Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

6 minutes ago, kmpatra said:

https://nova.gr/anakoinoseis/genikes-anakoinwseis/anakoinwsh-tropopoihshs-symbatikwn-orwn-kartokinhths-15-07-2023

Μπορεί να επικαλεστεί τη συγκεκριμένη αλλαγή απο 15/7, να ζητήσει διακοπή του αριθμού και να πάρει πίσω τα 120 ευρώ. Μετά με ένα καινούργιο free to go κάνει τη δουλειά του για το συναγερμό με ένα ευρώ.

Μάλλον έτσι θα κάνω...Μπορώ άραγε από σήμερα ή από 15/7?

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Έχω (ακόμη) 2 Q, η μια εκ των οποίων χρησιμοποιείται μόνο για επικοινωνία με τράπεζα και βάζω μια ανανέωση κάθε 4-5 μήνες.

Αξίζει να την μετατρέψω σε νέο f2go? Που αναφέρεται η ανανέωση με 1€, γιατί δεν τη βρήκα στην ιστοσελίδα.

Link to comment
Share on other sites

για συντηρηση του αριθμου μια χαρα κανει. Η ανανεωση απο 1€ ειναι διαθεσιμη online.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

https://nova.gr/anakoinoseis/genikes-anakoinwseis/anakoinwsh-tropopoihshs-symbatikwn-orwn-kartokinhths-15-07-2023

Μπορεί να επικαλεστεί τη συγκεκριμένη αλλαγή απο 15/7, να ζητήσει διακοπή του αριθμού και να πάρει πίσω τα 120 ευρώ. Μετά με ένα καινούργιο free to go κάνει τη δουλειά του για το συναγερμό με ένα ευρώ.

Το θεμα ειναι οτι εχω δυο καρτοκινητά.Κανοντας καταγγελία για το ενα απο τα δύο θα πάρει η μπάλα και το άλλο?Εμενα με ενδιαφερει να μη χασω το υπολοιπο στο ενα νούμερο που εχω στο συναγερμό του κτηρίου.Το άλλο νούμερο δεν θελω να το μηδενίσω ούτε να το απενεργοποιήσω γιατι ειναι ο βασικός μου αριθμός επικοινωνίας εδω και 25 χρόνια!

Edited by LAGGI

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

Για συντήρηση αριθμού υπάρχει και το cashback του CU με 0.10€ απλά ειναι πιο χρονοβορο (να ψαξεις ποιά προϊόντα επιστρέφουν χρήμα, να πας να το ψωνισεις, να σκανάρεις την αποδειξη, να περιμενεις 2-3 μερες να μπει η επιστροφή), ενω στο F2G απλα βαζεις 1 ευρω.

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, LAGGI said:

Το θεμα ειναι οτι εχω δυο καρτοκινητά.Κανοντας καταγγελία για το ενα απο τα δύο θα πάρει η μπάλα και το άλλο?Εμενα με ενδιαφερει να μη χασω το υπολοιπο στο ενα νούμερο που εχω στο συναγερμό του κτηρίου.Το άλλο νούμερο δεν θελω να το μηδενίσω ούτε να το απενεργοποιήσω γιατι ειναι ο βασικός μου αριθμός επικοινωνίας εδω και 25 χρόνια!

δεν κοβονται οσα εχεις στο ονομα σου, κόβεται μονο αυτο που για το οποιο κανεις διακοπή, με απαραιτητη διευκρινηση οτι η διακοπη ζητειται λογω των αλλαγων και δινοντας iban παιρνεις τα 120 πισω, όπως λέει και στην ανακοίνωση.

1 ώρα πριν, LAGGI said:

Μάλλον έτσι θα κάνω...Μπορώ άραγε από σήμερα ή από 15/7?

απο 15/7 και εντος διμήνου.

Link to comment
Share on other sites

https://nova.gr/anakoinoseis/genikes-anakoinwseis/anakoinwsh-tropopoihshs-symbatikwn-orwn-kartokinhths-15-07-2023
Μπορεί να επικαλεστεί τη συγκεκριμένη αλλαγή απο 15/7, να ζητήσει διακοπή του αριθμού και να πάρει πίσω τα 120 ευρώ. Μετά με ένα καινούργιο free to go κάνει τη δουλειά του για το συναγερμό με ένα ευρώ.
Από ότι διαβάζω αυτό αφορά επικαιροποιησει στοιχείων

..., είναι κάτι που τον αφορά;;;; Μάλλον όχι αν δεν του έχει έρθει μύνημα

Οπότε η εταιρεία θα αρνηθεί επιστροφή χρημάτων και θα είναι σύμφωνη με τον νόμο

Σε κάθε περίπτωση αν το αποφασίσει ΠΡΏΤΑ ΡΩΤΆΕΙ ΥΠΟΒΆΛΛΟΝΤΑΣ ερώτημα στην φόρμα και μετά πράττει

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, HEO said:

Από ότι διαβάζω αυτό αφορά επικαιροποιησει στοιχείων

..., είναι κάτι που τον αφορά;;;; Μάλλον όχι αν δεν του έχει έρθει μύνημα

Οπότε η εταιρεία θα αρνηθεί επιστροφή χρημάτων και θα είναι σύμφωνη με τον νόμο

Σε κάθε περίπτωση αν το αποφασίσει ΠΡΏΤΑ ΡΩΤΆΕΙ ΥΠΟΒΆΛΛΟΝΤΑΣ ερώτημα στην φόρμα και μετά πράττει

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Οι κανόνες για  επικαιροποιηση στοιχείων είναι η αλλαγή που επιβάλλει η Nova.Εφοσον ο πελάτης δεν συμφωνεί δικαιούται  διακοπή της σύνδεσης στον εν λόγω αριθμό και επιστροφή του balance χρημάτων...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

και εδω που τα λεμε πολυ περιεργο μέτρο να κόψεις μια σύνδεση αν δεν επικαιροποιεί ο άλλος τα στοιχεία του. Και από που καταλαβαίνει η εταιρία ότι χρειάζονται επικαιροποίηση τα στοιχεία?

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι περίεργο μέτρο. Χρειάζεται να ενημερώνεις ταυτότητα ή διεύθυνση κατοικίας για πολλούς λόγους. 

Σε μια εποχή που ένα κινητό δηλωμένο στο gov σου κάνει τα πάντα, είναι καλο που οι εταιρίες προσπαθούν να κρατήσουν ενημερωμένα τα στοιχεία για αποφυγή δυσάρεστων εκπλήξεων. 

Ενδεικτικα η Vodafone άλλαξε κάποτε τους όρους και πλέον επιτρέπει αλλαγή ταυτότητας μέσω του site, συμπληρώνοντας απλά μια φόρμα. Ίσως και εδώ κάτι τέτοιο πάει να γίνει 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, kmpatra said:

και εδω που τα λεμε πολυ περιεργο μέτρο να κόψεις μια σύνδεση αν δεν επικαιροποιεί ο άλλος τα στοιχεία του. Και από που καταλαβαίνει η εταιρία ότι χρειάζονται επικαιροποίηση τα στοιχεία?

Περίεργο δεν είναι αλλά όταν το καρτοκινητο είναι σε συναγερμό δεν δέχεσαι sms ή άλλες ειδοποιήσεις οπότε μπορεί να χάσεις τη σύνδεση πανεύκολα...

GTZ (George)

S23 Ultra SM-S918B

S7  SM-G 930F

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, makap said:

Έχω (ακόμη) 2 Q, η μια εκ των οποίων χρησιμοποιείται μόνο για επικοινωνία με τράπεζα και βάζω μια ανανέωση κάθε 4-5 μήνες.

Αξίζει να την μετατρέψω σε νέο f2go? Που αναφέρεται η ανανέωση με 1€, γιατί δεν τη βρήκα στην ιστοσελίδα.

Αξίζει! 
Όπως έγραψαν.. το μονόευρω το βάζεις ηλεκτρονικά. 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, HEO said:

Αφού έληγε 6/7 πως θα υπάρχει σήμερα που είναι 7/7;;;

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Νομιζα οτι στην κραταει για ενα μηνα ακομα. Ειχα καταλαβει λαθος.

Link to comment
Share on other sites

εγω θα ελεγα εξαρτάται, γιατι οι παροχές σε data έχουν μειωθεί λίγο. Δείτε τα πακέτα που έχετε στην εφαρμογή, δείτε τα καινούργια στην ιστοσελίδα και αποφασίστε ανάλογα με τις ανάγκες σας. Ένα υπερ του νέου f2g είναι η ανανέωση από 1€ online. Και περισσότερα λεπτά ομιλίας στο μεσαίο πακέτο αν θυμάμαι καλα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, kmpatra said:

εγω θα ελεγα εξαρτάται, γιατι οι παροχές σε data έχουν μειωθεί λίγο. Δείτε τα πακέτα που έχετε στην εφαρμογή, δείτε τα καινούργια στην ιστοσελίδα και αποφασίστε ανάλογα με τις ανάγκες σας. Ένα υπερ του νέου f2g είναι η ανανέωση από 1€ online. Και περισσότερα λεπτά ομιλίας στο μεσαίο πακέτο αν θυμάμαι καλα.

Και χρέωση ανά δευτερόλεπτο σε όλες τις κλήσεις. Το πιο τίμιο κατ εμέ

Link to comment
Share on other sites

Και χρέωση ανά δευτερόλεπτο σε όλες τις κλήσεις. Το πιο τίμιο κατ εμέ
Αν ήταν και κομματάκι φθηνότερες θα ήταν πολύ καλύτερα

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς εννοεί τη χρέωση ανά δευτερόλεπτο εντός πακέτου (στο παλιό είναι ελάχιστη τρίλεπτη)

Link to comment
Share on other sites

Αυτή λέω και εγώ

Η χρέωση είναι 0.0135 ευρώ ανά δευτερόλεπτο

Σε αντιπαράθεση

Στην Vodafone είναι 0.0065 ΑΝΑ ΛΕΠΤΟ

στο κυπριακό κινητό μου είναι 0.09 ευρώ το λεπτό χρέωση ανά 30 δευτερόλεπτα

Οπότε δεν θα το έλεγα φθηνό το f2g και ας είναι ανά δευτερόλεπτο

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

στο πακετο large των 1000' της νοβα η κατανάλωση ειναι ανα δευτερολεπτο και οχι ελαχιστο 3λεπτο. Αυτο εννοούσα εντος πακετου. Εσυ προφανως μιλας για χρεωση εκτος πακετου στη νοβα και εντος liquid στη vodafone.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, HEO said:

Αυτή λέω και εγώ

Η χρέωση είναι 0.0135 ευρώ ανά δευτερόλεπτο

Σε αντιπαράθεση

Στην Vodafone είναι 0.0065 ΑΝΑ ΛΕΠΤΟ

στο κυπριακό κινητό μου είναι 0.09 ευρώ το λεπτό χρέωση ανά 30 δευτερόλεπτα

Οπότε δεν θα το έλεγα φθηνό το f2g και ας είναι ανά δευτερόλεπτο

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Πραγματι το Liquid εχει το φτηνοτερο λεπτό με 0,0065/λεπτό

Στο φρογκ  0,025/λεπτο (ή 0,050/λεπτο χωρις τον διπλασιασμο)

Στο νεο F2G 0,81/λεπτο

Link to comment
Share on other sites

στο πακετο large των 1000' της νοβα η κατανάλωση ειναι ανα δευτερολεπτο και οχι ελαχιστο 3λεπτο. Αυτο εννοούσα εντος πακετου. Εσυ προφανως μιλας για χρεωση εκτος πακετου στη νοβα και εντος liquid στη vodafone.
Το liquid δεν είναι πακέτο που προαγοραζεις, είναι πρόγραμμα που το έχεις εφάπαξ

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Πραγματι το Liquid εχει το φτηνοτερο λεπτό με 0,0065/λεπτό
Στο φρογκ  0,025/λεπτο (ή 0,050/λεπτο χωρις τον διπλασιασμο)
Στο νεο F2G 0,81/λεπτο
εγώ στο βάτραχο βλέπω 0.00992 ευρώ ανά δευτερόλεπτο

Που είναι 0.59 ανά λεπτό

Πάντα εκτός πακέτων

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...