαβαμε το αρχικο sms της προσφορας, που το εχουμε λαβει ολοι οσοι το λαβαμε. Εγω το ελαβα 20/2.

 

Screenshot_20240625_052539_Viber.jpg

Μετα την 11/4, και μεσα Μαη που εβαλα καρτα 8€, δε ξαναελαβα κανενα αλλο sms για αυτη την προσφορα. Θα στειλω για 1η φορα το 22 στο 12000 τελη της επομενης βδομαδας.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, dkostas said:

αυτο το sms 1η φορα το βλεπω εμενα ειχε ερθει το κλασσικο που δειχνει εδω.

ετσι οπως το λεει στο δικο σου καταλαβαινω οτι πρεπει να στελνεις το 22 καθε μηνα για να σου δινει τα δεδομενα. εγω ηξερα οτι στα δινει αυτοματα κ σου τραβαει τα 2.7€ καθε φορα για 6 μηνες

Και στο δικό σου μήνυμα λέει στείλε μήνυμα για να το ενεργοποιήσεις τον πρώτο μήνα.

Από ότι καταλαβαίνω είναι οτι κάποιος πρέπει να στελνει το μήνυμα κάθε μήνα.

Less is more...
Link to comment
Share on other sites

On 24/6/2024 at 6:32 ΜΜ, dkostas said:

η ενεργοποιηση εγινε 5/6 το υπολοιπο ληγει 2/7 αρα αν εδινε επεκταση θα επρεπε να την παει 5/7 . τωρα αν στο 2ο μηνα αλλαζει κατι μαλλον δε θα το μαθω γιατι θα βαλω καρτα πριν ληξει.

θα ρωτησω ομως και στην εξυπηρετηση

Όπως το είχα προβλέψει. Ήταν τυράκι για να ανανεώσεις και τώρα πρέπει να βάζεις κάρτα κάθε δίμηνο για να διατηρήσεις την προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Α) Ας μου θυμίσει κάποιος τι σμσ στελνουμε για την προσφορα των 7ε που δινει απεριοριστο ίντερνετ κ 1000' για 1 μηνα. 

Β) εαν βαλω 8€ σε καταστημα (γίνεται; ), θα φτάσει το υπόλοιπο για να αγορασω το πακέτο (εχει κανα χαρατσι 0,30; ) ;

Ευχαριστώ...

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, VIPdriver said:

Α) Ας μου θυμίσει κάποιος τι σμσ στελνουμε για την προσφορα των 7ε που δινει απεριοριστο ίντερνετ κ 1000' για 1 μηνα. 

Β) εαν βαλω 8€ σε καταστημα (γίνεται; ), θα φτάσει το υπόλοιπο για να αγορασω το πακέτο (εχει κανα χαρατσι 0,30; ) ;

Ευχαριστώ...

UD στο12410. Για το δεύτερο που ρωτάς δεν ξέρω. 

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, VIPdriver said:

Α) Ας μου θυμίσει κάποιος τι σμσ στελνουμε για την προσφορα των 7ε που δινει απεριοριστο ίντερνετ κ 1000' για 1 μηνα. 

Β) εαν βαλω 8€ σε καταστημα (γίνεται; ), θα φτάσει το υπόλοιπο για να αγορασω το πακέτο (εχει κανα χαρατσι 0,30; ) ;

Ευχαριστώ...

Όχι δεν έχει χαράτσι το νέο f2go.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, mips said:

UD στο12410. Για το δεύτερο που ρωτάς δεν ξέρω. 

 

25 minutes ago, Alexandros201285 said:

Όχι δεν έχει χαράτσι το νέο f2go.

Ευχαριστώ παιδιά!

Link to comment
Share on other sites

SUMMER OFFER! 100GB ΓIA 30 HMEPEΣ MONO ME 13,30€! ENEPΓOΠOIHΣE TO EΔΩ nvgr.gr/sum Ή ΣTEIΛE SUM24 ΣTO 1264!

free2go-summer-offer-2024-800x800-v3.png

Edited by damianos
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα κάρτα, προσπάθησα το 22 και δεν ισχύει. Δεν μπορώ να πω ότι δεν το περίμενα...

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Kapoios mallon said:

Έβαλα κάρτα, προσπάθησα το 22 και δεν ισχύει. Δεν μπορώ να πω ότι δεν το περίμενα...

Το έχω αναφέρει. Πρώτα η προσφορά και μετά ανανέωση. Το αντίθετο σε βάζει σε μαύρη λίστα.

Θα πω λεπτομέρειες τον επόμενο μήνα αν δώσει επέκταση. Για την ώρα τα 7€ καθαρό δεν έφτανε για 3 ενεργοποιήσεις. Τώρα με το υπόλοιπο φτάνει.

Link to comment
Share on other sites

Το 600+600 χάνεται οριστικά αν μηδενιστεί το υπόλοιπο? Ή επανέρχεται όταν ξαναβάλεις κάρτα?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kmpatra said:

Το 600+600 χάνεται οριστικά αν μηδενιστεί το υπόλοιπο? Ή επανέρχεται όταν ξαναβάλεις κάρτα?

Μου το έδωσε με μηδενικό υπόλοιπο και είχαν προσθέσει αυτοί 0,1€.

Είχα στείλει το ΣΜΣ με μηδενικό υπόλοιπο μου τα έδωσαν και σε 1-2 μέρες εξαφανίστηκαν. Είπα εντάξει λογικό. Δεν ασχολήθηκα.

Μετά από κάμποσο καιρό που ξανάνοιξα το κινητό τα είδα εκεί και ταυτόχρονα ήλθε η προσφορά 2,7€ απεριόριστα. Έστειλα ΣΜΣ αλλά δεν έδωσε, έβαλα 8€ και ενεργοποιήθηκε η προφορά. Έτσι 1η του μήνα έχω 600+600 και 24 τα απεριόριστα. Όσο κρατήσει. Σταμάτησα να βάζω στο κανονικό μου νούμερο λεφτά και συνεχίζω αυτό μέχρι τέλους.

Link to comment
Share on other sites

Θα προσπαθήσω τι έκανα παλιότερα με το 94 σε ένα Q , μήπως κρύβεται κατι άλλο 

Και επίσης βρήκα μια παλιά σιμ που δεν έχει βάλει λεφτά ποτέ, το έχω 8 μήνες και τωρα το θυμήθηκα 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Kapoios mallon said:

Θα προσπαθήσω τι έκανα παλιότερα με το 94 σε ένα Q , μήπως κρύβεται κατι άλλο 

Και επίσης βρήκα μια παλιά σιμ που δεν έχει βάλει λεφτά ποτέ, το έχω 8 μήνες και τωρα το θυμήθηκα 

Λεφτά μην βάλεις αν δεν σου έχει έλθει προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dimitroula10 said:

Λεφτά μην βάλεις αν δεν σου έχει έλθει προσφορά.

Το έμαθα το δύσκολο τρόπο αυτό

Link to comment
Share on other sites

Γίνεται σε πολλούς τελευταία βαζουν 0.01 στα "νεκρά" νούμερα και ενεργοποιούν την προσφορά 600 λεπτά και 600 mb κάθε 1η του μήνα δωρεάν,αρκει να υπάρχει ανανέωση κάθε δύο μήνες.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ναι, συζητιόταν πιο πάνω και το ανέφερα. Άλλο ένα τρικ για να βάλουμε λεφτά. Με 13 ευρώ όμως που ζητάνε, και να μην είναι το κύριο νούμερο, νομίζω ότι αυτό το μάρκετιν δεν είναι σωστό.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις και 8 σε κατάστημα αν είναι νεο f2g

Και σε αυτην την περίπτωση το πακετο data των 4,5€ δίνει επέκταση για άλλον έναν μήνα

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kmpatra said:

Μπορεις και 8 σε κατάστημα αν είναι νεο f2g

Στα καταστηματα για τα 8 σου βγαζουν το λαδι ή ειναι κανονικοι;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Μία φορά έχω πάει και δεν μου δημιούργησε πρόβλημα εδώ. Πιστεύω έχει να κάνει με τον υπάλληλο και με το κατάστημα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...