Jump to content

Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το νουμερο ισχυει 13 μηνες απο την τελευταια ανανεωση (τον τελευταιο μηνα υπαρχει φραγη εισερχομενων). Το μηνυμα της wind ειναι παραπλανητικο οπως γράφεται,δεν χανεις το νουμερο αλλα μονο το χρηματικό υπολοιπο και τις ενεργες υπηρεσιες (οπως και τυχον υπολοιπα απο πακετα)

 

Άρα δεν υπάρχει φόβος αν δεν προβώ έως το 12μηνο άσχετα αν λάβω το μήνυμα της wind στο τρίμηνο.

 

Θα το έχω υπόψη για την επόμενη φορά διότι τελευταίες ανανεώσεις τις έκανα είτε στο εξάμηνο είτε στο τρίμηνο τις πιο πρόσφατες υπό το φόβο ότι θα χάσω τη συνδρομή.

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έτσι είναι.Ανανέωση θα κάνω με 5€ τον Απρίλη του 18 για να κρατήσω το νούμερο εκτός και αν μέχρι τότε η wind μας εκπλήξει ευχάριστα και φέρει 4g στην περιοχή μου οπότε θα βάλω νωρίτερα κάρτα

 

Δεν είναι έτσι προς το παρόν.Το υπόλοιπο χάνεται μεν στο τρίμηνο αλλά ο αριθμός μετά το πέρας του 12μηνου χωρίς ανανέωση.Οπότε για να διατηρήσεις τον αριθμό σου δίνεις 5€ το χρόνο το οποίο μέσα στο τρίμηνο μπορεις να το χρησιμοποιήσεις κατα το δοκούν ή να το αφήσεις να λήξει

Στο κομμάτι της ομιλίας κατά την γνώμη μου η καρτοκινητή wind θεωρώ πως συνεχίζει να είναι η φθηνότερη.

 

Τού π@@@τη αν δεν έχει κάνει μέχρι τον Απρίλη του 2018 αναβάθμιση το 4g στην περιοχή σου :mad:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έτσι είναι.Ανανέωση θα κάνω με 5€ τον Απρίλη του 18 για να κρατήσω το νούμερο εκτός και αν μέχρι τότε η wind μας εκπλήξει ευχάριστα και φέρει 4g στην περιοχή μου οπότε θα βάλω νωρίτερα κάρτα

 

Δεν είναι έτσι προς το παρόν.Το υπόλοιπο χάνεται μεν στο τρίμηνο αλλά ο αριθμός μετά το πέρας του 12μηνου χωρίς ανανέωση.Οπότε για να διατηρήσεις τον αριθμό σου δίνεις 5€ το χρόνο το οποίο μέσα στο τρίμηνο μπορεις να το χρησιμοποιήσεις κατα το δοκούν ή να το αφήσεις να λήξει

Στο κομμάτι της ομιλίας κατά την γνώμη μου η καρτοκινητή wind θεωρώ πως συνεχίζει να είναι η φθηνότερη.

http://i68.tinypic.com/wwlw8m.png

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

επειδη αναφερθηκα πριν,με την ευκαιρία,οι νεες συνδεσεις εχουν εξαρχης την αυτοματη ενεργοποιηση του πακετου 200' προς όλους και 100 mb με ανανεωση απο 10 ευρώ. Για να το απενεργοποιησει καποιος πρεπει να στειλει ΟΧΙ στο 1237.Η υπηρεσια δεν μπορει να ενεργοποιηθει παλι μετα ομως αν καποιος το θελησει.
Link to comment
Share on other sites

επειδη αναφερθηκα πριν,με την ευκαιρία,οι νεες συνδεσεις εχουν εξαρχης την αυτοματη ενεργοποιηση του πακετου 200' προς όλους και 100 mb με ανανεωση απο 10 ευρώ. Για να το απενεργοποιησει καποιος πρεπει να στειλει ΟΧΙ στο 1237.Η υπηρεσια δεν μπορει να ενεργοποιηθει παλι μετα ομως αν καποιος το θελησει.

 

Στην οποία ενεργοποίηση γίνεται αυτόματα αφαίρεση 6 ευρώ σωστά;

Δεν παραμένουν τα 10 ευρώ στην κάρτα δηλαδή.

 

Btw ενεργοποίησα την υπηρεσία Win club μιας και δεν ήξερα ότι υπήρχε καν τέτοια υπηρεσία.

Το κακό βέβαια ότι μιας 5ετιας ανανέωση που έχω κάνει δεν έχουν αναδρομική ισχύ.

Από τώρα θα μαζεύω.:p

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι σωστά στην 1η ανανέωση από 10 ευρώ θα αφαιρέσει τα 6 ώστε να αποδώσει το πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι αν αλλάξεις από free2talk σε free2surf θα διατηρήσεις το δικαίωμα για τα log in bonus ανα μήνα σωστά με ανανέωση 10 ευρώ;;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά,το log n win ανοίγει με 5+ ευρώ,είναι ανεξάρτητο από την άλλη υπηρεσία.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία το γύρισα σε free2surf μιας και ομιλία προς όλους δεν με απασχολεί καν και θα αποφύγω το χαράτσι των 12 ευρώ.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Btw ενεργοποίησα την υπηρεσία Win club μιας και δεν ήξερα ότι υπήρχε καν τέτοια υπηρεσία.

Το κακό βέβαια ότι μιας 5ετιας ανανέωση που έχω κάνει δεν έχουν αναδρομική ισχύ.

Από τώρα θα μαζεύω.:p

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Υπόψιν ότι "Οι πόντοι έχουν διάρκεια 2 έτη. Για τους πόντους που πρόκειται να λήξουν τον επόμενο μήνα, ενημερώνεσαι με SMS".

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Υπόψιν ότι "Οι πόντοι έχουν διάρκεια 2 έτη. Για τους πόντους που πρόκειται να λήξουν τον επόμενο μήνα, ενημερώνεσαι με SMS".

 

Σωστά για 2 έτη μετράνε.

Φαντάζομαι αν έχω πχ 300 πόντους μπορώ να χρησιμοποιήσω 100 τον ένα μήνα και 100 κάποιον άλλον σωστά;;

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Σωστά για 2 έτη μετράνε.

Φαντάζομαι αν έχω πχ 300 πόντους μπορώ να χρησιμοποιήσω 100 τον ένα μήνα και 100 κάποιον άλλον σωστά;;

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Τους διαχειρίζεσαι όπως θέλεις εσύ αρκεί να μην λήξουν..

Το ελάχιστο είναι 300 πόντοι για 8€ κάρτα.

700 πόντοι για 25€ κάρτα ή Nokia συσκευή.

1300 για 60€ ή Alcatel κτλ.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Για τα δώρα εννοείς;

Ή για πόσους έχεις;

Με κλήση στο 1263 τα λέει όλα.

Με κενό μήνυμα στο 19098 μαθαίνεις τους πόντους σου.

Είμαι αυτός που όταν ήμουν μικρός ήθελα να του μοιάσω!
Link to comment
Share on other sites

Και πώς ενημερωνεσαι για τους πόντους??

 

Στάλθηκε από το EVA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πάρε το 1263 χωρίς χρέωση και πάτησε τον αστερίσκο

 

Μερικές φορές λέει ότι έχει τεχνικό πρόβλημα εάν στο πει κλείσε και πάρε ξανά

 

 

Σωστά για 2 έτη μετράνε.

Φαντάζομαι αν έχω πχ 300 πόντους μπορώ να χρησιμοποιήσω 100 τον ένα μήνα και 100 κάποιον άλλον σωστά;;

 

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Το λιγότερο για να πάρεις δώρο είναι 300 πόντους. Με 300 πόντους σου δίνει 8€

 

 

Κάθε 1 € είναι 2 πόντοι δηλαδή με 10 € ανανέωση παίρνεις 20 πόντους

 

 

Με το που κάνει εγγραφή κάποιος στο wind Club παίρνει 50 πόντους

Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πήρα κάτι σήμερα από Public (Θεσσαλονίκη Cosmos) και μου έδωσαν μια sim f2g όπου αύριο θα μου βάλουν 26€ για έναν μήνα. (Τόσο έκαναν αυτά που πήρα).

Βασικά δεν με ενδιαφέρει χρόνος ομιλίας αλλά internet.

Πέρα των προφανή πακέτων που μπορώ να αγοράσω και να έχω mb για δύο μήνες (έναν τώρα και έναν στο τέλος του μήνα) υπάρχουν τίποτα άλλα προνόμια που μπορώ να έχω ή τίποτα άλλες μυστικές προσφορές?

Μου ήρθε ένα μήνυμα πως ανήκω στους συνδρομητές f2g public...

Ευχαριστώ.

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Πήρα κάτι σήμερα από Public (Θεσσαλονίκη Cosmos) και μου έδωσαν μια sim f2g όπου αύριο θα μου βάλουν 26€ για έναν μήνα. (Τόσο έκαναν αυτά που πήρα).

Βασικά δεν με ενδιαφέρει χρόνος ομιλίας αλλά internet.

Πέρα των προφανή πακέτων που μπορώ να αγοράσω και να έχω mb για δύο μήνες (έναν τώρα και έναν στο τέλος του μήνα) υπάρχουν τίποτα άλλα προνόμια που μπορώ να έχω ή τίποτα άλλες μυστικές προσφορές?

Μου ήρθε ένα μήνυμα πως ανήκω στους συνδρομητές f2g public...

Ευχαριστώ.

 

Κατι ακουστηκε οτι δινουν μετα απο ανανεωση κανονικη το φοιτητικο πακετο/ειδικη προσφορα με 1500 λεπτα και 1,5Gb με 8,57€ για 25 μερες.

Για μενα κρατα το και αμα ερθει το μηνυμα με τη προσφορα αξιζει.Για οσους δεν εχουν φοιτητικο πακετο ή καποιο γνωστο που μπορει να στο κανει αξιζει.Εγω θα το κρατουσα αλλα λογω καλυψης το εχω στην ακρη.Του χρονου θα δωσω για πανελληνιες αρα μπορω να παιξω και με τις τρεις.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Δόθηκε σε κάποιους οταν ενεργοποίησαν τις πρώτες μέρες πακέτα συνολικά των 10 ευρώ. Όχι με νέα ανανέωση. Αυτό εγραψαν κάποιοι τουλάχιστον εδώ μέσα.
Link to comment
Share on other sites

Κατι ακουστηκε οτι δινουν μετα απο ανανεωση κανονικη το φοιτητικο πακετο/ειδικη προσφορα με 1500 λεπτα και 1,5Gb με 8,57€ για 25 μερες.

Για μενα κρατα το και αμα ερθει το μηνυμα με τη προσφορα αξιζει.Για οσους δεν εχουν φοιτητικο πακετο ή καποιο γνωστο που μπορει να στο κανει αξιζει.Εγω θα το κρατουσα αλλα λογω καλυψης το εχω στην ακρη.Του χρονου θα δωσω για πανελληνιες αρα μπορω να παιξω και με τις τρεις.

 

Όταν λες κανόνικη ανανεωση εννοείς πέρα των 26€ που θα με βάλουν να κάνω μια on line ανανεωση π.χ. 5 ή 10 €?

Thanks.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δόθηκε σε κάποιους οταν ενεργοποίησαν τις πρώτες μέρες πακέτα συνολικά των 10 ευρώ. Όχι με νέα ανανέωση. Αυτό εγραψαν κάποιοι τουλάχιστον εδώ μέσα.

 

Δηλαδή δεν χρειάζεται να δώσω έξτρα χρήματα παρά μόνο από τα 26€ που θα μου βαλουν να ενεργοποιησω πακέτα αξίας 10€?

Τόσο απλά?

Αλέξης
Link to comment
Share on other sites

Κράτησε μας ενημερωμένους, και τι πακέτα αγόρασες μπας και ψαρέψουμε και εμείς την ειδική προσφορά
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση: έχω ένα παλιό νούμερο f2g2 σε ισχύ, οι χαμηλές χρεώσεις που είχε πριν κάποια χρόνια ισχύουν και τώρα ή πλέον οι χρεώσεις του f2g είναι ενιαίες; Ευχαριστώ!!!
frastgr
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τα πάντα για τo FREE2GO καρτοκινητό της Nova

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...